Problemi sa Nokia MM PRO ??

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Problemi sa Nokia MM PRO ??

Post od ptomic »

Imam problem sa Nokia Multimedia PRO Convertorom. Bilo koji AVI da otvorim, otvara ga bez problema, medjutim u slucaju da hocu da otvorim AUDIO, e tu se zakuca. Ima li neko neku ideju sta da radim ??
Treba da prebacim onu ludu zabu iz MP3 u AMR.
Imam i obican Nokia MM convertor, ali mi trazi broj koji sam dobio pri registraciji na Nokia Forumu, a ja nemam veze koji je to broj i kako opet doci do njega...

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

eto opet, da imas pc suit on bi ti sam konvertovao u wav(ako naravno ukljucis konvertore)

e a je si probao kad ainstaliras pcsuit i dobije u donjem desnom uglu(kod sata) ikonicu mrouter. Klikni na nju desnim pa na properties i otkaci sve portove:) pa ga mora naci na nekom!

ajd uzdravlje

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Kad bi konvertovao u WAV samo bi mu zauzelo mnogo mesta...
Za konverziju u amr probaj http://www.dbpoweramp.com/

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

pa ne bi! kada pcsuit automatski konvertuje mp3 u wav dobijes duplo manji fajl od istog u mp3! kako, zasto? nemam pojma! Budu ti wavovi nekako tishi, al mozes da ih stavljas kao zvono ako ti tako nesto treba...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

To je zato što ga konvertuje u IMA ADPCM wav, koji je 4bita, u odnosu na 16bita, koliko ima klasičan PCM wav. Može to i iz bilo kog programa da se uradi na kompu jer Windows izvorno podržava taj format.

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Moze iz sound recordera da se promeni sve to :) ali je mnogo lepse pustiti kroz converter, meni se awb jako jako lepo cuje :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, AMR je svakako najzgodniji i najrasprostranjeniji format, nije veliki i kvalitet mu je zadovoljavajući. Od kad sam prešao na 7610, počeo sam da se igram sa AAC formatom, i moram priznati da sam zadovoljan, fajlovi takođe mogu da ispadnu mali, ali je zvuk osetno bolji nego u AMR-u, a sve se lako da odraditi u Nero Wave Editor-u.

Nego Srbine, nisam se igrao sa AWB formatom, iznesi malo detalja. :wink:

Odgovori