Buducnost Mt:s-a , TS-a

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Hektor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Ned, 04. Feb 2007. 13:46

Buducnost Mt:s-a , TS-a

Post od Hektor »

Interesuje me kakva je dalja sudbina Mt:s-a? Kada ce se privatizovati Telekom Srbija? Jer kako vidim razvoj telekomunikacija u Srbiji ne ide pravim tempom ... Na nekom forumu sam procitao da ce Deutche Telekom da preuzme TS ...

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Sto bi privatizovao firmu koja radi vise nego odlicno, hrvati su napravili tu gresku sa njihovim telekom ali pa se sada kaju na sav glas.

Samo treba bar jos jedan provajder fiksne telefonije.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

MB maneken, pa u ovoj drzavi se sve zivo privatizuje. Ti ko da ne citas stampu i ne gledas vesti. Pa zasto su onda i druge firme koje isto tako dobro pa i jos bolje od telekoma privatizovali? :uhuh: To ti je proces tranzicije i tako mora da bude, mozda nebi trebalo tj. mozda ima i pametnijih resenja ali jbg, tako nam je kako nam je. Ista ce sudbina zadesiti i telekom kao i sve firme koje su privatizovane do sada, nece biti izuzetka. Samo je pitanje vremena..

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Ovaj hmm khh khh khhh
Kako da vam ovo saopstim
Telekom je vec privatizovan tj to je akcionarsko drustvo gde su akcionari drzava, sto direktno sto preko Poste koja je vecinski vlasnik i grcki OTE... Dakle forma je ispostovana :uhuh: :uhuh: :uhuh:
A to sto je tranzicija o ostale budalastine ne znaci da treba krcmiti bas sve U krajnjoj liniji u mobilnoj telefoniji se kod nas "takmice" upravo tri firme istog tipa dakle u vecinskom vlasnistvu drzave da ne kazem drzavne firme :wink:

DukeofSerbia
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 19:32
:: ZTE V987
Lokacija: Sombor

Post od DukeofSerbia »

Као што одкуца skeptichni chicha, Телеком Србије је АД и има страну компанију као сувласника.

Azimuth
Грешиш. Телеком Србија има већу добит него сва остала јавна предузећа заједно са Делта Холдингом.
http://www.apr.sr.gov.yu/RepsisPublicSi ... =746636793

Од продаје нема ништа. У питању је крава музара, и ни једна странка се тога неће одрећи (није ни Слоба). Сетите се да је за време Ђинђића, ПТТ одкупио акције од Телеком Италија. Та компанија доноси огроман новац: пуни се буџет, финансирају странке, разни спортски клубови и савези, разне организације првенстава, културна догађања... Погледајте играрије око Управног одбора и Драшка као директора. И да би се кренуло у продају акција ПТТ-а, мора да се пита и ОТЕ. А ОТЕ је презадовољан тренутним стањем, ево чак траже и да Драшко остане директор.

Оно што Србији (и Телекому) треба је либерализација интернета и фиксне телефоније да тржиште притисне Телеком да крену да развијају телекомуникације, а не да коче као до сада.

Прошле године је Хрватски Телеком проглашен за компанију која се најгоре односи према потрошачима у Хрватској. А власници су Немци (тј. Дојче Телеком). Као да ће странци донети квалитет у монополском окружењу. Њима је исто стало само до новца.
ZTE V987 Grand X Quad + SanDisk Ultra microSD 8 GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa naravno da ce biti isti ako ne i gori nego ovi nasi, problem jeste monopol i dok je njega nikad nece cena impulsa ici na dole nego samo na gore. Zabole Shvabu za nas i da li nam to odgovara, on ce opiciti cene pa ti ako hoces koristi a ako neces... I kod nas ce kao i u vecini razvijenih zemalja polako sve doci na svoje u smislu da ce mobilna telefonija biti mnogo razvijenija i zastupljenija a pri tom i jeftinija od fixne iz svima poznatih razloga tako da...Sto se mene tice, ja fixni skoro da i ne koristim, sve sto imam od razgovora obavim preko mobilnog, internet koristim preko kablovske tako da.. :P Sorry za off..

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

jedino shto brat Azimuth josh uvek ne zna je da internet koji dobijamo preko kablovske i bilo koji drugi internet u DRZAVI ide preko TELEKOM-a, obzirom da su oni jedini provajder za pravna lica (chitaj druge pod-provajdere od kojih mi sitni smrtnici dobijamo svoju kashichicu bajtova)...

tako da, itekako zavisish od telekoma :D
veseli p0z
@pu

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Jos uvek Telekom drzi monopol sto se tice fiksne telefonije i interneta i shodno tome moze da diktira cene kakve god hoce i da pljacka ovaj narod. Ne znam koliko ste se informisali, ali cene i kvalitet navedenih usluga su mnogo bolje u okolnim zemljama nego kod nas. Zbog svega toga ja kazem: UNISTITI TELEKOM!!! Mnogi brane Telekom kao "pa znas to je nasa firma", ali ta "nasa firma" pljacka nas a ne tamo ne znam koga. Da nema monopola pitao bih ja glavonje iz Telekoma da li bi mogli da drze ovako visoke cene. Nema tu vise "nasa firma" i "strana firma", nego brate niske cene a kvalitetne usluge i to je to.
A sto se tice onog AD, pa i Mobi63 je bio AD i imao suvlasnika (Mobilkom Austria) pa je elegantno prodat na tenderu Telenoru. Prema tome to uopste nije nikakva prepreka pa ce i Telekom verovatno biti prodat.

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Sto se tice HTa (Hrvatskog telekoma) i on kad je prodan nije donosio gubitke vec je i te kako dobro poslovao. I u provm krugu su prodali cca. 25 % DT (deutche telekomu) i onda jer je vlasti FALILO PARA (a to je boljka svih vlasti) prodali i ostatak do 51% uz klauzulu da konkurencija ne smije da udje jos 3-4 god. Danas je konkurencij usla u fiksn. telefoniju ali i dalje je nejasno ciji je DTK, tj. cijevi kroz koje prolaze kablovi koji povezuju centrale, gradove,...Novim telekomima se s razlogom ne isplati ukopavati nove cijevi a HT skupo naplacuje ili cak ucijenjuje gdje se mogu provuci kablovi, a da ne spominjem da novi telekomi moraju uci u HTove centrale sa svojom opremom da bi dosli do krajnjeg korisnika, e sada je druga prica da li u toj centrali ima mjesta za 1,2 ili vise telekoma ili ih uopce nema (to sve odredjuje HT) pa postoji sto nacina za manipulaciju i ucijenjivanje. Ja sam isto cuo da je neki srpski ministar izjavio da mu se svidja kako je prosla privatizacija HT pa ce i kod vas da se tako postupi. Ako to bude zao mi vas je, pogotvo ako to jos bude DT, jer nije samo losa maceha nego cisti robovlasnik :-(

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

outsider_hr hvala na iscrpnim informacijama, mislim da sada imamo jasnu sliku o buducnosti naseg Telekoma jer ce on verovatno imati istu sudbinu kao i HT. Uostalom i nasim politicarima uvek fali para tako da... Ko zna zasto je to dobro.

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

outsider_hr napisao: i onda jer je vlasti FALILO PARA (a to je boljka svih vlasti) prodali i ostatak do 51% uz klauzulu da konkurencija ne smije da udje jos 3-4 god.
Tako je bilo i kod nas za vreme Slobe, pa je nova vlast jedva od Italijana otkupila ono sto je stara prodala.

Telekom je prava zlatana koka...

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Telekom je prava zlatna koka?! Pa zlatna je zato sto placka ovaj narod. Njivove usluge kostaju duplo vise nego na trzistima u regionu a sve zato sto im se moze jer drze monopol. Nema konkurencije pa drze visoke cene ali sve to prolazi dok ima ovaca za sisanje. Internet naplacuju kao da je ne znam sta i ne znam koliko brz. A da ne govorimo o impulsima za fiksnu telefoniju. Telekom ne treba prodati, treba ga UNISTITI!!!

Hektor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Ned, 04. Feb 2007. 13:46

Post od Hektor »

O Telekomu Srbija mogu samo da kazem gledajuci sa strane korisnika njihovih mobilnih mreza M:tel i Mt:s, i kao korisnik fixne telefonije u RS , razgovori su nam skupi preskupi, cak i sa Srbijom, a o internetu necu ni da govorim jer oni uslovljavaju provajdere ovde isto kao i u Srbiji, zalosno je to sto razvoj informatickog drustva jedne drzave , tj. sada 2,3 diktira jedna firma koja ima jako spor tempo razvoja ...
HTC M8Q HTC 10

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

DukeofSerbia napisao:Телеком Србија има већу добит него сва остала јавна предузећа заједно са Делта Холдингом.

Upravo tako

Telekom najuspešnije srpsko preduzeće u 2006. godini
|||| - 23.10.2007. - 20:38

DOBIT - Najveću dobit u prošloj godini od 15,8 milijardi dinara ostvarilo je preduzeće „Telekom Srbija", objavljeno je u publikaciji „Biznis top 2006" časopisa „Biznis i finanisije".
U publikaciji, u kojoj je predstavljeno poslovanje najvećih srpskih firmi, na drugom mestu je Termoelektrana „Nikola Tesla" iz Obrenovca s dobiti od 10,2 milijarde dinara, a na trećem Naftna industija Srbije sa sedam milijardi dinara dobiti.
Ukupni prihodi preduzeća u Srbiji prošle godine su iznosili 4.798 milijardi dinara, što je za 33 odsto više nego u 2005, dok su ukupni rashodi iznosili 4.677 milijardi dinara, odnosno 29 odsto više nego u 2005. godini.
- Na listi vodećih 500 kompanija centralne i istočne Evrope nalazi se šest kompanija iz Srbije - podsetio je direktor kompanije „Deloit" iz Beograda Dragan Đuričin.
Najbolja mala i srednja preduzeća prema dobiti su „DMB" iz Beograda, „Ju es stil" iz Smedereva i „Dorćol" iz Beograda.


http://www.naslovi.net/search.php?q=tel ... _option=on

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Pa naravno da je Telekom ostvario najvecu dobit kada drzi monopol na mnoge usluge.
Zamislite da tako NIS drzi monopol na gorivo, tj. da samo NIS moze da prodaje benzin i naftu u Srbiji i to po ceni koja se njemu svidja. Koje bi onda prihode on imao. Ili zamislite da npr. Merkator drzi monopol na hranu te samo on moze da je prodaje i za cenu koja Merkatoru odgovara. Pa razbijali bi se od para.
S obzirom da Telekom drzi monopol na internet i fiksnu telefoniju, on moze da dere ovaj narod bez ikakvih problema, tako da ova dobit ne cudi. A upravo je najgore to sto sav taj novac nije izmuzen od tamo ne znam koga, vec upravo od nas dragi sunarodnici. :x

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Aleksaboy, pa nazalost NIS i drzi monopol na benzin i naftu. Jer sve ove strane pumpe su u obavezi da gorivo dobavljaju od NIS-a i onda samo dodaju mozda neke svoje aditive itd. Jos nisam video da na OMV stize cisterna iz Austrije, nego su u pitanju NIS-ove cisterne.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Mislim da je neko ovde pominjao da 2008 prestaje da važi zakon koji omogućava monopol na fixnoj telefoniji i internet vezama.
Pokušao sam sada da to proverim ali ne mogu da nadjem.
Ima li neko tačniji info o tome?

miodrage, MOL ima eksluzivno pravo na uvoz Euro5 dizela (jer se ne proizvodi kod nas) :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Ma sam zakon o monopolu nije narocito bitan, treba razvlaciti kablove, postavlati opremu, veze itd itd poprilicno ulaganje a ni potencijalna konkurencija mi nesto ne uliva poverenje :smutny:

Inace kada pricamo o naj firmi u srbiji interesnatno je da ako se mt:s posmatra odvojeno od Telekoma i dalje je na prvom mestu sto vrlo ilustrativno govori da monopol poprilicno smeta samom Telekomu cak i kada su prihodi u pitanju.

BTW koliko vas zna da o svim cenama i promenama istih a koje su vezane za telekomunikacione usluge poslednju rec ima Grk koga je tu postavio OTE i da mu ljudi iz raznih sluzbi skoro svakodnevno salju zahteve za snizavanje cena koje on skoro po automatizmu odbija.....
Uostalom ako ima nekoga ko koristi npr usluge postavljanja svoje opreme u Telekomovim objektima zna da su te cene drasticno spustene iako ni tu bas nemaju neku konkurenciju......

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Ako nekog zanima kako je rijesen problem provodjenja optickih kablova u Rumunjskoj, valjda je kod njih jos gora situacija kad koriste bandere za to :-)

http://zombix.net/glob/2007/10/22/optika-u-rumunjskoj/

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ma sigurno postoji neko resenje, samo je potrebna dobra volja. Reci mi outsider_hr kako to da VIP-net u Hrvatskoj nudi fiksnu telefoniju a koliko znam HT je kupio T-Mobile. Jel to ide bezicno ili kako?

Odgovori