Pronadjen mobilni

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Milanokos, za male pare imas najbolje osiguranje svog ljubimca. Bas sam se raspitivao i o brzini delovanja policije u takvim situacijama i uveravaju me da je gotovo trenutna.

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

jerkann, pa to :) imamo bolje osiguranje nego 50 % ako ne i vise vozila u Srbiji :)
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

boytronic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 23. Sep 2009. 17:47

Post od boytronic »

ja sam vratio n95 8gb.
zasto? zato sto su meni 3 puta ukrali telefon i znam kako je. poslednji koji su mi ukrali bio mi je najdrazi, u njemu su mi bile sve poruke od (tadasnje) devojke i to nikada nisam mogao prezaliti. shvatio sam da mi je ukraden bukvalno 3 minuta kasnije i odmah sam pozvao broj i bio je nedostupan. najgori osecaj ikada .
tako da nije imenik sve .

ja bih vratio bilo koji telefon da nadjem jer prvo zelim mirno da spavam a dalje - znam kako je ljudima i to nije moje, ja nisam to zaradio.

tuzna cinjenica je da 99.99% ljudi ne bi vratilo vec ili prodalo ili radilo koje kakve ''fore'' gore navedene da bi koristio i uzivao u tom telefonu.

moj savet je da vrstis telefon i mirno spavas. ti nikada neces znati ciji si telefon nasao i sta je taj sve spreman da uradi.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

boytronic, kradja je nesto drugo i o tome normalna osoba ne treba ni da razmislja.
Da li vratiti? Moj drug nije, ja bih vratio, ali ljudi moraju da paze na svoje stvari. Od kad sam zaboravio moju 3510i u igraonici ko zna kad od tada ih cuvam kao oci u glavi. Nekim ljudima (kao i meni poznatom po gubljenju stvari) je potrebna dobra opomena.

boytronic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 23. Sep 2009. 17:47

Post od boytronic »

ja sam nasao n95 8gb. izasao iz auta i zgazio na njega.
nisam ni mislio na kradju.

znam sve ali ima neuracunljivih koji bi tukli za 100 din. nebitno da li su izgubili ili im je neko ukrao.
zato i kazem, ne treba se igrati sa 50-100e.

pozdrav jerkann , prvi si mi odgovorio na post ovde :wink:

raso1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 17:43
:: Optimus 2x, Nexus 4

Post od raso1 »

Ljudi koja je šifra da bi se vidio IMEI broj na tel. Nokia 5800. Na vrh mi jezika, al' nemogu da se sjetim.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Sifra je *#06# .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

sigurnija solucija je provera IMEI coda kad se skine baterija, pa pise tamo, jer moze da se promeni IMEI da izgleda drugacije, da promenis kodove, ali to samo kad kucas *#06#, postoji patch za to, ali onaj stari IMEI ostaje i posle menjanja preko toga.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Iskreno, ja da vidim izgubljen telefon samo bih iskulirao, prosao pored njega kao da ga nisam ni video.

Veliko je cimanje da ti uzmes neciji telefon pa onda kopas po imeniku trazeci broj vlasnika ili nekog od njegove rodbine, strepeci dok to radis i ostavljas otiske po fonu da li je vec prijavljen nestanak fona i da li ce policija da ti zakuca na vrata i da jos ispadnes lopov... :wacko: neka hvala, neka ga vraca vlasniku neko drugi. :wink: a mene boli uvo, uostalom sto nije gledao gde drzi fon, kako ja nisam za 10 godina ni jedan izgubio :wink:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

u takvoj situaciji treba otici odma u SUP prijaviti, sacekati vlasnika, ako nista drugo pivo ti ne gine, a ako bude jos i para za postenog pronalazaca, juu pa to ne moz biti lose. :D
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

ja kada bih video dobar fon, ma kakva policija, kakvi bakraci... capio bih to cudo i zadrzao za sebe... ko te pita?

pajkane mrze da traze neciji fon...u vreme kada je izasao 7650, ukrali mi debili neki, prijavio sve u policiju, nosio IMEI, kazu: "sinko, nemoj da pravis poplavu u SUP-u, nacicemo telefon" i na kraju nista nikom...

:P

A[dRe]naline
Banned
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 10. Feb 2007. 19:43

Post od A[dRe]naline »

pricate gluposti. moja ekipa je celo leto krala fonove i prodavala u roku od par dana i nikom nista. a koliko znam uzeli su ih bas dosta...

kakvi IMEI i gluposti.

ACAB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

A[dRe]naline, jaka ti ekipa. Naš narod kaže: Čega se pametan stidi, budala se ponosi." "

sssikisss
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 247
Pridružio se: Pon, 27. Mar 2006. 14:04
Lokacija: Beograd

Post od sssikisss »

jerkann bas tako
:uhuh: :disgust:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

A[dRe]naline, na ovom forumu ne podrzavamo one koji kradu telefone - tako da ovde niko nece sa simpatijama docekati nekog ko se hvali time da je lopuza. Naprotiv ocekuj samo prezir postenih ljudi.

edit: tipe-->time
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Čet, 10. Dec 2009. 15:46, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Niko nije rekao da će obavezno da te nađu, nego da mogu da te nađu, pa sad kome se koliko rizikuje......

Reci mi samo A[dRe]naline gde stanuješ, da zatvorim prozore i dam gas kad prolazim kroz tvoj kraj.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori