Problemi sa servisiranjem telefona u garantnom roku

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Post od Butters »

A mozda ima profil na fjsbuku, pa da probas i tako eventualno da ga nadjes ako vec nisi probao i to?

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Butters, probao sam druze, to mi je prvo palo na pamet ali ih ima previse sa tim imenom i prezimenom. Sada sam posla mail telenoru, da ga oni pronadju i obaveste, to mi je reko jedan covek iz trzisne inspekcije, koji se i sam zacudio sto nece oni da ga pozovu i obaveste o ovom slucaju, kaze covek "ovde je potreban samo zdrav razum", i totalno je u pravu, dobio sam pravo na zamenu telefona a sada nece da mi pomognu da pozovu njihovog korisnika.
SGS2, iPhone 4 32GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

nemanjale, cekaj a sta bese sa imeil brojem, na taj nacin ga vrlo lako mogu naci, naravno ako zele.
Opet ti si najveci krivac jer si pri kupovini telefona to sa vlasnikom trebao lepo dogovoriti sta kako ako dodje do kvara i naravno da razmenite brojeve telefona.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

ma ja sam ima broj telefona, i bio mi je u imeniku mozda par meseci, ali sada nemam njegov broj, a naravno da mogu da ga nadju preko IMIEI broja ali eto, oni to jednostavno nece.
SGS2, iPhone 4 32GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

nemanjale, da telefon ti je kod njih i nemozes videti broj a kopiju imenika da si nekad radio to bi te spasilo.
Pa to je to sto mi sve radimo na brzinu a trebaju se uzeti svi podaci, adresa i sve ostalo i napisati na papir i to je tu uvek dostupno.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

evo da se pozalim,desi se svakome,sestra je poslala c5 pre ravno mesec dana,jer joj se gasio,zapucavao..i ostale boljke same C5...telefon je bio perfektan,ama ni tackicu nije imao,jer sam joj od prvog dana uzeo siliconsku oplatu i nalepio foliju na displej....danas dolazi,pogledam aluminijumski poklopac,znaci unisten,kad treses telefon,u njemu kao da ploca nije fiksirana za kuciste...
sramota! :ohmy: :ohmy:

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

U Telenoru znaju broj mobilnog od tog čoveka.
Mogu da ti ga daju bez problema.
Čime neće, sumnjivo je to.
Jesi li ti siguran da su uopšte našli telefon koji si im predao?
Ako jesu, uzmi ga sa sve kutijom i garantnim listom.
Na garantnom listu piše i adresa od dotičnog lika.
Ako toga nema, ne uzimaj nego im dovedi inspekcije.

A i kada nađeš lika, može ladno da te iskulira.
Ponudi mu obavezno neku sitnu kintu kao nadoknadu za smaranje.

I dalje mi nije jasno zašto mora taj lik da preuzme nov telefon.
Nigde nije precizirano u Ugovoru da se garancija ne može preneti na treće lice.
Kod VIP-a jeste i zato se njihovi telefoni prodaju u bescenje.
50% od realne vrednosti.
Telenorovi se cene malo više, ali izgleda da oni ne vrede.
Plus su zaključani.
MTS je zakon.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Zatrazio sam ja da mi vrate telefon sa garancijom i kutijom, kako sam ga i poslao. I kazu da su javili u servisu da se telefon posalje nazad u telenor ali da ce to malo da potraje. Pa kada bude stigao pogledacu u garanciji sta tacno pise, a i ja mislim da je pisala neka adresa na garanciji a oni mi to nisu rekli, jer kazu da ne pise nista osim imena, videcemo kada bude stigao telefon. pozz
SGS2, iPhone 4 32GB

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Sada sam saznao tacan IMIEI sa mog telefona. Jel zna neko da li mogu ovi iz telenora putem IMIEI broja da nadju njihovog korisnika?
SGS2, iPhone 4 32GB

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Могу они да нађу преко ИМЕИ броја свакога али када потписујеш уговор мораш да даш личну карту и они упишу име, презиме, број ЛК, адресу, број телефона (да није тај који купујеш), ИМЕИ телефона који купује... То што они кажу да не могу да га нађу је лаж, имају они све податке о њему али не желе или не смеју (због приватности корисника) да ти дају.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

ljudi bacicu im bombu koliko su me iznervirali :shock:

upravo sam dobio informaciju da kada serviseri odobre zamenu telefona, stari (pokvareni) telefon ne isporucuju nazad. A ja ne znam vlasnika telefona da bi uzeo nov telefon i sada cu ostati i bez ovog mog.
SGS2, iPhone 4 32GB

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Danas sam saznao ime, prezime,ulicu i broj osobe koja je potpisala ugovor sa telenorom i na cije ime se vodi telefon. E sada me interesuje jel zna neko kao bi mogo da dodjem do broja telefona ove osobe, kada znam navedene podatke?
SGS2, iPhone 4 32GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ranije je to moglo preko sluzbe 988, a ti kad znas te podatke pa zar nije lakse da odes do njegove kuce ako ste iz istog mesta.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

on je iz beograda a ja sam iz nisa :dry:
hvala u svakom slucaju pokusacu sa sluzbom 988

pozz

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

nemanjale, Не мораш да зовеш, имаш именик на нету, укуцаш податке које знаш и сигурно добијаш број телефона али ако се телефон води на њега. Можеш да добијеш и све телефоне који се воде на његово презиме па да зовеш редом што код оператера сигурно не би могао да добијеш.

http://www.belestrane.988info.rs/site/

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

nema na belim stranama, verovatno je neki podstanar mozda, jer ni sa prezimenom nema nijedan broj u toj ulici, tako da cu traziti od telenora jer sada bar imam taj blizi podatak,ulicu i broj.
SGS2, iPhone 4 32GB

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Šta su ti serviseri! Mali kvar u pitanju i prave problem još i prete. Naime, odjednom kompjuter krene da prijavljuje da ne prepoznaje USB uredjaj. Pritom punjenje radi bez problema. Odnesem ga u Begram i urade ga za dan, ali...

<<<<Uoceni kvar je otklonjen ciscenjem i preletovanjem usb-konektora i upisivanjem poslednje verzije softvera.. Uoceni su tragovi oksidacije i vlage na istom, tako da se korisnik upozorava da ce se, ukoliko sledeci put telefon dodje sa tragovima vlage, garancija ponistiti. Takodje, uocena je nepravilnost u koriscenju hardverskih tastera na aparatu, pa je zato zamenjena flet-tastaturica, P/N: 73H20248-51K. BPN>>>>

Na koju foru da ne kondenzuje kad je napolju bilo 38°C a u radnji kod njih 25. I jos ja kriv. :o
Mozda da ga stavim u mikrotalasnu pre servisa da se osusi?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Da ne budu samo pokude, evo i jednog pozitivnog primera. Pri prelasku na Vip, uzeo sam supruzi Nokiu c3-01 Touch and Type telefon. Pa posle mesec i po, ona mi prizna da joj je telefon ispao, i da ima malu ogrebotinu na ekranu. A posle 10-ak dana, touch ekran prestane da radi. Uzmem nju za rucicu, telefon, i pravac Vip... Oni mi kazu da je njihov serviser Mobis (?!?!), ali ja rekoh ajde... valjda oni znaju bolje od mene. Ode telefon na servis, recimo nekog 24.09.2011. u servis, i pre par dana me zovu da je telefon popravljen. Na moje veliko iznenadjenje, zamenjen mi je ceo touch panel i sada sve perfektno radi, a nije mi naplaceno nista, niti su me cimali u vezi fizickog ostecenja. Inace servis je prema onome sto sam dobio u papirima, uradio Begram. Ovim putem bih da im se zahvalim za dobro uradjen posao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

miodrage imali ste srece da ga nije servisirao Mobis...moguce da bi vam vratili telefon bez ts-a i ubedjivali vas da ste ga doneli bez istog :D
Nokia 6600 slide; Nokia E72

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Nokia servisi u Srbiji: http://www.nokia.rs/prodaja-i-servis/ovlasceni-servisi
Miodrage, ne plaćaš ti servisu, jer ti nisi kupio telefon od uvoznika, već VIP.
Ako je VIP-u naplaćeno, stići će ti uz prvi sledeći račun.
Obično se VIP usmrdi i ne kaže to kupcu.
Komšiji je iz slične priče za HTC Tattoo stigao račun od 11.400 dinara za tač skrin.
Telefon ne vredi pola od te cifre.

Odgovori