Najprodavaniji svih vremena?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Mankind
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 19. Feb 2007. 22:14

Najprodavaniji svih vremena?

Post od Mankind »

Znate li koji je mobilni najprodavaniji ikada u svetu a koji kod nas?Predpostavljam da je kod nas 3310 a za svet ne znam

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

3310 99%. Mada u USA me ne bi chudilo da je neka motorola... Znas one njihove na preklop... :wink:
...shit happens... keep d smile!

AleksandarNS
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 01:44

Post od AleksandarNS »

Cika Molder je jos davno nosio motorolu :lol: ...he he kakav lik :lol: ..mozda malo izguglati pa staviti ovde neku statistiku...

Vredi pogledati i ovo...
http://www.cellular-news.com/images/press/r2007024.gif

http://www.smartmoney.com/Techsmart/ind ... y=20070207

ovde ima malo novijih a i starih statistika ali stvarno zanimljivih, ne bitan ovaj teks na pocetku:
http://www.itfacts.biz/index.php?id=P1961

obratite paznju na ono koliko amerikanaca nema pojma da li njihova mreza ima 3g :)
http://www.itfacts.biz/index.php?id=C0_34_1

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Cini me se da sam procitao negdje da je najprodavaniji model SE T610, sad nisam siguran :disgust: na kojem trzistu, svjetskom ili nekom lokalnom.....

AleksandarNS
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 01:44

Post od AleksandarNS »

Ali kako Samsung prodaje svoje modele to je strasno...ima tu nesto, ali ga nikada nebi uzeo(mozda na poklon, ili ukrasti :))...mozda neki od ovih naj-naj-novijih ali D,Z,X serija...nikad...

E da a kad smo kod starih telefona, kad se setim kako ono bese eriksonj 688 i kompanija...pa onda alkatel svi oni silni DB i one touch, pa motorola ni modela se nesecam, imao sam v100 i t180...boze...a poruke bile besplatne...pa turski centri...pa nema slanja sa 64 na 63 i obrnuto...emocije... :lol: :lol: :lol:
Slika
velike su mi slike, link...
a ovo je nokia... http://203.26.51.178/cracker/206370875_1.jpg
a ovo motorola... http://www.rigpix.com/mobphoneana/motorola_mcr4500.jpg
Poslednja izmena od AleksandarNS u Čet, 22. Feb 2007. 14:39, izmenjeno 1 put ukupno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

jbt pa ja sam imao ovakav LG ko ovaj sa poslednje slike,shto su proturili shraf kroz njega! :D koje ludilo! :lol: :lol:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa bre sine AleksandarNS, mislim stvarno!!! Super su ti oni linkovi i statistike, ali zar ne misliš da je to trebalo da postuješ u "Nokia gubi tržište?!", a ne ovde?

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

AleksandarNS
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 01:44

Post od AleksandarNS »

A i to sto kazes :) ...ajde neka neko nadje negde koji je telefon najprodavaniji svih vremena, jer ja samo nadjem statistike u nekom vremenskom roku tipa godina ili za neki odredjeni model...ili one slike gore koje totalno nemaju veze sa ovim...

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

AleksandarNS napisao:
obratite paznju na ono koliko amerikanaca nema pojma da li njihova mreza ima 3g :)
http://www.itfacts.biz/index.php?id=C0_34_1
nista me ne cudi vise od tog "zapada" . toliko mislimo da su oni nesto super a svakog dana, ili skoro bas svakog saznajem neku glupost sa njihove strane , da sam siguran da su samo marketinski naduvani vekovima da su oni neko i nesto .

pogledajte samo jedan mali primer od danas . Nebojsu Glogovca su sad na Berlinskom filmskom festivalu , posle gledanja filma Klopka , mnogi tamo pitali :"Vi pravite filmove u Srbiji? " . :shock:

Slika

eto koliko je zapad informisan a jos najgore , koliko smo im mi u Srbiji njima vazni i koliko uopste znaju o nama . isto kao sto mi o na primer Senegalu pomislimo mozda jednom u deset godina i "mnogo" nas je bas briga za Senegal , toliko i zapad brine i zna i misli o nama . mi smo njima samo jedna mala tacka na atlasu , nista vise .

za zapad se nista vise ne cudim . ali bas nista . :lol:

AleksandarNS
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 01:44

Post od AleksandarNS »

3g je totalno jedna ne vazna stvar kako citam na stranim sajtovima i ako se jos uvek puno ulaze u nju na zapadu, zato se i ide dalje...jako mali broj ljudi koristi 3g u svetu koliko sam cuo, za video pozive...a to sto kazes marketing i zapad to je tacno sigurno...sve je dobro sa dobrom reklamom??? Ajde stvarno ako neko zna nesto o najprodavanijem telefonu da se ne patimo puno daj te nam informacije! A u ovim statistikama sto sam stavio stvarno ima zanimljivih podataka...
:) :) :)

(Stara vest)
Kad smo vec kod podataka mozda neko nije cuo za novu godinu poslato na 063 23.5 miliona sms a na 064 sad nemogu da se setim...ali nesto oko 15 miliona

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Motorola RAZR V3 u 2006. godini a za ranije ne znam :) , mislim da je neka od Nokia 3310 ili tako nesto :D :D

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Tesko da moze da se donese neki valjan i iole validan zakljucak! Ipak treba imati u vidu (pri poredjenju starih i novijih modela), broj korisnika mobilne telefonije, nekad i sad!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Ono sto se najcesce spominje kao najprodavaniji telefon svih vremena jeste(zavisno od izvora)1) Nokia 3310 i 2) Sony Ericsson t610.Mislim da su tu negde po prodaji.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

nokia 3310 i nokia n70.... :wink:

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

E sad ga pretera...I sam imam n70,ali daleko od toga da je najprodavaniji - mnogo vise prodatih primeraka ima k750,npr.Mislim da je i Samsung D500 prodavaniji od n70.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

coobra024
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2007. 13:50
Kontakt:

Post od coobra024 »

Ljudi pa pretesko je odrediti koji je najprodavaniji model, na svetu ima toliko modela da ce se tesko pronaci koji je najprodavaniji model ali firma se zna to je Nokia. A sto pise Aleksandar NS ja se slazem sa njim da amerikanci neznaju da imaju 3G jer oni neznaju ni odakle dobijaju mleko!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

coobra024, od Amera svasta mozes da ocekujes, gledao sam neku emisiju na TV o tome kako veliki procenat Amera nema pojma ko im je trenutno u Beloj Kuci tj. predsednik. :lol: :lol:
Sta onda reci za 3g i ostale tehnicke zavrzlame....koga ne interesuje on nema pojma, kome je to posao, on sigurno zna.
5130+Koss the plug....

coobra024
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2007. 13:50
Kontakt:

Post od coobra024 »

Oni bi sve zeleli gospodski a da ne mrdnu ni prstom. Pa nemaju prakse ni sacim pa su glupi. Stvarno, samo oni koji se bave stim poslovima znaju o cemu je rec. Nasa Srbija je zakon sve se pomera, radi jeste da smo u zaostatku ali barem nismo glupi.

Odgovori