Da li ste preneli broj?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Na koju mrezu ste preneli svoj broj?

Telenor --> mt:s
19
28%
Vip --> mt:s
7
10%
mt:s --> Telenor
3
4%
Vip --> Telenor
2
3%
mt:s --> Vip
5
7%
Telenor --> Vip
7
10%
Koristim mt:s (064/065/066) i ne planiram da ga menjam
12
18%
Koristim Telenor (062/063/069) i ne planiram da ga menjam
7
10%
Koristim Vip (060/061) i ne planiram da ga menjam
2
3%
Preneo bih broj ali sam vezan ugovorom/u planu je i sl.
4
6%
 
Ukupno glasova: 68

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Kopao malo po forumu, gledao nesto, i naleteo na dve interesantne ankete na pragu MNP iz 2010. i 2011. - dok nam prenos broja jos uvek nije bio omogucen, ali se atmosfera uveliko zagrejavala. Kog operatera smo tada najvise planirali da napustimo i kod kog operatera smo tada najvise planirali da prenesemo broj?

Slika
Anketa: Da li ćete iskoristiti MNP? (avgust 2010.)


Slika
Anketa: Kod kog operatera bi preneli svoj broj? (februar 2011.)

Ako uporedimo sa aktuelnom anketom gore, vidimo da je pre uvodjenja MNP vladala potpuno drugacija atmosfera medju korisnicima (da ne kazem potpuno suprotna) nego danas - od kada imamo mogucnost da brojeve prenosimo.

Sta se umedjuvremenu desilo, da li su neki kontinuirano radili na sebi, drugi se opametili ili ih je uhvatila prpa, a treci spavali na lovorikama - sve u svemu, danas zaticemo sasvim drugu situaciju, operatere koje bije upotpunosti drugaciji glas nego pre samo dve godine i korisnike koji su od kada je prenos broja zvanicno krenuo znacajno promenili svoje prvobitne planove.

Samo dve godine sa MNP-om je bilo dovoljno da se operaterima u potpunosti promeni imidz koji su pre toga sticali godinama, neki prakticno vise od decenije!
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Da li ste preneli broj?

Post od vla-do »

Meni se ne prikazuje to RAT prilikom izbora operatora. Broj sam promenuo 15. januara iz Telenora u MTS.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

vla-do, jel imas LG G2? Mozda je to karakteristicno za G2 nesto?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Da li ste preneli broj?

Post od iKe »

Kod mene je ovako:

Slika
Poslednja izmena od iKe u Sre, 22. Jan 2014. 19:28, izmenjeno 1 put ukupno.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Da li ste preneli broj?

Post od vla-do »

Imam Sony Xperia T. Možda je nešto vezano za G2, kao što si napisao, ali sam hteo da znate da se ne dešava na drugom telefonu. :)
P.S.: G2 je u razmišljanju o nabavci, tako da pratim svaki vaš korak. :D

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

E taman kada ti se sve slozi u glavi skontas da je RAT ustvari skracenica od Radio access technology.
Tek sad mi nista nije jasno :wacko: Zasto onda RAT ne stoji i kod vas koji niste prenosili broj (ako vec stoji kod nas)?
Jer zapravo to nema nikakve veze sa prenosom broja, vec sa tipom mreze na koju se kacis - gsm, wcdma, lte, wi-fi, bluetooth...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od miodrage »

Ni kod mene nista slicno nema, malocas provereno! Interesantno!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Azimuth »

Kod mene isto bio na edge, 3G, wifi.. mts mi nije osencen kao kod tebe, a Telenor i dalje nemam.

Lobachewsky, a i vi ostali, ko prvi ode do Vipa neka pita tamo da li znaju da objasne ove razlike koje smo ovde konstatovali.

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: Da li ste preneli broj?

Post od MakiRocket »

Slika

Evo kako je kod mene na G2, nisam preneo broj a ima RAT.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

Zvali su me iz vipa juče da mi kažu da su oni proverili sistem i da je kod njih sve u redu. Ovi što su me zvali i dobijali poruku o nepostojećem broju sada mogu da me dobiju, ali ja još uvek pri samopozivanju dobijam poruku da broj ne postoji. G-đica iz vipa koja je zvala nema objašnjenje za ovo, kaže da ne bi trebalo tako da bude. Nadam se samo da oni koji ne mogu drugačije da me kontaktiraju osim telefonom ne dobijaju nepostojeći broj. :uhuh:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

A pazite sad ovo! Kada zovem moj preneti broj sa fiksnog (a pre toga ugasim mobilni), ne kaze da nisam dostupan, vec zvoni u prazno! Da fora bude veca, kada mobilni upalim, uredno mi stizu poruke propustenih poziva. :|
Kada zovem sa mobilnog, a nisam dostupan, sve je normalno. Nisam primetio do sada da nesto nije uredu jer realno fiksni ne koristim, niti me neko sa fiksnog zove, a ovako mi sve radi normalno.

E sada, jbg, idemo do kraja. Sta se vama desava ako:

1. Zovete sa fiksnog nedostupan broj prenet u Vip?
2. Zovete sa fiksnog nedostupan normalan Vip broj?


Ostale kombinacije sam probao, dakle ako zovem sa mobilnog na nedostupan mobilni - okej. Ako zovem sa fiksnog na nedostupan normalan telenor ili mts, ili prenet broj na mts - okej. (Nisam uspeo jedino da proverim ako zoves prenet broj na telenor jer ne znam gde da nadjem takve, niko ih nikad nije video, ali se ne iskljucuje mogucnost njihove egzistencije :D )

Ali ne bi bilo lose da i vi jos jednom probate da pozovete sa fiksnog vas nedostupan broj prenet u mts ili telenor (iako sam ja probao), cisto da vidimo da li je to pravilo kod svih brojeva. ;)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

Uf, sada sam pozvao sam sebe sa fiksnog dok je mobilni u airplane modu i dobijam poruku o nepostojećem broju (broj prenet u vip). Istu poruku dobijam i kada zovem sam sebe sa mobilnog, znači i u slučaju zauzeća i nedostupnosti.
Idem odmah da se žalim ratel-u, pošto sam danas dobio pisani odgovor da je sve u redu.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od IDzO »

Jbt još se ja premišljam da li da pređem sa Mts-a na VIP, ali posle ovih ludorija moraću odustati. ;)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Nennad, uh kod tebe je bas zaglibljeno (nema veze sa ovim mojim iznad nazalost), obavezno ih pritegni do kraja (mora tako jbg, nema kod nas nista iz prve).

btw. Malo pre sam zvao sa fiksnog normalan Vipov broj - ista situacija. Tako da je problem tamo gde sam i pretpostavio, u Vipovoj mrezi.
Dakle, u ovom slucaju je zapravo brljotka Vipa, nema veze sa prenosom broja. I dobro je da je tako, da nije, tek mi onda nista ne bi bilo jasno :) :) :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od IDzO »

VIP promocija = pada sneg, padaju cene i pada mreža. :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Nema to veze sa Vipom, vec sa centralnom ratelovom bazom, desavalo se i prenetim brojevima u mts mrezu, kao sto sam vec napisao gore. :roll:
IDzO napisao:Jbt još se ja premišljam da li da pređem sa Mts-a na VIP, ali posle ovih ludorija moraću odustati. ;)
IDzO, ne znam sto si se sad ti istripovao toliko. Preko 150 000 ljudi je prenelo broj do sada, desava se jbg. Evo kod mene 6 ljudi u najblizoj okolini je prenelo broj (neki na mts, neki na vip), svima radi kao sat. Ne treba odmah donositi generalizovan zakljucak na osnovu jednog izolovanog slucaja. A nadam se da ce ga i on resiti uskoro, bilo bi zaista bezveze da mu se to ne resi.

Je li Nennade, jel si probao da ti zamene sim karticu?
Slika
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Одг: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

Jesam, uzeo sam skoro mikro sim, potpuno isto.
Zvao sam sada vip korisnički, naravno njima ova situacija nije čudna, kažu službe su proverile, sve je u redu sa vašim brojem. Skočio mi je pritisak na 200.:mad:

EDIT:
Prosleđivanje poziva, tek mi sada ništa nije jasno.
Slika

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Azimuth »

Nennad, ovo sa slike je isto kao kod mene. Upravo sam pokusao i sa iskljucivanjem i sa Airplane, kad se sa fiksonog nazovem kaze da nisam dostupan ili sam iskljucio telefon. Sve je ok kod mene. Evo upravo i sms stigao da imam propusten poziv.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

A meni je pa +38160...

Slika

Da ga jbm.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

Lobachewsky
Promenio sam na ove brojeve koji stoje kod tebe i sada je sve normalno, zauzeće kada je razgovor u toku i govorna poruka o nedostupnosti kada je telefon u airplane modu. To je kada zovem sa fiksnog, nemam drugi mobilni da probam.

Lobachewsky, probaj ponovo da zoveš kada ti je tel ugašen, moguće da je u tom trenutku nešto bilo zabagovalo.

A ja ne mogu da verujem da su u vipu toliko kilavi i neposobni da nisu znali da mi kažu ništa o ovome. Pozvaću danas korisnički da ih pitam koji brojevi su ispravni, 060 ili 063.

Odgovori