Operatori mobilne telefonije u Srbiji

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Banega, mozda ti je i pametnije uz 50% popusta, jedino malo minuta,a previse neta i poruka. E zato je meni Vip fantastican. Znam da ga ne volis, ali cinjenice su cinjenice. E sad, za onoga ko se dokuckava, i ko ima najvise kontakata na Telenoru - ovo je fantazija ponuda.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

PetarI, svi znamo gde radis i zasto neces Telenor. Nemoj molim te samo opet sve to da ponavljas, po 100 put... :)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Сигуран сам да незнаш где радим...Можда ти је локација позната.То што немам сигнал бих решио припејд картицом оператера који има и лагано бих преусмерио позиве ,али да дам 1750 дин за 300 мин.не хвала.

Кад смо већ код посла,у целој причи мене највише нервира што је Теленор(Мобтел) на тој сјебаној локацији био ненадјебив,могао си га користити нормално као да си у било којој урбаној средини.А онда као да је неко пресекао,буквално преко ноћи,неко је проценио да то тако више не треба да буде...Буквално преко ноћи.Па онда збогом.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Sombor - jug
telenor
telefoni nokia c2-01, c 3 , 6303ic, 1600, 1616 ,x2, signal extremno los nabadanje jedva 2 crtice u stanu gde vip na istom mestu ima pun signal na potpuno istom telefonu ( nokia 1616 otkljucan )prekid veze u malo ehtremnijem prostoru ( hale , magacini zatvoreniji delovi kancelarija ) sve su ovo sluzbeni u pitanju je velika argopoljoprivredna kompanija i nesto malo privatnih telefona cela firma koristi teleonr i na podrucju vojvodine izuzev ns a i tamo zna da bude problema ocena jedva 3 za signal a ovo ostalo je okej paketi cena itd cenatar sombora zna biti takodje problema , 3 g nevredi koristiti .ZALIM sto sam mami uzeo telenor mrezu i telefon

mts nekoristim , ali oni koji koriste zale se na cene obracunski period , tih i suman razgovor uglavnom opet nokia ili samsung noviji i android

vip prosek signal mnogo bolji od oba operatara na svim telefonima , pri pejd katastrofa post pejd dobar sto se tice kolicine los posto nekima dosta propadne

ocene telenor 3- , mts 2 , vip 4-
mobilna telfonija i dalje skupo , bezobrazluk sa ugovorima , zakljucavanjem telefona , obmnama i sistnim slovima i ostalim stvarima kod sva tri operatera , lazne reklame , usluge uspostave poziva krajnje bezobrazne nerealne , roming katastrofa i uzas od cena doslovno ga izbegavati , poslovnice
telenor gleda te u oci i laze , mts ni sami nemaju pojma sta pricaju od 10 njih jedan jedvo nesto zna , vip preterana ljubaznost prilikom potpisivanja ugovora gotovo odbojna ljubaznos kad kasnije nesto treba jebi se korisnice o svom trosku

ovo je nesto najiskrenije sto sam napisao za sve ove godine na ovom forumu

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

miodrage napisao:Banega,jedino malo minuta,a previse neta i poruka.
Upravo tako. Jedino ako se dosete da odvoje te minute 300+1000 da se trose zasebno, onda bi to bilo odlicno. :) [/code]

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Ne znam da li je prava tema, ali da pitam. Imam isti broj telefona i kod Telenora i na MTS mreži, razlika je samo u pozivnom 063 - 065. Taj broj sa MTS mreže sam dao poznanici. Kad sa tog 065 broja šalje poruke ili zove ljude koji imaju moj 063 broj na telefonu im izlazi identifikacija kao da ih ja zovem sa 063 mreže. Ne znam da li me razumete. Da li ovome ima leka?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Verovatno imaju Nokia telefone, a imaju i tvoj broj upisan u imenik. Tako se meni desilo sa drugom koji je imao 064xxyyzz, pa je promenio na 069xxyyzz, i kad dobijem porkuo od njega, pise mi "Dejan", iako sam imao samo njegov stari 064 broj, a on mi je slao sa 069, a kad ja udjem u imenik i posaljem poruku na "Dejan", dobijem odgovor da je poruka neisporucena (nije koristio taj broj vise).

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Mislim da su svi telefoni Nokia i svi imaju upisan moj broj u imenik. Da li postoji neko rešenje za ovo?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Pa neka upisu i njen broj, i gotovo. :) Valjda ce tako biti reseno. Neka ih upisu u istom formatu ili +381 ili 0.

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

varicak napisao:Kad sa tog 065 broja šalje poruke ili zove ljude koji imaju moj 063 broj na telefonu im izlazi identifikacija kao da ih ja zovem sa 063 mreže. Ne znam da li me razumete. Da li ovome ima leka?
Apsolutno te razumem, i @mezzano je u pravu. To je problem kod svih starijih Nokia do serije S40 i simbijana dalje ne znam jer sam prestao koristi nokia telefone. Naime , isti problem sam i ja imao kada sam presao sa 064 na 069 i onda sam naivno poslao celom imeniku da sam promenio broj, i ko god je imao nokia telefon nije me uopste konstatovao jer mu je izaslo moje ime na ekranu. I ovo NE MOZES ispraviti ! Ako te tvoji poznanici upisu pod dva imena , jedan 063..., a drugi 065.... na njihovom displeju ce izaci samo broj bez potpisa. Tako da ti leka nema, ili ga ja bar ne znam. Jedino da tvoja "poznanica" ne zove tvoje ortake :D
Neshvatljiva greska softvera cuvene kompanije Nokia, ne znam o cemu su njihovi ing. mislili :uhuh:

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Post od potraga »

varicak napisao: Da li postoji neko rešenje za ovo?
Resenje postoji, ali u zavisnosti koje telefone koriste tvoji prijatelji, ono ce biti ili idealno ili nikakvo. I meni se to desava sa sestrom, drugom...
Resenje je da se svaki broj upise u imenik, ali da se i u imenu napravi razlika npr. prvi broj upise se kao "sestra" a drugi kao "sestra 06x". E sad u zavisnosti od modela telefona, neki ce praviti razliku i odma ce indentifikovati posiljaoca-pozivaca sa jedim od imena. Dok ce kod nekih drugih modela izlaziti samo broj, bez obzira sto je upisam u imeniku.

frace
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 22:39
:: Sony Xperia miro
:: S3 I9305

Post od frace »

varicak, drugar mi se skoro zalio za isti problem :lol:
Nisu u pitanju samo nokia vec i drugi modeli telefona.
Jedino resenje je kao sto je mezzano, rekao ali.... ne oba broja. Jedan broj treba upisati npr. +38163...... a drugi 065......... ako oba budu bila +381 ili 0 javlja se isti problem.

Lemur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2012. 18:46
Lokacija: Raska

Post od Lemur »

Da li nekog ima iz raskog okruga ( Raska, Novi Pazar)? Interesuje me kakav je net tu za vip? Inace, imam postpaid kod telenora vec dobrih 8 godina, trenutno prenesi i surfuj 1000. Hteo sam da uzmem sgs2 na 12 rata, ali me banka dva puta odbila, razlog nece da kazu, a ove iz Telenora boli uvo. Da li da im pripretim prelaskom u vip?;) Zna li neko koji su uopste uslovi da mi odobre kupovinu telefona na 12 rata? Nikada nisam bio u minusu, nemam kredite, cekove, plata ne moze biti redovnija...
Nadam se da nisam pogresio temu.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Lemur, tebe je odbila banka a ne operater. Dakle, ti imaš problem sa bankom, a ne sa Telenorom. Možeš da se prebaciš kod kojeg god hoćeš operatera, rezultat će biti isti ako ostaneš kod iste banke. Rešenje: idi do banke i zapreti da ćeš da ih napustiš ako ti ne daju odobrenje ili valjan razlog zašto to odobrenje ne možeš da dobiješ. Pa ako se na kraju ne postigne željeni rezultat, pređi kod druge banke. Toliko...

Lemur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2012. 18:46
Lokacija: Raska

Post od Lemur »

Ali ja uopste nisam u toj banci. Niti hocu niti moram da budem kod njih. Banka nece da odgovori, valjda ima neko zakonsko pravo da te odbije i ne kaze ti zasto.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Lemur, ceo proces ide ovako:
Telenor traži izveštaj od kreditnog biroa, kreditni biro (organizovan u okviru udruženja banaka Srbije) traži izveštaj od tvoje banke. Tvoja banka (koja god ona bila) dostavlja izveštaj o tvojim tekućim obavezama, neurednostima, nekim drugim obavezama ako ih imaš itd. Ona to dostavlja kreditnom birou, a kreditni biro Telenoru. Ako je izveštaj tvoje banke pozitivan, Telenor će ti dozvoliti to što tražiš. Ako je izveštaj negativan, onda ništa. Dakle, tvoj problem nije Telenor već banka kod koje se nalaziš jer te ona blokira iz nekog razloga. Znači, jedino rešenje ti je da odeš do svoje banke i pokušaš da rešiš problem ili da promeniš banku. Dok to ne rešiš, ni Telenor ni bilo koji drugi operater ti neće dozvoliti da uzmeš ništa na rate. Nadam se da sada razumeš...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Post od bata bogdan »

Jos jednostavnije resenje , neka uzme telefon na 6 mesecnih rata ako je stari korisnik....ne mora da se zeza oko banke itd....jedino je pitanje da li mu se isplati mescna rata na 6 meseci....
Huawei

Odgovori