Ultra Baksuz

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Ultra Baksuz

Post od Igoritza »

znaci, ovo u zivotu niste ni culi ni videli, pa bih molio elektricare da mi objasne!

spavam sinoc, pola 6 ujutro, kad, EKSPLODIRA MI PUNJAC nad glavom! kao petarda da je udarila, znaci, razneo se u komade! inace, imam originlani nokia brzi punjac (imao sam to jes) ali sa produzetkom, jer je za americke shtekere.

Odma se vatam za N70, da vidim da se nije raspao, i dal mi nije baterija porasla ko testo, kad , za divno i najdivnije cudo, telefonu nishta! obratite paznju da je to skoro nemoguce, jer veci napon u punjacu, znaci veci napon na drugom kraju

i sad, razbudim se ja, pogledam naokolo, odem do kutije sa osiguracima, i vidim da je pa jedan osigurac, i dignem ga, i namestim da radi.

proverim sve po kuci, krenem da upalim koNp, da vidim dali radi, kad ono - rikno mi produzni SWEEX kabal! (on sluzi da u slucaju ovakvih stvari nishta ne bude kompjuteru) dimi se iznutra, a da bude cudno, on mi je prikacen na drugi shteker u sobi, mada, taj je shteker pod istim osigurachem

i nishta, odem u 8 ujutro da kupim novi sweex, jer mi koNp koshta preko 2000 evra, i prikljucim sve, i sad, poshto mi je punjac ponovo bio na istom shtekeru, koji je eksplodirao(uzeo sam novi punjac) ja prikljucim produzni, ubodem sve kablove od kompa, i ukljucim dugme na shtekeru sa ON, i sve lepo zazuji, kad - keva se dere iz durge sobe - aaaaaaaaaa, ja reko shta je - kad, eksplodirao njen punjac za Siemens!! al sad, da bude gore, taj punjac je bio na shtekeru, koji nema veze sa ova dva u mojoj sobi, a tajming je bio po mojoj proceni, bash kad sam ukljucio sweex

al ne lezi vraze, ovo nije kraj price!!!!

odem da kupim kevi punjac za simens, poshto keva ima neki matori, sa onim debelim ulazom, i dodjem kod ovih mojih shto valjaju, da vidim jel ima josh koji punjac debeli, i udjem unutra, oni muljaju neke fonove iz italije (my guess - kradeni), rece mi ovaj lik - ocesh BL-5C extended ? kao jacha je, ja reko daj! i otvorim fon, i krenem da vadim staru, i izvadim pola baterije! raspala se! a radila!

i onda sam pozvao babu da dodje iz sela da mi skine kletvu sa gajbe, ali ozbiljno ...
There is no knowledge that is not power

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

brate Igoritza , strava prica .

ne znam da li ce da te utesi ali meni je na NBG zadnjih dana strasno losa struja . mislim cesto se vidi kako napon varira . a pocelo je pre pet sest dana kad je oko 4 h ujutro dok sam bio na netu , skoro ceo NBG ostao u trenutku bez struje . bilo je kao u horor filmovima tada . znaci sve do Sava centra je bilo u mraku a ja sam kod Genexa .

da nije bilo tako necega i kod tebe ?

ja mislim da ti je jedino resenje ako imas love da kupis jedan poveci APC security , i da vecinu skupih uredjaja pa i komp prokacis na njega . znaci APC sa vise ulaza . jer taj komp je vredan kao pristojan auto i nije se zezati da ti on rikne .

pozdrav Vlada
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

e OVO se zove Dobro jutro!! :lol:

16 mailova u inboxu, u bitefightu sam Konacno zaradio dovoljno para za novi oklop, dodjem ovde kad ono najzanimljivija prica ikada!! pjeeeee
Bice ovo diiivan dan!!

bdw apsolutno nemam pojma sta se desilo :o ! mozda baba pomogne...
...shit happens... keep d smile!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Brrrr, najezio sam se dok sam ovo citao. Igoritza, ili si stvarno pod crnom magijom ili si bolji pisac horor prica i od samog Stephena Kinga. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja sam imao jednu slicnu stvar, srecom ne sa osetljivom elektronikom nego sa malo jacim potrosacima. Naime, ukljucio sam grejalicu u kupatilu i tras, izbije osigurac. Ok, kliknem ga ja nazad na on (automatski) kad, i dalje nema struje. Ali ne lezi vraze, mrtav i bojler iako je na drugom osiguracu. Skontam ja, riknula faza. Ok, odem ja do svog ormarica u zgradi da i to sredim, i ukljucim to, vratim se u stan, nista. Sad se vec ceshem, ne znajuci sta se desava. Izadjem opet da proverim, i vidim jos neke komsije izasle i proveravaju svoje ormarice. Elem, uspeo sam da izbijem fazu u zgradi, a kasnije sam saznao da je jos 5 okolnih kuca koje su na istom vodu ostalo bez faze. Dosla je dezurna ekipa EPS-a i sredila kvar, ali od tada grejalicu ne ukljucujem :)
Komp sam vezao kao i skoro svu elektroniku na APC Surge Arrest razvodnik, i na njega sam zakacio APC BackUPS 650. Drugi komp jos nema svoje mesto na UPS-u, ali racunam da cu i to da sredim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

Mislim sta reci, ostao sam bez komentara i ne mogu da verujem sta se sve moze desiti coveku, jesam jednom pre mesec, dva izbio sve faze u zgradi i umalo me nije ubila struja ali nisam imao nikakvih problema sa punjacima i baterijama, o tome bas vodim racuna kako i koliko ga punim!
Igoritza, pa tebi je zivot bas zanimljiv!! :lol: :lol:
RENAULT F1 TEAM...............RENAULT F1 TEAM

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

OK, toliko o Sweexu. Šta god da se desilo, on je to morao da sredi. E sad zašto je opet izbio i sredio i drugi punjač to ne kapiram, ali još manje kapiram kako si uspeo da izvadiš pola baterije :o :o :o

Mada možda je stvar u sledećem, ortak na NBGDu pre nekoliko meseci sedi uveče sa društvom, i kao: " ....e što su nam dobre ove nove sijalice, kao da malo jače svetle nego danas kad smo ih palili...." i uzme unimer da proveri - 380V :o :o :shock: :shock: :o :o Zove on EDB ,kao: "..Alo bre, jel znate vi koliko Volti imate kod Arene?", " jok.", " 380", "..aha pa dobro, to mora da je neki malo veći potrošač malo ispao, pa sad malo dok se ne stabilizuje napon, srediće se to već." - tu-tu-tu-tu. I crko im jedan lift i svo svetlo u zgradi. Tako da Igoritza, kupuj UPS pod hitno ako ti je toliko skup komp (i mi ostali bismo trebali, jer često i podaci dosta vrede, ali dok za mašinu nismo dali koliko za prosečan srpski automobil, obično kažemo da i bez toga može da se živi).

P.S. Bolje i baba nego Kleo! :lol: :lol: :lol:

edit: ponovo sam ga pitao, i ispostavilo se da sam malo preterao, nije baš bilo 380, ali 320 jeste. My mistake.
Poslednja izmena od gargamel4 u Uto, 22. Maj 2007. 14:19, izmenjeno 1 put ukupno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

izvini brate ali hahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahaha...nista u zivotu me nije ovako nasmejalo...znam da nije (tebi bilo) smesno ali ovo je stvarno nevernovatno, bar blago receno...skini kletvu i uzivaj...pozz 8)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Prokleli ga ovi iz EPS-a
:)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

veoma krajnje zanimljivo.pouka glasi ne koristiti siemens telefone jer ce vam drugi pored njih riknjavati :wink:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

Igoritza, nadam se da baba ima iskustva sa energetikom i elektronikom jer ce joj biti potrebno za skidanje kletve :)

reaper225
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 12. Feb 2007. 23:09
Lokacija: Planeta Zemlja

Post od reaper225 »

Evo nasaosam neki nacin da se to popravi: uzmes i otvoris svaki steker. Pa onda izvuces sve zice iz stekera i malo ih pipkas (kao neki arheolog). Onda te udari stuja. Posle sebe pias:"a zasto nisa iskljuco struju u kuci?" :D

Igoritza, a ko vam je radio struju u kuci klovn??? Mom caletu je na nekom malom panasonic televizoru pr jedno godinu dana "prso" ekran od ,valjda, prevelikog napona??!!

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

moracu da offtopicujem na trenutak, zbog 4 priv poruke gde me pitaju koji je to komp od 2000 evra :D

Kucishte - COOLER MASTER Praetorian - 150e

Mother board - MSI P6N ATX - 280e

CPU - INTEL Core 2 Duo E6700 2.66GHz - 340e

HDD - SEAGATE 500GB SATA300 - 160e

Optika - NEC AD-7173S SATA - 33e (nema bolji rezac trenutno od ovog)

RAM - KINGSTON 1GB (2x512) 900MHz DDR2 - pa isto to josh jednom(quad channel) - 300e

monitor - LG L1900R - 300e

GRAFIKA - MSI NX7900GT - 330e

nemam zvucnu, ne treba mi, ovo u zbiru mu dodje oko 1900e, ne pitajte me shta ce mi, bavim se nekim suludim shi***ima, a vecinu komponenti sam dobio u razmenu za neki posao ...

ostalo je nebitno, imam neki krsh opticki mish, koji radi sve shto treba, imam blueberry zvucnike od 40W RMS i tastaturu od 400 dingera, najobicnija A4tech sa anti rsi rasporedom dugmica
There is no knowledge that is not power

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Igoritze, mogao si da prođeš bar 20-30% jeftinije! :wink: Ali pošto si radio kompenzaciju, nije ni čudo.

Elem, Sweex i slični produžni kablovi mogu da iseku samo statička pražnjenja (udar groma i sl.), na kolebanje napona uopšte ne reaguju. Za to se koriste UPS-evi koji peglaju napon, a mogu da se nabave već od 30€ pa naviše, u zavisnosti od snage i kapaciteta baterije (akumulatora).

Moguće je da ti se razlabavila nula na brojilu pa dobijaš neki plivajući napon preko bojlera, ringle, itd. Bolje da proveriš to jer ako se otkači skroz dobićeš 380V u celom stanu pa će sve što bude uključeno da kaže pa-pa (uključujući i UPS koji ovo ne može da preživi)... :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A takodje moze da se desi tzv. kratak spoj u prvom mikronu, sto ce reci, 20 redno vezanih UPS-eva ti nece pomoci. U prvoj mikrosekundi probije napon i zbogom. Ne postoji zastita koja moze tom brzinomd a reaguje. To se desilo ortaku kad mu je detoniralo kuciste i odnelo tada preskupi Northwood na 2.4 Ghz (5 dana nakon izlaska na trziste).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Redovno mi se desava da mi pukne sijalica u zgradi tako da gotovo je vrlo retko da imamo svetlo u zgradi(rade neke sijalice,a redovno ih menjamo),e sad kupio sam neki tv skoro i to onaj veliki,da bi gledao tv kao covek(prvenstveno ligu sampiona-veceras finale) i kazem ja ortacima,veceras kod mene fudbal necu po nikakvim kaficima da gledam utakmicu i upalim ja tv jutros kad sam dosao iz grada i samo kvrc-ode tv izgleda da mu je napon ***** kevu(p.s. sijalice svetle kao reflektori) i sad moram da ga nosim u servis,a ono cudo ne moze u kola da stane(cirka kombi mi treba,mozda pik-ap :| ),e sad se pitam jel idu oni iz servisa po kucama ili moram to da nosim tamo,mozda je neki mali kvar :wacko: (u stanu imam sad samo komp,sto je dosadno bez tv-a :D )
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

idu Adrijano po kucama servisi ali ti ne bih savetovao . prvo ce da te zavlace da imaju posla preko glave , pa kao nemaju vremena ( da bi te iskusali koliko ti je hica ) , pa onda ako ti napadnes da dodju , onda ce te kao uglaviti u raspored preko reda ali ce to sve da kosta malo vise , jer su "vazan posao ostavili zbog tebe" . :P

a onda kad ti dodju kuci , da bi ti izvukli sto vise love ,reci ce da je to nemoguce uraditi kod tebe , ali da ce oni organizovati "na njihov trosak" ( koji ce debelo da ti uracunaju naravno ) prevoz , i da ce pokusati vec do sutra da ti urade sve . a onda zavisi sta je stvarno , pocece telefoniranje po nekoliko puta sa tvoje i njihove strane , da je taj deo morao da bude nabavljen ko zna odakle i da je dosta kostao ali su ga oni nabavili itd . naravno to bi sve trebali da te pitaju ranije , pre nego sto nabave da vide da li ti odgovara cena .

i tako cete doci do cifre za koju moras kredit da uzmes da bi platio kvar .

ako si kupio tv skoro , sigurno imas garanciju . jedino ako si ga na crno uzeo , onda ti ne bih bio u kozi . serviseri trljaju bradu svaki put kad tako neki skup uredjaj crkne ili se pokvari .

jedino da nadjes ako mozes nekog poznanika od poznanikovog poznanika ako bas nemas nikog bliskog - vazno je da taj zna servisere i da ce zbog njega sto postenije da urade , da preko takvog tipa odneses u neki servis .

ne znam stvarno sta drugo da ti kazem . ali mislim da ne treba da zuris , bez obzira na finale , jer moze mnogo mnogo da te kosta .

pozdrav Vlada 8)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Jesi siguran da garancija obuhvata i strujne šokove? Proveri dobro, ali zdravo logički gledano taj TV je testiran u laboratorijskim uslovima, kasnije i u stvarnim, ali ne verujem da kompanija snosi trošak i krivicu za to što i Tanzanija ima kvalitetniju struju od nas. Tj. projektovani su i testirani za male oscilacije (jer u matičnom Japanu a verovatno i Koreji i Singapuru ih verovatno i nema).

Ali ovaj poslednji savet za prijatelja prijatelja, je veoma tačan. Tako to kod nas ide.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

gargamel4, obuhvata :D
ja sam skoro kupio isto veliki vivax (al' za male pare) i zbog napona mu popucali kondezatori rescvetali se cudo jedno ali srecom sam imao garanciju i brzo su to popravili

p.s. imao sam srece i sa prevozom cale vozi sharana :D :D

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

E evo sad sam procitao odgovore i hvala puno,nego nisam imao vremena danas da se iscimam,a garancija mi je kod keve,pa treba da skoknem da vidim sta tu pise,ali vidim da je kod megatrona vazila,a inace sam kupio u sony worldu(bar ga ja tako zovem) i philips je tv. pa bih trebao to da vidim,a sto se tice prevoza,to sam mislim resio jel mi dolazi rodj. brat iz nemacke,za neki dan,rece mi da sad vozi neki veliki auto pa cu ga smestiti nekako jer mislim da je 105cm dijagonala,jer sto kaze vlada1970 samo da ti oni ne dolaze iz servisa,naplatice ga duplo :shock:( u stanu imam sad samo komp,sto je dosadno bez tv-a :uhuh: ) pozz
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Odgovori