Kako smo iskoristili mogucnost prenosenja broja u 2011

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Da li ste iskoristili mogućnost prenošenja broja?

Glasanje se završava Pet, 20. Jan 2012. 20:37

mt:s --> telenor
2
6%
mt:s --> vip
2
6%
telenor --> mt:s
4
11%
telenor --> vip
2
6%
vip --> mt:s
0
Nema glasova
vip --> telenor
0
Nema glasova
mt:s --> mt:s
11
31%
telenor --> telenor
8
22%
vip --> vip
7
19%
 
Ukupno glasova: 36

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Kako smo iskoristili mogucnost prenosenja broja u 2011

Post od tomas.hokenberi »

Do kraja godine u kojoj nam je omogućeno prenošenje brojeva je ostalo malo više od jednog dana, pa je možda pravi trenutak da rekapituliramo kako su (i da li su uopšte) tu mogućnost iskoristil forumaši. Dobijene rezultate možemo posle da uporedimo sa zvaničnim rezultatima kada ih objave operateri.

Mislim da su opcije za glasanje prilicno jasne, ali evo ipak pojašnjenja:
  • mt:s->vip = Prešao/la sam iz mt:s-a u vip
    mt:s->telenor = Prešao/la sam iz mt:s-a u telenor
    telenor->mt:s = Prešao/la sam iz telenora u mt:s
    telenor->vip = Prešao/la sam iz telenora u vip
    vip->mt:s = Prešao/la sam iz vipa u mt:s
    vip->telenor = Prešao/la sam iz vipa u telenor
    mt:s->mt:s = Ostajem na mt:s-u
    telenor->telenor = Ostajem na telenoru
    vip->vip = Ostajem vip korisnik
Ja sam, iako mi je ove godine istekao dvogodišnji ugovor, odlučio da ostanem mt:s korisnik i da iskoristim 50% popusta na pretplatu (Mix Net M)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

tomas.hokenberi, Ja sam istu odluku kao i ti doneo, rešio sam da iskoristim daražljivost mt:s-a i zaključio sam ugovor na MixNet M sa 50% popusta.Mislim da za 500+ din. mesečno zaista ne može bolje (300min, 600 SMS i 600 MB) :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja sam presao na Vip u julu. Razmisljam se da zenu prebacim isto iz mt:s u Vip, ili mozda ipak da uzmem tih 50% pretplate za nju sa novim ugovorom. Tastu cu da prebacim sa Telenora na Vip.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

I ja sam jos uvek na mt:s postpejdu. Doduse, i da sam hteo da predjem, nisam mgao, jer me ugovor veze jos 3 meseca, ali i kad istekne, 99% sansi su da cu ostati na mt:s postpaidu.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Vezan sam ugovorom jos 11 meseci za telenor a da nisam sigurno nebih propustio ovo sto je gore znemanja, napisao.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Na Vipu sam vezan još 11 meseci, a na mt:s-ovom broju sam u julu potpisao ugovor na godinu dana uz 50% popusta (MIX Net M), tako da ništa nisam menjao.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

Presao sa telenora na mts, dzaba im i najolja mreza i sve kad su skupi i plus lazu narod, nikad vise sa LAZLJIVIM norvezanima, samo gledaju da ti uzmu pare.
Naravoucenije, najbolje je biti kod 2. po redu operatera , on uvek daje najvise
Kvarni su mnogo, podvaljuju u reklami i samo im je kes bitan

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Od kad sam dobio sluzbeni Biznet 300 kod mts-a, ne razmisljam o ikakvom prelasku. A u buduce cemo videti. Mada za moje potrebe za sada, da nisam na biznetu, samo prepaid tarifa Zvezda dolazi u obzir. :wink:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Zasto niste uzeli u obzir prilikom glasanja,onu varijantu - ugasio sam broj kod ...,zato sto mi je skupo,npr. knjaz@ ,pa to je trgovina,svi imaju reklame da ti voda podje na usta,kad dodjes tamo...A ko kaze da im je najbolja mreza?Pisao sam i ovde po temama,pa nije Srbija samo u Bgd,NS...Ona je i po vukojebinama,pa koliko god da ima korisnika.Sto se tice pripejda,VOLIM PARTIZAN CRNO-BELE BOJE...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Kako trenutno stoji glasanje,od forumasa jedini je na dobitku VIP (+2, po jedan iz mt:s i telenora). Koliko je preslo iz mt:s u telenor, toliko je iz telenora preslo u mt:s (po 2).
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Sub, 31. Dec 2011. 09:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Sta je interesantno,makar ako kazu cifre,mts,pa onda telenor su najvise zadrzali stare korisnike,od vipa izgleda stari korisnici beze,a novi dolaze privueni svacim...pa onda verovatno i oni pobegnu.. :shock:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја сам променио оператера пре МНП-а тако да нисам искористио ову могућност али сам прешао из Теленора у МТС јер су доста повољнији. Када ми истекне уговор, могуће је да 063 број који и даље имам и који "сви знају" пребацим у МТС а нови укинем јер не волим да носим два телефона.

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

Ja sam ostao u mt:s-u, produzio u novembru ugovor uz 50% popusta uz MixNet L (600min, 1500SMS, 1500MB), za 973.5din mesecno ubedljivo najbolja ponuda!!! :lol: :D :P 8)
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

PetarI napisao:od vipa izgleda stari korisnici beze, :shock:
Ne znam po cemu si ovaj zakljucak izveo. Gornja statistika lepo pokazuje da iz VIPa niko nije otisao za sada.
Ako imas antisimpatije prema VIPu, ne moras bas toliko upadljivo :oops:

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Post od potraga »

Ne iskoristih MNP :) Ostadoh na mts-u i telenoru (posto imam 2 broja) :wink: :D
Na VIP nikako ne bih. Osim bas u slucaju da me telenor iznervira tj. promeni mi tarifu s obzirom da koristim stari paket.

Po mom licnom misljenu, MNP su iskoristili ljudi koji su bili jako nezadovoljni starim operaterom. Mada mislim da se mts spasao sa ovom pormocijom 50% popusta, jer mnogi bi ih napustili zbog onog nekadasnjeg neazuriranja stanja, kasnjenja, gresaka pri aktiviranju dodataka itd.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Moje mišljenje je da su se operateri dosta izjednačili. Mts je dosta napredovao u odnosu na pre 2 godine, dok su Vip i Telenor zadržali taj nivo. Mts zadržava stare postpejd korisnike tako što su dosta "fleksibilniji" kad dođe do produženja ugovora. To što su izgubili od svojih korisnika nadoknadili su akcijom 50% popušta. Provera stanja je odlična, paketi izdašni i raznovrsni... Nedostaci su obavezna 3g pretplata kad se uzima 3g telefon, možda malo slabija mreža od konkurenata...
Telenor ne menja puno. Zauzeli su svoju poziciju, kojom su, očigledno zadovoljni, i ne žele puno da menjaju.
Vip pokušava da uzme veći deo kolača, i rade nešto, ali to je, po mom mišljenju, nedovoljno za neke značajnije rezultate. Verovatno su oni dobili najveći broj korisnika od kako je startovao mnp, ali mislim da je to zanemarljiva cifra, kad se uzme ukupan broj korisnika mobilne telefonije u Srbiji.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Prešao sam sa Telenora na MTS i sad ću da predjem na VIP pa onda kad sve operatere isprobam odlučiću kod koga ću ostati :D .

Obožavam MNP :lol:
and justice for all...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Dream Weaver, dodao bih u tvom slučaju i nastavak: Obožavam MNP, ali 3 meseca je malo mnogo :wink:

Ja prebacio mt:sov broj na pripejd, a Telenorov pripejd prebacio kod VIP-a na postpaid, tako da sam praktično sa mt:s-a prešao na VIP-a i nisam ni jednom zažalio, osim što imaju malo slabiju pokrivenost ali mnogo bolji signal, nema prekidanja veze, net radi, dostupan sam i kod kuće, uzeo popust..... meni dosta. Firmin broj mi je na mt:s-u.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ostao sam u mt:s-u iako sam ozbiljno razmišljao da prebacim primarni broj u Vip. Međutim, posle svih neprijatnosti koje sam imao sa Vip-om (još uvek traju), ne pada mi na pamet da pređem kod njih. Čak ću vrlo rado odvraćati od njih svakoga ko me pita za mišljenje...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Da ne gledaju da te zeznu kad mogu bili bi bi savrseni (vip), ovako su prosecni. Pre svega mislim na ona famozna 3 meseca nakon isteka ugovora, toga nigde nema. I mogli bi da se ponekad isprse nekim popustom. Cak je i telenor koji je poznat kao najskuplja mreza imao onaj popust od 5k za Novu, a kod ovih ni cvonjka.

Odgovori