SMS obavestenje o ocenama i izostancima

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

dok ovo stigne do mene ja cu da budem ko zna gdje...... ako budem ziv


:wink:

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Da , dobro je , super stvar, ako cemo da zvucimo kao 68-godisnja baba, koja nema sta da radi nego vodi abrove,babske price, i kontrolise sve clanove porodice u kuci. :dry: :disgust:

Govorim o tome, da dete ne treba da bude pod konstantnim nadzorom iz prostog razloga jer od deteta ne treba praviti debila ,sto se tice perspektive roditelja, bitno je samo ga pogurati malo u pravom smeru da shvati kakve su mu obaveze i da stekne radne navike, da se osamostali i da sam sebe osudi kada dobije losu ocenu i da zna kada i kako da tezi ka tome da istu ispravi, a ne da se streca i sekira pred svako odgovaranje ili pismeni test, jer u podsvesti zna da ce njegov ishod saznati roditelji u narednih nekoliko minuta! Sto dodaje dodatan pritisak na ucenika! Ali dobro, to je samo moje misljenje, srednju sam prosao sa konstantnim uspehom vr. dobar sa malo ucenja, a vise logickog razmisljanja i paznje na casu, no dobro, barem za sada ne moram da se brinem oko ovih glupih inovacija...nadam se da isto nece uvesti na fakultete...eto..toliko...pozdrav!

:wink:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Bolje da ugradjuju cipove u deci pa samo kad dodju kuci da roditelji sa nekim uredjajem procitaju sta im se sve desilo u toku dana, da imaju potpunu kontrolu..... :dry: :uhuh: :chytry: ... no comment

Ja bih ovo zabranio samo tako, za osnovnu ajde i da kazesh (posto su tu u pitanju mala deca koja josh ne umeju potpuno da vode brigu o sebi i tu obicno se pocinje sa bezanjem sa chasa & stuff), ali za srednju ne dolazi u obzir. Sta imaju roditelji da se meshaju ocene decaka i da automatski po primanju poruke na telefonu dignu dzevu u kuci i zabrane detetu. Dete je dobilo tu i tu ocenu, to je njegova stvar da li ce i kako da se snadje i da je popravi, da sam reshi svoj problem a ne da se roditelji meshaju gde im nije posao. Jer video sam hiljadu puta kada drug/drugarica neocekivano primi jako loshu ocenu iz necega kako kaze "jaooo, sta ce reci kuci :cry: " itd.. umesto da kaze "u tri lepe, sta mi je ovo trebalo, naucicu to g*vno za sledeci chas i da dam ja tom glupom profesoru, sta se on tu izivljava..." ili slicno.

Hocu da kazem da mnogo dece po dobijanju loshe ocene umesto da razmisljaju kako ce da je poprave i da se vrate na noge oni misle kako ce da prodju kuci kod roditelja, a roditelji uglavnom umeju da budu jako nervozni zbog posla recimo ili slicno sto je jako cesto kod nas u ovakvoj drzavi gde se radi za male pare a josh se i prima po nosu, ili da imaju jako loshe i naivne nacine vaspitavanja kaznjavanjem i uvodjenjem raznih zabrana sto je skroz pogresno i naivno u svakom pogledu! jer se oni ponovo okrecu protiv deteta umesto da shvate da je dete kao i svako drugo pogresilo i da mu pomognu da reshi problem, cast izuzetcima. Ja hvala bogu nemam problema sa skolom, meni je to bullsh*t, uvek sam bio 5.00 a sta god da se desilo u skoli (neka losha ocena/vest), ja sam samo kuci rekao u stilu "desilo se to i to, nemas nista sa tim, to je moj problem, cao! samo da hteo da te informishem", a ne da mi neko drugi obavestava sta sam ja uradio! :uhuh:

Znaci totalna glupost!
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Na kraju krajeva, srednja skola nije uopste obavezna, vazno je zavrsiti osnovnu, dok je srednja tvoj izbor... Ako neces da ucis, ne moras, lepo odes cistis ulice i kraj... 8)
Poznajem dosta "primera" koji ne smeju da dobiju 4, moraju stalno da dobiju 5 ako ne dobiju sledi kazna, takodje prolazak sa 5.00 se podrazumeva :|
Znam i dosta njih koji ne smeju da kazu nista, jer su im problem reakcije njihovih roditelja.Ja nemam sta da krije, iako dobijem jedan, kazem dobio sam jedan i kraj, sta treba da placem??
Samo mi nisu jasni oni koji idu u srednju jer kao ih teraju roditelji, i onda dodju tako da izbleje, i oni su srecni da ih neko izbaci(jedva cekaju).
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

E deco deco :) u moje vreme, kada sam ja bio osnovna, ti koji su stalno bezali pobegnu iza skole,popuse paklu cigara i smore se pa se vrate na casove da se za'ebavaju i provaljuju,ali su bar na casu.
A danas? Danas pobegnu, naduvaju se i tako high provedu dan izgubljeni u prostoru i vremenu. Provale da su se zaneli tek kada se smrkne.. ili odu na kanter (dotu, wow) i zaborave i da su djaci.
Dok su u osnovnoj, o tome treba obavestavati roditelje.

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Lobachewsky napisao:Dok su u osnovnoj, o tome treba obavestavati roditelje.
Tacno! Ali u srednjoj ne! Srednja skola je izbor ucenika, ako zeli da uci upisuje, kao ne, ne mora, his life, his choice! Ako upishe, njegova je briga da izadje na kraj sa tim (kako moze i ume), a roditelji ne bi trebali tu nista da se meshaju, ni pri izboru kod upisivanja ni kasnije, jedino da daju dobronamerne savete, a ucenik nek odluci.

Nazalost to nije tako :smutny: .

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Dario, jeste njegov izbor da li ce upisati ii ne ali fakat je da je upisao cim je u srednjoj, zar ne? Logicno..A kad je vec u srednjoj onda treba da postoji neka kontrola roditelja nad decom ma koliko srednjoskolci mislili da su zreli, "veliki" i popili svu pamet sveta jer za par godina, vrlo kratko vreme skontaju kakve su gluposti pravili i koliko su nezreli bili tokom srednje.. To je jednostano cinjenica, a upravo tu treba da postoji ta famozna "kontrola" cisto da "ne skrenu s pravog puta" tj da ne postanu ono sto je Lobachewsky napisao..
Da rezimiramo, to sa ocenama preko poruka nije da bi se ispravljale krive Drine nego da roditelji mogu prvenstveno preventivno da deluju pa da se ponasanje njihovog deteta popravi.. Istina je da ima i onih koje ti isti roditelji teraju ali to su izuzetci i posebna su prica

LW_N73
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 02. Jul 2007. 11:55

Post od LW_N73 »

UZAS!!! Nemam ja nekih problema, al ponekad precutim nekog asa dok ga ne popravim, ili pobegnem da ga ne bih dobio... a onda donesem opravdanje od doce i svi zadovoljni... ovo je uzas...

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

LW_N73 napisao:
slazem se!, treba biti i malo snalazljiv, ali o5 uz odredjenu dozu samostalnosti...radio sam slicne stvari, ali iskljucivo kada prigusti..nikako nisam zloupotrebljavao...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

VladaII, Pa gde nadje babu i to od 68 godina :lol:
VladaII, Dario, Da sam neki stranac koji ne poznaje ovu zemlju iz vasih postova bih zakljucio da roditelji ovda prebijaju deci i noge i ruke zbog lose ocene :?
Pa sta fali nama koji smo zavrsili srednje i osnovne skole sa odlicnim-vrlo dobrim uspehom i sad hvala Bogu smo studenti ili bili studenti i sada uspesni ljudi?Niko nije poludio i umro od malo ucenja.Pa bolje povremeno biti u kuci i pomalo uciti nego stalno na ulici i biti izlozen kojekakvim glupostima.
Ne znam, ljudi moje misljenje da ovo nije los potez a vi da je los,sve u svemu neka svako misli sta hoce,to je njegovo pravo. :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Ovo bi mozda bilo mnogo efektivnije da se odnosi samo na izostanke,narocito po jedan,ili dva casa,ili ako neko danima ne dolazi u skolu (ima slucajeva).Ocene ne bi trebalo ovim da budu obuhvacene,jer losa ocena je vrlo individualna,za nekoga je to i 4+ :)
A kao sto je neko pomenuo,roditelji ionako imaju dosta briga,jos ima fali infarkt oko polugodista :D

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Baba, deda...nije bitno isti djavo... :lol:
Stranci ne posecuju nase forume, imaju oni sigurno nesto bolje :P :oops:
Bogami...bilo je tu samara, i prebijanja... :lol: :lol: ali su to uglavnom bile po koje kazne i slicno...nepotrebno...
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

pantadv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2007. 13:14

Post od pantadv »

Hvala bogu ja sam 4. godina 8) pa nece i ovo da me zakaci :D :D !
NOKIA 6110 Navigator

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

Pa ovo je i dobro i lose...u mojoj osnovnoj u 8. razredu drug nije dolazio u skolu, verovali ili ne, dva i po meseca :o :o :o Kada smo isli prepodne on je trebao da odlazi posle roditelja pa se samo nije javljao na telefon, a popodne je uvece izlazio i dolazio oko 6:30 i na kraju su ga sasvim slucajno izvalili i prodali mu telefon, komp i slomili mu karticu(a imao je mnogo dobar broj)...

jovan1994
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Čet, 26. Apr 2007. 11:36

Post od jovan1994 »

jadan ja ako pocnu od novog sada a izgleda da su vec poceli mozda je moja sledeca :shock: :shock: p.s. gotov sam
N73 MUSIC ZAKON

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ovo definitivno ne podrzavam :dry: mislim za roditelje je ovo super, ali sta ce sad djaci? Pa da je mojim matorcima stizala poruka svaki put kad bi zbrisao sa casa nista drugo ne bi radili nego po ceo dan citali sms :D :D
5130+Koss the plug....

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Oooo Master Miliću, pa gde si ti bre? Wellcome again!

Za sada su ovo pilot projekti, i za sada se primenju samo u jednoj školi, a i kad postane masovnije biće dobrovoljno (ima roditelja koji veruju, i koji neveruju svojoj deci, zavisi dosta i od roditelja i od dece), plus će deca za ovo znati pa prema tome i automatski prilagoditi ponašanje. Tako da se suština neće mnogo promeniti, samo će se malo modifikovati. Uostalom oni koji se i sami brinu za svoje ocene a nešto baš nisu uspeli da spreme uvek mogu pobeći sa jednog časa i to naučiti za sledeći. Manja je šteta jedan izostanak nego kec. Ma u ostalom šta ja to vama pričam, vi školarci to oinako znate bolje od mene.........

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Azimuth napisao:skontaju kakve su gluposti pravili i koliko su nezreli bili tokom srednje..
To i treba da se desi ;)
Da se sto pre "osamostale", da pocinju sami da misle o sebi/svojim problemima i njihovim resenjima, o trosenju para (koje izmedju ostalog nisu oni zaradili) itd... a ne da ih roditelji vode kroz zivot do faksa!


Jer cim covek skonta koliko ne zna, tek onda pocinje da saznaje! (pricam iz iskustva ;) ).


p.s.: @wicker man: pod kaznjavanjem sam mislio na zabrane tipa: zabrana izlaza uvece dok se ne popravi ocena, zabrana igranja na kompu... itd...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ima i fora logovanja na sajt škole gde vidite sve ocene/izostanke đaka :D Učiteljica ima umrežen komp i unosi sve podatke :shock:
Po meni je sve to bezveze info, beskorisno - mora da postoji direktan kontakt i s detetom i učiteljicom... Kažem sa strane roditelja, a da sam đak - he-he Slika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

hehe pa kamo srece da ovi u skoli imaju sa ocenama i izostancima umrezene pa ja ne bih imao ni jedna izostanak :D
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Odgovori