Koji OS?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima

Koji je bolji?

iOS
8
11%
Android
37
50%
Symbian
20
27%
Bada
2
3%
WinMo
7
9%
 
Ukupno glasova: 74

tica95
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 12. Maj 2010. 19:06

Koji OS?

Post od tica95 »

Pitanje je jednostavno koji OS? Android, Symbian, iOS, Windows Mobile, Bada,... Nebitno koje telefone pokrecu (HTC, Samsung, Apple, Nokia,...) Ni koja kompanija ih poseduje (Apple, Google, Nokia, Samsung,...)! Bitno je jedino koliko aplikacija ima za njih, koliko su stabilni, koliko su brzi,... :D

Ja se licno dvoumim izmedju Andrioda i iOS-a ovi ostali me ne privlace!! Neki jos nisu zreli a neki su jednostavno losi :D

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Android vec postavlja satndardne po pitanju kolicine apliakcija. Postavlja se pitanje koliko ih je upotrebljivih, odnosno korisnih. Ipak, tesko da se poredi sa WinMobile ili Symbianom jer je dosta mladji tako da je ocekivao da ima manju bazu aplikacija i ako uprkos svemu, ne postoji nacin da se dodje do pravih podataka tak oda je svaka informacija relativna.

I da, odabir OS-a (po mom misljenju, kakov je sada stanje) je licna stvar i stvar ukusa osim ako neki od OS-a nije bas katastrofa pa da je preporuka da se zaobidje.

Kako sam vec rekao, svaki OS do sada je nekako u fazi razvoja i teško da su dostigli licni standar i kvalitet osim mozda WinMobile dok je android dosta interesantan po razlicitosti od ostalih.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Trenutno Symbian ispunjava sve moje zahteve,za neko naredno vreme nemogu da predvidjam sta bih koristio ali bi sigurno usao u izbor pored symbiana i htc sa androidom.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Podržavam symbian, on ispunjava sve moje zahteve i to vrlo dovbro, tako da ne nameravam da ga menjam.Android je definitivno OS koji ima jako dobru budućnost, a i jako je brzo napredovao, tako da je on trenutno OS No.1.Sa ove liste bih zaobišao iOS (moje lično mišljenje je da je totalno neupotrebljiv ) i Bada OS na neko vreme, još je to "mlad" OS koji treba da se razvija.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Izabrao sam Android jer ima perspektivu, sve je više programera koji se fokusiraju na rad aplikacija i razvoj samog operativnog sistema je periodičan.
Bada je novi OS... kada se setim kako je sa Androidom počelo, ujedno nadam da će dobiti svoje parče kolača s obzirom na brzinu i stabilnost.
Nokia Lumia 630

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

izabrao sam simbian jer mi je totalno oket :wink:
android trenutno koristim ali se vracam na simbian jer mi je ok sto se tice multimedije,a meni to bas treba...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Trenutno je jos uvek Windows Mobile platforma koju koristim. Da Micro$oft nije odlucio na napusti WM platformu i umesto Windows Mobile 7.0 razvije Windows Phone 7 kao buducu platformu bih video opet Windows Mobile. Ovako moj sledeci aparat ce najverovatnije biti na Android platformi, eventualno Bada OS, ako dobije ozbiljan softver za GPS navigaciju do trenutka kada se odlucim za kupovinu novog aparata. Mada ko zna, mozda cene WM aparata jako padnu pa se odlucim za jos jednu iteraciju na WM platformi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Od marta koristim Symbian i prilicno sam zadovoljan, s obzirom da mi je to prvi susret sa telefonom koji ima OS. Ali, u buducnosti bih zeleo da probam Android.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Symbian je okrenut mladjoj populaciji koju vise interesuje multimedija i igrarije na telefonu dok je WM platforma koja je dosta ozbiljnija i ciljna grupa nisu igrice i muzika tj multimedija nego neke druge stvari.
Oba OS-a sam koristio ali se na njih gotovo 100% necu vratiti, osim ukoliko me Android ne razocara bas debelo s obzirom da je to OS koji zelim da probam i zadrzim se na njemu. Po meni on predstavlja neku kombinaciju pozitivnih osobina Symbiana i WM-a.
Sto se ostalih tice, iskreno, i nemam neku zelju da uzmem telefon samo da bih se poigrao sa tim sistemima, previse je skupa to igracka...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

djolex napisao:Izabrao sam Android jer ima perspektivu, sve je više programera koji se fokusiraju na rad aplikacija i razvoj samog operativnog sistema je periodičan.
Bada je novi OS...
Vrlo lepo napisano... takodje sam se zbog ovih razloga opredelio za Andro, jer se sada vidi da stvarno ima ogroman potencijal za jos mnogo bolji razvitak. Pre nego sto sam nabavio Desire, ozbiljno sam bacio oko i na Samsungov Wave sa Bada OS-om. Odvuklo me je to sto Bada jos uvek deluje relativno nedovrseno i nekako mi deluje "neozbiljno", poput sadasnjeg Symbiana. Jeste svez i nov sistem koji uopste nije los, takodje ima veliki potencijal, ali je po mom misljenju Android ipak bolje i "pametnije" resenje u ovom trenutku.
S druge strane, da nema tih nekih glupih restrikcija kod iOS, i najbitnije, da je cena niza, svakako bih u "igru" uvrstio i iPhone...

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Nakon ultra kratkog razmisljanja opredelih se za Android.
I sada razmisljam kako sam se nekad "kleo" u WinOS a sada stikliram Android.
Ali sta je tu je.Android je realnost.Jednostavno,OS koji je u rekordnom vremenu(bez obzira na ogromni support ultra jakih firmi) izbio na prvo mesto i "pogazio" izuzetno jake konkurente.
Slika

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Android, zbog jednostavnosti i preglednosti, izuzetne upotrebljivosti, relativno velikog broja aplikacija (od kojih ima dosta korisnih), i podrške kak proizvođača tako i zajednice. Nisam neki power user u smislu modifikacija, hackovanja, rootovanja i ostalo, ali mi je sve nekako dosta razumljivije i lakše nego na ostalim OS.

Od ostalih, mislim da bih najpre otišao na WinMo, ali imajući u vidu situaciju u kojoj se nalazi trenutno, mislim da je to solidan korak nazad. Žao mi je što WebOS ne doživljava expanziju koju zaslužuje, ali videćemo šta će HP da uradi na tom polju, a šuška se da rade na tome.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

tica95, s obzirom na tvoje zahteve mislim da je najbolje da uzmes android. Bada je nedovoljno razvijena dok WM i symbian sa svim svojim vrlinama ipak povremeno imaju neke sitne bagove koje mogu da nerviraju.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

skar napisao:android trenutno koristim ali se vracam na simbian jer mi je ok sto se tice multimedije,a meni to bas treba...
Šta ti fali od multimedije?
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Mozda mu fali EQ.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Iako ima 5 glasova za iOS ne vidim da je iko iskomentarisao, pa cu ja da se pojavim kao zagovornik ovog OS-a. Jeste Android sjajan, ali recheno je da zanemarimo i telefone, i proizvodjache. E pa ja sam to i uradio. Badu nisam ni video, Android sam koristio par minuta... Symbian, WinMob i iOS sam dosta koristio. Ovaj poslednji mi je odlichan, stabilan, ne baguje. Moja je odluka da se vezem za njega. Uz raznorazne intervencije, radi fenomenalan posao.
Prema tome, dok mi se ne desi da dobijem neki Android na probu, i uzto neki koji ce da porazi My Precious, nema sanse da ovo svoje misljenje promenim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

miodrage, Tog tvog precious-a razbija svaki android ali OK, malo čudo zvuči tolika privrženost telefonu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa ovako
koristio sam widlfire i x6(iste cenovno)
uporedio ih
x6 bolja kamera,bolji video,extra zvuk u slusalicama,duzi vek baterije,zvoni bar 3x jace...EQ ne koristtim....

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

I dalje na ultra sporom Symbian-u. Govorim sebi kako treba da se saceka Nova godina da bih iskoristio povoljnosti kojih ce sigurno biti kod operatera, ali ne znam da li cu izdrzati. Android je bolji u svakom pogledu, pogotovo sto se brzine tice, a to mi je vrlo bitno. Ovako, dok udjem u poruke skoci mi pritisak na 200 a kad hocu u app manager obavezno imam nitroglicerin u ruci... :disgust:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

antec, ko bi zno kada je pravi trenutak da se saceka za neku akciju.Jeste da se uvek oko nove godine nude neke akcije ali seti se februara ove godine,usred meseca su ponudili ono snizenje cene telefona u Telenoru.

Odgovori