(ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

(ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od iLuka »

kupovao sam, po ko zna koji put, novi telefon ovih dana, izbor je pao na htc one s, s4 procesor, placen je 360eur...

sve vreme sam razmisljao sta bi bilo najisplativije za te pare, kao i svi sto razmisljaju...

gledao sam neke manje popularne marke i ipak uzeo htc...

sta vi mislite, da li se isplati danas uzeti u obzir i neke alcatele, huawei, ZTE itd. ili je i dalje realno kvalitet na strani ''izvikanih'' marki i pored razlike u ceni i po 200eur?

koja su vasa iskustva sa nekim ''slabijim'' modelima?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od artifex »

Imam ZTE Grand X i stvarno sam zadovoljan.Ja sam isto mislio kao ZTE kinezi ne valja nista,ali mi se sve cini da sam lose mislio.Uzeo ga za 120 evra nov i za sad sam prezadovoljan.E sad videcemo kako vreme bude prolazilo kako ce da gura... :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od znemanja »

Do sada sam koristio uglavnom nokiju i nisam obraćao pažnju na malo slabije marke, tj nisu me interesovale sve dok nisam pre par nedelja, tj. pred Novu Godinu, dobio od mt:s-a ponudu da produžim ugovor a zauzvrat mogu da uzmem Alcatel OT-992D.U prvu ruku sam bio skeptičan jer Alcatel nikada nisam imao, ali telefon me je u potpunosti kupio :) Spletom okolnosti odmah posle NG nabavio sam i Samsung Galaxy SII (dobio na poklon ) tako da sam koristio i još uvek koristim paralelno sva tri modela N8, SII i OT-992D. Ako izuzmem N8 koji je Symbian Belle uređaj i uporedim SII i OT-992D mogu da kažem da za moje potrebe OT-992D radi isto kao i SII. Naravno SII ima malo veći ekran (4.3 inča naspram 4 inča kod OT-992D) i Super AMOLED tehnologiju, ali po pitanju brzine, fluidnosti nikakvu razliku ne primećujem a imam i u jednom i u drugom uređaju identične aplikacije instalirane.Čak šta više OT-992D mi deluje malo kvalitetnije i čvršće od SII.Naravno za OT-992D nema ni približno toliko ROM-ova, mislim da trenutno nema nijedan ROM, koliko ima za SII, ali za prosečnog, pa i za malo zahtevnijeg korisnika OT-992D u sprezi sa 16GB karticom radi savršeno. Mislim da i malo "slabiji" modeli mogu mnogo da ponude samo nemaju tako zvučno ime koje bi ih prodavalo.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od sugarcoated_ass »

Aj' da i ja nesto napisem kao novopeceni anonimus. :lol:
Do sada ste imali prilike da pratite moje stanje sa mobilnim telefonima... HTC, Sony, Motorola... u zadnje vreme vecinom jaci modeli. Upravo sam na Huawei Ascend G300 vratio sve moje aplikacije koje sam koristio na RAZR i mogu reci da sam odusevljen kako radi. Stvarno su braca kinezi odradili odlican posao. Definitivno moze da stane na crtu nekim sonijevim novijim modelima (u njegovom rangu, naravno). Sto se tice kvaliteta izrade, tu i neki jaci proizvodjaci mogu da se uce od njih.
Do sada sam i ja bio skeptican prema "slabijim" markama i neki ljudi oko mene, koji se dosta bolje razumeju, su me ubedili da isprobam Huawei. Mislim da se necu pokajati. :)

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od Nikola Vapa/CA »

Zanimljivi komentari.Ako se secate,tako je bilo i kada su pominjane kineske kopije telefona.Sve pozitivni komentari.Kasnije se ispostavili da ga poseduju 2% clanova.Po ovim komentarima ozemo ocekivati da u temi-Koji telefon imate 2013 redosled bude 1.Alkatel....,2.Zte.....,3.Huawei.....Drago mi je da sve bude ovako lepo i da ne dajemo ogromne novce za skupe telefone kad sve to mozemo dobiti za skromnih 100-200 evrica.Ugovor mi istice u martu pa kupujem Alkatel da se licno uverim.Nisam nikad imao te jeftine telefone pa ne znam kakve su im kamere,ekrani,baterije,podrska.Jedino sam probao Telenor (mislim da je alkatel 990) i to je tesko smece.Kamera 0,memorija 0,baterija 0.....

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od bachika »

Nikola Vapa/CA, ponegde si u pravu, ali OT-990 je budget phone, sama specifikacija mu je takva... Fazon je da sada mnoge "kineske" marke prave telefone sa specifikacijama koje mogu parirati mnogo skupljim modelima poznatih (ili izvikanih) marki!

Dakle da sad ima neko glasanje bilo bi ovako: "kineske" marke veliki +, poznate marke jedan - za cenu i mnoštvo skoro istih modela (samsung npr, ne možeš pohvatati koliko modela skoro iste specifikacije imaju...). Totalno izbegavanje KINESKE KOPIJE (kopije iPhona, S3...), i izbegavanje nokije osim 808 i 920-ke!


E, a evo jedan kinez kojeg bi rado posedovao (da se uklopi sa lap top-om) lenovo :D
Negde sam čitao da će mu cena biti oko 300$, ali će biti dostupan samo u kini :cry:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od artifex »

bachika, Cini mi se da je dobar telefon :D Mozda prevelik za moj ukus ali svakako fin... E sad to kod nas ja mislim nece biti dostupno.Najverovatnije samo za Kinu,Indiju i mozda jos neku okolnu drzavu... Kinezi nesto zavoleli taj intelov cip :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od iLuka »

@znemanja - uzmes alcatel ot-997 i imas i dual core i 4,3inca ekran... tek je onda pitanje sta uzeti... taj model je nov 200e a s2 samsung je nov 320eur... :dry:

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od bachika »

Plus sad gledam najave za npr xperia ZL, i tamo stoji tekst:
Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean), planned upgrade to v4.2 (Jelly Bean)
Pa bre ovo je glavni model koji treba da podigne kompaniju Sony, a oni meni palamude kako "planiraju" upgrade na 4.2. Pa on bre treba da izađe sa tim androidom i da pita jel ima nešto novije!!!
Plašim se da će kinezi za 10 godina imati totalni monopol nad celim svetom! Oni će bre sve proizvoditi! Dok su kopirali, bili su loši, ali su ukapirali da oni mogu da urade sve mnogo bolje i jeftinije! :|
Evo isto tako najavljeni model ZTE-a: Grand S, pa ovaj telefon će koštati ~300 eura kad izađe, a parira Samsung S3.....
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od sugarcoated_ass »

Na Alcatel OT-990, 991 i 995 sam cuo gomilu zalbi sto na hardver (990 i 991) tako i na softver (sva tri)... Licno sam se igrao samo sa 995 i deluje mi OK, ali valjda oni koji su ga duze koristili znaju sta mu fali. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od Green »

Ne planiram investiciju u slabije modele dokle god bude bilo finansijske moci da se uzme bolji model poznatih marki. Cinjenica je da Kinezi dolaze na velika vrata i da ih niko nece moci zaustaviti (pogotovo ljigavi Apple), zato sam se malko i navuk'o na onaj Oppo Find 5 :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od znemanja »

luca, Da, u pravu si :) No, smatam da "slabiji" modeli uvek imaju neku boljku koja ih ne svrstava u high-end, evo recimo OT-992D je po brzini i fluidnosti rame uz rame sa mojim SII, ali zato kamera i zvuk kao i Super AMOLED ekran su definitivno na strani SII.Po menu za sada "slabiji" modeli su idelani kao sekundarni telefoni, uvek je bilo, koliko para toliko muzike 8)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od antec »

Pa svim tim kineskim modelima prvenstveno fali kamera, tu su definitivno najslabiji. Kvalitet eksternih zvučnika im je dosta ispred ostalih proizvodjača, to mi se jako svidja. Svi uglavnom dolaze sa čistim androidom uz izuzetak par aplikacija. Jedino je ot990 bio napakovan do bola. Ekrani za nijansu lošiji od konkurencije, najčešće uglovi gledanja loši. Kvalitet zvuka na slušalicama je diskutabilan i varira od modela do modela. Brzina solidna, ne može se porediti sa s3 ali dovoljno dobra.
To je neko moje iskustvo.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od bachika »

antec, jedino što grešiš je da je OT990 bio čist telefon ali Telenor OT je pun govana!!! :o
A da, kineske kamere su :dry: :dry: :dry:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od antec »

To sam i mislio, malo sam konfuzno napisao. On je imao najviše nepotrebnih aplikacija, čak mu je i interna memorija imala particiju zvanu custpack na kojoj su se nalazile koještarije i zbog koje jedno vreme cwm nije mogao normalno radi jer je falilo malo koda za backup iste. Nakon toga koliko znam Alcatel nije imao takve izlete.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: (ne)poznate marke mobilnih telefona, iskustva

Post od loki13 »

Huawei-ova perjanica P1 koji je po specifikacijama skoro isti kao i SGS2,nije bio nimalo jeftiniji,cak sta vise bio je par hiljada skuplji od S2
Kod g300 je za cenu po kojoj se prodaje odlicna kupovina,nudi isto sto i npr xperia j,a kosta 30% manje (ispada da celu razliku nosi oznaka Sony)
Ovo poredjenje je poput poredjenja pre desetak godina kada su se nemacki/francuski automobili poredili sa koreancima
D500&E71

Odgovori