Da li ste preneli broj?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Na koju mrezu ste preneli svoj broj?

Telenor --> mt:s
19
28%
Vip --> mt:s
7
10%
mt:s --> Telenor
3
4%
Vip --> Telenor
2
3%
mt:s --> Vip
5
7%
Telenor --> Vip
7
10%
Koristim mt:s (064/065/066) i ne planiram da ga menjam
12
18%
Koristim Telenor (062/063/069) i ne planiram da ga menjam
7
10%
Koristim Vip (060/061) i ne planiram da ga menjam
2
3%
Preneo bih broj ali sam vezan ugovorom/u planu je i sl.
4
6%
 
Ukupno glasova: 68

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Danas podneo zahtev za prenos mog dugogodisnjeg broja iz telenora u Vip. 8) Zato sto mi je dosadilo da dobre promocije gledam samo na tv-u! :roll:

Inace, vec imam jedan ugovor sa Vipom iza sebe, probao sam ih pre neku godinu, tada kupio prvi fon preko operatera (gde, ako ne kod njih, i onda su imali odlicnu akciju), jako pozitivno iskustvo u svakom smislu, totalna su pozitiva, nadam se da cemo se lepo slagati i u naredne dve godine.
Tada sam bio 060, sada se vracam kao 063 :)

E da, poklonili su mi jelku, onu belu njihovu :D Ukrasi, sve u fulu. Ludaci :) :) Veceras kitim jelku i Nova godina moze da dodje. :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Baraba »

Ja sam juče. Baš da vidimo kojom brzinom se realizuje i da li će ponuditi nešto telenor, očekujem da hoće jer su me prošli put zvali ( mada se i moj računa kao da je od ponedeljka) .

ZlajaNS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Uto, 08. Jan 2013. 22:25
:: LG L5 II

Re: Da li ste preneli broj?

Post od ZlajaNS »

Uskoro mi istice visegodisnji ugovor sa telenorom (prenesi 325 (1200din), poslednje 2 godine placam 50%) i ne znam da li da ostajem ili da menjam ako postoji nesto povoljnije. 325 min mi je neki minimum, nekad prekoracim ili jednostavno se sluzim alternativama par dana pre kraja meseca, tako da ne bih uzimao neki paket koji ima manje minuta. Poruke i 3g ne igraju bitnu ulogu, jer sam dobro pokriven wifi tamo gde se inace i krecem (mada ako uleti koji megabajt u paketu rado prihvatam :) ).

Nesto sam gledao prethodnih dana po dugim operaterima i interesuje me da li ima nesto povoljnije od ovoga sto trenutno koristim tj da li mogu odmah dobiti negde ovaj popust od 50% (telefon preko mreze mi ne treba) uz neki drugi paket na nekoj drugoj mrezi?

(Jbg, valjda sam pogotio topic :roll: )

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Da li ste preneli broj?

Post od AnGeL oF LoVe »

Ne planiram da menjam Mts jer je korektan i najpovoljniji.Proslog meseca se malo zanesem i prekoracim nekih 600 mb.Stigne mi racun od 14 770 dinara.Posle zahteva za korekciju,vrlo brzo mi odgovore da sam napravio prekoracenje data saobracaja ali da ce mi izaci u susret u korigovati racun tako sto ce mi ukljuciti najveci tarifni dodatak,koji ce mi pokriti tih 600 mb za 480 dinara doplate.Vrlo lepo od njih.
LG G2 Black,16GB

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Baraba, jel si i ti dobio vip jelku? :lol:

ZlajaNS, pa koliko cega trosis mesecno i do koliko din planiras za pretplatu? Koliko ti minuta zaista mesecno treba da se pokrpis? Dal saljes poruke? Da li zaista sav net ide preko wi-fi-ja? Poprilicno neodredjeno si napisao. Tih 50% popusta nudi i mts, a vip cak i vise, ali sve zavisi od tvojih navika, a ne koliko popusta ko daje. Popust daju svi.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

I ja podneo zahtev za prenos u vip iz telenora. Prelazim na pripejd za početak, praznični vip za sve, 200 min, 500 MB, hiljade poruka i minuta u vip mreži za 500+100 dinara. Kasnije ću videti da li ću potpisivati neki ugovor, u procesu sam nabavke telefona.
Meni ovaj pripejd strašno odgovara, mogu ga aktivirati kada hoću i koliko god puta hoću i nisam vezan ugovorom. Dve aktivacije u mesec, mesec i po sasvim dovoljno. Samo treba držati tačan iznos za aktivaciju na kartici, jer nakon potrošenog iz paketa saobraćaj se tarifira po redovnoj ceni.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Baraba »

Lobachewsky, ne :smutny:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

:| Ja sam bio u knez mihajlovoj, mozda su u toj tvojoj presusile zalihe. Video posle jos par ljudi na karaburmi i u prevozu nosili njihove jelkice u tim dugackim kutijama, bas onako praznicna atmosfera :) :wink:

U principu to su one njihove male bele jelkice, nista specijalno u materijalnom smislu, ali me nekako oraspolozi, nisam ni planirao ove godine da kitim jelku :D

Jelkica je okicena i spremna za G2! :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Baraba »

Znam, video sam. Ne vredi nešto materijalno , ali je lep gest sa njihove strane što nisu Kir Janje, sviđa mi se njihov potez. Naravno imaju lepu reklamu u svakom domu gde kome su poklonili. Ulažu u marketing :-)

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Freyr »

Meni istice 50% na MTS, i razmisljam se sta da radim. Odnosno i ne bas :oops: najpovoljnije je, mada sam trenutno na mixnet M knap sto se minuta tice a i mb. Ako odem na mixnet L dobijam 600min i 1.5 giga sto mu dodje nekih 2000 smartova za ~1000din :) a to ne mogu kod VIPa ni sa dupli sadrzajem + praznicnom ni blizu. Telenor ne bih komentarisao :lol:
12 godina na forumu!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od IDzO »

Koristim MTS ali sve mi se čini da ću preći na VIP i iskoristiti padanje snega + još nešto ali ne znam još šta.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Baraba »

Juče mi je stigla sms poruka od vip, odobren je prenos broja i prenos će se izvršiti 27.12 između 02,00 i 06,00 časova. Odlično, tad i tako ne koristim telefon ujutru ranom zorom.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Mr. Jingles »

Danas prenet broj iz Telenora u MTS... uz malo glupiranja, ali ok, prešao sam. Zahtev podnet u petak i niko iz Telenora me nije kontaktirao, tako da se ne iznenadite ako i do toga (ne)dođe. Prvi utisak - zadovoljan, pogotovu što je internet prilično bolji na, meni bitnim, lokacijama.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Baraba »

Mr. Jingles, ne moraju ni da zovu, nemaju sad ni rukavice da ponude :lol:
Poslednja izmena od Baraba u Čet, 26. Dec 2013. 16:45, izmenjeno 1 put ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Da li ste preneli broj?

Post od m@c|-|oR »

Meni su jednom iskukali da produžim ugovor. Drugi put se nisu ni potrudili da zovu. 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Da li ste preneli broj?

Post od vla-do »

Nisam preneo broj, ali se razmišljam gde bi. Trenutno sam na Telenor PiS 500 i prešao bih na MixNet M, ili Standard 350, ali ne mogu da se odlučim gde mi je bolje. Uzeo bih paket bez telefona. :) Svako dan čitam i gledam pakete, ali nikako da se odlučim. :unsure:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

vla-do, pa mislim da ti je bolji mix net m kako god okrenes. Em dobijes vise megabajta, em ti megabajti ne mogu da se probiju, za razliku od vipovog standarda. Mirna glava.
Ne znam koliko ti bas znace tih 50 min vise kod vipa. Meni ako je malo 300, malo mi je i 350. :) Jedino ako net bas ne koristis uopste.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Da li ste preneli broj?

Post od vla-do »

Lobachewsky, ma sve me i vuče na MTS, ali me odbija što je to državno preduzeće. :unsure: Net trošim, konstantno sam konektovan. :D
Sve mislim da će MixNet M i biti. :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Nemoj da se tripujes, prosla su ta vremena, za ove dve godine (od uvodjenja MNP) su se mnoooogo popravili. :wink:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Da li ste preneli broj?

Post od vla-do »

Jest, pa sad ako krene masovno vraćanje sa Telenora na MTS, pa se oni opet pokvare. :lol:

Odgovori