Telenor Kućni Net iskustva

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Telenor Kućni Net iskustva

Post od Ivan Cirkovic »

Juce sam uzeo Telenorov Kucni Net, pa ako nekoga zanima, da podelim iskustva:

Iskustva su zapravo jako pozitivna, ping na LTE je u rangu sa kablovskim operaterom SBB. Uzeo sam paket brzine 100Gb na mesecnom nivou posle cega se brzina smanjuje na 2/2. Inace brzi u 100Gb je po maksimalnoj 4g mrezi u zavisnosti od lokacije. Internet je stabilan cak i za igranje igara, voip naravno radi odlicno kao i skajp...

Inace, internet nije vezan za lokaciju (potvrdjeno iz licnog iskustva) - moze se koristiti bilo gde, ne samo na prijavljenoj lokaciji. Nije cak vezan ni za grad. Ni za modem. (!) Moze se koristiti i u telefonu. Proverio licno.

Ono sto je jos bitno, a to je cim isplatim vrednost od 15000 dinara, vise nisam duzan da budem korisnik inrerneta, sto znaci da se ugovor vezuje za sam uredjaj. Ugovor sam potpisao na dve godine, ali moze se raskinuti odmah nakon isplate uredjaja. Uzeo sam opciju sa ruterom, jer sam ostvario popust 50%, a ovako bih morao samo karticu na godinu dana ugovora bez rutera po ceni od 1250 dinara mesecno.

Ovo je brzina koju sam danas probao na lokaciji Jurija Gagarina blok 62.

Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od гари »

Koji plagijat od komentara i teme... Da si bar dodao Lobačevskog u reference, i naveo citat. Ccc...

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od sugarcoated_ass »

Aaaahahahaha!!!! Omg! Noooo! Pa Telenor i onako prepisuje od Vipa (i to loše) pa što ne bi isto bilo i sa temama na forumu? [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Zar je bitno da li sam prepisao, ako sam sve probao, testirao i okacio sliku kao on? 8) Po meni Telenor ima najbolju opremu i imao sam losa iskustva sa drugim operaterima sto se mobilnih racuna tice i slicnog... Korisnik sam Telenora od 2010 i Telenor banke 3 godine. Moje iskustvo je odlicno i nemam problema.

Mislim da je 100GB sasvim dovoljno za kucnu upotrebu, a i posle imas 2/2 protok sa kojim opet mozes sve da zavrsis, pa cak i da igas igre... :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Azimuth »

Naravno da je bitno. Traži se lično iskustvo i tvojim rečima da opišeš isto, a ne da uradiš copy/paste i to ni manje ni više nego moderatora. To niti je normalno niti je moralno. Obrati pažnju na ponašanje, dosta ti se gledalo kroz prste, tako da se zna kakvu nagradu dobijaš ukoliko nastaviš sa ovakvim i sličnim ponašanjem (ne mislim samo na ovu temu).

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Ja sam stvarno probao da ubacim karticu u telefon i sve sto sam napisao sam licno testirao. Kopirao sam tekst, ali sam sve proverio i izneo svoje iskustvo koristeci iste reci... Hvala na razumevanju i zeleo sam da podelim svoje iskustvo i pomognem drugima. Kopirao sam tekst i prepravio kako bi mi bilo lakse, ali stojim iza svega sto sam licno proverio i testirao, jer je i mene samog zanimalo da li moze sve da radi u raznim kombinacijama i uslovima sto se tice signala i same brzine interneta...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Evindzer »

^ To si u mojoj omiljenoj temi o svrsi foruma tražio zaključavanje, ali ja ti neću uzvratiti istom merom. ;)
Govorimo o modemskom internetu, je li tako? Onda bi trebalo da i kartice druga dva operatera isto mogu da rade u telefonu, ne vidim razlog zbog koga ne bi mogle. Nisam probao, istina, nemam dual SIM.
A što se tiče plagijata - kad predam svoju doktorsku disertaciju, mesec dana će je razvlačiti po kojekakvim softverima na fakultetu, da utvrde je li plagijat. Zato sledeći put sve fino pod navodnike i da u fusnoti navedeš link i broj posta koji citiraš. :D

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Sve sam razumeo i hvala tebi na razumevanju. Za sve postoji prvi put. Sto se tice zakljucavanja teme, to sam trazio posto je prica otisla daleko i skrenula sa teme... To je jedini razlog. Ostalo je sve ok. :roll:

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Telenor je od pre neki dan promenio pakete i sada vise nemate maksimalnu brzinu u paketu od 100gb, vec u paketu od 150gb imate brzinu 4g i opciju povezivanja sa postpaid brojem. Dobar potez za nove korisnike, a nas stare ce dovesti da raskinemo ugovor, jer smo potpisali paket od 100gb po 4g brzini.

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Triple H »

Vi bar imate 4g. Ovi naši u BiH nisu u stanju ugovor da potpišu, a ne mogu ni optički da uvedem jer nisu raširili mrežu u mom naselju. Zemlja trećeg svijeta, ja bih dao 50evra za tih vaših 100gb mjesečno, da mogu pogledati vikendom utakmicu kao sav normalan svijet. Ovako sam zakucan na 400kb/s i to mi je što mi je [emoji22]

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Kontaktirao sam korisnicki servis i rekli su mi da oni koji su potpisali ugovor pre ove promene, ostaju na brzini 4g. Isti slucaj kao i sa starim paketima za postpaid. Kada istekne ugovor, nastavljas dalje sa starim paketom i ako ga nema u ponudi. Ako hoces da produzis ugovor, onda ides po novim paketima koji su tada aktuelni. Naravno, da nisu ostavili onako kako pise u ugovoru, imas puno pravo da raskines ugovor. :D :D :D

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od mp3mp3 »

Ima li nekoga ko koristi ovaj net a da ne radi u Telenoru?
:lol: ozbiljno ako može neko neka napiše iskustva.
Hvala.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od Lobachewsky »

mp3mp3, ja koristim Vipov kucni net, ako te generalno zanima kako sve to funkcionise. Radi perfektno, ne zaglupljuje se, ping je gotovo uvek ispod 100ms, ali je prosek mnogo nizi. Brzina uglavnom konstantna, ali uvek funkcionalna, cesto mnogo veca od one koju sam platio. Video gledam u 720p rezoluciji. Za ovih 10 meseci nemam ni jednu jedinu zamerku, cak sta vise, prevazisao je sva moja ocekivanja sto se tice pouzdanosti.

Ne znam koliko je za najzahtevnije korisnike, ali dok su pre neku godinu najzahtevniji korisnici bili oni koji samo hoce normalno da koriste mogucnosti interneta, danas bi 99% korisnika to moglo da uradi i preko 4G mreze (pod uslovom da koriste paket sa dovoljno GB).

Jedino za sta ocigledno nije, to je 24/7 download i ne znam koliko je pouzdan za igranje online igara. Igrao sam par puta preko njega, i nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na ADSL, medjutim ne mogu da tvrdim da bi se tako ponasao u 100% vremena.

Slika

Placam Kucni net 1 (10/2 Mb/s), a pustaju mi 30 Mbps, trenutni ping bolji od ADSL-a bukvalno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od mp3mp3 »

Lobachewsky, veliko hvala. Lično imam problema sa SBB-om na paketu gold duo, net mi je puno sporiji od maksinalnog a wifi je počeo da prekida mnogo puta na dan i tako već mesecima, šlag na torti je što nemam net 7dana a još čekam tehničare da dođu.

Za vip net sam čuo sve najbolje, privukao me Telenor zbog 50gb više. Gledao sam potrošnju neta na tabletu, telefonu i desktopu, ukupno ne prelazim više od 100gb ali nekako me privuče ovih 50gb i što mogu da kupim 50 po potrebi :-)

Razmisliću još, hvala za info.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od miodrage »

Mp3mp3, zovi sbb hitno, gotovo sam ubeđen da ti je crko ruter, to se i meni desilo u BG, agonija trajala par meseci, ali rešeno sve kako treba. Trajalo jer ja nisam zvao nego kao ma ok, rade nešto. Kad jedan dan net nisam imao par sati zvao, oni došli, videli, i doneli nov uređaj. Od tada radi, da čuknem u ruter
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od mp3mp3 »

miodrage, zvao sam i zovem svaki dan ;-) ali koliko imaju dobar net ne mogu da stignu da svima reše problem.

A i kad je radio, brzina je sporija od mobilnog 4g na Telenoru.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od miodrage »

mp3mp3, svasta. Meni su dosli u roku od par sati od poziva. I jos je subota bila, zvao sam oko 8:15 ujutro, u pola 1, 1 je covek bio kod mene.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od mp3mp3 »

miodrage, u pitanju je Kragujevac, pretpostavljam da ne živiš ovde. Šta znam ovih dana kažu da ima previše žalbi :unsure:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od sugarcoated_ass »

miodrage, ti si baš onda imao sreće. SBB podršku mrzi da mrdne prstom, a ne nešto da urade, bar ovde u NS. Ako se i nateraju da se pojave ništa na kraju ne urade jer je sve do korisnika.
Evo kod ženinog burazera stalno se zapucava STB i na svakih par sati mora da ga resetuje. Ovi iz SBB dođu, vide da radi i odu. Baš ih briga za to što im on priča i još se izd*kaju na njega što ih je cimao "bez razloga". Neće ni da ga zamene pošto je po njima ispravan i to je to.
Sestrina svekrva je skoro mesec dana bila bez neta jer ih je bolela patka da izađu na teren i vide šta je. Uvek je dobijala odgovor da je kod njih sve u redu i da samo resetuje modem. Naravno signala nula. Posle ih je od*ebala kad su je još cimali i da plati pun račun za taj mesec.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor Kućni Net iskustva

Post od mp3mp3 »

Uzeh Telenor kućni net. SBB me drugi put ispalio sa tehničkom, otkazao sam njihov net, samo TV od danas.
Telenorov ruter je iznenađujuće kvalitetan i singal u stanu od 45kvm je svuda isti.

Brzina ne pada ispod 28 mbs, upload isto oko 20.
U jednom trenutku je bilo 60mbs/38mbs :D

puno bolje od SBB wifi koji imam par godina, SBB mi je bio dobar na kablu ali wifi bedan, ruter nikada nisu želeli da menjaju, tako da ćao.

Pisaću o mojim Telenor net iskustvima, neka prođe malo vremena.
E da, pominju se antene koje neko dobije a neko ne, ja sam dobio jednu, van kutije.

Odgovori