Koji je vaš operater?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Koji je vaš operater?

Telenor postpaid
40
24%
Telenor prepaid
6
4%
VIP postpaid
39
23%
VIP prepaid
7
4%
MTS postpaid
64
38%
MTS prepaid
13
8%
 
Ukupno glasova: 169

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nenad-7791 »

Ni jedan nije moj operater :) ,samo koristim njihove usluge za koje placam. Trenutno koristim mts, dva post pejd broja i box3 dok kod telenora koristim home internet.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Ja kod Telenora samo home internet, jer imaju najbolji ping od svih. Nego treba dobro razmisliti koji provajder odabrati za telefoniju... :D

neelix
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 22. Maj 2017. 14:40
:: Redmi Note 3 Pro

Re: Koji je vaš operater?

Post od neelix »

Nenad-7791 napisao:Ni jedan nije moj operater :)
:lol: baš tako. Ja trenutno korsitim VIP, ali sam imao iskustva sa sva 3 operatera.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nenad-7791 »

Operateri su preskupi kod nas, sa pretplatama i cenama uredjaja.Kada se uporedi cena minimalca ili svega ostalog, sto je skupo skupo je, to je moje misljenje.Sta mislite, zasto su uveli, tri pa jedan mesec ranije mozete da produzite ugovor i oni vas na to upozoravaju kao mozete ranije produzitibugovor, i uzeti nov telefon.Gradjani se ocaraju novim telefonom i nov ugovor na 24meseca sledi.A da nema tog ranijeg produzetka, vi bi po isteku UO imali vece sanse za vece benefite, ili da predjete u drugu mrezu, ako vam neodgovara postojeca, i naravno operateri bi bili u losem polozaju i nebi imali extra profit.Zato ja nikada ne produzavam ugovor ranije tipa 3meseca ili 1mesec, i gledam na svaki nacin da sto jeftinije prodjem.Njima da se neisplati, oni nebi ni radili niti imali toliku zaradu i dobit.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Posto mi je broj sada prepaid kod Telenora, jer nisam vise vezan ugovorom od avgusta. Razmisljam se da li kod VIP-a ili mts-a, posto ovo kod Telenora se ne isplati, jer ne nude popust kao u vip-u i mts-u, a plus te ogranicavaju sa megabajtima, ako ti da neogranicene minute i poruke, a vamo te ogranici sa aplikacijama po izboru... Nekako mi povoljnije deluju druga dva operatera kada su minimalni paketi u pitanju do 1000 dinara... Sta vi predlazete i zanima me kakva je pokrivenost vipa i mts 4g?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ceftriaxone »

Ај прочитај опет шта си написао, па нам преведи.
Ево три пута читам, и не схватам шта питаш.
ex ivan87

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nenad-7791 »

Uporedjivao sam opweratera austrija A1 sa ovim nasim derikozama od operatera.A1 postpejd paket,sadrzaj paketa 24gb brzina download 300 upload 50 mb/s , neogranicen razgovor , sms , mms u okviru EU.Cena paketa je 57eura , uz paket dobijate samsung galaxy s8plus po ceni od 0 eura.A koja je cena kod ovih nasih derikoza , ako se uzme u obzir visina minimalne plate u Austriji, i visina minimalne plate u srbiji.Evo i linka pa uporedite i sami. https://shop.a1.net/handys-telefonie/al ... =EAA1S17_5

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Planiram da predjem u mts ili vip, pa me zanima da li za najnizi paket i kada se uzmu popusti mts i vip su bolji od telenor ponude? Zanima ne tudje iskustvo i sta vi predlazete?

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nenad-7791 »

Sacekaj posle 1 aprila , mozda ce biti neke promene u mts sto se tice novih paketa.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Hvala ti. Sada se dopisujem sa njima i traze mi da dostavim tri poslednja racuna iz Telenora ako zelim neke dodatne popuste i pogodnosti, kako bi razmotrili moj zahtev... 8) Ja bio prebacio moj broj u firmu gde sam prethodno radio i odjavio ga kada sam je napustio pre 6 meseci. Sada cemo da vidimo kako da im dostavim racune, kada je broj odavno pripejd...

Evo, zavrsio razgovor sa dva operatera posto je bila pukla veza preko sajta... Nista ne nude i samo skrecu temu kako vec imam popust na ugovor ako se odlucim da uzmem bez mobilnog telefona. Tako da, nema nista od mts-a i njihove povoljnosti oko prebacivanja broja u njihovu mrezu...

Sledeci je vip, samo sto je njihov signal najlosiji u odnosu na prethodna dva operatera, pa me malo to koci. Ali, da vidimo da li oni nude neke pogodnosti oko prebacivanja broja kod njih.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od Azimuth »

A kakvu ti to specijalnu pogodnost očekivao i očekuješ da ti neko ponudi? I to još za pri pejd ili najmanji post pejd paket?

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Ako daju popust 25%, da daju popust 40% ili 50% kao sto neki imaju. Ti kada prebacujes broj kod njih nema veze da li je broj pripejd ili postpejd, jer ti startujes u svakom slucaju kao novi korisnik kod njih sa novim potpisivanjem ugovora.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Martin Mystere »

Naravno, oni sve trče da ti daju pogodnost od 40 ili 50% kao novom korisniku koji startuje ispočetka, dok će za druge koji su tu daleko duže da daju 25%...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Koji je vaš operater?

Post od ciklon »

Зашто би новом кориснику дали већи попуст од оног који већ нуде уз уговор без мобилног телефона? На њиховом сајту је јасно назначено колики попуст има свака од понуђених тарифа.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Mislio sam da ce dati pogodnosti, jer prebacujem broj kod njih i vise necu biti korisnik drugog operatera, sto je njima sigurno drago, a pri tome na dve godine...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od Azimuth »

A zašto misliš da bi trebali da ti daju to što si zamislio? Čime to misliš da izvučeš?
U sve tri mreže postoje standardne pogodnosti koje važe za sve i one koje se daju nekima, uvek i isključivo starim korisnicima sa iole većim mesečnim računima.
Da sumiramo, ti kao novi korisnik sa pri pejd ili najmanjim post pejd paketom ne možeš ni da očekuješ da dobiješ bilo šta više od redovne ponude kako u mts tako i u druge dve mreže. Jedino što možeš da očekuješ jeste da ti Telenor iz kojeg odlaziš ponudi nešto i to ti je to.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Ponudio mi je Telenor samo prvih 6 meseci popust od 50%, a narednih 18 meseci 25% popusta. Ja koliko se secam, mts je imao u ponudi 40% ili 50% popusta ako ne uzmes telefon, ali vidim da to vise nema. I oni zakucavaju popust na 25% ako sam dobro izracunao.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Koji je vaš operater?

Post od ciklon »

Јесте, имао је МТС раније попуст од 50 посто на све тарифе, трајао је (чини ми се) неколико година, али сада га више нема. Али, уз неке тарифе сем попуста (уговор без телефона) дају и 100 ГБ интернета током трајања уговора и на тај начин привлаче нове кориснике и задржавају старе. Теленорова понуда теби са тарифом коју си код њих имао је сасвим коректна, с обзиром да су они најскупљи оператер који све даје на кашичицу. Ни ВИП ти неће понудити ништа више сем онога што већ нуди.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Ivan Cirkovic »

Nervira me ovo u Telenoru sto su podelili kao 1gb+1 aplikacija po izboru. Da su samo malo povecali net za sve pakete, onda bih bez razmisljanja ostao kod njih. To me najvise koci. Vise volim da mi das 3gb, pa da sam koristim za sta ja hocu, a ovako me ogranicava sa netom i jednom aplikacijom. Niti si vamo, niti tamo... mts je najjeftiniji ako uzimas srednje pakete i jace. Pa, predlazete mi da ostanem kod Telenora?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od Azimuth »

Predlažemo ti da pogledaš sve ponude i sam vidiš šta ti najviše odgovara. Novi operator ti neće ponuditi ništa više od onog što je naznačeno kao redovna ponuda, a za Telenor znaš šta su ti ponudili.

Odgovori