Nokia N99 ?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Nokia N99 ?

Post od Igoritza »

ok, evo pretrazio sam ceo internet, i nashao sam samo ovaj Pic, koji je postovao navodno neki developer iz nokia centra, kao teaser za ono shto bi mogli da ochekujemo.

Slika

ja sam pomislio da je fake, zbog ovog word-a koji trenutno ide na ekranu, ali obratih paznju na theme background, koja je opet - default nokia.

ako pogledate kontrole, vidi se da ima 8 axis/1 central button, shto je opet jako originalno reshenje za mouse like opciju, ali, setite se kako su i za Gphone free dizajneri imali dobre ideje.

anyway, ako ovo zazivi, eto ga savrsheni gadget - qtek/THC lookalike Nokia, Smartphone Nserije ... ocigledno je da ce biti prenatrpan memorijom, rezolucijom, GPS-om, i raznolikim kodecima, sobizrom da je wide format, i ocigledno 3.0-3.2 incha ekran

sha vi mislite, fake ili ne ? sobzirom da od Nokia-e nema zvanichni release note
There is no knowledge that is not power

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ovo meni iskreno lici na vrlo dobar dizajn nekog buduceg Nokia telefona pa cak iako je mozda samo koncept za sada . Imam osecaj da je ovo dizajn koji je planiran ili je vec bio na nekom Nokijinom takmicenju za buduce modele . 8)

Ova fora sa wide ekranom i ovakvim mogucnostima qwerty tastature su idealni za biznismene a verovatno ovakav fon mislim da moze da bude jeftiniji od dosadasnjih komunikatora koje je Nokija izbacivala .

Pazi molim te , word processor . Ko svakodnevno radi na kucanju teksta na terenu , ovo je savrseno . 8)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

e to mene brine da je fejk - interfejs ovog "word processor-a" je identican MS Office word 2007 Live groove. mislim, nije da sam zagledao slichnosti, ali imam live groove na kompu, to je to ... uh oh, nece me nishta naterati da se makar malo ne nadam da je ovo istina!
There is no knowledge that is not power

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Igoritza napisao:MS Office word 2007 Live groove.
Meni lici na najobicniji word2003, sa isecenim "file" i ostalim menijima... Tako da iskreno po ovoj slici mislim da je fake.

PozZ

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

word na nokiji :lol: Sta jos nece izmisliti fake-majstori, i napaliti neke koji ne obracaju paznju na detalje... Pa i pogledajte kakva je tastatura, kao da je zalepljena...
iPhone + CX300

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Meni ovo izgleda kao dobar fake. Ako se malo obrati paznja, videcete da je donji deo nesto siri od gornjeg. Ok, moda je dizajner to tako smislio... ali cisto sumnjam. Drugo, interfejs je isti kao word za win... Ili se Nokia sprema da izbaci win telefon?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ljudi,jasno je kao dobar dan da je ovo kompjuterski generisana slika a ne fotografija nekog stvarnog primerka,ali to moze znaciti da je u pitanju fake,a moze i znaciti da je u pitanju razvojna studija nekog novog modela,tako da ko zna sta sve moze iz ovoga da izadje na kraju....licno veoma sumnjam da bi Nokia krenula u izradu ovakvih uredjaja,ali sta znas,mozda ce vreme pokazati da nisam bio upravu :wink:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Posecujem jedan forum na kome svaki dan se izradi po jedno 3-4 fake slike novog SE telefona :| i sta bi sad trebalo?? Da stalno otvaramo teme o nekim fake telefonima tj. necijoj masti... :wacko:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Vidi se da je fotomontaza...Pogledajte malo bolje tastaturu,Slova sigurno nece biti tako velika, a i nema poznatog tastera za ulaz u meni, takodje ovaj dzojstik u obliku cvetica :lol:


evo jos jedna malo uverljivija verzija

Slika

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

hahahahaha,pa ovo je neko samo nalepio nokia ekran na onaj LG telefon,barem se meni tako cini....sta sve nece ljudi da urade kad im je dosadno..ccc :lol:

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@n99: ljudi, zar ne vidite da je ovo uradio covek sa manje od nedelju dana iskustva u photoshopu.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

ok, svi ste skeptichni, svi se ubiste od smejanja, a mogu da se kladim da kad bi okachio neki model koji postoji, a nekim sluchajem vi ne znate za njega, da bi isto reagovali!

meni slika nokia Internet tablet-a deluje kao fotoshopovana sprava, vishe nego ovo, cak shta vishe, ovo je po mom mishljenju fenomenalan dizajn!
There is no knowledge that is not power

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

o Boze.. bez uvrede ali mi smo lepili bolje slike od ovih.. cak je bila i maketa
secate se one nokie sto je imala upaljac, otvarac za konzerve itd..

a sto se tice n99
http://csz743.ecvv.com/chinasuppliers-2 ... 9-N99.html
http://www.ecrater.com/product.php?pid=1477473
Nokia n99
Features:
1) General network GSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
2) Announced 2004, 3Q
3) Status available
4) Size: 98 x 53 x 13.9 mm, 65cc
5) Weight: 95g
6) Display type TFT, 256K colors
7) Size: 176 x 220 pixels, 9 lines
8) Second CSTN display (96 x 80 pixels), 4,096 colors
9) Anodized aluminum case
10) Downloadable logos
11) Ring tones type polyphonic (24 channels), MP3

zar ona vec ne postoji

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

napalm death, to na slikama je jedan od brojnih kineskih klonova, sa touchscreenom i prepoznatljivim operativnim sistemom - uvijek ga odaju te ikonice po dnu ekrana.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Roy Fokker, ma nisam rekao da je to n99 nego samo kazem: "zar ona vec ne postoji"

nebitno ali mislim da bi se ova tema trebala zakljucat, kao predhpdne do sad tako i ova.. nema svrhe, doce samo do prepirke

Igoritza, nismo skepticni nego ako model vec postoji, zasto na celom internetu postoji jedna jedina slika koja ima 1000 gresaka kod dizajna i ima slika samo sa wordom, u ostalom, kakve veze ima word s mobilnim.. sami dizajn i kvalitet n95 je 10 koraka ispred ovoga n99 modela.. pa zar idemo to u nazad ? .. i ovaj jojstik, u koliko smerova moze da ide ??

a za gore LG glupost.. necu ni komentarisat

Zaključana tema