Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

comi_xd napisao:Hahha, ovo pa ovo je brutalno, haahahhha, upravu si, nisam iz Novog Sada, ovde zivim nesto vise od godina.:D Svaka cast, moram ti priznati, mozes mi reci kako si skontao? :D :roll:
Hvala, hvala, drago mi je da sam bio u pravu, a kako sam znao - pa, to mi je struka. 8) ;)
Nego, još mi nisi rekla šta studiraš i odakle si. :oops: :roll:
comi_xd napisao:Pa gledaj ovako uzela sam prvo kod njih Alcatel, zaboravila sam koji model.:( i telefon posle par meseci nije hteo da se puni na punjac vec samo preko usb na kompu, ok odnesem ja na popravku, oni poprave i opet se to desi posle mesec dva dana, i tako je sve ukupno bilo 4 puta, cetvrti put odnosim, a oni u fazonu nije to do telefona, to ste vi pokvariti, ja kako mogu ja da pokvarim da 'oce da se puni telefon na komp, a nece na usb, i oni nisu hteli taj put da mi poprave telefon, i moj otac odnese telefon na vestacenje i tuzi mts, i posle nekoliko meseci zovu me da izaberem telefon posto su oni pogresili i da li mi pokvaren telefon i ja izabrala Samsung Galaxy Trend, i telefon je radio ok neko vreme, al je poceo odjednom sam da se gasi, i kada se ugasi baterija mu bude 1% i pocne polako da se puni do procenta baterije koje je imao pre nego sto se ugasio, i tako bar jedno 3 puta dnevno, i onda sam odustala i uzela neki stari telefon i sada taj koristim vec 5-6 meseci dok ne kupim nov.
A nema, taj E5 sam izabrala sama kada sam odlucila da cu kupiti u radnji, a ne u mts-u :D :D
Upravo takva iskustva su imali i neki moji poznanici i kolege sa posla koji su uzimali telefone od operatera, ali to su uglavnom bili telefoni iz srednje ili niže klase, i to najčešće neki stariji Alkateli i Huavei ili ZTE. U poslednje vreme se malo njih žalilo na slične probleme, a ne znam nikog da se žalio na neki od skupljih modela. Dakle, moguće je da se kvalitet telefona koji nam operateri "uvaljuju" popravio.
S druge strane, ako više ne želiš da rizikuješ, a telefon ti je potreban u što kraćem vremenskom roku, možda bi, ako ne nađeš E5, mogla da pogledaš neki drugi, sličan po ceni i specifikacijama, bilo putem naručivanja preko interneta, bilo lično, u nekoj proverenoj prodavnici u NS. Siguran sam da ćeš naići na širok izbor, 250e nije malo i moći ćeš da nađeš vrlo pristojan telefon za te pare.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od LittlePrince »

Каква је гаранција код тих ликова на КП-у ако је уопште дају, то јесте јефтиније када је телефон ОК али ако нешто не ваља?

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od comi_xd »

Evindzer napisao:Upravo takva iskustva su imali i neki moji poznanici i kolege sa posla koji su uzimali telefone od operatera, ali to su uglavnom bili telefoni iz srednje ili niže klase, i to najčešće neki stariji Alkateli i Huavei ili ZTE. U poslednje vreme se malo njih žalilo na slične probleme, a ne znam nikog da se žalio na neki od skupljih modela. Dakle, moguće je da se kvalitet telefona koji nam operateri "uvaljuju" popravio.
S druge strane, ako više ne želiš da rizikuješ, a telefon ti je potreban u što kraćem vremenskom roku, možda bi, ako ne nađeš E5, mogla da pogledaš neki drugi, sličan po ceni i specifikacijama, bilo putem naručivanja preko interneta, bilo lično, u nekoj proverenoj prodavnici u NS. Siguran sam da ćeš naići na širok izbor, 250e nije malo i moći ćeš da nađeš vrlo pristojan telefon za te pare.
Haha, sad kada pocnu ljudi da me stalk-uju, ti ces biti kriv.:D salim se naravno, S' Kosova sam, i onda sam se preselila u Banat nakon rata, i sada zivim u NS, vec duze od 5 godina..

Btw. Nasla sam telefon u RIM mobile, narucice ga za mene, i dobicu ga za dan - dva, 2 godine garancije, 28000 din, 4 rate, sto ono ok..:D

@LittlePrince, a sto se tice Kupujem Prodajem ima neki lik Mladen iz NS, (mislim da je), drug je vec sad drugi put kupio iPhone kod njega, godinu dana garancije, i nikad je nije iskoristio jer kaze da su mu telefoni ispravni, nikad nije imao kvar bilo kakav na njemu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

comi_xd, onda ti unapred cestitam novi telefon. :wink:
Nadam se da ces biti zadovoljna njime, i da ce ti pomoci da budes student generacije. :wink: :roll: :oops:
Inace, ja sam kao brucos proveo godinu dana u Pristini. :)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od LittlePrince »

comi_xd, Ако те не мрзи постави слику те гаранције да је погледам ако је папирна, баш ме занима шта пише на њој. Вероватно није званична гаранција већ нека њихова???

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od fannY »

como_xd si sigurna da je 2 godine garancije? Ja sam uzimao od njih telefone i uvek je bilo 6 meseci.

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od comi_xd »

Evindzer, Hahha hvala, cim ga icackam malo stavljam misljenje..:D

LittlePrince , fannY Njihova je, imaju vec iskucanu garanciju, devojka samo istampa i potpise. I da 12 meseci je garancija sto mi je cudno, jer na njihovom sajtu pise da je 24 o.O kontam da sutra odem i vidim dal se zeznuli ili sta.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Verovatno se nisu zeznuli, već je to - to: 12 meseci (polu)garancija, i da moliš Boga da ti se ne kvari telefon.
A ta informacija na sajtu je marketinški trik. ;)
Nadam se da će tebi dopasti dobar primerak i da nećeš imati problema s njim.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od fannY »

I ja bih rekao da se nisu zeznuli. U svakom slucaju javi sta kazu.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od vojkan85 »

Zovem danas pola radnji za Z Ultra, ima na sajtu i pozovem, i svi kao, pa ima ali za par dana, i pitam zasto stoji onda na sajtu, a oni kao, pa ne znamo mi zasto i cao zdravo. O Srbijo medju sljivama :D.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Sale_M »

Hoces da pazaris Z Ultra? :) Sto ne pogledas na kp,naci ces povoljnije.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

vojkan85 napisao:O Srbijo medju sljivama :D.
A jel' suvim? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od vojkan85 »

Sale_M, Aha, razlika je samo 15 evra ali bez garancije. U radnji je sa 2 godine 265 evra.
Evindzer, Of kors, da lepse protera :D.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

vojkan85, e, stvarno si genije! :lol: :D :D :lol: :D :D :) :D :lol: :lol:

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od vojkan85 »

Evindzer, Desava mi se da ponekad zablistam ;).
Vaša poruka sadrži 54 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.

Solesoslav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 24. Sep 2012. 03:42
:: Motorola Milestone 2

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Solesoslav »

Pozdrav, svima, razmisljam se da kupim za sebe i brata dva telefona Lumia 636 i Lumia 820, problem je u tome sto ih nema u meni proverenim prodavnicama(WinWin, Gigatron i ostali). Cuvam telefone kao oci u glavi i retko kad izvlacim iz futrola, ali prosto sam baksuz i poslednja 2 telefona(Milestone 2, Lumia 800) koja sam imao su crkla od jednom bez ikakve najave, pa sam resio da kupim telefon sa kvalitetnom dvogodisnjom garancijom. Lumia 820 se moze naci u SpeedShop(http://www.mobilnitelefonisrbija.com), MobTrend, Bulevar, TopZona i Top Zona Brdo prodavnicama, dok se Lumia 636 moze naci u takodje u SpeedShop, TopZona i Top Zona Brdo prodavnicama, ali i u TelekoPlus, My Phone Store, Logic Shop i Top Zona 4G LTE prodavnicama. Koje od ovih su proverene da daju 2 godine prave garancije sa fiskalnim i ne prave previse problema sa priznavanjem garancija? Unapred hvala na pomoci. Pored toga, prelistao sam malo temu, vidim da se spominjete da "postene" prodavnice imaju neostecene nalepnice. O cemu je tu rec, da li se te nalepnice nalaze na telefonima ili na kutijama? Isto tako, nije mi jasno da li te prodavnice daju garancije svojih servisa ili ovlascenih? Sta ako ne mogu da mi poprave/zamene telefon, da li podlezu istim zakonima kao i Gigatron/WinWin pa mogu da trazim novac nazad?

Jazvoncica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 18. Jun 2015. 20:50
:: s5

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Jazvoncica »

Ćao svima :oops: Pa da krenem :) Logic shop je radnja koja daje 2 godine garancije, ali sto se mene tice dzabe im to kad su jako neprijatni preko telefona (kao da ne zoves da im das pare ali 'ajde), a ni uzivo nista bolje. 2 nedelje sam cekala da im stigne bela boja telefona, zovi u ponedeljak - zovi u cetvrtak i tako u krug, da bi I na kraju rekli da ga nece ni biti. I onda ja lepo narucim sa kp-a kod Ivana iz Apatina. Prvo manje sam platila, drugo cekala sam samo onoliko koliko je Aks-u trebalo d dostavi, trece covek je maksimalno korektan. dObijete foliju i zastitu na poklon, sto je opet neka usteda. Tako da moja preporuka za coveka, daje garanciju 12 meseci pisanu, pecat njegov i potpis. Samo mu naglasite koji model hocete i to je to :) Svakako sve preporuke, ja se nadam da necu imati nikakvih problema, ali proverili smo i Imei telefona i sve je ok :)

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Tyrael »

Kakav je to pecat,on ima svoju prodavnicu? Jel vredi taj pecat i potpis? Fiskalni nema kontam

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od drom »

Ivan pise paragon blokove na kojima se ne vidi skoro nista - pa ni cena. Tako je bilo ranije, ako gresim ispravite me.
Ali, nema veze, svuda je to isto - cene su ok ali daj boze da do kvara ne dodje. Kakvu garanciju i ocekivati kad ljudi rade na 10 eura zarade...
Kome to ne odgovara, pravac gigatron i izbrojte 110.000 din za npr note4, dobijate sve legalno sa validnom garancijom i racunom... Ko zeli da ustedi, nacice ga i za 500 eura na kp - ali ne ocekujte mnogo od garancije.
Mi smo takav narod, mi zelimo i jare i pare. A takodje su i prodavci koji nude te garancijice od 6-12 meseci neposteni, jer ih uglavnom ne priznaju kada do kvara dodje. To im na KP i proda telefon, tako da kupci, ne budite naivni, zna se sta je prava garancija.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cvoruga »

Ja verovatno grešim, ali meni je taj Ivan iz Apatina strašno sumnjiv.
Jedini on ima 1200 pozitivnih a nijednu negativnu, dok svi ostali imaju 200-300 ocena.
Po čemu je on toliko bolji, nit je jeftiniji od ostalih, nit dužu i validniju garanciju daje nego ostali,
i zašto bi onda svi hrlili da pazare od njega a ne od nekoga drugog?
Opet kažem, verovatno grešim, ali mi nije logično uopšte.

Odgovori