Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Zato zaobiđeš prodavca i pravac u ovlašćeni servis! ;) Ali i bolje da me zavlače pa da na kraju ipak sve prođe ok nego da ga da ne kažem šta ako rikne uređaj.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cvoruga »

Ako ja uđem u Gigatron ili bilo koju drugu legalnu radnju i kupim nešto,
da li oni meni kažu ko je ovlašćeni serviser ili ne?
Te priče pravac servis i pretnja inspekcijom su priče za internet, u praksi ne prolaze.

Znam 3 primera iz najbliže okoline, jedan za Hendi i 2 za Gigatron,
nisu uopšte tako ljubazni kada je garancija u pitanju.
A ogule ti kožu s leđa.

Treba da imaš sreće i to je sve.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Baraba »

To tako glatko ide samo sa apple. U ostalim slučajevimao kao što je @psy napisao, bolje ikako da je ostvarim, nego nikako. Meni u ovlašćenim LG servisu bez pogovora zamenili displej na G2, videli da se odlepio, danas uzeli, sutra gotovo. Pisao sam već o tome. Toliko sam bio pozitivno iznenađen da sam im odneo čokolade.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od araphel »

Ko je ovlašćeni serviser piše na garanciji, nema potrebe bilo ko da kaže. U radnju se ide po meni samo ukoliko u okviru prava možeš da ostvariš zamenu uređaja. Što bih se ja cimao dok radnja pošalje servisu, pa servis natrag radnji? Lepo sa garancijom pravo u servis, i sve ok. Nikad, ali nikad ne bih ni razmatrao neku od tih divljih radnjica po gradu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

araphel, upravo sam to hteo da napišem, ali si me preduhitrio.
A da svuda ima neljubaznosti - u to 100% verujem.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od araphel »

Neljubaznost i pokušaj da te otkače kako se ne bi smarali postoje svuda. Kad sam razmišljao da reklamiram Passport zbog frke oko ekrana, odmah sam zvao ovlašćenog uvoznika koji je ujedno i ovlašćeni serviser. Isto su probali da me oduvaju, ali čim su skontali da znam ponešto i da imam uvid u zakon koji me štiti, odmah su bili spremni da urade sve što treba. Ja na kraju ipak nisam reklamirao, ali to i nije poenta.

Suština je: zvanične prodavce i servisere sa regularnim garancijama isto boli uvo da se bakću sa tobom, ali njih možeš da uteraš u okvir zakona i da ostvariš svoja prava, jer si pokriven ispravnom papirologijom. U slučaju ovih radnjica sa garancijama na salveti i fiskalnim računima koji postoje samo u mašti možeš jedino da se nadaš da će vlasnik radnje imati dobar dan tada kad se javljaš sa reklamacijom. Po meni ta razlika u sigurnosti vredi i razlike u ceni.

Opet, najradije kupujem van zemlje kad god mogu. Bolje iskustvo i bolja sigurnost.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Drakenzen »

Razmišljam o kupovini malo skupljeg laptopa pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa, ako ne daj bože dodje do potrebe za reklamacijom skupih uređaja?

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od drom »

Drakenzen, nebitna je cena uredjaja ako je prodavac/servis korektan.
Da li se ti to samo hvalis ili zaista zelis da saznas nesto? :)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od LittlePrince »

Drakenzen, Моли бога да му не зафали нешто озбиљно или да имаш проблем који није очигледан, нема везе колико си дао, ово је Србија овде нема ВИП купаца којима се љубе ноге. Ако си купио скуп рачунар то само значи да ће покушати још више да одеру, ти имаш пара,можеш опет да купиш :P

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Drakenzen »

Ne, ne hvalim se.
Potreban mi je jak laptop zbog posla.
A voleo bih da saznam što više pre nego što bude pazario uređaj.
Još jedna opcija koja je u opticaju je da mi prijatelj pošalje isti uređaj iz SAD-a, razlika u ceni je velika, ali sa druge strane ovde bih dobio garanciju ako ništa drugo...

Gale88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 06. Jan 2016. 20:17
:: Lg p990

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Gale88 »

Pozdrav ljudi,treba mi mala pomoc.Nameravam da kupim LG G3 od 32 GB.U kojoj prodavnici mi preporucujete da kupim u MobilniShop ili u Telekoplus?Ako neko zna koja je pouzdanija od ove dve prodavnice,bio bih jako zahvalan. :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Igrom slucaja pre mesec i po sam kupio model koji si naveo, verzija sa 32gb. Kupljen u MobilniShop i prezadovoljan sam. Ovo mi je treci telefon da kupujem kod njih, zaista su profesionalni i meni licno pouzdani posto je i moj drugar kupovao kod njih i on je takodje zadovoljan. Preko Telekoplus nisam porucivao pa nemam sta da kazem za njih.
Festina lente.

Gale88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 06. Jan 2016. 20:17
:: Lg p990

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Gale88 »

Vidim da ima dosta pozitivnih komentara za MobilniShop,tako da cu najverovatnije uzeti kod njih.Hvala na preporuci.Da li si zadovoljan sa G3?Procitao sam da mu je mana baterija.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Jeste, puno je zadovoljnih kupaca a licno sam se u to i uverio. Prezadovoljan sam, telefon radi odlicno, ne stuca, ne baguje, sve leti, ekran mu je brutalan... Baterija mu je mana, zavisno od intenziteta koriscenja izdrzava jedan dan. Ja svakodnevno przim svoj telefon pa ne mogu reci da moze vise od jednog dana.
Festina lente.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Kompresor »

Ima li ko iskustva sa aliexpresom, cene povoljne za fonove? :roll: :roll: :roll:

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od ljubabvb09 »

Sta te konkretno zanima? Skini njihovu aplikaciju za tel, jer je u toku promocija te aplikacije i za mnoge proizvodi daju snizenja samo ako se kupuje na taj nacin.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Kompresor »

Video HDTV m8 za 200 Dolara cini mi se, lg g2 za 160, kako se skida aplikacija, da je Sigurna kupovina, ima li tu neke garancije

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od ljubabvb09 »

Odes na Play Store i skines :) Postoji Buyers protection koja odnedavno vazi i za Srbiju. Vise o tome mozes da procitas na njihovom sajtu ili kad odaberes neki proizvod koji ti se svidja ispod naslova imas to polje sa natpisom Buyers Protections pa kliknes tu. Sto se mog nekog iskustva sa njima tice, kupovao sam neku dodatnu opremu za telefone i zadovoljan sam. Svaki put mi je dosao neostecen proizvod, onakav kakav je opisan u oglasu. Carinu i pdv nisam placao, jer sam porucivao proizvode vrednosti do 20ak dolara. Stizali su mi u roku od 10 do 14 dana. Garancija vazi obicno godinu dana, ali je procedura oko vracanja komplikovana, jer moras prvo da posaljes to nazad za Kinu, pa oni da poprave, pa da ti to vrate i to sve ukupno traje mesec i po dva, tako da ti ta garancija ne znaci mnogo, osim ako nisi spreman da cekas toliko. To je rizik kupovine iz Kine. Ja sam do sada kupio preko 40 ranoraznih stvari odande i nijednu nisam morao da vracam ili da se zalim da mi je stigla defektna. Mozda sam imao srece, ali velika vecina svih prodavaca se stvarno trudi da zadobiju poverenje potrosaca kvalitetom proizvoda i usluga. Naravno, uvek ima i onih losih, zato obavezno pogledaj kakve su ocene i komentare ostavili kupci koji su dobili taj proizvod koji ti zelis da kupis. Posle svake kupovine, kupci daju ocene i komentar za kupljeni proizvod. Nekad je bolje da platis koji evro vise, a da budes siguran da ces dobiti ono sto zelis.

oljaca90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 20. Jul 2011. 17:04

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od oljaca90 »

Interesuje me postoji li način da se telefon poruci iz kine A da se ne plati carina i pdv? Hvala

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Zemun »

Ne postoji, jedino ako imas srece da ti propuste telefon, desava se ali je kockanje.

Odgovori