Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od NijeZauzetoIme »

Elem, baterija na mom Huawei U9200 (Ascend P1) je prsla skroz, i pokušavam da nabavim novu, s obzirom da ne mogu da nabavim novi fon u jos dosta skorijeg vremena (lumia ce morati da pričeka :dry: )

Pronašao sam sajt Aliexpress.com , gde mogu da naručim da mi stigne iz kine ovaj proizvod

http://www.aliexpress.com/store/product ... 16288.html

e sad, sve je bajno i sjajno, originalna je, ista kao ova pokvarena, nije ni puno skupa, i za 140 mAh jača od stare, sve ok, sad me samo interesuje, da li će prilikom dolaska u Srbiju taj paket da bude carinjen, ili naplaćivani još neki troškovi pored ovih 20 i kusur dolara?

Unapred hvala :)
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od sugarcoated_ass »

Znam da ima neka granica ispod koje se ne naplacuje carina. Mislim da je 50 ili 70e, ali necu sad da lupetam jer nisam siguran. U svakom slucaju, na ovu cenu ne bi trebalo da ti naplate carinu...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od Ninolina »

NijeZauzetoIme, nisam naručivala baš sa tog sajta, ali jesam sa dealextrema bateriju za moj telefon i nisu mi na to zaračunali carinu. Čak me je paket sačekao u poštanskom sandučetu. Mislim da za tu vrednost paketa nema razloga da brineš o carini. Da bi bio siguran, zamoli prodavca da pošiljku obeleži kao poklon i bez brige. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od miodrage »

Sve iz Kine se pomno pregleda i gledaju da uzmu svaki moguc dinar. Prokletinje
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od hibiskus »

odgovor je: kako kad :). Pisali su ovde na forumu da su im carinili i futrole za telefon od 4 evra i tako te sitnice, tako da se nikad ne zna. Dok je carina drzala maksimalni neocarinjeni iznos na 50 evra nisu nista carinili, cim su digli na 70 poceli su da lupaju carinu i pdv na skoro sve

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od vla-do »

Ne carine se stvari do vrednosti od 100e. Provereno je tako kad sam unosiš stvari sam, recimo u kolima. Za pošiljke bi trebao da tvaži isti zakon. :)

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od NijeZauzetoIme »

Hvala na pomoci, probacu sutra sa ovim kinezima, i nadati se najboljem.. Da cika carinik ne bude dzukela grebatorska
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od loki13 »

NijeZauzetoIme, ovako bi trebalo da izgledaju stvari naplatice ti najverovatnije uslugu otvaranja (provere) paketa i pdv od 20% (najverovatnije na procenjenu vrednost),dok ces carinu izbeci jer je paket sam po sebi jeftiniji od carinskog minimuma.
Ako budes porucivao vise stvari, trazi od prodavca da ih spakuje u jedan paket kako bi izbegao troskove otvaranja paketa.
D500&E71

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od Koren »

Narucio sam 7, 8 stvari sa tog sajta (dock, case i ostale sitnice za Note2 i S3) i ne moras brinuti oko validnosti sajta. Sve je stiglo bez problema iako je od razlicitih prodavaca. Jedan prodavac nije poslao maskicu, ali je novac uredno vracen na racun. Ukupno sam sa dx-a i ovog sajta narucio 20tak paketa i samo su mi za 2 koja su bila malo skuplja (oko 30tak eura) naplatili PDV (ne i carinu) a ostale su iskulirali. Sad se setih da su mi za jedan naplatili 60din za otvaranje paketa jer su proveravali sta je.

Tako da ako se drzis limita, najgore sto mogu da naplate je pdv a mozda te i to promasi.

PozZ

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od NijeZauzetoIme »

A kako plaćam taj pdv, prilikom preuzimanja od postara ili sta?? I, koliko im je trebalo da stigne??
Paket će najverovatnije biti 20cm x 15cm x 10cm, težine 250 grama..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od Koren »

PDV placas postaru kada donese paket (isto i sa otvaranjem paketa ako ga otvore). Sto se vremena isporuke tice, najbrze sto mi je nesto stiglo je bilo oko 15tak dana a najduze skoro 45. Nekako nema pravila. Par puta mi se desilo da prvo stigne paket koji je narucen 5, 6 dana kasnije pa tek onda onaj prvi. :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od Ninolina »

Ja sam sa e-bay-a poručila gomilu sitnih stvari i ni jednom mi nisu naplatili ni PDV ni carinu. Jedino sam za neke folije za ekran platila 60 dinara jer je prodavac napisao da je posiljka vrednosna (ne znam odakle mu ideja da to napiše?!?) Zato sam i napisala ovde da kazes prodavcu da napiše da je posiljka poklon i nećeš imati problema. Poslednja posiljka mi je stigla krajem avgusta, pa jedino da su za ovih 2 meseca nesto menjali.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od d27 »

NijeZauzetoIme, izvini, a kakve veze ima naslov teme sa tvojim pitanjem. Nije da mi smeta, ali...

I kad sam vec ovde, pa da pitam: koliko vas otprilike kosta postarina za te sitne predmete (npr. za futrolu za mob) iz USA ili Kine?
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od iamivan »

Mene je dostava za futrolu od ~5$ na ebay-u koštala oko 70 dinara.

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od NijeZauzetoIme »

Jebi ga na ovom sajtu nisam ni pronašao kako da napišem prodavcu da mi stavi da paket bude kao poklon... Na kraju sam uzeo malo jaču bateriju, (koju sam proverio da li može da stane u telefon) i futrolicu silikonsku jako dobru - po slikama. E sad treba to dočekati i videćemo šta će da bude.

Ako prođe sve kako treba, sa allexpresa kupujem boga oca! :D
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Snalaženje, molim iskusne da mi pomognu :)

Post od NijeZauzetoIme »

d27 napisao:NijeZauzetoIme, izvini, a kakve veze ima naslov teme sa tvojim pitanjem. Nije da mi smeta, ali...

I kad sam vec ovde, pa da pitam: koliko vas otprilike kosta postarina za te sitne predmete (npr. za futrolu za mob) iz USA ili Kine?

Pa, naveo sam u postu da je bateriju u Srbiji malo teže nabaviti, barem iz mog ugla, (pokušavao sam na sve načine osim da zovem ovlašćeni servis, koji verujem da bi me udario po džepu) pa se snalazimo :)

Sa ovog sajta, imaš da poručiš sa džaba poštarinom ili određenom svotom. Obično se džaba poštarina čeka oko 25 dana.
Sad jedino, od čika na našim granicama zavisi da li će ti udariti pdv na robu, ili neku dažbinu.. To čekam, pa kad mi stigne javim.
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Odgovori