Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretplatu)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretplatu)

Post od Lobachewsky »

Telekom je najavio od 1. avgusta povecanje pretplate za 30%, sto je ponovo aktuelizovalo pitanje - sta nama fiksni telefon znaci danas?

Pored poskupljenja pretplate za fiksnu sa 500 din na 660, za 1. avgust se najavljuju i brojne druge jednostrane promene (cak i za one koji vec imaju potpisan ugovor), a najvise se doticu BOX paketa koji u sebi sadrze i usluge fiksne telefonije.

Broj mobilnih minuta se smanjuje sa 500 na 300 (+300 dodatnih ka mts mrezi), broj poruka se povecava na 600, ADSL brzina na 10 Mbit/s, a fiksni razgovori u okviru telekoma srbije za korisnike BOX paketa ce biti neograniceni.

I da, impulsi odlaze u penziju, prelazi se na tarifiranje po minutu. Umesto dosadasnjih 300 impulsa, dobija se 150 minuta (da mi je neko 2008. rekao da ce za par godina mobilni biti jeftiniji od fiksnog, rekao bih mu nema sanse tako brzo, ti si lud)

Koga zanima uporeda tabela starih cena i novih poskupljenja, moze je pogledati ovde.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MT:S novosti

Post od Baraba »

Ja nemam fiksni i da imam isključio bih ga, mislim za šta davati 660din mesečno? Zatp što ga imam i stoji? Ne.
Moji matori ima BOX, internet, fiksni i mob. Auu, neće nam ovo leći za prepolovljene minute.
Šta sad?
Pljuvali smo VIP, MTS dizali u nebesa, ispadoše ovi gori.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: MT:S novosti

Post od Freyr »

Jel zna neko kako da odjavim fiksni? Sta mi sve treba, sta mogu da izgubim...moze i link, ja ne uspevam da nadjem.
Nisam uzeo slusalicu od fiksnog u ruke u poslednje 2 god, nemam ga ni prikljucenog a racun stize, jbt do sada sam mogao da uzmem lumiu 630 za te pare :P
12 godina na forumu!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S novosti

Post od Azimuth »

Mislim da mora vlasnik broja lično otići u poslovnicu i odjaviti. Ne možeš to uraditi online. Jedino ne znam za to što je Baraba napisao, da broj stagnira a tebi pretplata da ne stiže.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MT:S novosti

Post od Baraba »

Odeš u telekom, tj. onaj na koga se vodi telefon sa ličnom kartom. Podneseš zahtev, to je to. Traži da ti miruje a ne da gasiš trajno, može da miruje 10god. Nema pretplate, mislim šta bi bilo poenta da stiže pretplata? Za tih 10god. može se desiti da tvoj broj bude dodeljen nekom drugom, ali ako odlučiš ponovo da aktiviraš fisksni ti imaš broj u mirovanju i automatski bez čekanja (ako je tvoj dodljen) dobijaš nov broj (ili stari ako nije dodoljen). moj sam ugasio pre par god. i još nikom nije dodeljen, i da ga dodele boli me uvo (par godina niko na taj proj ne zove, a i pre toga niko nije zvao), da nije mogao da miruje ugasio bih ga.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Lobachewsky »

Baraba napisao:Ja nemam fiksni i da imam isključio bih ga, mislim za šta davati 660din mesečno? Zatp što ga imam i stoji? Ne.
Ja fiksni nisam koristio od 2009. godine. Od tada bukvalno 2-3 puta i to kao foru, kad smo se ortaci i ja sprdali da se podsetimo kako je bilo "u dobra stara vremena".

Ali kako cu posle imati ADSL ako ga iskljucim? Pola srbije bi odjavilo fiksni kada bi telekom prestao da uslovljava.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Baraba »

Ja sam na kablu, ikom je zakon. 2100din. Flat 3 (Kabl. + DIGITALNA TV , Tlefon, net 15 Mbps.
A matori mi je na box, jer je na mts, adnsl i fix. i on može na kablovski net, samo ako nije sklopio neki ugovor za box, ne znam da li se sklapao ugovor (mislim da jeste).

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od sigi »

Ovo sa lelekomom nasim je sad vec toliko jasan znak da on ide na prodaju ,kome ? pa to je jesno kao dan kome drugom nego li ko i svi naprostoru bivse nam drzave Tmobile , ko prati politiku samo ce mu se kasti ova udvaravanja naseg Ace glavnoj dami evrope :oops: :lol:
Ko je sta potpisao potpisao ako daju dozvolu za raskid slican nedavnom vipu to bi trebalo uraditi , ko nije bolje ni da ne kad vec nije dosada.
SBB kao predvodnik "fiksne opozicije " :D ce uraditi sve da i ovoih 700 dinara sroza da izgleda jos skuplje i jos nepovoljnije od trenutnog stanja pod velikim je upitom tajenje informacija o sudbini sbb mobilne kao i teleonor fiksne.

Fiksni je kao i svugde u okruzenju postao vrlo skup lukzuz , ugasiti ga nebi trebalo nasi roditelji su ga nekada veoma veoma skupo platitli bila je stvar prestiza veca nego sto je nosenje mobilnog 97 ili pejdzera ikada bilo ali to je to pregazilo ga vreme ustvari ne ni vreme nago cenovna politika i monopolski polozaj .
Sta raditi usituaciji gde vam babe i dede vlasnici stambenog prostora ili ujedeinjeni sa sopstvenim matorcima na svako poskupljenje i spomen telekoma govore nemoj slucajno da pomislis da ga ugasis mi smo za to dali 2500 maraka ??? pa sta da budemo surovi da im kazemo da cemo ga pokloniti onima cije su nekada te marke bile ?.

Bilo bi fer i veoma potrosacki da kroz julski racun ponude neku vrstu referenduma neke od opcija za gasenja bez placanja ili neki tip da ostane da vas mogu zvati a sve ostalo da se pogasi cisto zbog gore nevedene situacije vezane za penzice i matorece .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od miodrage »

Zbog ADSL-a sam prinudjen da imam fixni :( Grrrrrrrrrrrrrrrrrrr .
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Lobachewsky »

sigi napisao:Ovo sa lelekomom nasim je sad vec toliko jasan znak da on ide na prodaju ,kome ? pa to je jesno kao dan kome drugom nego li ko i svi naprostoru bivse nam drzave Tmobile , ko prati politiku samo ce mu se kasti ova udvaravanja naseg Ace glavnoj dami evrope :oops: :lol:
sigi, i ja sam ubedjen da ce to biti t-mobile. Cak sam mislio da nema razloga da se to posebno naglasava jer se podrazumeva, ali u poslednje vreme malo malo pa procitam izjave nekih "analiticara" koji tvrde da je to malo verovatno, a onda krenu strucno da objasnjavaju zasto - medjutim, meni se cini da su oni od tolike logike zaboravili na sustinske stvari.

Pogledajte kartu Evrope i Deutsche Telekom Reich:

Slika

Poljska, Austrougarska, Ceska, Slovacka, Balkan. Zna se sa kim su Nemci bili "emotivno" povezani kroz istoriju :roll:
Uskoro pripojite Nemackoj i Sloveniju na ovoj karti. Znaci ostala je jos samo Srbija "neokupirana".

Mislim, sigurno nas nece Spanci kupiti. Zna se gde su bile spanske kolonije.

Slika

Otprilike. Spanska Telefonica (O2) Imperija.

Sve je to politika. Neke stvari su od prevelikog strateskog znacaja da bi se prepustile trzisnim zakonima i slobodnom trzistu.

Nema mesta "logicnim" zakljucima koje "analiticari" donose na osnovu toga sto Nemac trenutno nema para za kupovinu - ako nema, prodacemo onoliki telekom za milijardu i po, pa ce da ima! Cekaj, zar se to upravo ne desava?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od fannY »

Jel zna neko koja je realna vrednost Telekoma?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Behemoth »

Imam fixni ali ga nikad ne koristim.
Juce sam pozvao sam sebe na mob jer nisam mogao da pronadjem tel u sobi.
Retko se i javljam
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Lobachewsky »

Ne znam kada ste vi prestali da ga koristite, ali po meni je telenor poslao fiksni u penziju - sa onom promocijom 10 para minut, ako se secate. Bilo je jeftinije cak i od lokala (i to u vreme kad je fiksni bio dzabaka)! A mi u razlicitim gradovima, studenti, do juce odlazili u hodnik ili po fiksni u drugu sobu da bi sa bilo kim uopste mogli da pricamo, i to na par minuta jer su medjugradski impulsi skupi :) Mobilni nam sluzio samo za cimanje :)

To je bila 2009. godina i ta promocija je trajala poprilicno, preko godinu i po sigurno, odmah za njom su dosle brojne druge opcije sa besplatnim minutima koje traju i dan danas....

Proteklih godina smo se jos i pitali gde je nestao fiksni, sta se desilo sa fiksnim, da li ga jos neko koristi, kad ste se poslednji put javili na njega, kad vam je poslednji put zvonio, primecivali smo da ga odjednom nema vise u nasim zivotima - danas, vidim da je fiksni vec polako zaboravljen...

Danas vec uzimamo mobilni zdravo za gotovo, fiksni zaboravljen osecaj, kao da nikad nije ni postojao, a da vas je neko 2007. recimo pitao, sta mislis kada ce mobilni biti jeftiniji od fiksnog, siguran sam da bi vecina odgovorila nesto u fazonu - fiksni je za duge razgovore, mobilni sluzi da te neko nadje kada nisi kuci :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Drakenzen »

Iskreno ja bih prvi odjavio fiksni zato sto ga vec mesecima ne koristim, iskljucen iz splitera. Jedino zbog cega ga 'drzim' je ADLS.... Meni je iskreno neveorvatno da se firma koja ima godisnje neto prihod od 400miliona eura proda za 900 miliona, odnosno za novac koji sama firma napravi za dve godine.... :o

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od mrkixxx »

Ja sam proslog meseca odjavio fixni. Nisam ga godinama koristio. Samo je hvatao prasinu. Kad vidim koliko sam bacao para nizasta bilo mi krivo. Pored dva mobilna, tj dve kartice, ovo je stvarno visak.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od bojke1 »

Kod mene je sasvim druga prica.Moji koriste fiksni i to bas zestoko.Ja sam prvog aprila kad je dozvoljeno prebacivanje broj preneo u sbb mrezu i uzeo trio gold extra paket.U tom paketu imam 200 minuta ka inostranstvu u zoni jedan i 1500 minuta ka fiksnim u srbiji.
Od prvog avgusta pa do danas je potroseno 1250 minuta ka fiksnim brojevima u srbiji i nekih 70 minuta ka inostranstvu.Tako da se meni itekako isplatilo da predjem sa telekoma na sbb.Dok sam bio kod telekoma fiksni mi je dolazio u proseku oko 1500 dinara a mnogo manje se pricalo nego sada.Kad sam sve to bacio na papir bilo mi je jeftinije da prebacim broj fiksnog u sbb mrezu?Sad mi dolaze manji racuni nego sto su pre.I to u proseku za 700-800 dinara a moze neuporedivo vise da se prica na fiksnom.
A sto se tice box paketa drugar je isao u poslovnicu telekoma i zestoko ih napusio.Nazivajuci ih lopovima u poslovnici.Kaze ukrali ste mi 200 minuta.Oni mu kazu gospodine gresite,dobili ste 100 minuta vise.Epilog svega je taj da ostaje na boxu.Kompletan box je on placao 3690 dinara posto koristi dva risivera.
Ono sto su mu oni predlozili je da mobilni izbaci iz boxa i da predje na paket mix net L koji ima 600 minuta u svim mrezama 1,5 gb podataka i mislim 1500 poruka po ceni od 980 dinara.Taj paket sa 50 posto popusta iznosi 980 dinara.
Tako da je opet dosao sa cenom na 3690 dinarBox valjda placa 2690 plus mobilni 980 dinara.
Tako mi je rekao.Da mu nisu dozvolili tako da uradi raskinuo bi box paket na njihovu stetu.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od AnGeL oF LoVe »

Nisam koristio fiksni,nisam ga odjavio zbog adsl-a ali sada,kada su razgovori besplatni u box paketu,pocinjem intezivno da ga koristim.Samo da vidim racun,jer Telekomu nista nije verovati.
LG G2 Black,16GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Azimuth »

Ja se opasno razmišljam da uzmem box 3, da spojim fiksni, adsl i iptv, i sve to spakujem u 2700din + dodatni risiver za drugi tv koji nemam pojma koliko tačno košta.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od bata bogdan »

Aj kad vec komentarisete kakva je situacija kod nas što se tiče fixnog i uopšte o tim paketima.
Naime ja ovde u DE imam paket Fiksni, Internet brzina od 20 mb i upload čini mi se od 2 mb , HD programe + dodatnih 13 programa gde su samo filmovi i serije isto u HD kvalitetu i uz to sam dobio resiver koji ima hard disk u sebi od 500gb , koji ima opciju snimanja filmova ili serija ili sta god već želiš....uz opciju da na telefonu uz određenu app možeš resiver da kontrolišeš kad ces nešto da snimaš itd itd...i sve to uz cenu od 35e sa tim resiverom.
Fixni sam je neograničeni pozivi za čitavu Nemacku...a inostranstvo npr poziv za Srbiju košta 0.09centi
Sve u svemu ja sam prezadovoljan...fiksni nešto preterano i ne koristim ...al opet...neka ga...
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Azimuth »

Pa to je normalna ponuda i realna cena. Ovo ovde je čisto šišanje ovaca kako za mobilne pakete, tako i za fiksne, kablovsku/iptv, internet itd.
To inače ide sa standardom, pa kako je u Srbiji viši standard tako su i cene usklađene :P

Odgovori