smanjena ponuda

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Jones napisao:I jedni i drugi su sto*a po pitanju toga i video sam mnogo ljudi koji placuci pokusavaju da objasne da se sam od sebe pokvario,ugasio a ovi nasi(uglavnom LEGALNI) distributeri su odgovarali da su oni krivi i to na svaki mikrofrakturu maske
Ovo je tacno. I legalni i nelegalni pokusavaju da izvrdaju garanciju na seme tipa ispadao ti je telefon, ogrebao si ga pa zato ne radi itd....

@Jones

De si bre covece? Ne daj legalnim lopovima lovu. Kod nas izgleda ako je neko veliki lopov postaje legalan lopov, a to da novi telefoni kod uvoznika nema sanse da su polovni, vec smo culi i videli na forumu i slike raznih poruka i poziva i tajmera, a telefon kao nov, ma manite me laznog morala, kupovine legalnih telefona po ne bezobrabraznim nego vise nego bezobraznim telefonima a pri tome molite Boga da je telefon nov i nekoriscen, neka svako radi prema svojim mogucnostima i milina, ko moze ima i zeli da da 200e vise za isti telefon kod legalnog uvoznika, neka iskesira i bude srecan kako je platio porez i sve ostalo da deca nasih jadnih politicara ne budu gladna i da se ne voze gradskim prevozom. Ko nema kintu na bacanje neka kupi telefon ispod ruke i nada se najboljem, sta drugo reci.
Poslednja izmena od Masterokrata u Ned, 13. Apr 2008. 01:09, izmenjeno 1 put ukupno.
5130+Koss the plug....

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Hvala na dobrodoslici...tj vracanju na forum...nadam se da cu biti aktivniji...

Primirio sam se...evo vrnuo sam se na W300 i imam ga vec pola godine...

Slazem se za ovo za oglase...Josh malo pa ce svi da koriguju svoje ponude u skladu sa legalnim...A da ne pominjem za mobilne tipa Qtek...tu ce tek biti haos
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Pa svi znamo za primere kakve sve gluposti pisu na garaniciji... Sto znaci,da bi uopste ostala vazeca doticna garancija... Treba da ti mob stoji u kutiji... STALNO! e onda vazi garancija...
Nokia E71... Elegant, but deadly

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

mozhe uvek da se istera garancija, samo treba znati sa prodavcima .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Jones, znaci mi smo kolege :D

ja mislim da su pvde apsolutno svi za legalno, ali kad se stvore uslovi za to. Ovo sto je nasa drzava uradila je totalno ne korektno, naveli su vodu na svoju vodenicu i poceli da sprovode zakone koji im idu u korist, a zakoni koji gradjanima idu u korist se i dalje ignorisu :angry:

cini mi se da pre 20ak godina nije bilo ovako... mislim da su se onda ignorisale sve vrste zakona tako da ko je hteo da radi [ne ulazim u to sta :) ] mogao je, a sad u mesto da idemo napred, mi idemo nazad :angry:

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Pa da, sad ste me podsjetili na naseg clana spajkera i njegovu "dogodovstinu" gdje je za silno placenu lovu kod CTa dobio polovnu lunu.
Uostalom postoji cijela tema o tome,sve crno na bijelo, da neko ne kaze da su opet u pitanju teorije zavjere.
Bas me interesuje komentar pristalica legalizma po svaku cijenu.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

kefalo, mislim da je spajker na toj temi vec dobio odgovarajuce komentare. To sto je neki kreten zaposlen u CT prodavnici verovatno zakljucio da je fora da otpakuje telefon i da ga malo "seta" pre nego sto neko primeti pa da ga posle vrati ne znaci da sada treba da proglasimo da legalno nije legalno itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

ta dogodovština je slučajnost (šanse za tako nešto su 0.00001%) i naravno dobioje novi telefon. a ja jesam pristalica legalnih telefona, po nekimmalo noralnijim cijenama. 8)

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Zivo me interesuje kakav windows imaju pristalice legalizma na ovom forumu, da li legalni ili krekovani... Da li im je bukvalno svaki komad softvera u kompjuteru i telefonu placen u punoj cijeni? Ako jeste onda im svaka cast i onda ih podrzavam u svemu sto su rekli, u suprotnom sve sto su do sada rekli i svi referati koje su do sada pisali padaju u vodu...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sensei, Ja mogu da odogovorim samo za sebe. Moj PC je dual boot masina sa Linux i Windows particijom. Instalirani Windows je Windows XP sa legalnom OEM licencom. Nemam instaliran nikakav Microsoftov softver osim Visual Studio-a koji je licencirala i platila firma za koju radim (ponekad "nosim posao kuci"). Ne koristim Microsoft Office vec Open Office (i na Win-u i na Linux-u). Koristim besplatan AV softver (Avast), ne koristim Winrar/Winzip nego besplatni 7Zip, Nemam Adobe Photoshop, Corel Draw i slicno instalirano vec GIMP i slicne open source programe.

Nekada sam i ja imao krekovane Windows-e i razni krekovani softver ali sam batalio tu rabotu.

Sem toga zasto polazis od toga da neko mora da koristi Windows? Moderne Linux distribucije su dovoljno lake za instalaciju i upotrebu da je Windows prakticno nepotreban vecini korisnika. Moze se biti legalan i bez placanja M$-u.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Svaka cast tomas.hokenberi ako je tako ko sto kazes, ti onda imas pravo da iznosis takav stav kakav iznosis, ali kladim se da dobra vecina ovih "legalista" i sama koristi nesto od krekovanog softvera tako da je sa njihove strane potpuno licemerno pricati o legalizmu.
Nisam rekao da MORA da se koristi windows, cak se i ja razmisljam da malo eksperimentisem sa linux-om kad budem imao vremena(na zalost necu imati uskoro), ali cinjenica je da bar 90% ljudi kod nas koristi windows tako da je skroz logicno zasto sam pitao kakav windows imaju.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Hmmm legalan software cu imati onda kada budem zaradjivao od njega...od windowsa jok ali za ostale tipa photoshop,web,dizajn sto da ne...

Kao covek kome je zao da da kesh za polovan hardware a kamoli nov sigurno nisam lud da dajem 300e za Vistu(koja je njesra BTW) kad je vec ima za dz kao i tona drugog software-a

Ok kontam ja pricu i meni bi bilo gadno da npr razvijam igru 10godina a da je posle uzme 200 ljudi u Srbiji legalno a ostalo da se rastura preko torrenta itd...Sigurno mi ne bi bilo prijatno da ostanem bez 10miliona jebreja prihoda...

Licno nije mi tesko na srcu sto sam uzeo nelegalan XP i neke igre(ostalo je sve freeware na mom kompu) kada ahmmm firme tog tipa zaradjuju i vise nego dovoljno...

Naravno postoje igre za koje sam platio original izdanja a to su Civilization serijal i nedavno nadjoh nekoliko starijih naslova na rasprodaji kod lika iz Ratkova(mog sela)

I naravno kupovao bi legalan software da imam kesha za njega a posto nemam trenutno ni za pivo jer dade sve na protok za net....I think I will stick with barely legal
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sensei, Imati legalan windows u konfiguraciji poput moje uopste i nije tako skupa stvar. 90% softvera se moze zameniti besplatnim/open source varijanatama. Jedina zaista skupa stvar kod mene je Visual Studio Enterprise koji nisam siguran da bih lako platio iz svog dzepa ali njega je kao sto sam napisao platila firma - iz sopstvenog interesa naravno - tako mogu da radim i kuci (na stetu svog slobodnog vremena).

Windows XP Home je u OEM varijanti (kada se kupuje uz PC) nesto vise od 100 evra a oko 200 evra ako se kupuje odvojeno. Vista Basic je isto u tom rangu. "Kit za legalizaciju" (Get Genuine Kit) racunara odnosno Windows XP Professional namenjen instalaciji na racunarima koji imaju piratsku verziju ~150 evra. Sve je to daleko jeftinije od mobilnih telefona koje prizeljkuje dobar deo entuzijasta ovde.

Ko racunar koristi za bilo sta vise od igre/kucne upotrebe vec za posao, a mora da koristi Windows, ce legailzovati svoj OS a ostale troskove za softver moze da smanje upotrebom open source - besplatnog softvera kada je god moguce.


Jones, Postoji jednostavan nacin da postanes besplatno kompletno legalan. Instaliraj Linux i uzivaj - kao informaticaru ti to ne bi trebalo da bude problem.

Umesto Civilzacije uvek mozes da igras FreeCiv ili da probas da je pokrenes koristeci WINE windows emulator pod Linux-om.


To sto kazes da bi platio Photoshop a ne i Windows je "blago nelogicno". Jel moze Photoshop da radi bez operativnog sistema? Ne? Bice da bi ti onda zaradjivao ne od Photoshopa nego od Photoshopa na Windowsu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

tomas.hokenberi,
mislim da nije bio neki radnik u pitanju, jer je spajker naveo i tekst poruke, koji je glasio , parafraziracu, duso, vidjela sam stan i onda neki komentar, kao ne svidja joj se.
Drugo mislim da se radnik ne bi kockao sa svojom platom od 250-300 evra :cry: jer valja hraniti porodicu.
Vrlo vjerovatnije je da je u pitanju jedan od glavonja te iste firme, a u pitanju je bila konverzacija sa njegovom fufom :wink:
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

tomas.hokenberi, bi ja rado platio Windowsa ali tek onda kad,za jedno mesec dva, komp prestane da bude, za sada ipak, igracka...
Naravno ovo sto si rekao je ok...ne mere to tako a i generalno kad bi imao legalan photoshop sigurno ga ne bi drzao na piratskom Xp kao sto sigurno ne bi kupovao ekstremno jaku plocu i procesor ako ne kanim klokovati doticne... :D

FreeCiv cudo nisam cuo za to...ce da probam...thanks for the tip 8)

BTW sklapam neku konfiguraciju od otpadaka a na njoj ce biti eksperimenata sa Linuxom(a planiram i da uzmem EEE PC)
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Jones,
EEE vrlo pametan izbor, u ruci djeluje daleko manje nego na izlogu, kao neka sveska, moze ladno da stane u bilo kakvu torbu ili manji ranac, jedino sto mi smeta je sto nema dvd rv i malo je pre plastican ali dobro, ne moze sve.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ja npr imam legalan xp pro i home,ne oem verzije i imam legalan KIS i nista vise necu da platim dok ne budu placali oni koji zaradjuju od toga.Znam lika koji je sve platio Corel X3,Photoshop CS1,Adobe program i dosla mu je inspekcija i platio je kaznu zato sto je koristio krekovan WinRar,al jbg zato drugi mlate lovu na krekovanim photoshopovima itd
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

ja imam legalan win xp pro i dell komp (silom prilika moj jachi komp je otishao u vechna lovishta dok sam bio u bolnici). shto se tiche toga da nekom ne bi bilo svejedno da mu neko rastura igre preko torenta, moje mishljenje je da to nije ok samo ako prodajesh a ako samo rasturash nishta strashno, meni bi bilo drago da shto vishe ljudi igra igru na kojoj sam radio.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

darkado, Da li bi ti bilo drago ako ti od te igre zivis?

Zamisli da npr. zivis od poljoprivrede i da imas nekoliko hektara kukuruza. Ubijes se cele godine radom. I onda dodje vreme zetve i dodje neko pokupi ti rod besplatno i podeli dalje zato sto mu se moze. Svi ovde bi to proglasili za pljacku. To je pljacka cak i ako bi on pokradeni kukuruz dalje delio besplatno. I ne samo to cak i preostali kukuruz niko nece vise da kupi posto moze da ga nabavi dzabe od pljackasa.

E to je pozicija autora programa koji se piratuju. Autor ulozi neki svoj rad i talenat i napise program koji je potencijalno koristan. A onda dodje neki baja krekuje ga i deli dzabe ili prodaje (svejedno). Autor je ostecen jednako.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

a na kojoj si to igrici radio :) Mozda bidne zanimljivo da se igra :)
Ja se slazem da svi koji stvarno koriste windows da treba da imaju legalan(firme itd) al sta ce meni na primer... :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Odgovori