Prevara pomozite mi nekako!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
nemanja19801
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 28. Mar 2015. 20:17

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od nemanja19801 »

A kazi mi kako mu ne bi ostao duzan?
Dodjes i kupis fon od lika na ulici ili u kaficu, proveris laicki, kopija je odradjena jako dobro, imas racun, racunas da je sve ok.

I kad dodjes kuci ili kroz par dana ustanovis da je fake, okrenes broj telefona kad fon ugasen...sta ces onda? Kome da se zalis?

Zato sam i okacio ovo, jer drugar je hteo da uzme s6 i naleteo na lika bzvz, cena je prvo bila 360 i kao dobio na poklon, ne treba mu i sl, ima racun, sve ful.
Dok nije poslao slike nije se moglo znati sta je i kako, a pritom kako je lazirao racun Bog sveti zna samo

P.S.:
A sto se tice iole zdravog razuma, naravno da je moguce naci telefone sa po skoro 100€ ispod cene, samo si u pravu, obicno je to na preporuku ako cujes od drugara, komsije i slicno, preko oglasa ne

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Behemoth »

Ja sam kupio Nokiu 5800 novu za 160e kada joj je cena bila 300 po oglasima.
Lik je hteo da mi uvali,ali se on zajebao,telefon je imao bag sa otkljucavanjem,medjutim ja dodjem kuci,spicim mu novu verziju fw i resio problem.Posle sam je prodao za 250e i uzeo HTC HD2.

Nekad su ljudi gluplji nego sto mislimo
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Ledjo »

Da prodaje stvarno telefon 100e ispod cene, nasao bi kupca za 10min.

Inace ovako skup aparat se ne kupuje na slepo, lepo se informises o telefonu preko neta, vidis kako da proveris (onaj skriveni meni, CPU Z) i ne moze da te zajebe.

A te price kako mu ne bi ste ostali duzni...mozete macku o rep da okacite

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od AndroMan »

Zbog ovakvih stvari ja nikada ne uzimam telefon na daljinu, pa da mi šalje post ekspresom. Primera radi, lik koji prodaje može da ima i original za slikanje u oglasu, ali i kopiju koju će poslati. Ko zna, možda ova dokumentacija i jeste validna, za neki original S6, a u oglasu služi kao mamac.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od acamatic »

Auu brate koja tuga. Nema više poručivanja ničega sa neta, ako nije legalno, tako vreme došlo.
Ma ko zna čime se ovaj bavi. Dao oglas "brzi (sa malom cenom)" slike uredno šalje svima a kao dokaz od ko zna kog S6 modela je ta garancija ako je i prava, ako nije on popunio i odštampao.
Nema ako se nešto kupuje preko neta, treba se dosta raspitati oko toga i naučiti razliku između originala i lažnjaka.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od miodrage »

Ma isključivo lično preuzimanje. E sad ako neko sebe nije pripremio to je njegov problem. Naravno da ne odobravam pokušaje prevare, ali svako je odgovoran za sebe.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od El Laki »

Ako se kupuje preko kurira najmanji problem je otići na kućnu adresu.

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Milcha »

Ako je data tacna adresa..

Odgovori