Prevara pomozite mi nekako!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od iKe »

neca-popac, ja ne mogu da verujem da si hteo da menjaš S3 za iP5! Šalim se, ali ako je trebalo da menjate, a da mu ti ne doplatiš, već to je trebalo da ti bude sumnjivo. Sad svi će ti reći da ne mogu da veruju šta si uradio, ali ti to neće pomoći. Istina je da ćeš teško doći do telefona ili do para. U stvari vrlo teško ćeš saznati ko je ta osoba, a i ako saznaš dug je put da dođeš do svog telefona. Prijavi policiji šta se desilo, mada je verovatno da on kada je uzimao paket nije dao ličnu kartu ili ako je i dao na uvid sigurno nije ostavio fotokopiju. U svakom slučaju puno sreće u nalaženju prevaranta, obzirom gde i kada živimo.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od loki13 »

Ovo je sad malo drugacija situacija od prethodnih, jer je decku telefon otudjen, a njemu za razliku od novca vrlo lako ulazi u trag, potrebne su dve stvari:
1. imei kod (na kutiji,garanciji...) sto ce biti dokaz vlasnistva nad telefonom
2. vrlo jaka veza u policiji ili pak pandur zainteresovan da se bakce sa takvim slucajem
Policija ce lako pronaci aparat cim ga neko upali i aparat se registruje na mrezu (ne bitno koju),a onda sistemom eliminacije se lako stize do izvrsioca/prevaranta....
D500&E71

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od sugarcoated_ass »

Ali tu ima druga zackoljica. Najverovatnije je poslao i kutiju i garanciju (ako je ima) sa telefonom, sto je i logicno da nece slati samo telefon. Ako je telefon "legalan" i ima dokaz vlasnistva na papiru/kod operatera/u radnji, ovaj moze da kaze da je regularno kupio telefon od njega, a ne bi me cudilo da je telefon vec zavrsio kod nekog neduznog koji ga je uredno platio prevarantu.
Jos gora situacuja bi bila da je telefon uzet iz radnje na crno. Tu slobodno moze da ga otpise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od iLuka »

Ja ljudi stvarno ne mogu da verujem sta vi radite sa tim oglasima... Moracu da dajem malo oglase a vi mi saljite! Aman zaman vise sa tim slanjem!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od telep »

Ako neko ima viska para ili telefona spreman sam da ih udomim.
Dobro da mu nisi jos i 200 eura pride u koverti poslao.

Idi u policiju, jedino tako nesto mozes uraditi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od miodrage »

Strasno. Mada je sa druge strane sumnjivo da je Neci ovo danas prva poruka na forumu, tako da je moguce i sondiranje "trzista".
Iskreno, ne verujem nikad novajlijama na forumu dok se ne dokazu i pokazu. Ali to posalji ti meni pa cu ja tebi... To mi je u danasnje vreme ne neverovatno, ne vrhunac ljudske gluposti, nego jednostavno nemam reci. Uzto, Telefon, tablet, ma bilo sta takvo - iskljucivo licno preuzimanje i nikad nista drugo.
Jednom sam samo kupio telefon preko Limunda za tasta i srecom sve je bilo ok, ali sam se ipak sa posiljaocem dogovorio da smem da otvorim paket, i nisam pustio kurira jedno 15-ak minuta dok nisam video da sve radi kako treba. Ovaj je sizio i pizdeo kako on ima posla a ja sam mu rekao da je ovde specificno naznaceno da smem da otvorim paket da proverim pre placanja. I nije mogao da me pokoleba ni pod tackom razno!
Neco, ako si realan - pravac policija sto svi drugi kazu i nadaj se najboljem. Skupu si skolu platio.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od acamatic »

Auuu,sta procitah,ne mogu da verujem.Dobro da ne pricam dalje kako si pogresio,sta si uradio,itd,kada i sam znas..
Prvo odi do policije,nadam se da nisi poslao i garaniciju ili racun,sa telefonom,ako jesi bice onda malo teze da ga povratis.Kao sto su kolege gore rekle imas "IMEI" kod,koji svaki telefon ima poseban,i najbitnija stvar,cim on bude upalio telefon i ubacio samim tim karticu sim,ovi "operateri" moci ce da ga lociraju.Kazem ti ovo je sve u teoriji,a u praksi je malo drugacije.Nemoj da se brines,da ti ce ti policija reci kako je to mala suma,mala suma uopste nije,cak sta vise,od januara je donet zakon,da policija podnosi prijavu za ukradenu robu u vrednosti sada od 15.000 dianara.A tebi je telefon daleko skuplji od toga.
Da,da kolege sve je moguce,da su ovakve prevare sve vece i vece,samo i meni nije jasno kako,ali dobro..
U tom sam poslu,tj sa tim ljudima koji to rade,vi ne znate koje su to prijave mesecno za internet-prevare,to ne mogu da vam opisem.I bas sam pricao sa drugarom,da li je moguce da ljudi tako lako nasedaju na neke neverovatne stvari..
Mada i to nije najopasnije,to je sitnica sta i na sta su ljudi sve spremni,na lazna predstavljanja,otmice,trgovine,dobro necu dalje nije ni mesto ni vreme...

neca-popac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 00:48
:: Samsung Galaxy s3

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od neca-popac »

Telefon je legalan kupljen je u telenoru,trazio je normalno kutiju ali ja nisam poslao moju kutiju nego sam kupio od drugara kutiju od s3 tako da imei od telefona imam,zvao sam u policiju rekli su mi tek u ponedeljak da idem i da prijavim slucaj.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od iLuka »

Hhaaha, pa da, ne rade ljudi vikendom! ...ccc, zemljo Srbijo... :(

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Prevara pomozite mi nekako!

Post od Baraba »

Sta, subotom ne rade?

neca-popac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 00:48
:: Samsung Galaxy s3

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od neca-popac »

Zvao sam u sup-u rekli su da taj kome se prijavljuju slucaji za prevare preko interneta radi od ponedeljka do cetvrtka,malo se i tesim time sto imam veoma jakog coveka u beogradu pandur rekao mi je cim budem prijavio u ponedeljak da mu javim i da ce on da ih pozove da kaze da mora da se nadje,kaze da se lako nalazi. A sad koliko je to istina ne znam.

Lik mi posalje ujutru poruku u 9 brate nemoj da si dosadan poslao sam ti telefon,a oglas sam obrisao jer sam prodao tebi pa da me nebi zvali,i posle toga se vise nije ni javio. Trazio sam sa caletom po imeniku takav ne postoji a ovi iz aks-a kazu da se potpisao pod imenom na koji je poslato.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od acamatic »

Da,inspektori za takvu vrstu kriminala "sajber" ne rade vikendom,tj nisu dezurni,jer smatra se da moze da se valjda saceka do radnog dana.Dezurni su samo oni najpotrebniji,za intervencije..
Odlicno drago mi je da imas IMEI i jos vise sto imas tog coveka u supu,jer ce sigurno slucaj dosta pogurati.Nemoj nista da se brines slucaj ce se sigurno resiti..

neca-popac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 00:48
:: Samsung Galaxy s3

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od neca-popac »

I ja se toga nadam,i imam jednog pandura iz leskovca koga sam zvao dao mu imei on reko da ce da proba da procacka nesto ali ne sme nista dok se ne prijavi prvo u Smederevu pa da oni posalju tamo i onda da pocne potera.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Baraba »

Sve u svemu nemoj mnogo da se nadaš, u stvari nemoj uopšte da se nadaš bilo čemu, iskreno.
I da se nađe taj lik, čime ti dokazuješ da je to tvoj telefon i da mu ga nisi poklonio? Imaš kutiju sa imei i šta? On može da kaže da je izgubio, može da kaže da si mu ga poklonio, sada si se predomislio i hoćeš nazad, ili da ti je pare poslao busom u koverti i da sada hoćeš da ga prevariš. Mislim stvarno ima sto priča, a šta ti imaš da dokažeš da je tvoj i da te je on prevario? Imaš možda poruke na KP ili još gore ako ste se sms-kali, taj je broj odavno u kanti.

neca-popac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 00:48
:: Samsung Galaxy s3

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od neca-popac »

Imam sve poruke na k.p ima 4stranice kako smo pisali,pa telefon jos ima garanciju i vodi se na mog caleta.
tema je bila samo o zameni tako da se sve lepo vidi ko je sta pisao.

bocko89
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pon, 23. Jan 2012. 01:50

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od bocko89 »

e pozdrav.. evo mene.. naravno od mojih para ni traga ni glasa cisto sumnjam da ce i biti nesto. niti mi je policija javljala nesto posle prijave. vec sam se i pomirio sa tom cinjenicom da cu ih ikad i dobiti nazad. al prvom prilikom kad se zaputim za leskovac idem na tu adresu. vidim neco da si i ti napravio slicnu glupost mojoj mozda i vecu glupost al sta je tu je.

neco jesi resio nesto? kako se predstavio taj sto te prevario? sa koje je adrese slao? ovaj sto je mene izradio je bio vladimir baljozovic.

neca-popac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 00:48
:: Samsung Galaxy s3

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od neca-popac »

Jos nista, prijavio sam u sup-u sajt mi je poslao njegovu ip adresu,i tako stoji cekam da mi jave ali od toga nema nista. Predstavio se kao Nedeljkovic Aleksa ul: Niska..

bocko89, i ja bi brate isao odma za Leskovac ali dzabe kad je dao laznu adresu,zvali smo na tu adresu tu takav ne postoji..

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od iLuka »

Pa ne verujes valjda da bi ti rekli "aha, evo sad cu da ga zovem"?! To se sigurno cela porodica bavi prevarama a uvece se smeju uz TV ko je "kako prosao" tog dana :dry:

"To se oni povezali sa inostranstvom majku im Viloticku!" :lol:

miki10
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 25. Apr 2013. 19:36
:: nokia
:: nokia

Prevara na internetu!

Post od miki10 »

U ponedeljak sam narucio samsung galxy s plus,dogovorio sam se sa likom za 10500din.PAket mi je stigao u sredu postekspresom,kada sam hteo da ga proverim kurir iz postekspresa mi je rekao da prvo moram da potpisem i da platim pa da onda radim sta hocu.Ja glupak poslusao kurira,i kada sam otvorio kutiju u njoj je bila polomljena maska nekog telefona,mislim da je od telefona nokia 1110!Prosto nmogao da poverujem sta mi se dogodilo!Odmah sam pozvao kurira,i on mi je rekao da prijavim policiji,da on nema nikakve veze sa tim!Tako sam i uradio!Ali neznam da li ce biti od toga nesto!Sta mislite,sta jos da uradim?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Ninolina »

miki10, nije trebalo da otvaraš novu temu pa sam ti post pomerila ovde gde je vec uveliko pisano o problemu vrlo sličnom tvom. Procitaj celu temu i videces da nema mnogo sanse da bilo sta uradiš. Ustvari, mozes da prijavis policiji ali od toga slabe vajde...:-(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori