Prevaranti u oglasima!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Ser.gio
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 29. Avg 2014. 22:59
:: LG G2

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Ser.gio »

mene je isti skot prevario za 31000din za S4... nisam prijavio policiji jer sam izgubio poverenje u policinu odavno. da li ima nekih vesti o tom liku?

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Kulijana »

auuu pa vi ste ludi, jurite, trazite, ja bi u tutin isao bre ako treba, samo da mu glavu polupam 31x :P

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od sugarcoated_ass »

I shvatis da si na pogresnoj adresi posto, logicno, prevarant nije dao pravu adresu ili br. tel. koji inace koristi... Ili jos gore nadjes ga pa on tebi polupa glavu.... Ili najgora varijanta posto nemas zvanicnih dokaza da si prevaren zaglavis prekrsajnu, ako ste tu negde po znazi, ili krivicnu ako ti podje za rukom da mu polupas glavu i onda odgovaras za budalu kao za pravog coveka.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Azimuth »

Nisi prijavio a dao si 31000 dinara?! Ti si lud čoveče.
Da si prijavio odmah, policija po službenoj dužnosti mora da postupi jer je cifra tolika kolika je. Ako se ne varam, ispod 150€ ganjaš privatno, a preko ide po službenoj.
Elem, da si prijavio, dao na uvid paket koji ti je stigao, pokazao onaj papir gde su navedeni podaci pošiljaoca, rekao šta je trebalo da ti stigne...dobio bi pare nazad kroz 10-15 dana. Ovako ćorak.
I da, otišao bih da ga preslišam par puta onako prijateljski.

Ser.gio
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 29. Avg 2014. 22:59
:: LG G2

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Ser.gio »

od koga bih dobio pare nazad?!? bilo bi lepo kada bi sve tako funkcionisali... sve se zavrsava na prijavi koju policija odradi pa i u najneverovatnijem slucaju kada ga policija nadje ispostavi se da on nema ni dinara i da ide u zatvor da odsluzi kaznu - a para nema nigde

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Azimuth »

Ne brini se ti nista, svi oni razmišljaju baš tako kako ti razmišljaš. Idu po sistemu ako prođe prođe. Tako si ti druže ostao bez para a taj neko nit luk jeo nit luk mirisao i sa 200-300€ otišao na more negde ;)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Joxy »

U pravu je Azimuth u potpunosti.
Nažalost mnogo je takvih prevaranata, samo ne znam kako se oni sami nekada ne zapitaju kako mogu to sve da rade a da ih ne grize savest, pa to nisu nikakvi ljudi.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Challenge »

Ljudi, prijavljujte policiji takve prevare, bez obzira na to da li joj verujete ili ne. Prevara se goni po privatnoj tužbi, ali kad se nakupi više prijava, onda je to serija prevara, što znači da se prevarant time bavi u vidu zanata, a tada policija postupa po službenoj dužnosti.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Behemoth »

To su isti oni ljudi koji iz zadovoljstva prebijaju prolaznike po parkovima iz obesti.
Nemaju savesti,gledaju samo svoje dupe i da njima bude lepo.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Joxy »

^ Tačno tako, mora policija malo više da se pozabavi njima.

BKM
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 21:33
:: Nokia 107

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od BKM »

Radim na emisiji Potrosacki savetnik koja se emituje na RTS-u, ako neko zeli da prica o svom iskustvu sa prevarantima koji prodaju falsifikate telefona moze da nam se javi da uradimo prilog o tome.

Kontakt je

mailto:redakcija@potrosackisavetnik.com

Što se tiče policije, ako joj podnesete prijavu sa tačnim podacima odradiće oni posao, ne trebate biti toliko nepouzdani u njih. Glavno je da je prevara za sumu veću od 15 000 dinara jer se takve prevare i krađe moraju goniti po službenoj dužnosti.

P.S Što se tiče replika, prvo primetih da po sajtovima prodaju Nokiju B200 koja ni ne postoji što je očigledna kopija, ali koliko vidim najveći problem su kopije Samsunga. Bar po ovim temam koje čitam po našim forumima. Prodaja replika je nezakonita jer su to neovlašćenene kopije zaštićene intektualne svojine.

Sigurno će i Samsung zanimati ova tema jer te replike smanjuju njihov profit i oštećuju ugled firme.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od yocasylver »

Ja sam se presao sto sam otvorio kutiju u kurirskoj sluzbi i video da je telefon taj,ispostavilo se da lici.Ostavio sam tamo kutiju sa podacima posiljaoca.Ako je moguce doci do baze podataka tj do informacije ko mi je poslao telefon ja sam voljan da pricam o tome na tv-u i da podnesem prijavu.250evra nije malo.
BMK ako mi pomognete da dodjem do podataka i podnosenja prijave bicu Vas gost na tv-u.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Prevaranti u oglasima!

Post od Joxy »

BKM napisao:Prodaja replika je nezakonita jer su to neovlašćenene kopije zaštićene intektualne svojine.

Sigurno će i Samsung zanimati ova tema jer te replike smanjuju njihov profit i oštećuju ugled firme.
Upravo tako, ne znam kako vodeće svetske kompanije poput Samsunga i Apple-a (ima dosta i njihovih kopija) dozvoljavaju tako nešto, a i kako uopšte te firme funkcionišu, pa to je jasno bezakonita radnja. Neki prodaju uredjaje identičnog izgleda kao originali samo sa slabijim hardverom, dok neki promene ime ali zadrže očigledan dizajn originalnog proizvoda.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Challenge »

Marketing nije tako jednostavan, kako se na prvi pogled čini. Jaki brendovi će potrošiti mnogo novca na advokate i tužbe protiv drugih jakih brendova oko zaštite nekog svog idejnog rešenja, bez obzira da li se radi o softveru ili hardveru (bilo je takvih slučajeva u prošlosti u kojima su se međusobno optuživali i tužakali Samsung, Sony i Apple). Međutim, kada su u pitanju replike, tu postoje neki drugi uglovi posmatranja problema. Naime, verovali ili ne, prodaja replika je svojevrsna reklama originala. Kupac ubrzo shvata sve mane replike i želi da je zameni originalom, pa makar i jeftinijim modelom, ukoliko je finansijski momenat u pitanju. Drugi, ne manje važan ugao gledanja je isplativost eventualne tužbe protiv ilegalnih fabrika, ne samo zbog velikih troškova već i zbog (ne)moguće naplativosti troškova postupka, a pogotovo štete. Zato originalni proizvođači tu borbu prepuštaju ovlašćenim dilerima, jer i oni imaju veliki interes da zaštite svoje poslovanje.

Malo sam se udaljio od teme, ali evo da se vratim :). Stvarni problem je predstavljanje lažnih modela kao originalnih, što je zapravo prevara. Kada ti prodavac nudi neki model reklamirajući ga kao repliku, tu nema prevare, jer ti on predočava stvarne činjenice, ostavljajući tebi izbor da li da ih prihvatiš takve ili ne. Ukoliko se on reklamira da je proizvod originalan, a utvrdi se da nije, onda je tu reč o prevari. Takvom prevarom štetu trpi i proizvođač brenda, jer potrošač sve vreme misli da je reč o originalu uz razočarenje zbog slabog kvaliteta.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Joxy »

Poslednjom rečenicom si sve rekao, o tome ja i pričam. A da može biti reklama može ali ne znam koliko dobra, pa te kopije jesu jeftinije dosta od originala ali i 5x slabije.

BKM
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 21:33
:: Nokia 107

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od BKM »

yocasylver napisao:Ja sam se presao sto sam otvorio kutiju u kurirskoj sluzbi i video da je telefon taj,ispostavilo se da lici.Ostavio sam tamo kutiju sa podacima posiljaoca.Ako je moguce doci do baze podataka tj do informacije ko mi je poslao telefon ja sam voljan da pricam o tome na tv-u i da podnesem prijavu.250evra nije malo.
BMK ako mi pomognete da dodjem do podataka i podnosenja prijave bicu Vas gost na tv-u.
Javite se na mejl pa ćemo videti šta možemo da učinimo po tom pitanju.

Da li imate makar datum i broj pošiljke?
Oko kurirske službe trebamo videti koja je i kako od nje dobiti podatke pošaljioca, kao što znate postoje razne kurirske službe, i neke su predusretljivije, dok neke nisu. Sve u svemu čujemo se preko mejla ;)

U Srbiji borba protiv falsifikata nije toliki prioritet dok je to na zapadu jedna od glavnih delatnosti tržišne i komunalne inspekcije.

Ovde imamo dva krivična dela. Prevaru jer se predstavlja falsifikat kao original i kršenje intelektualne svojine to jest autorskih prava jer se falsifikuje izgled i funkcija aparata. Zamislite da kupite recimo novi auto renomirane svetske marke za koji se ispostavi da je kineski falsifikat koji je namerno napravljen da izgleda identično kao original a nema veze sa njime.

Naravno, postoje manje ozbiljni prekršaji kao recimo papuče FILE ili baš Fila za koje nije problem ako su falsifikat, dok bih već kod mobilnih telefona podvukao crtu ispod koje se ne sme ići.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od liman3 »

@BKM
Gledao sam juče emisiju,odlična je,pogotovo onaj prilog o limundu.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Prevaranti u oglasima!

Post od Joxy »

BKM napisao:U Srbiji borba protiv falsifikata nije toliki prioritet dok je to na zapadu jedna od glavnih delatnosti tržišne i komunalne inspekcije.

Ovde imamo dva krivična dela. Prevaru jer se predstavlja falsifikat kao original i kršenje intelektualne svojine to jest autorskih prava jer se falsifikuje izgled i funkcija aparata. Zamislite da kupite recimo novi auto renomirane svetske marke za koji se ispostavi da je kineski falsifikat koji je namerno napravljen da izgleda identično kao original a nema veze sa njime.

Naravno, postoje manje ozbiljni prekršaji kao recimo papuče FILE ili baš Fila za koje nije problem ako su falsifikat, dok bih već kod mobilnih telefona podvukao crtu ispod koje se ne sme ići.
Svaka čast, zaista sve pohvale, dobro je što u Srbiji postoji još uvek neko ko bi da se pozabavi malo više ovim problemom.

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od <Milanche> »

Da ne kažem baš da su prevaranti, ali gomila je oglasa, prodaju telefon koji je bio aktuelan pre recimo 5 godina, a kažu star 1-2 godine, to možda kod trećeg vlasnika :wink:
Nokia Efiftyone

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Prevaranti u oglasima!

Post od Coni »

Naravno, to je ko dobar dan, Nokia N8 stara 6 meseci...

Odgovori