Bar Code

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
FOUSAdmin
Banned
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 18:55

Bar Code

Post od FOUSAdmin »

Mozda je Off topic,ali,kad se bolje razmisli i nije:)

Znam da je iz Amerike,jos pre,priblizno 3god.,krenuo new wave po pitanju legitimnosti,tacnije,klasicne licne karte se izbacuju iz upotrebe,zavodi se nov nacin ubrizgavanja cipa pod kozu..jutros citam u novinama,kampanja zigosanja krenula i kod nas,uz prolongiranje(ono pod kozu),vec se bar code instalira;) u/uz licnu kartu,izgleda kao memorijski deo na SIM kartici..
So?

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Cuo sam pre neki dan da je izglasan neki zakon ili tako nesto i da bi za koju god svi trebali da promenimo licne karte da imamo te sa "chipom"...inace ja imam takav pasos vec,nije to neka novina...A to pod kozu je bzv... :roll:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Bosanci odavno imaju takve licne karte i vozacke dozvole. Ja imam takvu karticu za menzu u BGu. U Nisu se jos uvek placa na bonove, ne znam kako je u Novom Sadu. Cuo sam da bi od sledece godine trebalo i nama da uvedu takve licne karte.RFID cipovi za "podkozu" je teoretski mocno, ali moze doci do velikih zloupotreba jer se veoma lako citaju "u prolazu".Ima tu i drugih stvari zbog kojih sam protiv
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

u principu sve se svodi na RFID cipove, koji su s*anje jer ih, kao sto rece Lobachewsky, lako mogu ocitati pri prolazu, tako da je moguce registrovati kretanje bilo kog pojedinca...... ali vec se mogu naci novcanici koji imaju ulogu faradejevog kaveza tako da ti je licna karta na sigurnom :D ...... sto se tice toga "pod kozu", toga sigurno nece biti u narednih nekoliko godina .... a posle ...... pa mozda neka revolucija ;) :D

pozdrav...

e da..... ovo je mozda vise tema za "Kafic" :)

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Plan za licne karte u vidu kartice postoji vec par godina, planirano je i pasosi da se promene, i to je sve najavljeno za 2006. god. Medjutim onda je ispala ova pometnja sa Crnom Gorom i to je stavljeno "on hold" jer nisu hteli da cimaju ljude da menjaju sad licne karte dok se jos ne zna status drzave. Jer da su nam izdali elektronske licne karte koje vae za Zajednicu SCG vec sad bi morali da je menjaju jer ta zajednica vise ne postoji! Zato se sacekalo sa tim, ali uskoro cemo ih dobiti 100%

PozZ

FOUSAdmin
Banned
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 18:55

Post od FOUSAdmin »

Nije da nisam da se zavede red na planeti(sa sve jedan Bog,jedna nacija,jedan jezik..)ali,gledali ste film "I robot"..svet,ma koliko nesavrsen,neponovljiv je u razlikama,umetnost cine kontrasti..i ma koliko bio "za",ne mogu reci da je savrsenstvo,u slikarstvu,platno ofarbano u crno sa belom tackom u centru,niti je savrsenstvo u muzici ton,odredjene visine u neprekidnom trajanju.Ono sto su stvarali Monet i Mocart ne moze se nazvati nesavrsenstvom.Citali ste "Otkrovenje po Jovanu"?
Moje misljenje je da,ONAJ,koji je to "znao" jos pre 20vekova,dao je upozorenje(putokaz),svetlo u mraku,ne da bi sprecio mentalni razvitak coveka.
Krenulo je sa l.kartama,soskama,karticama za menzu..ha,pa vec je pod kozom!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

FOUSAdmin, :D pa ti udario bas filozofski, a? ;) ...... na stranu film (nije los, ali je povrsan), ali da li si mozda citao knjigu "ja, robot"? ...... kraj bi ti se dopao ;) ..... a kad smo vec kod knjiga, sve je to Orvel jos davno napisao :D ....... ili ajde kad vec pricamo o ovome: kakav ti je to pogled na svet "za sve jedan Bog,jedna nacija,jedan jezik...." :? :P :wink:

pozdrav...

p.s. nadam se da mi ovaj post nece biti biti obrisan posto ovo nije provokacija... :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Hmm...ova tema je bas super za diskusiju,malo odstupa od mobilnih tema,ali svaka cast za ideju.
Moje misljenje je da je u pitanju ipak nesto drugo.Sve je naravno pocelo vec cuvenom nesrecom u Njujorku 2001.Od tada se sve nacije slazu da je svet postao mnogo nesigurnije mesto.To sto (prvo Ameri) razvijeni svet zeli da uvede ovakav tip identifikacije svojih gradjana je da bi se uvela maksimalna kontrola kretanja istih,po aerodromima,zeleznickim i ostalim stanicama,drzavnim ustanovama.Mislim da nema neke veze sa robotima i Holivudskim filmovima(bar jos neko vreme),ali naravno ovo je samo pocetak.
I ja sam za to da se uvede red na planeti,ali mene barem ce biti tesko uveriti kako je ugradnja cipa pod kozu nesto ekstra i super dobro. :uhuh: :uhuh:
A jeste li se zapitali zasto toga vec nema,recimo,u Japanu koji je ionako u svemu ispred ostalih bar nekoliko godina.Iako je skoro sve tamo automatizovano,jos nisam cuo da Japanci razmisljaju da pretvore svoje gradjane u kiborge da bi se svi osecali sigurnije... :) :)

FOUSAdmin
Banned
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 18:55

Post od FOUSAdmin »

b_udder,da je to moj pogled na svet,onda bih bio reinkarnacija Hitlera,I.Amina,Staljina..(ima knjiga da se kupi,"najveci zlotvori u istoriji"),nisam ja iz te price..znam da nisi to mislio,ali,sve se,vekovima,vrti oko vavilonske kule,da li si razmisljao odakle ratovi i sta je cilj..pogledaj gore,u Nebo..neizrecivo prostranstvo..poenta je ujediniti se za nove poduhvate.Ako ne dodje do globalnog ujedinjenja,trenutni blesak,bice krajnje resenje:( Nije mi zao ljudi,vec savrsene prirode.Umetnicke,filozofske,naucne..knjige?,sve se vrte oko jedne jedine knjige,Biblije.Licno,ne verujem u Boga,vec u daleko napredniju civilizaciju,koja je diktirala Bibliju.To,sta su rekli Darwin,Orwel,Lenjin,...Lafonten,totalno je nebitno.

Green,ne odstupa od teme,samo je trebalo u cafe,ali sam se kasno setio.Ranije,ako me ne vara secanje,statistike su bile da japanska elektronika ide 20(ili bese vise)godina ispred americke.Mozda su se ameri prvi setili pa patentirali izum?;) Poenta je prevesti pravoslavni i ini svet u katolicizam,a Japancima dok ne dogori do prstiju,nece reagovati,kao i Rusima,a vec su im pred vratima.Pravoslavlje je tampon zona istoka i zapada.
igurnije... :) :)

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Svaka cast na temu i na ovakvim temama (ili sazetijim)su ljudi doktorirali a nebi trebalo da se ide toliko daleko da je pravoslavlje tampon zona, ili ko zna sta pa da dodjemo do toga da su Srbi nebeski narod itd :roll: Osnovica svake vlasti je kontrola a najbolja je samokontrola koja je u vezi sa verom i njihovim Pastirima iliti popovima a ovce :roll: sluze za vunu i ostalo! :lol: Mnogo prosto kao i sve genijalne stvari ali potrebno je jer sada ne bi sedeli pored kompjutera vec na nekoj grani :D :wink: 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

e otisli ste predaleko za moj ukus :D ....... mozemo da se nadjemo na picu i da diskutujemo o tome, ali mene stvarno mrzi da pisem .... uostalom ne zelim da druge gusim svojim stavovima ..... samo one koje interesuje ;) :D

pozdrav...

FOUSAdmin
Banned
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 18:55

Post od FOUSAdmin »

b_udder,logika,ne stavovi.Premise mozes i sam izvlaciti.Ako si mislio na Pravoslavlje,mislim,da po doktrini,ne postoji cistija vera/filosofija,kao nacin zivljenja..pogledaj,koliko je alternativnih verskih organizacija iznedrilo Pravoslavlje?,a katolicizam?..prvo protestanti,a nakon njih,tusta i tma sekti..Problem u Pravoslavlju je nihilisticki odnos gro pastira prema stadu..

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

ej ,ej ,ej ... :roll: pa odoste vi u off ... :uhuh: :wacko:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

FOUSAdmin, nazovi to kako hoces, zivotna filozofija ...... nisam mislio na Pravoslavlje, vec religiju uopste ..... ali kao sto rece Dexter, otisli smo u off :)

p.s. problem svake religije je crkva...

pozdrav...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ako nastavimo ovim kursom, doći ćemo u kontradikciju, jer ćemo, osim što ćemo se podeliti na onoliko strana koliko je i nas, zaključiti kako su i današnji mobilni telefoni sa svim ovim funkcijama još jedna varijanta Velikog Brata, i u stvari veliko zlo, a oko njih je ovaj forum i formiran. :smutny:

Što se pravoslavlja tiče, pa šta misliš da nas je ujedinilo ovim proteklim ratovima? Misliš da je to bio nacionalni ili verski rat? Nekad je vera bila kohezivni, ujedinjujući faktor (jer je to Srbima od uvek falilo), ali i nama je pravoslavlje nametnuto - nismo ga mi izmislili a ponašamo se kao da jesmo. A danas crkvu možemo nazvati svim samo ne modernom i progresivnom institucijom. Verujem da znate dokle njihov konzervativizam ide. Ako se i složimo da je vera dobra stvar, da li ćeš hteti i da se identifikuješ sa crkvenim predstavnicima i onim što i kako oni rade i ponašaju se? Prema tome nemojte mi veličati ni pravoslavlje ni katolicizam, ni ostale, jer vera u boga je svačiji lični odnos sa bogom a ne ono što ekstremisti propovedaju u naše ime i za naše dobro. :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Nemojte se vređati na ovo, ali nećemo u ovaj forum uvoditi: politiku, nacionalizam, crkvu, i još što šta. :uhuh: :uhuh: :uhuh:

A da se vratimo na početak, RFID neće biti problem u novčanicima, ali u telu?!? To prvo podržavam, naravno, za razliku od ovog drugog, ali ko mene pita. No verujem da ako to već i bude obaveza (čip u telu), će se neko setiti i napraviti i verziju faradejevog kaveza - odela. I rešen problem. Ako i kad imate potrebu za tim. :wink: :wink: :wink: 8) 8) 8) :wink: :wink: :wink:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

gargamel4, ali ako imas odelo faradejev kavez onda ne mozes nositi mobilni u dzepu ..... ustvari mozes, ali slaba korist ;) :D

pozdrav...

p.s. i ja se slazem da stavimo tacku na prethodno...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Pa da treba da nosim skafander, kao kosmonaut :) (salim se, postoje posebne kesice ili rukavice koje bi sluzile kao izolator). Protiv sam jer nikada ne mozes da budes siguran da ubaceno strano telo koje non-stop zraci nije stetno. To sto su oni dve godine proucavali na misevima ne znaci nista. Savremena tehnologija je masovno rasrostranjena tek 20 godina, sto je malo za odrazavanje stetnog efekta
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

OFF.............,stavite lock na temu ili ajde da razglabamo o nekoj mobilnoj tehnologiji da je ne izbrisu(temu) :)

FOUSAdmin
Banned
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 18:55

Post od FOUSAdmin »

Civili neće ni postojati,postojaće red naučnika koji rade na usavršavanju klonova i vrhovni red,sa "maticama" za reprodukciju/produžetak vrste izabranih.Da,postojaće i opozicija,Matrix(1.deo),buntovni robot u "I robot" i sl.But,ovo je samo početak.Tačnije,Bog,koji po default-u nije zao,ali je opak logičar i moćan stvaralac,nema nameru da piedestal,davno zaposednut(bilo to "večno carstvo božije,planeta dijamanata i platine,heney&milk i sl..;) tek tako preda vrsti koja silom rešava nepoznato.Bili su tu pre nego smo i dospeli ovde.Ono što me zbunjuje,jeste "Con" or "Pro"?
Jovan reče(i to pre 20vekova),ko ne primi žig zveri,biće spašen!
Sad,ne hteli mi to,ili da..sve se odvija baš onako kako treba..so,try 2B happy.Sve je važno i ništa nije važno;)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Vidim da dosta plastično razmišljate. :D :D :D Svaka čast.
Ali ima to (RFID) i svojih pozitivnih strana, ali za ograničenu upotrebu, a ne za sve i ne za stalno. Tipa za osuđenike na uslovnoj . . . za zaštitu lica X8)
Meni se ne sviđa ni ideja ugrađivanja telefona, GPS-ova & stuff u zube, kosti i sl. i ali opet kad nešto nepovratno polomimo, sad već ugrađujemo veštačku zamenu (kukovo odavno). Grudi, usne, nokti, kosti, vilice, oči . . . ovo je sada, a u budoćnosti ko zna šta još. Jel znate za minijaturne sondice koje bi nam se šetale po krvnim sudovima, i proveravale začepljenost istih, ili ruska varijnta kapsulica koje vremenom ispuštaju tačne doze lekova direktno u deo organizma gde to ima najbolje dejstvo? Hteli ili ne postajemo polako kiborzi. Kako se te stvari menjaju, tako se menja i naš odnos prema životu, naše potrebe, moralni i drugi stavovi . . .
ko zna šta će biti normalno u budućnosti koju pominje FOUSAdmin, ali altermative su i u Terminatoru, i u "Da li roboti sanjaju električne ovce"= Blade Runner, i u 3001, ali je malo šteta što neće biti Klarkova Grad-planeta, ili tako nekako (davno sam čitao). 8)

Zaključana tema