Peticija za start Google navigacije u Srbiji

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od Baraba »

Obećanje da će Google omogućiti navigaciju za našu zemlju još u februaru (tamo neke godine) nije ispunjeno, a korisnici žele da se to što pre desi!

Slika

Jedan od korisnika Google servisa iz Srbije, koji je i sam radio na procesu prilagođavanja Google Maps kartografije za našu zemlju, pozvao je domaće korisnike da potpišu peticiju za konačno pokretanje Google navigacije u Srbiji.

Nemanja Bračko, svojeveremeno jedan od Google kartografa (mapera) od poverenja za našu zemlju, napravio je peticiju na adresi http://www.petitions24.com/srbnav.

Po njegovim rečima, ukoliko peticija prikupi 100.000 digitalnih glasova cilj će biti mnogo bliži. Zbog toga, bilo bi lepo da prodržimo ovu ideju. Potrebno je samo kliknuti na link gore, ukucati ime, prezime i upisati mejl (podaci mogu ostati skriveni od ostalih korisnika i neće biti ustupljeni trećim licima). Kada se prikupi potreban broj glasova oni će biti prosleđeni Google kompaniji na razmatranje.

Peticiju je do sada potpisalo oko 350 ljudi. Malo, zato i treba nešto da promenimo! Nadamo se da će ovo pomoći da od sledeće godine i mi u Srbiji imamo navigaciju u Google Maps aplikaciji.

(MONDO)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od Azimuth »

I, koliko je ljudi sa foruma "potpisalo" peticiju? :roll:
Kontam da ce Google "odraditi" i nas kad dodjemo na red...sto ce reci za koju deceniju :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od toda81 »

Ma i ne mora da nas odradi. Ne zavisimo mi od mnogo vecih sila tako da necemo ni da nam google kroji sudbinu. Tu su nam je stari dobri orovereni iGO i garmin ;)
Note IV N9100 dual

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od iKe »

Dobro bi bilo da imamo i zvaničnu Google navigaciju, mada verujem da ona nikad neće raditi sasvim bez data konekcije.
Inače za sada ima ~ 1750 potpisa.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od toda81 »

Slazem se d aje dobro imati i nju, ali kao sto si rekao sigurno je d snece raditi bez konekcije na net, a to dodatno povecava troskovo i nije funkcionalno kao sto je to slucaj sa Garmin-om i iGO navigacijom
Note IV N9100 dual

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od janka_88 »

A šta da tek kažem za BiH kad je Google u pitanju? Teški krater u Evropi gdje je sve bijelo kad su putevi u pitanju. :lol: Ali eto srećom tu je Nokia navigacija kao i Garmin i iGo. :)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od jerkann »

iKe, kako nece kad na je na Androidu to vec moguce, doduse ne jos za sve zemlje ali i tu ima resenja.

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Re: Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od spasa »

toda81 napisao:Slazem se d aje dobro imati i nju, ali kao sto si rekao sigurno je d snece raditi bez konekcije na net, a to dodatno povecava troskovo i nije funkcionalno kao sto je to slucaj sa Garmin-om i iGO navigacijom
Imaš opciju da skineš offline određena područja (tamo gde ćeš da prolaziš) i onda nemaš troškove. Ja sam tako memorisao put (područja) od Niša do Paralije.
Da, postoje hakovana Google navigacija koja radi ali na engleskom je. Ovako će moći da svako koristi.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od iKe »

jerkann, pa znam za to, ali ipak ne možeš da imaš mapu cele Evrope na telefonu, kao kod iGo-a, već se one skidaju u pokretu, što nije zgodno, naročito u inostranstvu. Ili grešim?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Peticija za start Google navigacije u Srbiji

Post od jerkann »

iKe, pa da ne mozes da imas celu Evropu kao u Igo-u vec samo nekih 500 Mb sto znaci oko 2/3 Srbije. Skines ih na telefon i zatim koristis bez neta. Mana je sto mozes da skines malu povrsinu i sto je sam meni i navigacija dosta skromnije odradjena od Igo-a.

Odgovori