Koja je po vama najbolja marka za mobilne telefone i zasto?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ne... nokia ja 1921 (nisam bash siguran da je ta godina u pitanju) pochela da se bavi proizvodnjom i obradom drveta

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Još jedan podatak za fabriku Nokia: Oni su zaista pravili sve i svašta, televizore, monitore za kompove, satelitske risivere... Negde početkom ili sredinom 90-tih godina fabrika je počela da posluje sa gubicima. Kada je za direktora postavljen Jorma Olila, on je doneo odluku da se, osim pogona za telefoniju, svi drugi pogoni fabrike zatvore i tako eliminišu gubici. To se pokazalo kao dobar potez-ta njegova odluka je dovela Nokiu na mesto vodećeg proizvođača mobilnih telefona. To sam pre nekoliko godina pročitao u nekim novinama.
Ghost

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Nokia je primer uspeshne koncentracije kapitala. Na vreme je shvatila da nema shanse da se takmichi sa SE-om (mada je tada bio samo E :) ) po pitanju mrezne opreme, da moze samo da bude "vecito druga" u hardware-u za centrale (posle Simensa i Ericssona) i da moze "samo da gleda" kako joj opremu za "radio deo" (antene i primopredajnici baznih stanica) ispred nosa prodaje Motorola. ALI (i to namerno veliko ali) na shta svi oni troshe manje para - na krejnje korisnichke uredjaje. Posledica: kada sve pare idu samo u razvoj jednog proizvoda, uspeh retko moze da izostane. Nazalost Ericsson je obrnut primer. Do 2000-te "u svakoj chorbi mirodjija" shto ga je dovelo do granice prosjachkog shtapa. Da nije bilo Sony-a da ga vadi zavrshio bi kao (kod starih telekomunikacionih inzinjera nikad prezaljeni) Alkatel. Plus deo koji drugi proizvodjachi gotovo sistematski zaboravljaju: MARKETING. Svi se sechate da u momentu SE dominacije sa K750 niste mogli NIGDE da nadjete reklamu za njega. Pochele su da se bogobojazljivo pojavljuju tek kada je model "pregazen" od strane "2 generacije" N-serije i 3-ce promene dizajna Motoroline V3-ke. Na sve to zvanichan telefon turneje Pussycat Dolls-a je Nokia :D :D :D Plus se u SVAKOM spotu pojavljuje ili koristi neki od N-serija telefona (ili za slikanje ili za popravljanje shminke ...)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ko lovi dva zeca, ne ulovi ni jednog!
btw. Ja sam cuo da se Nokia bavila proizvodnjom papira, a Samsung ribolovom...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

stefm
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 23:56
Lokacija: Indjija

Post od stefm »

Po meni najbolji prozvodjaci su Sony Ericsson i Samsung, jer mislim da trenutno prave najbolje telefone za realne cene.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ma koji bwe Samsung :lol: Oni su medju poslednjima po odnosu cena-kvalitet. Nemaju nista od funkcija, a cena 350e (verovatno dizajn utice na visoku cenu). SE je vec druga prica...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ma samsung je stwarno 0...
a shta mislite o benq-siemens? izgledaju mi kao ok kombinacija... prawe telefone sa ok dizajnom, funkcijama...

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Lobachewsky, Kakvog bi ti to zeca da lovish :x Ovaj moj zec samo izgleda naivno. Nemoj da prodjesh kao ekipa iz "Potrage za Svetim gralom" - Just the wabit- just the wabit. :lol: :lol: :lol:
Mirko BGD, benq-siemens ce (barem meni) morati da se malo "dokazuje". Ovo kako je pocelo je dobro ali bojim se da ce mnogo vode morati da prodje Dunavom pre nego mi stvarno mozemo da odgovorno tvrdimo da ce taj brak iz racuna da zazivi. A josh vishe pre nego razmislim o kupovini njihovog telefona.
stefm, Nazalost i ja se pridruzujem: Samsung je 0.

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Samsung je katastrofa. Za nenormalno visoke cene ne nude gotovo ništa. Moja koleginica je dugo miala Samsung E820 i bila je sva ushićena iako sam joj ja rekao da je to krš telefon. U to se sama uverila kada sam preko IC porta pokušao da joj prebacim neku sliku iz mog telefona (tada je bio T630) i tada smo saznali da kod tog modela Samsunga IC služi samo za sinhronizaciju imenika. Taj telefon je, kada ga je ona kupila, koštao skoro 300 evra. SE ima dobar odnos cena-kvalitet i sve bolji softver, mada im zameram to što je softver malo rigidan i što im dizajn nije jača strana. Kao da su zaboravili da ima ljudi koji slabije vide, pa su izostavili podešavanja veličine slova u porukama, što je Nokia razvila do perfekcije-slova su im jako sitna i tanka. Čini mi se da su zaboravili i na pripadnice lepšeg pola-većina devojaka koje poznajem neće da kupe neki SE telefon, a jedini razlog koji navode je taj što su im skoro svi telefoni nekako "muški".
Ghost

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

@Gorance:
:? Ocigledno nisi shvatio sta sam hteo da kazem, ili ti je smajli prso :)
btw. Sta je u tvom postu zec? :) I jos je naivan :? U mom su razne tehnologije (mobilna, mrezna, odasiljaci, centrale). ;)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nevidljivi, ja sam na SE k500i imao opciju da menjam velicinu slova u poruci.... dok sada na Symbianu to nemam :?

Lobachewsky, obrati paznju na Gorancetov avatar ;)

poz...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

A to! ;) :) Kad sam na forumu preko opere mini, iskljucim slike da mi ne jede kredit, pa se avatari ne ucitavaju.
Ko zna sta je Gorance skontao :) Moderatori, ne brisite ove postove dok Gorance ne vidi i ne resimo aferu o zecevima :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa dobro, pa šta ako su se bavili ribolovom, čizmama, i drvetom? Dok nije bilo struje ni su ni mogli da se bave nečim drugim. Posle su počeli i monitore, i sve ostalo. Nokia je, kao što je rečeno imala i monitore i risivere, i sada pravi Tetra radio uređaje, plus BT GPS za svoje telefone, ali su kao i mnogi drugi shvatili da mnogo leži u softveru i zato tako guraju Symbian. Ostalim proizvođačima telefona je Symbian 9-ta rupa na svirali, i prave ih samo da se ne kaže da nemaju ni jedan model. Ko hoće malo više od telefona, tj. da budži i petlja sa softverom, kupuje Nokiu, a ne SX1. Motorola je po pitanju kvaliteta izrade na vrhu, a i novi intrefejs ih je vratio u život. Stidljivo guraju WinMobile koji je jako dobra alternativa Symbianu, i po meni ima svetlu budućnost. Ali Nokia je i dalje najveća. Uostalom ko se drugi usudio da osnuje firmu kao što je Vertu?

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

b_udder, znam za tu pociju, ima je i K700, ali ona se odnosi samo na pisanje poruke i to moraš za svaku poruku koju pišeš da namestiš uvećana slova zato što se kada poruku pošalješ, on sam vrati na default. To podešavanje se ne odnosi na poruke koje primiš-jedino ako ti neko pošalje poruku sa nekog SE telefona koji ima tu opciju, ti ćeš je dobiti sa uvećanim slovima. Nokia je to uradila mnogo bolje: kada uključiš opciju Large font, ona je trajno uključena i odnosi se na sve poruke u telefonu. Za Symbian znam da nema tu opciju, ali zato može da su radi uvećan font u kompu i da se ubaci u telefon.
Ghost

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

fuck the cola, fuck the pizza, all we need is nokiica... :D
Nokia drzi prvo mesto, ali kako je se pocheo... Mozda cemo se ipak zapitati posle par godina da li je nokia vredna tih para...

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

vlaki, pa neki se već pitaju, inače ne bi bilo već par takvih tema (o Nokiji)
:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

gargamel4, sve više ljudi se to pita i sve više ih znam koji su sa Nokie prešli na SE ili Motorolu zato što za iste pare dobijaju mnogo više, npr. Nokia 6020 i SE T630. Kvalitet Nokie jeste neosporan, ali se većina članova foruma sigurno seća da je jedno vreme Nokia mnogo škrtarila sa ekranima i polifonijom, to i danas rade, ali u mnogo manjoj meri. Počinju i oni da shvataju da konkurencija može žešće da ih prestigne zato što sve više ljudi kod nas (a bogami i u svetu) polažu na odnos cena-kvalitet, a SE i donekle Motorola su tu u ogromnoj prednosti-neka mi neko nađe ijednu Nokiu koja ima mogućnosti koje ima SE K750, a da košta približno isto kao on. SE K700 je napravio pravi bum kad se pojavio, ja ga imam i softver mu je odličan i brz je kao kod većine Nokia za razliku od nekih starijih modela SE, kod K750 je verovatno još bolji i brži. Nokia je po meni jedino u velikoj prednosti kada su u pitanju Symbian telefoni zato što nijedan proizvođač nema toliko modela.
Ghost

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

nevidljivi, pa eto ja sam onda jedna od "retkih" koji su presli sa SE na Nokiu...i veruj da se nisam pokajala...A pre sam se drzala samo SE-a...mozda i ti razmislis jednom da promenis takvo, ne uvek, opravdano branjenje Sonyericsson-a...kao da su u svemu najbolji...Nije sve u jeftinijim telefonima nize klase...ne kupuju ljudi samo te telefone...Ako od fona zelis najvise, ipak treba odabrati NOKIU...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Zavisi u kojoj kategoriji, napisao sam tu da je što se tiče Symbiana Nokia u velikoj prednosti i da svi proizbođači zajedno vrovatno nemaju toliko Symbian modela koa Nokia. Taj stav iznosim zato što cenim Nokiu kao proizvođača, imao sam 5110 koji još uvek odlično radi i 3510i koji mi je bio odličan, ali sam ga brzo izgubio. Znam da ne kupuju ljudi samo te jeftinije telefone. Nisi ti jedna od retkih, znam dosta ljudi koji su sa drugi prizvošača prešli na Nokiu (ona moja koleginica koja je kupila 7370, a dosad je imala samo Samsung, njena sestra je prešla na Nokiu posle 3-4 Simensa). Sve zavisi ko na šta polaže. Možda sam malo pristrasan zato što sam korisnik SE telefona i ni sa jednim nemam problema, ja konkretno gledam da za uloženi novac dobijem što više. Nokiu veoma cenim kao proizvošača, pa sam pomislio da su se jedno vreme malo uspavali , a danas je tržište jako dinamično-ko radi sa računarima to najbolje zna; danas je najbolji jedan proizvođač, sutra drugi. Možda i ja pređem pre ili kasnije na Nokiu, bilo da uzmem Symbian ili običan telefon, 6233 mi se jako dopao. Ja se ne vezujem ni za jednog proizvođača u velikoj meri, imao sam telefone gotovo svih poznatijih proizvođača. Već sam pisao u postovima šta zameram SonyEricssonu, a još jedna zamerka je to što njihovi telefoni koji primaju memorijske kartice koriste Memory Stick i skoro svim varijantama, noviji i Mikro varijantu koja se kod nas još uvek teže nabavlja-te kartice su mnogo skuplje od onih koje koristi Nokia.
Ghost

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nevidljivi, ja sam sa Nokije presao na SE ali sam se brazo vratio na "pravi put" ;) ...... druga stvar: novi modeli Nokije stvarno imaju dobre ekrane (konacno su shvatili), a posebno po pitanju rezolucije, ............ i SE telefoni su tek nedavno poceli da "obogacuju" svoje modele 3g podrskom i EDGE-om ..... a WLAN?!

poz...

Odgovori