Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racuna?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od sugarcoated_ass »

Prvi put čujem da prave novi ugovor bez potpisa korisnika. Žena i ja smo gasili ugovore sa Telenorom odmah po isteku, a najavili im nedelju dana ranije da hoćemo po isteku da se brojevi prebace na pripejd. Tašta je po isteku dvogodišnjeg ugovora nastavila da koristi istu tarifu koju je imala bez ugovorne obaveze i mogla je ugasiti broj kad je htela. Sestrin muž isto tako, pa je podneo kasnije zahtev za prenos broja u Vip.
Nikakvi novi ugovori nisu bili nametnuti ili nešto sl.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od banet64 »

Hvala u svakom slučaju. Različita su iskustva najverovatnije zato što poslovnicu Telenora u Zaječaru i Boru drži privatnik iz Vranja, ne bih da navodim naziv firme. Ni pre dve godine kada sam konsultovao operatera nisu se složili sa onim što me je sačekalo u poslovnici kao što ni iznos penala nije bio isti. Nije velika suma ali nije ni ista. Operater je rekao 1.094 dinara da bih dobio račun na 1472 dinara pa me to vodi ka tome da se odokativno određuje.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od ciklon »

Како може Теленорову пословницу држати приватник? Он може само да им издаје простор, док услуге пружа сам оператер тј. Теленор.

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od banet64 »

Зашто је печат на документу са Теленоровим заглављем од приватника из Врања? Знам шта причам. То је исто и са Випом.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od sugarcoated_ass »

Možda partner kao Hendi što je bio Vip-u i Mts-u, pa muljaju nešto?

Sam operater ti može ugovor produžiti samo na neodređeno, što znači da si ti u obavezi samo da plaćaš račune dok koristiš usluge, a imaš mogućnost za raskd ugovora u bilo kom momentu. Ne mogu ti oni sklopiti novu ugovornu obavezu bez tvog potpisa. Ovo je sigurno neka teška muljaža.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

cekicm83

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od cekicm83 »

banet64, ovo sto pises nije realno.mozda i moze telenor imati neki dil sa njim, kao neki procenat ili tako nesto mada i to mi je nerealno ali recimo da ima usluge pruza telenor a ne bilo koji privatnik i uslovi su isti za sve korisnike a povlastice u vidu popusta na telefon, pretplatu, itd opet odredjuje sam telenor.Jedino ako si ti brljao nesto sa sms porukama jer sam cuo da se u telenoru moze promeniti paket i produziti ugovor putem sms-a.Nisam siguran kako to bas ide.

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od banet64 »

Ништа нереално и нисам брљао ничим. Хвала за епитет. Не интересује ме њихово пословање. Знам да ми је и човек из Випа рекао да постоји Вип у центрима ( Београд, Нови сад ... ) а да ови остали који раде по мањим местима и нису Вип. Е ако то каже човек упослен у Випу сваки даљи коментар је за мене излишан. Јасан сам, документ Теленора са печатом као овером друге фирме. Без мог муљања.

cekicm83

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od cekicm83 »

banet64, onda ti je jedino moguce ova varijanta koji ti je objasnio kolega iznad kao Vip i Telekom sa Hendi.Ali da te obavezu ugovorom to mi nikako ne ide.

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Uskoro moguc raskid ugovora bez placanja preostalih racu

Post od banet64 »

Како год, помогли сте ми својим коментарима и сугестијама а да има раскорака између пословница и централе рецимо у Београду, има и онда долази до објашњења да други немају појма. у главу ми иде да немају појма ови у Бору или Зајечару, али када ми из Бора кажу да ови у седишту фирме у Београду немају појма онда играм од смеха. Хвала свима још једном!

Odgovori