Eksterna baterija - power bank

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od 95Darko »

Azimuth napisao:To su sve kopije koje neće raditi ni izbliza kako rade originali. Isto im je diskutabilan i deklarisani kapacitet.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Gde naruciti onda, da mi stigne u roku od 4-5 dana max?

Mada cak i da ovo preko KP nije idealno, za 10e recimo ova od 10000 mah moze odraditi posao, meni lično nije potrebna bas nesto jaka

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od Azimuth »

Za tako kratko vreme teško da ćeš je dobiti ako uzmeš sa ebay-a, pandawill-a, gearbest i sl. Ovde kod nas ne znam da neko prodaje originale, osim ako je baš za sebe uzeo pa mu ne treba.
Inače, te kopije su totalni raspad. Iako je deklarisano da ima 10400mah, obično ne možeš ni jednom da napuniš bateriju na telefonu. Isto tako je i elektronika u bateriji neki škart pa npr ne možeš bateriju da ubodeš u punjač, a onda iz baterije kablom do telefona. Ovo možda zvuči smešno, ali se meni dešavalo da mi se baterija puni, a trebam telefon da dopunim.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od Milcha »

Ne znam za vas, ja sam uzeo na aliju neki powerbank od 12000mAh za male pare i odlicno me sluzi, naravno nema kapacitet koji pise na powerbanku, ali ja uspem da napunim note 4 dva puta kompletno, bez problema.

Послато са SM-N910C

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od kvaka33 »

Druze poenta price je u kvalitetu necega sto uzimas
Izlaznog napona brzini punjenja kako samog power banka tako i telefona ,kapacitetu,kvalitetu kako baterije power banka,tako i izrade ,tehnologije samog power banka itd itd
To sto ti na matorom telefonu od 100e trpas sta stignes je tvoj problem i ja da imam tako mator model punio bih ga cajem od nane,jeftinije mi
Na zalost u zemlji Srbiji daju za fon i po 1000e a oprema im krs od 300 dinara
Ne kosta dzaba kvalitet a kosta jer pre svega traje

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od Milcha »

kvaka33 gde sam ja rekao da je powerbank koji sam uzeo kvalitetan? Kladim se da powerbank ne moze mnogo da utice na tel u negativnom smislu ako ga napunim jednom ili dva puta u toku meseca. Note 4 je sve samo nije telefon koji kosta 100e. Koliko para toliko muzike. Ne moze i jare i pare.

Послато са SM-N910C

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od kvaka33 »

Uzmi malo procitaj,pre uzimanja power banka i guranja u telefone od 400 i vise evra i te kako obracam paznju sta trpam u njih
Takodje gledam da kada nesto uzimam to traje 3,4,5 godina a ne da na 6 meseci ili godinu dana uzimam opet neki jer ce me to onda izaci skuplje nego sto bi trebalo
Imas bogami dobro stivo za procitati po netu

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od godja »

https://www.kupujemprodajem.com/Powerba ... d=72739212
vredi li ovo i koje su šanse da je original ?.. realno ako je ovog kapaciteta dovoljno je da napuni više puta P9
Samsung S10+ red

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od 95Darko »

Ima li ko iskustva sa ekst. baterijama iz Gigatrona?

Konkretno, ova dva proizvoda:

1. http://gigatronshop.com/power_bank_ekst ... 0mah-84359
2. http://gigatronshop.com/power_bank_ekst ... 0mah-75163

Koju da uzmem od ove dve (isti kapacitet imaju, 6000 mAh).. Ova druga (Denver) ima vise informacija, pa ako mozete, recite mi koja je brzina punjenja samog punjaca a i telefona?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od гари »

Za prvi link mi otvara samo utiske kupaca.

No što se tiče specifikacija, imaš izlaze izgleda na 1A i 2A (to za tu drugu, prvi ne vidim), pa biraš kojim ćeš da puniš. Ja na moj taj od 2A ne ni koristim jer mi je fabrički punjač na manje od 1A, pa da ne forsiram bateriju bez potrebe. To ti odlučuješ i od toga zavisi brzina punjenja telefona.

Za ulaz, i tu zavisi čime ga puniš. Ja moju punim punjačem od telefona, i treba joj proporcionalno kao za telefon. Mada je oslabila ta eksterna meni u zadnje vreme, pa se brže napuni, a lakše se i prazni.

E sad, mi svi ovde vidimo samo specifikacije, a koji je kakav u praksi, ti ne znam... Inače, ni ja nisam stručnjak neki, kažem sve ovo na osnovu iskustva te neke moje eksterne baterije koju sam kupio pre godinu - godinu i po dana.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od bestboy »

Godja
Ко зна да ли је оригинал а и да јесте, нико ти не може гарантовати стање батерија у њој. Може три пута ако је 100% здрава у шта сумњам.
Слобода или смрт

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od гари »

To sa baterijama ume da bude nezahvalno - i ja moju kad sam kupovao prodavao mi je lik priču kako ona ni ne može da ima više od šest meseci garanciju, jer "to je baterija", što mi je bezveze.

Jel može neko da kaže nešto na tu temu? Jel ovi iz Gigatrona recimo daju bar jednu godinu garancije na ove eksterne baterije?

Ali bez obzira sam kupio i tu eksternu koju imam, iako mi je pričao tu priču "šest meseci", i zadovoljan sam. U međuvremenu je postala slabija nego što je bila, ali dobro - ne mogu više s njom da napunim 3 - 4 puta telefon, ali mogu 2 - 2 i po puta, pa može da prođe - služi svrsi. Uzgred, moja eskterna baterija je neka Vipow, nikad čuo za tog proizvođača...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od Azimuth »

2 godine garancije moraju da daju, ali garancija ne pokriva kapacitet baterije koji može i mora da oslabi vremenom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od гари »

Hvala! Da, a neko slabljenje kapaciteta je normalna pojava, s tim se slažem - osim ako oslabi baš previše. I tu je lakše nama koji uzmemo eksternu sa većim kapacitetom, pa je pitanje samo koliko ćemo puta moći da punimo telefon, ali da je manji kapacitet (kao 2Ah, što znam onda da je bilo u prodaji), pa da ne može čovek ni jednom da napuni bateriju - to je onda već za diskusiju šta bi bilo uredu. Jer što neko prodaje eksternu bateriju koja (hipotetički) za godinu dana ne može ni jednom da napuni telefon...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od 95Darko »

Slika

Evo za ovaj Denverov, u opisu stoji da je 2.1A izlaz za tablete, a 1A za smart telefone.. To znaci da ne smem da punim moj telefon sa izlazom na 2.1A ili...?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od гари »

Vidi koliko ampera ima tvoj originalni punjač. Treba da piše na njemu. Možda ne za neke telefone 2A ok, ali ja za moj definitivni ne bih koristio tri puta veću amperažu od mog originalnog punjača. To je recimo kod mene slučaj. Ali mislim da je svakako zdravije koristiti samo taj od 1A, no može i od telefona zavisiti.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od 95Darko »

Output 5.0V - 1.0A

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od гари »

To ti tako piše na punjaču za telefon? Onda koristi taj 1A izlaz sa eksterne baterije. Pretpostavljam da je to svakako zdravije što se baterije tiče, a da li je ok da koristiš 2A - ne znam, ali da je to moj telefon, ne bih taj od 2A za njega koristio.

95Darko
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 10. Dec 2014. 16:34
:: Xiaomi Redmi Note 7
:: //

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od 95Darko »

Da, taj punjac je dosao uz ovaj telefon.. Slazem se, ne vredi rizikovati.. Svakako mi je bitnije da punim telefon, nego sama brzina punjenja

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od bestboy »

Malone napisao:.... sto nude i na gearbest, samo sto oni vise ne salju.
Питах их данас на фбу, кажу да шаљу.
Слобода или смрт

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Eksterna baterija - power bank

Post od Malone »

Hvala, znaci resili to nesto zbog cega nisu slali neko vreme. Mada ja sam uzeo preko kp xiaomi 10k mah i ne znam sta da kazem. Nahvaljena baterija, ali nisam zadovoljan brzinom kojom puni mobilni. Na samom pocetku se pregrevala na punjacu od note5, sada ne vise. U pocetku je solidno punila telefon, taman ga drzala da se ne prazni i cak punila polako, a sada pod istim uslovima curi pulako dok igram pokemone. Ako sam je do sada punio 15x i to uvek napunim do kraja, na usb-u od kompa zbog onog pregrevanja.

Jeste da oni dosta trose, ali osvetljenje skoro na minimum, ukljucen power saving i opet baterija samo uspeva da uspori praznjenje. Sve nesto sumnjam da sam zakacio felerican komad xiaomi-a. Moracu malo da je istestiram kako puni iskljucen telefon.

Odgovori