Koji je vaš operater?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Koji je vaš operater?

Telenor postpaid
40
24%
Telenor prepaid
6
4%
VIP postpaid
39
23%
VIP prepaid
7
4%
MTS postpaid
64
38%
MTS prepaid
13
8%
 
Ukupno glasova: 169

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Koji je vaš operater?

Post od Lela »

50% popusta u VIP-u? Moj duboki naklon :) to jeste odlicna ponuda, jos kad bi im signal bio dobar...

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od mrkixxx »

ja sam zadovaljan signalom. H+ je prava mera
tek sad uzivam u data saobracaju.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Koji je vaš operater?

Post od Lela »

nisam rekla koji je signal u pitanju - ne mislim na internet, koji je u VIPu odlican :) nego ovaj 'obican' za pozive.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od mrkixxx »

znam na sta si mislila. ja sa signalom stvarno nemam problema. putujem po celoj srbiji i nikada nisam primetio da nesto nije u redu. makar ne losije od drugih mreza. ako ides u prirodu videces da telenor ima najgori signal.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Koji je vaš operater?

Post od tomas.hokenberi »

mrkixxx, kako gde. Npr. kod moje sestre i zeta koji zive u selu u okolini Ivanjice uopste nema VIP signala (a trebalo bi da ga ima posto ima Telenor mreze, posto su u nacionalnom romingu ako se ne varam).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nikola031 »

Koristim mt:s postpaid (Mix Net L) i mt:s prepaid koji je do skora bio na Vip postpaidu (Postpaid 325). Pored toga imam još jednu Telenor prepaid karticu. :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Koji je vaš operater?

Post od Lobachewsky »

063 Telenor, ponovo. Prosle dve godine bio na Vipu, kupio bio HTC kod njih.
Na Telenoru uzeo pretplatu od 1000 din na godinu dana, dobio omiljeni broj (pozivi+sms) i rukavice :lol: :lol:
Trenutno mi zbog omiljenog broja Telenor najvise odgovarao (jer stekam pare za Padfone 2 :D ), ali pred sledecu novu godinu kontam da cu prebaciti broj u Vip jer su telefoni tradicionalno pristupacniji nego u Telenoru. Osim ako se nesto ne promeni u korenu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

srki90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 11. Mar 2011. 20:23

Re: Koji je vaš operater?

Post od srki90 »

Mts - prvi ugovor mix 250, pa drugi ugovor zvezda sever, istice u Avgustu. (Vip nikad vise razocarenje do bola) I sad razmatram za 3 ugovor u mts-u, a mozda i fon novi ako se nagodimo.. Tako da MTS, nemam neke vise ambicije da menjam..

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Koji je vaš operater?

Post od pero0000 »

NA MTS-u od početka mobilne telefonije kod nas. Naravno prvo prepaid, a od pre 4 godine postpaid. Početkom maja ističe drugi ugovor i produžujem ga na još 2 godine (Mix Net M 50%). Takođe i sin Mix Net M 50% i supruga Mix Net S "normalni", pošto je uzela telefon. Svi zadovoljni, a naročito MTS :wink:

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Koji je vaš operater?

Post od mp3mp3 »

Gledajući statistike broja postpaid korisnika vipa i telenor je skoro pa približan.
Sudeći po mojim kontaktima, sličan je broj vip i telenor postpaid korisnika.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Koji je vaš operater?

Post od Baraba »

Sva tri operatera trosim.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od Andrijano »

Ali u jednom su svi isti..

Mobilni operateri mogu da menjaju cene paketa!
Država odlučila da "Telekom", "Telenor" i "VIP" mogu da izmene tarife iako je korisnik već potpisao ugovor. Operater je dužan da o tome obavesti korisnika najmanje mesec dana ranije


I pored velikog broja pritužbi korisnika na potez “Telenora“, koji je nedavno samovoljno menjao pakete, nadležni su odlučili da operateri koji ovako postupaju ne krše zakon.

Kako navodi “Potrošač”, na sastanku predstavnika Ministarstva trgovine i telekomunikacija i sva tri mobilna operatera, čiji je povod bio upravo slučaj “Telenor”, odlučeno je da ovaj, kao i svaki drugi operater može, ukoliko je to ugovorom predvideo, da izmeni i cene i tarifne pakete koji je korisnik već izabrao.

Korisniku se ostavlja mogućnost da u takvoj situaciji raskine ugovor, ali samo ako su bitno izmenjeni uslovi pod kojima je on zaključen.

Postavlja se pitanje šta uopšte operateri, a šta korisnici podrazumevaju pod bitnim izmenama ugovora. Za pravnike dileme nema – cena jeste bitan elemenat ugovora i, ukoliko se ona promeni, druga strana, odnosno korisnik ima prava da taj ugovor i raskine. To im, kako kažu, garantuje Zakon o obligacionim odnosima.

Da li i druga dva operatera, “Telekom” i “VIP”, nameravaju da nastave praksu “Telenora” i šta oni podrazumevaju pod bitnim elementom ugovora?

- U ovom momentu ne planiramo povećanje cena naših postpejd paketa. Bitne izmene uslova su promene ugovora kojima se značajno menjaju obaveze korisnika prema operateru. U skladu sa Zakonom o elektronskim komunikacijama, u slučaju izmene ili dopune opštih uslova, naše pretplatnike obaveštavamo najmanje mesec dana unapred na pogodan način o ovoj nameri. Pretplatnik ima pravo da po prijemu ovog obaveštenja raskine pretplatnički odnos bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je pretplatnički odnos zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa usluga) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima - rekli su u “VIP”-u, dok iz “Telenora” poručuju da ne planiraju poskupljenje postpejd paketa u okviru postojeće ponude.

Što se tiče “Telekoma”, oni kažu da od formiranja aktuelne postpejd ponude u svojoj mobilnoj telefoniji nisu menjali cenu paketa, kao ni količinu besplatnog saobraćaja koja je na raspolaganju korisnicima.

U Ministarstvu trgovine kažu da je operater dužan da o uslovima ugovora i cenama, kao i svim njihovim izmenama unapred obavesti pretplatnike i da ih dostavi Republičkoj agenciji za elektronske komunikacije.

- Operater je dužan da pretplatnike najmanje mesec dana ranije obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao o pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen. Pretplatnik ima pravo da po prijemu obaveštenja raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen i na način koji nije na korist pretplatnika – zaključuju u Ministarstvu trgovine i telekomunikacija.

http://www.telegraf.rs/vesti/556789-ope ... ene-paketa
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Re: Koji je vaš operater?

Post od vukbojan »

Еј људи, баш би добра фора била да оператори повећају свој приход (и добит) тако што не повећавају цене нити смањују број минута/порука/мегабајта, него једноставно прогласе да 1 минут траје, рецимо, 55 секунди. Јел да да сам геније! Надам се да ће неко одговорно лице прочита ово и да будем награђен :D

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Koji je vaš operater?

Post od knjaz »

Ови из РАТЕЛ-а примају паре нас пореских обавезника а њих штите.
Има ли ко да нас заштити, где је тај заштитник грађана(постоји само на папиру али прима и он плату)!!!!!
Банана држава смо и даље.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: Koji je vaš operater?

Post od Zligor »

Da da, operator ce da dozvoli raskid ugovora :disgust: kako to uopste zamisljaju kod ljudi koji imaju jos vise od godinu dana ugovornu obavezu zbog telefona.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Koji je vaš operater?

Post od zoreli »

Mene su pre pola sata zvali iz Telenora i ponudili mi tri meseca pre isteka ugovora da potpišem novi ugovor na 24 meseca uz popust na pretplatu od 50% :)

Prenesi i Surfuj 2000 ( 600 min. / 2.000 sms / 2GB ) - za 1.520 din mesečno / 24 meseca
ili
Prenesi i Surfuj 1000 ( 300 min. / 1.000 sms / 1GB ) - za 910 din mesečno / 24 meseca
16 godina na forumu MOBILNISVET

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Koji je vaš operater?

Post od kuzobrat »

a kod mts-a 990 din ( 600min / 1500sms / 1,5gb ) DUPLO vise za 80 din vise.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Koji je vaš operater?

Post od Sale_M »

zoreli, koliko si vec korisnik Telenora na postpejdu?
Ja sam vec 3 godine na postpejdu i imam 2 broja.Na drugom mi istice ugovor uskoro...Sta treba da uradis da bi ti dali takav popust?

Inace na oba broja su mi tarifni paketi Prenesi i Surfuj 1000.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Одг: Koji je vaš operater?

Post od zoreli »

15 godina koristim isti broj u Telenoru, lepo im pošalješ mail i kažeš da si zainteresovan za produženje ugovora ali da ti ne treba novi telefon i oni će ti kao starom korisniku ponuditi 50% popusta na pretplatu :-) .
16 godina na forumu MOBILNISVET

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Koji je vaš operater?

Post od lesa0208 »

Tesko da ce dati 50% popusta korisniku od 3 godine, drugar je juce produzio ugovor nije uzeo telefon kod njih je isto 3 godine i dobio je popust od 20%

Odgovori