HTC HD2 u Telenoru

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Stvarno ne mogu da verujem! :o
HTC HD 2 je u VIP-u uz postpaid 1800 paket 30 Kdinara,a kod Telenora je uz istu mesecnu pretplatu(3000din.+porezi),bez ukljucenog "besplatnog" internet saobracaja u pretplati(1800 MB kod Vip-a),citavih 15 000 dinara(petnaest hiljada dinara) skuplji!!! :uhuh: :dry:

P.S. Cisto da se zna,nikada nisam koristio usluge VIP-a,tako da mi nije bila zelja da lobiram za bilo koju stranu...Svako ko je normalan,a zeli da kupi ovaj telefon znace sta treba da uradi... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Znam, samo ne mogu sad. . .
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Stvarno coveku dodje zelja da se prebaci na drugog operatera. :dry: Mada evo vec su polako poceli da rade oglasi,ima da se nadje za 500 evra,videcemo kako ce se cene kretati posle Nove Godine...
Telenor Nokia E72

drgrabez
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Dec 2006. 16:06

Post od drgrabez »

e o tome sam ja sebi pricao kad sam pre 2 meseca uzeo htc touch pro2 kod VIP-a sa tarifnim paketom 350,i batalio MTS na cijem sam postpejdu(bez ugovora) bio unazad 2-3 godine,da sam sacekao malo,uzeo bih HD2 kod VIP-a,ali ne mozes imati odmah sve :blinky:
ubedljivo najbolje ponude telefona imaju.telenor je svoj HD2 reklamirao mesec dana pre nego li je stigao,a od VIP-a ni reci,samo se odjednom pojavio,tako je bilo i sa Touch pro2.zaista me prijatno iznenadjuju,jos kad bi Iphone uvezli u ponudu,bili bi na nivou sa operaterima iz inostranstva(Zapadna Evropa i USA)
live long and prosper

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Ma na kraju krajeva,dzaba dobra reklama kad su jednostavno previse previse skupi u odnosu na ostale.Mozda bi im se vise isplatilo kad bi ovako neke telefone davali na neke rate pa bi se mozda nekako izjednacili sa vipom i mtsom jer ne bi moralo odmah da se iskesira sve.
Djuice kazi tvojim bossovima ovu ideju.... :D
Telenor Nokia E72

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Telefon je fantazija.Gledao sam na youtube-u review-e. Ali sa tom cenom je nedostupan velikoj vecini. A plus i neisplativ, a jos plus jer radi samo sa Telenorovim karticama.

Ja ne znam da li sam ja neki biznismen i da li bi mozda propao sa ovakvim nacinom razmisljanja, ali da sam operater i da naprave proizvodjaci ovako perfektan fon, dao bih ga za dzabe korisnicima koji potpisu na 5 godina, na primer, da budu u mrezi. To mi se cini mnogo bolja koncepcija.Jer i ja bih dosao u iskusenje da uzmem neku tarifu i da je placam 5 godina, samo da dobijem ovakvo savrsenstvo za dzabe, pa makar i radio samo u jednoj mrezi. :wink:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Pa to i nije losa ideja ali razmisli da li ce to savrsenstvo biti i za 5 godina savrsenstvo?Sta smo mi pre 3 godine smatrali za savrsenstvo.2 godine ugovora je sasvim ok i ja uvek uzimam uvgovor na 2 godine,mada ove godine nisam uzeo ni jedan telefon,mozda cu za koji mesec uzeti neki smartphone.
No,poenta svega je da je telenor isuvise isuvise skuplji u odnosu na drugu konkurenciju sto se tice telefona a opet nisu bas toliko bolji sto se tice usluge.Ako vec daju ovoliko skuplje sto da ne da daju na rate.Pitam se da li neko od operatra ima ovakvu mogucnost.

Ali i opet da li se uopste isplati uzimati preko telenora kad ce do februara vec biti po oglasima za 400 evra garantovano....
Telenor Nokia E72

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Kapiram sta hoces da kazes Banehallow, ali mi se sve vise cini da koliko god tehnika napreduje, to ljudi ne mogu da isprate zbog love. I mozemo mi da smatramo nesto zastarelim vec posle godinu dana, ali koliki procenat ce sad u ovom vremenu stvarno i da zameni telefon sa necim jos boljim? To najbolje vide proizvodjaci, po pazarima koje prave.

Ne moze da se izmuze od ljudi mnogo, iz jednostavnog razloga jer vecina ljudi nema vise love za zezanje a i to sto ima, vecina trosi na neke vaznije stvari. I rate koje pominjes i ova neka fora za dzabe fonom za malo duzi period, samo su postapalice na koje operateri treba da misle ako zele da naprave kakav takav promet sad.

Inace, ne znam da li se daju na rate za sada, nisam se interesovao do sada. Bilo bi lepo bar to, ako vec ne nameravaju da spustaju cene. 8)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ma uz Vip postpaid 1800 paket je zaista vise nego povoljna cena,naravno pod uslovom da ce neko taj paket i sve te silne megabajte da koristi. Danas sam ga gledao u Vip shopu i stvarno je perverzija od telefona.Malcice preveliki cak i za moj ukus,ali oprostio bih mu :D

Sto se tice na rate placanja, ukoliko daju da se plati karticom, to je prakticno na rate, samo treba izbeci standardnih 5% mesecno koliko banke skidaju, da ne bi covek sledecih 20 meseci kuburio s otplatom, nego lepo svaki mesec po pet,sest hiljadica uplatis na karticu,i resio si problem.... :lol:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Evo ja uzeo HD2 u Telenoru u Delti, jbg u knezu bili rezervisani. Uzeo sam ga na firmu pa imam neke povoljnosti, platicu ga tek 20.01.2010. i dobicu pdv.

Razmisljao sam da ga uzmem na VIP-u ali nemaju nikakav paket tipa Fleksi a i mreza firme im je skupa + losa pokrivenost ( juce sam se vozao po Srbiji i caletu u romingu jedva 2-3 crte VIP-a a meni pun signal).

A prednosti koje imam na telenoru u odnosu na VIP, tih 4000 dinara koristi cela grupa u firmi (besplatno za tim) + spada mi roming u tu cifru sto mi je vise nego extra.

Kod VIP-a bih sve placao dodatno, biznis savetnik mi rece da ako budem pravio vece racune od te sume 4000 dinara mocicu ranije da raskinem ugovor.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

ulazi ti roming u pretplatu? :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Da, tj minimalnu mesecnu potrosnju kako ga oni "krste" tj do ovog meseca je ulazio .

EDIT:

Evo sada sam pregledao racune i na svakom je pretplata po 250 dinara za svaki broj i dodatna stavka koriscenje :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

madness99, ok....to je za poslovne korisnike,gde si obavezan na minimalnu mesecnu potrosnju za celu grupu brojeva,predpostavljam. To je nesto sasvim drugo. Za obicne smrtnike,tojest nas privatne korisnike,daleko je isplativiji neki Vip paket kad je ovaj telefon u pitanju.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

araphel, i agree... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ovde se jednostavno namece iskreno i neprekidno aplaudiranje madness99-u. Aweeee madness99. Svaka cast na izboru druze i neka te ovaj sluzi bar 2 godine. Sve ima sto covek moze da pozeli. :wink:

Kad bih bio cepidlaka, mozda bi zamerio sto nema slot za dve kartice, ali ne mari nikako pored ovakvog telefona.

Koliko te je ispao u toj kombinaciji kad dobijas pdv nazad, ako smem da pitam? Manje 18% ili dodato za jos 10% manje?
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Mislim da ce izgurati barem do novog Tpro-a ili Hd-a :)
Moja jedina zamerka je zvucnik :(

Ne ide tih 10% na telefon jer na telenorovim racunima bas lepo pise sta je sta, npr lutrija, telefonski aparat, premium servisi itd. Mada ne bi me cudilo da uvedu neki porez i na same telefone, ipak je ovo Srbija :D

Izacice me 38135,00 din ili ti 405,00 e po sutrasnjem srednjem, ja se iskreno nadam da ce kurs da ode barem 10 din oko NG :)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Kad bude pala cena toliko da tih 405 evra bude normalna cena u slobodnoj prodaji, bice to fin izbor. Bas je kompletan telefon. 8)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Koliko vidim vise nema HTC HD2 za biznis korisnike, svaka cast za potez. Pitam se koliko ce da padne prodaja :D
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Pa da,to je ipak telefon za zezanjanje,bas nije za biznis ljude, onako suparnik JAtelefonu.Nema sta,uboli su ko prstom u pekmez...... :shock:
Telenor Nokia E72

Odgovori