Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
aleksdesert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 17:59
:: Samsung

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od aleksdesert »

Ne razumem pa jer valja Logic ili sta?ko su ti sto idu na kvantitet?koje radnje da se klonim?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Cenu na sajtu mobilshop dosta diktira količina koju imaju na lageru kao i potražnja jer imaju online prodaju . Tako npr kada je bila velika potražnja za S3 on je bio i preko 350e (pre 3 meseca otprilike) a kada ga imaju na stanju i nije velika tražnja, cena se vrati u normalu. Zato kod njih cene dosta variraju. Sa druge strane Logic Shop ima fiksne cene tj ne variraju na dnevnom nivou. Obe radnje su proverene i dobre, daju garancije i imaju originalne telefone.

aleksdesert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 17:59
:: Samsung

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od aleksdesert »

Hvala El laki matori,sad sam zadovoljan ne moram vise da se nerviram,samo mi reci ovo Laki znaci telefoni su fabricki i orginali i dobija se fiskalni racun jel tako?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Originalni, naravno, ful pakovanje i garancija. Za fiskalni račun nisam siguran. Nazovi pa ih pitaj, ništa te ne košta. Mada ti ni ne znači ništa račun, to je stvar detalja.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od znemanja »

Nema fiskalnog računa, dobija se pisani računa sa pečatom prodavnice što garantuje samo garanciju te prodavnice, a ne ovlašćenog uvoznika.
Poslednja izmena od znemanja u Pet, 30. Maj 2014. 16:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

aleksdesert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 17:59
:: Samsung

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od aleksdesert »

Ma da i to sto kazes ali nacitao sam se nekih stvari o tim fiskalnim racunima pa rekoh da pitam ali nema veze,sve u svemu hvala ti i tebi i svim ostalima ali tebi najvise,jos jednom hvala i pozdrav. :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Fiskalni račun ti je zakonski bitan, u praksi ne toliko. Nema na čemu, tu sam da pomognem ;)

aleksdesert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 17:59
:: Samsung

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od aleksdesert »

Izvini kad si vec tu da ne bi pisao na drugim topicima ako ti nije tesko samo mi reci,spomenu si S2 da ima odlicnu kameru u temi o LG 5mpix ili 8mpix koju sam ja postavio jer si na ovaj model mislio Samsung S7562 Galaxy S Duos ili ovaj Samsung
I9100 Galaxy S2 ako nije nijedan onda mi bar daj link ako ti nije tesko,eto unapred hvala ti jos jendom. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

Samo jedan od ta dva ima u nazivu to famozno S2, tako da se na njega odnosi.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Baš kao što Azimuth reče...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Coni »

Da kazem ja nesto...ortak je kupio LG L9 2 u radnji u trznom centru u Sremskoj. Tad je kostao 210 evra. Trazio je fiskalni, na sta mu je prodavacica rekla "Moze ali to ako placate u dinarima" na sta je on rekao "nema problema, odmah se vracam", razmenio i dobio fiskalni.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od dzonsi »

Koja je radnja u pitanju? Malo mi je to cudno,oni uglavnom nemaju telefone koji su legalno uvezeni,pa na takve ne mogu ni da izdaju fiskalni racun...

aleksdesert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 17:59
:: Samsung

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od aleksdesert »

Hitno mi trebaju odgovori :(

Ovako kupio sam danas ovaj telefon Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 u Logic shopu,ono sto mi je cudno to je sledece telefon mi je na neki nacin vrlo brzo prodan,upustvo nije na Srpskom tu sam se zeznuo sto nisam video i ako mi ne treba upustvo al ajde,oznaka na telfonu kad odem u meni telfona za specifikaciju pise GT-S7582 interesuje me to GT sta je to ako telefon se vodi kao S7582 molim objasnjenje za to jer prvi put koristim android telefon,drugo onim sto sam zadovoljan za sad je Kamera ima bolje slike od foto aparata pogotovu video,video je odlican,za internet,FC,Wifi,igrice i te glupsti me ne zanimaju,trece dobio sam ugovor ali ne i fiskalni racun,ono sto me jos vise brine je to sto u ugovoru pise da sam potpisom saglasan da sam primio telefon bez ostecenja i tako dalje bla bla bal bla,ali devojka koja mi je prodala fon uopste nije trazila potpis na garantnom listu,molim da mi neko odgovori sto pre jer ne zelim da sutra ako se nesto desi i odnesem na popravku pocnu da mi prave problem,jer po ugovoru izgleda kao da garancije ne vazi ni zasta na telefonu,ne zelim da ispadne da sam bacio pare.

Jos jendom molim za odgovor ,hvala svima unapred.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

GT je oznaka telefona. To si mogao i sam da vidis ovde na sajtu.
Uputstvo tj jezik u tim papirima zavisi od trzista za koje je namenjen telefon tj odakle je donet kod nas.
Fiskalni ne znam zasto nisi dobio, verovatno zato sto garancija nije 24 meseca i zato sto su ti prodali telefon na crno. Fiskalni ti i me treba, ali ne moze da skodi. Idi pa ih pitaj za to. Garanciju ostvarujes kod njih, bitan im je pecat. A ugovor je napisan i da bi se procitao, a ne samo potpisao.

aleksdesert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 17:59
:: Samsung

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od aleksdesert »

Azimuth, garancija je 24 meseca,softwer je fabricki,a vise puta sam ovde pitao za Logic i svi su ga hvalili tako da... a sto se tice ugovora procitao sam ga celog

EDIT:
ono sto je jos jedan problem to je sto ne mogu nikog da zovem niti mene niko,ubacio sam sim karticu ali telefon ne trazi pin ,jedino sto je pri ukljucenju trazio podesavanej sim 2 kartice ne znam dal sam tu nesto odradio dobro, da li ima negde u opcijama telefona da to moze da se namesti samo mi jos fali da sam nesto zeznem.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

aleksdesert, pa onda nemas bojazni. Dobio si preporuku, oni koji su kupovali u toj prodavnici imaju pozitivna iskustva i to je to. Nemas razloga za brigu, barem sudeci po tome.

Ovo oko podesavanja telefona, pitanje postavi u temi za taj telefon. Samo tamo ces i dobiti odgovor, ovde neces jer nema nema apsolutno nikakve veze sa bilo kojim modelom telefona.

aleksdesert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 17:59
:: Samsung

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od aleksdesert »

[quote="Azimuth"]aleksdesert, pa onda nemas bojazni. Dobio si preporuku, oni koji su kupovali u toj prodavnici imaju pozitivna iskustva i to je to. Nemas razloga za brigu, barem sudeci po tome.

Ma OK nego mi cudno sto mi nije trazial potpis na ugovor za telefon samo to mi nije jasno?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

aleksdesert, o kakvom ugovoru za telefon pricas? :?

aleksdesert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 19. Maj 2014. 17:59
:: Samsung

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od aleksdesert »

Azimuth, ma mislim na garantni list .

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

Sad meni nije jasno zasto mislis da bi TI trebao da se potpises na garantnom listu? To je apsurd. Garantni list potpisuje onaj koji daje garanciju, sto je vrlo logicno. Dakle, potrebno je da stoji pecat prodavnice ili onog ko daje garanciju, imei telefona i datum. Garancija se ostvaruje uz racun, bez racuna tesko da ces moci da ostavris svoje pravo. Tako da, ukoliko nemas neki pisani dokaz, bilo kakav racun, trk nazad u prodavnicu i trazi.

Odgovori