GPS navigacija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Sta koristis pa nemozes da dobijes signal?
Mislim preko koje applikacije si to utvrdio? 8)

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Applikacija pomocu koje izmedjuostalog mozete proveriti i preciznost svog GPS uredjaja.
Eriadne
Slika

biske028
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 09. Jul 2008. 15:00
Lokacija: Kosovska Mitrovica
Kontakt:

Post od biske028 »

Ima li neki tutorijal kako podesiti GPS?Posto meni skida sa kredita cim pocne lociranje,a imam n95 8gb.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ne treba ti tutorijal,to zavisi od applikacije do applikacije 8)

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

moram da pohvalim N82, mislim GPS u njemu..

imam Garmin i danas na putu u AR, van auto puta, po kisi i oblacnom vremenu je nasao signal 5/5 za 2-3 min!
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Kad ides duze kolima i kada ti svo vreme GPS da li ti blokra tj da li se pogubi GPS? Pitam jer nisam imao prilike da idem na duze staze pa me interesuje kako se ponasa!

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

ja sam bio suvozac pa sam se stalno igrao.. jednom kad sam upalio GPS malo se pogubio ali se sredio za 30ak sekundi..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Normalna stvar je da izgubi s vremena na vreme signal ali ga ponovo nadje za svega par sekundi. Ja sam za sada isprobao od Shida, preko S.Mitrovice i Rume do NS-a i radio mi je besprekorno. Svega 3 puta je izgubio signal, ali kao sto rekoh, posle par sekundi ga nadje i nema nikakvih problema.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Jao to gubljenje je katastrofa...

Prosle godine u Nemachkoj kad sam jurio auto GPS mi je bio neophodan i krenemo mi da vidimo ovog citroena, a on negde u blizini FR granice...

prvo nije mogao da uhvati fix... posle nekih pola sata voznje jedva dobije signal i onda je neko vreme navodio ok dok nismo dosli do racvanja puta, i onda se pogubio i mi lepo krenuli pogresnim putem, onda se okretali, vracali se i onda je opet neko vreme radio, do pred sam kruzni tok i onda se lepo izgubi, znaci varijante boli glava, kruzni tok, treba da znamo koji izlaz, ma nista on ne xxx dva posto pokazuje kao da vozimo po travi. Onda je burazer obisao 2-3 kruga video da od toga nema nista i izabrao put po svom nahodjenju. I onda kad smo videli auto i trebali da se vratimo GPS je crko, pa smo se vracjali duzim putem u mesto 80km presli smo preko 140km bez razloga :D

u sustini tu nije bio GPS kriv [sem na kraju sto je crko] vec odvratna tomtom mapa... kad je za Nemacku uradjena tako, st reci recimo za Srbiju....

Onda mi je Sir Oliver otvorio oci sa Garminom i od tad njega cepam. Nisam bio nigde van Srbije i van grada, ali imam u planu... :)

Izmenio:gameforce:Obrati pažnju na rečnik!Nismo na ulici! Sledeći put brisanje bez upozorenja!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Mirko BGD, ja sam isprobao i TomTom i Garmin XT i iGO. TomTom pokriva i manja mesta, ucrtane su ulice ali imena ulica ne postoje svugde. Gramin je odlicno odradjen, ali po meni malo konfuzan medjutim, nema manjih mesta pa kome ne trebaju onda nije problem. I na kraju iGo, doduse imam verziju iz 2006. ali je ubedljivo najlaksi za upotrebu, dosta ponudjenih opcija i sve je vrlo pregledno ali takodje nema manjih mesta. Da budem precizan, kad kazem da nema manjih mesta mislim na to da nisu ulice ucrtane ali ce vas i Garmin i iGO odvesti do odredista ako unesete kordinate a u suprotnom samo do ulaska u to manje mesto. E sad, sve sam to isprobao samo ovde kod nas.

P.S. Nedavno sam skinuo i iGO 8 sa sve zgradama i ostalim objektima, pa kad instaliram javljam utiske.

monk
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 02:45
:: Nokia E61i

Post od monk »

Ovih dana sam putovao po BIH...utisci... Garmin mi je dosta pomogao na par mjesta. Sto se tice manjih mjesta, koliko sam imao prilike da vidim i sto se tice BiH(Adria Route 2.0), ja im se divim! Uradjeno je sve maltene do seoskih sokaka! E sad... Novih puteva(onih izgradjenih u posljednje 2-3 godine cca.) nema! Ako je neko slucajno putovao u Bijeljinu vjerovatno zna za dva nova kruzna toka koja na karti nema! Zatim novi mostovi u Doboju, Modrici... Upravo sam skinuo AR 2.10 i cini mi se da su ubacili dosta novina ukljucujuci i ove kruzne tokove!
Nokia E61i - Blumax 101 GPS receiver - SonyEricsson T230i, P800
http://www.uredikutak.com/

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

monk, uvek mozes da im pustis mail i kazes gde postoji propust pa kad skupe dovoljan broj predloga/primedbi eto nove verzije :wink:

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Koliko vidim jos uvijek niko nije napisao da je izasao novi garmin mobile xt, pa evo da ja javim.
Nova verzija je 4.20.00
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Jos uvek ne mogu da provalim kako mi rade nokia maps i da li mi treba kredit kako bi ih koristio. Vi govorite da treba da iskljucim network connection ali kad iskljucim meni detalji budu do 10 , 20 km a kad ukljucim meni u coskicu se pokazuju neki bajti valjda nesto uploaduje a kad imam ukljuceno kredit ide ko lud a posle nekog vremena se pojave neki veci detalji. Upomoc!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Nemas installirane mape,pa mora da ih vuce sa NET-a,zato ti skida kredu kao lud.Installiraj ti lepo Garmin XT i resi sve probleme.
8)

bygynon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2007. 06:13

Post od bygynon »

Cooomi, ako bas hoces da koristis Nokia Maps onda skini s Nokiinog sajta Nokia Maploader (program za kompjuter) i preko njega ces da skines mape za zeljene zemlje, i ubaciti ih u telefon. Posle toga kad upalis Nokia Maps na mobu, videt ces normalne detalje na karti, jer si karte vec ubacio u telefon, i nece biti potrebe da ih skidas preko telefona troseci kredit, tako da slobodno iskljuci network connections.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Bygynon. HVALA :wink: . E a sad imam problem! :smutny: .Trazi mi neku licencu da kupim bez koje ne mogu da planiram rute? Sta da radim dal imas neki link da mi das da je skinem free ili moram da platim i koliko to kosta. Aj ljudi pomozite PLZ. (imam 14 god) ne znam sve sam

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ha ha ha.bygynon, Pa zato sam mu i rekao da installira Garmin XT sa mapama SCG i nece imati problema.
8)

bygynon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2007. 06:13

Post od bygynon »

Pa OK... Bez obzira sto koristim Garmin, kod mene sam isprobao ono sto nudi za džabe Nokia Maps iz radoznalosti... pomsilih mozda je to slucaj i sa Cooomi-jem, pa je zapeo. A za planiranje ruta, kao sto kaze cale - stavi Garmin.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

sa kog sajta mogu garmin da downloadujem free i da mi neskoti fonu. imam n82.POMOC 8) i da li se nesto mora placati kad ga koristim i da li imam detaljna mapa srbije

Zaključana tema