Zaključana SD kartica, zaboravljen password

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Miki_l
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 13. Jul 2007. 18:19

Zaključana SD kartica, zaboravljen password

Post od Miki_l »

Postavio sam ovo pod Nokia, jer se radi o Nokia telefonu, ako nekome smeta, neka premesti temu. Takođe, tražio sam lek na ovom forumu, nisam našao sličnu temu, ako je ima neka mi MOLIM VAS neko da link.

Sada, zašto ne treba davati deci da se igraju sa telefonom? Zato što vole sve da čačkaju pa i ono što ne treba i tako je moj bratanac uspeo da mi zaključa karticu(micro SD) i postavi password. Sada, ja ne bih da bacim karticu, ali takođe ni da izgubim podatke. :shock:

Da li ima načina, npr. neki program, da otključam karticu, ili zaobiđem kod kako bih preuzeo podatke? Zaista su mi bitni podaci, pošto telefonom redovno prebacujem dokumente sa posla, i ne bih da izgubim to što je na kartici?

Ako neka zna šta bih mogao koristiti u ove svrhe neka pomogne. :oops: :unsure:

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Re: Zaključana SD kartica, zaboravljen password

Post od goranj »

PC + usb card reader ? Nije napisano koji je tacno telefon u pitanju ali mi ovo deluje kao logicno resenje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

goranj, to sto je postavljen pass nije problem, telefon ne pita za pass, ali kad prebaci karticu bas u card reader, e onda trazi pass.
Miki_l, nisi napomenuo koji je fon u pitanju, pa ako nije neka ogromna kolicina podataka na kartici, da ih prekopiras na fon, ili da preko bluetooth-a posaljes sa telefona na drugi fon ili komp. A nakon toga format kartice.
Drugo resenje:
For S60 1st and 2nd Phones

What should we do if we forget the password? For S60 1st and some of 2nd phones, such as Nokia 3650, Nokia 6600 and Nokia N-Gage, the password is stored in a plain text file.

* Firstly, you need to install FExplorer, a free file manager that allows us to browser through S60 file system.
* Next, launch FExplorer and then browser to c:\system folder. There is a file, called mmcstore.
* Rename the file to mmcstore.txt and then open it. Your password must be several characters at the end of the file.

For S60 3rd Phones, Nokia N-Series and Nokia E-Series

Unfortunately, there is no way to recover the password in the latest S60 phones. The only way that I know so far is by reformatting the memory card. It can be done from Memory Card application by selecting Options | Format memory card menu. Of course, you will lose all your data in the memory card… :(
Ipak tu nije kraj, kad uradis format, nadjes neki program tipa Mediarescue pro , Virtual lab data recovery, ili na Googlu ukucas lost data recovery, i dobices zilion sajtova sa programima. SKines, i vratis fileove nakon formata. Procenat uspesnosti je 95%.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Cekaj malo - ko pita? Operativni sistem PC-a? Pa koji je fajl sistem na kartici? Zar nije FAT/FAT32? Ako ne skriva deo diska sta moze da te spreci da pristupis fajl sistemu. Ako windows odbije pristup uvek moze da proba iz Linux-a.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Koliko znam, kada se zaključana kartica stavi u čitač, sistem jednostavno ne može da joj pristupi i nema nikakvog traženja šifre. Takođe ne verujem da će moći da se odradi format jer je i za to potrebno uneti šifru.

Postoji jedna tema u kojoj sam opisao ovo što je Miodrage napisao, ali se to takođe odnosi na modele koji ne spadaju u treću generaciju, a pošto je u pitanju micro SD kartica, očigledno da je noviji telefon u pitanju...
viewtopic.php?t=8224

Dakle, ako je moguće pristupiti podacima na samom telefonu, ostaje jedino Miodragov predlog - "da preko bluetooth-a posaljes sa telefona na drugi fon ili komp" i eventualna kupovina nove kartice...

Miki_l
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 13. Jul 2007. 18:19

Post od Miki_l »

Ne mogu da otvorim ni na telefonu, jer sam izvadio karticu misleći da je sve u redu, a zatim nisam mogao da joj pristupim na računaru, a potom ni na telefonu. U pitanju je Nokia 6233.

I sada ne znam šta da radim, ne mogu da je formatiram ni na telefonu jer mi opet traži šifru... :unsure:

Inače, koristim PC računar sa XP i jedan sa Vista sistemom, ako to išta znači. Posedujem čitač kartica i USB varijantu, i u noutbuku. :unsure:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Probaj na racunaru format, odaberi fast format i to bi trebalo da je to. E onda proveris da li je sve u redu, tj. da li ima kod, i ne bi trebalo da ima. Onda upotrebis neki file rescue program i povratis izgubljne informacije.
Toliko sam uspeo da iskopam na netu. Jebiga, samo S60 1 i 2 mogu lepo da vrate sve. S60 3 treba da vide da li su stavili neki remote lock pass jer on ustvari postaje pass za karticu, a ostali nesymbian telefoni nazalost loshe prolaze.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

pitanje je dali moze uopste da joj pristupi na racunaru tj dali dacunar i vidi uopste tu karticu kada se stavi u citac?jer ako ne,kako da stigne do faze formatiranja :disgust: :dry:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Miki_l
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 13. Jul 2007. 18:19

Post od Miki_l »

Imam rešenje i za to, prepoznaje je ako je u telefonu, telefon stavljen pod deafultu na mod koji omogućava pristup kartici, znate ono, preko kabla.

Ništa, moraću da je formatiram, jbg. :smutny:

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Miki_I , a zasto ne potrazis nekog ko ima Nokiu sa S60 1 ili 2 , i ne pokusas u njegovom telefonu da odradis sto ti je Miodrage rekao u trecem postu ?

8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

vlada1970, zato sto to ne moze, jer nema pristup kartici, samo ako je njegov fonu pitanju. Ali mozes preko "plavog zuva" da isprebacujes fileove. Trajace ko gladna godina, ali ako ti je bitno...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miki_l
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 13. Jul 2007. 18:19

Post od Miki_l »

Ne mogu preko BLuetootha, jer ni na telefonu ne mogu pristupiti kartici, pošto sam je ja izvadio mislivši da je sve u redu, i na računaru nije htela da se očita, a takođe mi je na teelfonu tražila šifru... Potražiću po internetu neki program koji bi mi pomogao da je formatiram.

Odgovori