Odgovor SE na N95

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Masterokrata, ne verujem da ce cena biti niza od n95,pogotovo ne u pocetku,gde ce verovatno biti oko 600e,dok je realna cena oko 400e,ipak je to kombinacija p990 i m600.
Nase je da sacekamo skoriji razvoj dogadjaja!!!
D500&E71

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

nedostaje mu podrska za edge... :roll:

smesnije nesto dugo nisam cuo...

i jos jednom... probajte n95 pa pricajte... tom tom jedini ima nase mape... :lol:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Tastatura na M600 je iznenadjujuce ugodna. Moze se skroz meriti sa regularnim qwerty. Koliko sam primetio na P1 (ili kako li se zove) ce biti ista takva. Tako da.... videcemo.

Jako malo ljudi (pogotovo kod nas) koristi edge i hsdpa, s toga i nije neki nedostatak. "Must have" bih ja pre stavio da je puno memorije, ili slot za jeftinu mem tipa SD...

Inace tom tom radi fino u Novom Sadu, po nekad se malo izgubi, al generalno radi. Drug je kupio hp gps sa sve touch screenom.. pa smo se zezali oko toga dobrih 3 sata. Vredelo je. :)

Pitanje - povezes GPS modul sa mobom (ili aktiviras onaj U mobu) i krenes lepo u BG, i u sred guzve u centru neko te zove! Sta onda?? :?
...shit happens... keep d smile!

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

solidna makina ali opet ostaje problem manjka aplikacija za UIQ3!
cini mi se da ovaj telefon moze da parira N95 jedino po slikama, cak, mislim da ce praviti bolje slike od N95....
Ex Sir_Oliver

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Dobro mislis! :)
Anw, davno je zakljuceno da ime teme nije odgovarajuce.... :uhuh:
...shit happens... keep d smile!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

blade_bre napisao: Pitanje - povezes GPS modul sa mobom (ili aktiviras onaj U mobu) i krenes lepo u BG, i u sred guzve u centru neko te zove! Sta onda?? :?
pa javis se... naravno... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

pametnjakovic... :D

ne, ozbiljno, nestace ti mapa ako neko zove... :?
...shit happens... keep d smile!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

blade_bre, Kao i svaki symbian potisne radnu aplikaciju u pozadinu,
Nakon završetka razgovora opet je vratiš (long menu press).
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

sasvim logično... :)

btw, izbrisah uvredljiv post... direktno vredjanje članova nije dozvoljeno...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

E da, upravo to se desi! A sta ces bez mape tih 5 minuta koliko traje razgovor? Jednosmerne ulice, guzva, svi trube, a tebi mapa nestane. (naravno sve ovo vazi pod predpostavkom da ne znas grad u kome se nalazis)
...shit happens... keep d smile!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

blade_bre, Stanem, završim razgovor pa nastavim :wink:
Po predlogu zakona koji se sprema, zabranjeno je držati tel na uvetu i telefonirati dok voziš :)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

blade_bre, u tom slučaju kupiš zaseban GPS uređaj i miran si. Osim ako neko ne uspe i na njega da te pozove... :D

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

da da zaseban, nije fora da moram da stajem ako me zovu, a i Gde ces stati u sred guzve, mnogo je to komplikovano. Gps na fonu je bash, ama bash marketinska stvar...
kad bi mogli da se povezu na fon i gps modul i bluetooth slusalica recimo, a da pritom kad te neko zove ne ode aplikacija u back, nego da se samo u dnu ili vrhu ekrana ispise Ko zove, e to je onda druga prica....
...shit happens... keep d smile!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

@akki,a mogao si meni da se smejes i da me vredjas,kad ti ja uzvratim,onda je to nedozvoljeno.Evo,ponovicu,nisu svi napaljeni na kameru,nekima znaci sto bolja povezivost(ovo se odnosi na edge/hsdpa).Kad je TomTom u pitanju,zamolio bih te da mi dokazes da nisam u pravu,tj. reci mi koje mape su bolje od TomTom-ovih,kad je u pitanju Srbija.Unapred zahvalan na odgovoru.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

blade_bre, pa ukljucis fligh mode :D tako nemas problema sa pozivima. A i da li si cuo da je opasno razgovarati mobilnim telefonom i voziti kola. :)
5130+Koss the plug....

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

@Pilgrim... ako je nesto smešno onda je smešno... ja tebe nisam nazvao debilom i upotrebio još par reči koje ne bih da pominjem... EDGE pored 3G-a stvarno nema svrhu...
A mape... pa bolje su gotovo sve koje se plaćaju... oduvek je bilo, koliko para toliko muzike... ako te baš zanima imaš google pa traži imaš hiljadu diskusija na tu temu... Da si bio malo kulturniji možda bih ti i olakšao posao :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

pilgrim, nevezano za vašu diskusiju: kada se završi rečnica i stavi tačka, napravi se pauza pre sledeće rečenice, mada je ovo kako ti pišeš i dalje mnogo bolje od većine koja ne zna ni to veliko slovo da stavi na početku. Pametnjaković? - Naravno!

blade_bre, a zbog čega ne bi mogao da zakačiš i BT slušalicu u isto vreme kada i GPS? OK, ako ne može onda se javiš na spikerfon, a ako i zalutaš svaki program ti radi recalculating i "razmišlja" kako ponovo da te izede "na pravi put" (zvuči poznato :lol: :lol: ). A ako si baš maler da ideš na Ibarsku a zatekneš se na izlasku sa gazele, i zazvoni ti neki smarač, e onda baš nemaš sreće :D :D :D Ili neka slična situacija gde bi baš morao mnogo da zaobilaziš pa da se vratiš, a da ne govorim o često ne dovoljno dobrom rutiranju mapa gde ti ponekad kaže da samo presečeš autoput negde, a to što je visinska razlika po nekoliko matara, i što između ima zaštitna ograda, i što bi prekršio 12 propisa čak i kad bi to moglo - nema veze. Ali s ovim nesavršenostima ćemo morati da živimo još neko vreme.

edit: hvala ti ispravio sam, samo namerne su gore od slučajnih!
Poslednja izmena od gargamel4 u Sub, 12. Maj 2007. 13:46, izmenjeno 1 put ukupno.

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

@gargamel4,obrati paznju na gresku koja se tebi potkrala,mnogo je gora od ovih koje ja pravim(namerno,jer me mrzi da udaram razmak)..@akki: 1) TomTom se placa,i TomTom ima najbolju mapu Srbije,potpuno sam siguran.Dakle,oko TomTom-a smo razjasnili,tj. ja sam u pravu.2)Edge znaci i u doba 3g,jer neki ljudi nemaju uvek signal 3g mreze(npr. ja cim izadjem iz BG,izgubim signal,i nema ga u vecini Srbije),tako da je kada nema tog signala,sasvim dobar i edge.Zasto Nokia,Samsung,Qtec itd. ugradjuju u isti aparat i edge i 3g,ako je to nepotrebno?Meni je,za poslovne svrhe,neophodan brz net u pokretu,a ako bih se oslonio na gprs,porodio bih se dok obavim npr. prijem mail-a sa attachment-om od par MB.E,da,HSDPA nisi ni spomenuo,to je ono sto P1 ne poseduje,i bez obzira da li to nekome treba,ipak je "must have" za vrhunske aparate svakog proizvodjaca(ove godine je to trend,tako da ce i Nokia i Samsung i Motorola imati puno telefona sa 3.5 G podrskom).Moje je misljenje da vrh ponude svakog proizvodjaca mora imati objedinjeno sto vise tehnologija u sebi,a na nama korisnicima je da odlucimo sta cemo od toga koristiti.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Daj link gde možeš da kupiš na tom tomovom sajtu mapu Srbije ili Eastern Europe koju svi koriste???

ako ćemo da pričamo o beta mapama I-go je tu...

Što se tiče drugog dela posta to nije manjakavost telefona nego naših provajdera... Nedostatak HSDPA je svakako mana i to nisam spomenuo jer se slažem...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Dobro,u pravu si da je Eastern Europe mapa jos u beta verziji,mada cak i kao takva po meni(i svim drugima koji su koristili raznorazne mape) bolja je mnogo od alternativa,npr. Route66(uopste nemaju Srbiju),Wayfinder,itd.Sto se tice edge/hsdpa,mislim da smo se najzad razumeli.Inace,sto se tice onih teskih reci,ne zameri - kad mi se neko podsmeva,uvek uzvracam teskom artiljerijom...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Odgovori