GPS navigacija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
bygynon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2007. 06:13

Post od bygynon »

Dostaje, ne razumem se ja bas u to tako da sam lupio pa ostao ziv. :oops: Uglavnom, sta god je bilo sa gps prijemnikom, bilo je opravljeno za neke male pare... :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ako kosta mnogo najbolje je da ga bacis u oglase :wink:
Note IV N9100 dual

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Ndrive samo 2200 RSD
Android, Windows Mobile, Symbian, Bada, ...
Srbija i Crna Gora

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

To su sgrno one jadne mape koje ne mogu da se porede sa garmin i igo mapama .
Note IV N9100 dual

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Za sve koji imaju problem sa hvatanjem satelita i konektovanjem na gps,neka skinu gps aids v2 i neka odrade fix.Naravno mora da bude rutovan telefon i da se odobri program preko superuser-a.Pre nego sto startujete program,upalite net na telefonu da povuce potrebne podatke sa konfiguracijama za gps.Nakon sto program odradi konfigurisanje upalice se gps ikonica i konektovati na satelit.Posle toga mozete da izbrisete program i da ugasite net.Meni je pomoglo na samsung gt-i5800 galaxy 3.

Da li je neko probao igo 240x400?Pise da je test verzija,pa me zanima kako se pokazala i da nju instaliram ako je stabilna umesto 240x320?

nikolic025
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 09. Maj 2011. 18:50

Post od nikolic025 »

Pozdrav,da li neko moze da mi kaze gde i kako da instaliram navigaciju na LG P350?

Hvala i pozdrav

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Koliko ja vidim taj telefon ima android 2.2 froyo i instalira se isto kao na svim android sistemima.Evo ti link kako to da odradis najlakse... http://android.power.in.rs/index.php?op ... &Itemid=58

muljaz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 12:33

Post od muljaz »

Desava mi se neka cudna stvar, a stalno radim isto. Nokia je u pitanju. Na nekom telefonu prebacim preko Map Source SCG 2.4 i iz Europe 2012.1 prebacim karte koje zelim i to sve radi normalno tj. imam detaljnu kartu Srbije. Kod nekih telefona mi se desava da prebacim tako i da nemam detaljnu kartu Srbije vec istu onakvu kakva je na Europe 2012.1. cak i manje. Imam samo npr. Sombor i jos neki deo Srbije. Kad udjem u meni navigacije pa nadjem tamo one skupve karata pise da imam i Europe i SCG. Gde moze da bude problem.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Mogu ce je da program navigacije nije ucitao mape,Razlog za to moze da bude da je prepoznao mapu kako krekovanu i da nece da je ucita ili da mapa ne odgovara za taj program navigacije.Da li si menjao ekstenzije mape i da li je kopirano u folder gde su ostale mape?Da li si brisao neke fajlove od mapa,to jest fajlove koji su bili u folderu kada si skinuo mapu?

bygynon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2007. 06:13

Post od bygynon »

samo npr. Sombor
Ja samo Apatin.... :lol: Takodje ne znam u cemu je fora...
Na prethodnom telefonu kada mi se pojavio taj problem, posle nekoliko reinstall-a je nekako proradilo od jednom, ne znam ni kako ni zbog cega...
Ali sad opet kuburim na nekom drugom telefonu.... :chytry:

Sovljak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 21:11
Lokacija: Bogatic

Post od Sovljak »

Posto ja nemam mocne spravice u koje moze garmin,ja se mucim sa mojim c905.Ako moze neko da mi pomogne,bio bih mu veoma zahvalan.E ovako,skinuo sam we-travel za navigaciju(kakvu-takvu),i mape srbije(najnovija verzija).Jel zna neko kako sad to da instaliram?

muljaz
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 12:33

Post od muljaz »

Nisam brisao nista. U garmin folderu imam samo jedan onaj gmapsupp.img Stavio sam npr samo SCG 2.4 i radi kako treba. Onda sam stavio SCG 2.4 i Italiju iz Europe 2012.1 i onda je radilo kako treba. Posle sam dodao Nemacku, Austriju i Svajcarsku i vise nije htela Srbija da radi kako treba. :smutny:

bygynon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2007. 06:13

Post od bygynon »

muljaz,
probaj da ti Srbija bude gmapsup2.img a onda sve zemlje iz Europe 2012.1 selektuj i prebaci da ti budu gmapsupp.img .

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Da li ima garmin za samsung galaxy s i da li je bolji od ndrive i igo?Ako je isti,da ne prelazim na garmin,jer imam original mape za ndrive i igo...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ivan Cirkovic, za mene je definitivno bolji igo jer su mape odlicne.Ndrive sam imao,ali mi se nisu svidele mape.Da li je izasla neka nova mapa za garmin?
Note IV N9100 dual

bygynon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Sub, 13. Okt 2007. 06:13

Post od bygynon »

toda81, Adria Route 3.30 (ako nije vec sponeuta negde ranije u ovoj temi) .

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

bygynon, ok,mada mene interesuje d ali je izasla eka novija scg route jer trenutno imam 2.40 .
Note IV N9100 dual

Sovljak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 21:11
Lokacija: Bogatic

Post od Sovljak »

A jel moze neko meni pomoci?Probao sam na sve nacine ali ne ide,cuo sam da ne skida kredit kad se mapa jednom ucita?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Sovljak, budi malo precizniji sa pitanjem. Koji tel je u pitanju i koji problem imas?
Note IV N9100 dual

Sovljak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 21:11
Lokacija: Bogatic

Post od Sovljak »

Pa sve pise nekoliko postova gore...ali nema veze imam c905,ali ne znam kako da ubacim we-travel u njega.Skinuo sam taj program i mape srbije,ali sada ne znam kako da ga ubacim.Posto ne moze garmin i slicno,moram sa necim da se zadovoljim :smutny:

Zaključana tema