Da li postoji Java Skype?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
shane
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 21:18

Da li postoji Java Skype?

Post od shane »

da li neko zna ili je cuo za skype kao java aplikacija za motorolu ili bilo koji drugi fon.. !.?

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Zaboravi na to. Problem je u tome sto java ne pruza dovoljno "aceess-a" intertnim stvarima telefona sto je potrebno za audio input-output i za networking. Tako da je to manje vishe mission impossible za sada.

Ima skype za S60 cini mi se, ako ti to moze nesto pomoci.


poz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Nema skype u javi ali za smartphone ga ima 100% i za symb kao i za wm platformu...ako ti je skype jako bitan zemi cika symba ili wm!
Pozz
Pozz
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

shane
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 21:18

Post od shane »

Dario napisao:Zaboravi na to. Problem je u tome sto java ne pruza dovoljno "aceess-a" intertnim stvarima telefona sto je potrebno za audio input-output i za networking. Tako da je to manje vishe mission impossible za sada.

Ima skype za S60 cini mi se, ako ti to moze nesto pomoci.
pa ako ti nije problem postavi link gde mogu da skinem taj za s60.
poz

poz 8)
pa ako ti nije problem postavi link gde mogu da skinem taj za s60. poz

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

shane, sto se Symbiana tice, sledeca tema bi ti mogla biti od pomoci:
viewtopic.php?t=7694

pozdrav...

Mr_Fillipo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2005. 22:07

Post od Mr_Fillipo »

Vidim da je ova tema dosta stara, ali mene ovo dosta interesuje, tj. da li se nesto promenilo od tada? Ja imam K750i, i sada cu uzeti ovu ETC biznis tarifu, tako da cu dobiti 10MB za dz, pa mi je ideja za razgovor preko Skypa sa mobilnog dosta interesantna?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Probaj ovu trial v. IM+, meni nije išlo s podešavanjima...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Mr_Fillipo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2005. 22:07

Post od Mr_Fillipo »

Ja sam nasao nesto sto se zove EQO i postoji ocigledna saradnja sa skypom, ali mi je sve sumljivo. Ako neko zna kako ovo radi, bilo bi dobro?
https://extras.skype.com/12/view

Trojanac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2008. 07:29

Post od Trojanac »

Mr_Fillipo, Ima jedan program koji se zove Nimbuzz. To ti je Java aplikacija i radi na vecini telefona koji podrzavaju Javu, tako da ti nije potreban Symbian. :wink:
Meni radi na mom W880i, provereno. Potrebno je da skines Nimbuzz sa ovog sajta, evo ti link:http://www.getjar.com/products/6865/Nim ... ilefreedom
Ovaj program podrzava vecina telefona. Potrebno je da ga skines na PC i onda ubacis u telefon ili ga skini direktno preko mobilnog sa istog sajta, naravno i to je moguce. Naravno moras imati svoj Skype nalog koji ces uneti na Nimbuzzu. Ili otvori novi Skype nalog koji ces koristiti samo za mobilni.
Samo prati instrukcije kad budes skinuo program i pamti korisnicko i sifru i sve ce da ti radi extra.
Ja imam ovo na svom telefonu i radi fenomenalno, vidis cak i ko je online a ko nije.
Nadam se da sam ti pomogao i donekle razumno objasnijo. :wink:

Pozzz 8)
SE W880i, T250i, Nokia 6230

Mr_Fillipo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2005. 22:07

Post od Mr_Fillipo »

Trojanac, hvala na linku,provericu...Mada ne bi bilo lose da mi napises tvoja iskustva sa ovim, tipa,koliko kb trosi za recimo min razgovora,da li secka nesto,kakav je zvuk? ili ovo radi samo za chat? Hvala

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne bih da se mešam u suštinski deo rasprave, niti da ovo preraste u raspravu o tarifama, ali to da se dobija 10MB nije tačno. Greška nije do tebe, zaista je obećano tako, ali ja sam imao taj broj godinu dana i tvrdim da 1kB nisam dobio džabe. Prešao sam na MIX i nikad više nisam telefonirao nego sada, a za manje para nego što je to bio slučaj sa pomenutom tarifom.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Mr_Fillipo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2005. 22:07

Post od Mr_Fillipo »

gargamel4, ajde malo pojasni? Ta informacija je sa zvanicnog sajta Mts-s, mada mi je napomenuto da se kao obracunava i pise kao da trosis,ali se u racunu odbije, i da to mozes da proveris na listingu.

Trojanac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2008. 07:29

Post od Trojanac »

Mr_Fillipo, Nema na cemu. :wink: Veruj mi da nisam obracao paznju na to koliko KB trosi.
Najvise sam ga koristio kao Chat, ali imas i opciju poziva. I jos nesto da dodam. Ako imas Symbian telefon onda skini "Fring" preko mobilnog.Lako ces ga naci preko Googla. Isto odlican program preko koga isto mozes koristiti Skype. Odlicno je uraden ali mislim da radi samo na telefonima sa Symbian operativnim sisteom. Takode sam ga imao na Nokiji 6120c. Dakle mozes da biras. "Nimbuzz" ili "Fring"

Pozdrav 8)
SE W880i, T250i, Nokia 6230

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Skinula sam Nimbuzz na mob, ali nece da ga otvori. Kaze Java game error. Help! Prvo sam probala da ga skinem na komp, pa preko bluetutha na mob, ali nije moglo. Onda sam ga direktno skinula na mob, ali ne otvara. Sve sam dobro odradila. U cemu je stvar?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deana, Da bi neko mogao da da neki upotrebljiv odgovor bilo bi dobro da nam kazes o kom mobilnom se radi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Samsung D 900i. Odradila sam skoro sve, ali kad sam ukucala password, stalno me je obavestavao da vec postoji, a to je moj pass na Yahoo Messengeru. Ako stavim neki drugi, odbija ga. I dalje nece da otvori taj program.

Mr_Fillipo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2005. 22:07

Post od Mr_Fillipo »

Ja sam instalirao nimbuzz na moj k750i, i stvarno sam zadovoljan. Ubacio sam moje kontakte iz MSN-a i Skypa,i mogu da chatujem sa njima bez problema. Pokusao sam i da pozovem ali kaze da ne postoji neka vrsta podrske za nasu zemlju tako da ce dodatno biti naplaceno,u sta se nisam upustao....Ah da, poseban ugodjaj je bot sa kojim mozes da chatujes,i zabavno je. ako neko uspe da prica preko ovog programa, neka se javi sa utiscima i racunom.

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Ali ja bih da se povezem sa Yahoo! Messengerom. :wink: Probacu bar Skype, mada mi je on nebitan. :smutny:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deana, Probaj ovo: http://www.orisinil.com/ymtiny/

MTiny is a free J2ME Yahoo Messenger. Directly connects to the Yahoo's server.

Just connect with your Yahoo! ID, no other registration needed.

It should works on all CLDC 1.0 and MIDP 2.0 devices. Full tested with SE K510i.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ili najprostije od svega: wap.tjat.com i voila free ICQ, MSN, Yahoo!.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori