Cene u inostranstvu !?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima

Koji od ovih !?!?

Glasanje se završava Ned, 05. Jun 2005. 09:54

Nokia 3650
11
69%
Sony Ericsson Z1010
4
25%
Samsung E630
0
Nema glasova
Sharp TM100
1
6%
 
Ukupno glasova: 16

daxxx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 03. Jun 2005. 09:38

Cene u inostranstvu !?

Post od daxxx »

posto moj otac sada treba da ide za portugal, zanima me koje su tamo cene posto sam mislio da mi uzme neki od ovih :
Nokia 3650 , Sony Ericsson Z1010 , Samsung E630 ili Sharp TM100 .
hvala unapred :)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

tamo su sve legalni telefoni i skuplji su otprilike za 20-30% nego kod nas :angry: , tako da ti je bolje da kod nas kupis tel., osim ako ti ga cale nekupi tamo na ugovor pa prijavi da je ukraden :roll: i donese ga tebi, tada ce ga tel kostati 20e :D

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, samo što će još morati da ga dekodira i promeni IMEI, jer će ubaciti mob u bazu ukradenih... :uhuh:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa svakako da su skulji tamo fonovi,ali dobicesh original fon,ali shto ne kupish ovde fon,jeftiniju su,jeste da su skidani,ustvari ovde neki chesto menjaju fonove( :) ) tako da je svejedno..

Ali mozesh i tamo da ga uzmesh kad vec cale oce da ti kupi... :D

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa u inostranstvu (bar ovo dje sam ja bio i gledao cijene) su podosta skuplji... Ima nekih modela i sto su recimo tamo 400e a kod nas 300e... Pa ne znam sto bi ti ga kupovao tamo? :dry:
Zar moze IMEI da se promijeni? Cek, gledao sam tu bazu ukradenih na netu, ali kako to funkcionise, nije mi jasno da nadju ukraden fon, znam ja da mreza svaka moze da vidi IMEI nekog moba, al nece valjda niko da juri nekoga zbog jednog telefona, pa makar bio to Vertu...? :lol:

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Ewo owako
pricam o Nemackoj:
ako uzimas mob bez ugovora cene su skulje i to mnogo (vece su od nasih u proseko od 150eur-200eur) ali zato dobijes 2 godine internacionalne garancije i 100% original telefon
ako uzimas telefon na ugovor isplati se, recimo nokia 6230i kosta 0eur, ugovor traje 2god uz mesecnu pretplatu od 25eur (uz to dobijes besplatne minute, SMS, MMS, GPRS.....) tako da se ugovor meni isplati. medjutim postoji jedan prob, da bi sklopio ugovor moras da imas boravisnu ili radnu vizu inace ti nedaju telefon.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

E, da, ali zato 25e x 24 mjeseca = 600e, tako da ko bas ne koristi njihovu karticu ne isplati se uopste... :roll: :roll:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

Miskoni napisao:Da, samo što će još morati da ga dekodira i promeni IMEI, jer će ubaciti mob u bazu ukradenih... :uhuh:
pa mislim da i ako mu ga oduzmo sto nece :uhuh: posto je takvih telefona more kod nas :) 95% ih je skinuto sa mreze, za 20e nece propasti :chytry:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Radi se o tome da kad je IMEI označen kao "blacklisted" ne može da se koristi ni na jednoj mreži, a to može da košta mnogo više... Takođe, ovo što je Mirko rekao potpuno je tačno, turista ne može da kupi telefon na ugovor.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

A kako moze IMEI da se promijeni, i kako moze da se prijavi ukraden telefon to, nisam znao za tu blacklist, a treba mi? A jel bar moze da se prati taj telefon i otkrije lokacija kad je na toj blacklisti?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Stefane, pa pričali smo o tome naširoko i nadugačko pre nekog vremena, nije valjda da si zaboravio? :?

viewtopic.php?p=12310

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

U, da... Ja zaboravio... :oops:
A za ovu blacklist se samo prijavi na onom sajtu missingphones.com, je li?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ne, kada se operateru prijavi krađa regularno kupljenog telefona (znači, postoji račun, potpisan ugovor, itd), IMEI tog telefona se ubacuje u listu koju razmenjuju svi operateri (bar bi trebalo)...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Hm... E vidis to nam nisu rekli... :roll: A ima na missingphones.com da se prijavi, upise se ime i prezime vlasnika, marka i model telefona i IMEI... Cemu onda to sluzi?

Odgovori