Zašto ljudi kod nas favorizuju Nokiu???

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima

Zasto NOKIA???

Zato sto je kvalitetna
30
54%
Zato sto je svi koriste
1
2%
Zbog izgleda
3
5%
Zbog funkcija
9
16%
Ostalo.....
2
4%
Ne koristim nokiu
11
20%
 
Ukupno glasova: 56

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Zašto ljudi kod nas favorizuju Nokiu???

Post od popste »

Voleo da saznam, zasto je kod nas nokia toliko popularna i zasto je svi hvale??

Pa da pocnem od sebe.
Do sada sam imao bar 10 nokia, 3 SonyEricsson-a, 1 Motorolu, i 1 Siemens. Od svih tih silnih telefona, uvek sam forsirao nokiu, jer je oduvek vazila za najboljeg prozvodjaca telefona (kod nas). Ni sada je ne bi menjao ni za jedan drugi telefon, jer je uvek pouzdana. Novije nokie i nisu u tolikoj prednosti kao i pre. Iskreno sto se tice novije serije, nokia ima ubedljivo NAJGORI kvalitet i zvuk melodija, serija 40 je samo u pocetku vazila da ima dobre ekrane, a i dan danas ih koriste u najnovijim modelima. Ti ekrani u poredjenju sa npr. Motorolom (koju mnogi pljuju) izgleadju kao isprani varikinom, bledi, slabih boja i kontrasta i svi to dobro znaju, ali ih ljudi i dalje kupuju. U inostranstvu je drugacije. Npr, u Japanu se i ne cuje za Nokiu, gledao sam na nekom forumu da samo 7% japanaca koristi nokiu, dok kod nas verovatno 87%. Ima tu i drugih veoma kvalitetnih proizvodjaca kao SAGEM, SHARP, SIEMENS, SANYO........... koji se svuda koriste, a kod nas ih nema cak ni u prodavnicama....... Mogao bih ovako knjigu da napisem, ali sam ovu temu pokrenuo, jer me zanima zasto bas NOKIA?????

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Citat jednog mog davnasnjeg posta sa www.Burek.co.yu :

Ovako, imam potrebu da napisem sledeci post i mislim da ne bi bilo lose da ga svako procita. Ja jesam nokia fan, ali daleko od toga da mislim da samo nokia vredi, medjutim, neke stvari moraju da se razjasne.

Siemens je imao 2 revolucionarna telefona u svojoj istoriji, to su telefoni kojih se ni danas ne bih postideo da ih imam, to su s25 i sl45. Imali su ok modele u 35 i 45 seriji, ali su morali da zaseru... c35 je jako bugovao i budjavio sa baterijom i karticom, m35 je bio tako dobro hermeticki zatvoren i otporan na vodu da su mu vratanca zasrafljena platicnim srafom otpadala sama od sebe, a pod "staklo" ekrana se zavlacila prasina, s35 je bio jako lepo odradjen, ali je u odnosu na ostale defintivno uvek previse kostao. U 45 seriji su imali me45 koji je bio super... dok ne pokusas da otkucas nesto i s45 koji je bio prelep... kad mu polomis antenu posto je strcala sto je zaista vilo extremno iritirajuce, sx45 koji je opet imao svoje trenutke samo je predstavljen, nikad nije usao u siru prodaju, kod nas nije ni stigao zvanicno. Xelibri je kao ideja zanimljiv, ali je za svet telefona sramota, slozicete se :)

Ericsson je takodje imao 2 revolucionarna modela t28 i t68, oni su u svojim klasama pomerali granice, i ako su po meni bili preskupi, oni su ipak protresli svet mobilnih telefona.
Imali su dobre telefone ali to se uglavnom ogranicava na t39, t10, r380, a2618, cije su mane bile vise nego ocigledne, ali su u to vreme bili sasvim ok.

Sony je imao izuzetne modele j3, j5, j7 , j70 (I prvi polifoni telefon, i telefon koji je imao inace izuzetne funkcije a veoma nisku cenu) njih u sustini mozemo smatrati jednom serijom, kao i z5 , z7. .Ako realno sagledamo, oni su i imali najmanje fijuka kad su telefoni u pitanju, i mislim da su spajanjem sa ercissonom mnogo vise izgubili nego sto su dobili, a posle cu reci i zasto.

Motorola je donela na ovaj svet startac koji je postao ikona pre nego sto su telefoni usli u siru primenu, sinonim za telefon u svim filmovima, takodje izuzetna serija je bila je bebica u svim formama... i ako siromasna funkcijama, ipak je donela revoluciju svojim izgledom i svime sto je nosila. Posle toga je motorola imala takve stravicne fijuke da je to za ne poverovati, ako uzmemo da se jos jedino talkabout prodavao i to zato sto je bio solidan telefon koji je jako jako jako malo kostao, sve ostalo je za plakati.

Samsung je sa sgh serijama ok poceo, bili su to jako kvalitetni telefoni solidnih dimenzija i performansi i razumne cene... onda se zakucao.. imao promasaje sa narednim serijama dok mu nije doslo iz dupeta u glavu da pravi sarenis koji lepo pisti, kurcu ne valja, al ima ogledala, cirkone, zive boje, i sl. Prvi model koji mi se svideo bio je a100, on je bio jako fino osmisljen telefon [da kazem u tom pogledu naslednik mitsubishi mars trium serije] ali... bugovao je kao lud... opcije kakve je imao ekran i ostalo je malo koji telefon imao, ali je bugovao sam se gasio... za divno cudo flat cable mu nije crkavao, ali je ostalo bilo ubi boze. To je posle popravljeno ali se sam kvalitet samsung telefona pokvario i previse. Npr, pogledajte t100 koji je bio pakleno skup... samo uzmi telefon u ruku, plastika od koje je napravljen i tipke su kao da si ih uzeo sa decijeg telefona sa buvljaka, posle su bile jos mnoge serije, ali tu se nije nista znacajno promenilo sem sto su telefoni sareniji [kvalitetniji display] i imaju zivlje melodije. Ali nista, al bukvalno nista se znacajno nije promenilo. Smisle ok telefon poput e700, urade seriju shvate da su usrali... pokusaju da isprave izbace novu seriju... usrali ... izbace novu seriju... usrali... i dokle tako? Svi imaju fijuke ponekad, ali to sto samsung radi je nedopustivo. Ljudi pa jel vi znate da je procenat vracenih a800 u servis posle par meseci veci od 50%?!?!? Recimo c100 kao veliki potencijal je isto tako lepo zamisljen, ali telefon je u 50% slucajeva radio fenomenalno u 50% slucajeva ludeo totalno. X100 je recimo jedan od retkih samsunga koji su zaista ok odradjeni i nije bilo vecih primedbi. Naslednik ima jako lose resenje za kameru, ali za te pare je ok. Ukratko, to je to. Nemam ja nista protiv.. ali to ne valja... jednostavno.. ako hocete praviti telefone, pravite ih kako valja. Nek kosta tih 300e, al brate nek radi.

SonyEricsson... tragedija u prvih 10 modela... dok nije t610 izasao mislio sam da su stvarno pukli s mozgom. Prve serije, pa ljudi to je takvo djubre od telefona da je za ne poverovati da to neko zaista ima ljudskosti da potpise. Nakon toga je doslo par ok modela, ali t610 je i dalje kad se sve uzme u obzir najbolji se telefon, i jedan od best buy telefona uopste. Ko hoce zanimljiv i saren telefoncic, to treba da uzme bez razmisljanja. t630 je kao malo ozbiljniji, meni se licno ne svidja previse, ali i on je radjen po proverenom receptu. O p800 i p900/910 ne bih pricao, jer i pored pokusaja da se napravi nesto revolucionarno u tome su samo donekle uspesni bili. p800 je bio prilican promasaj, p900 je jos i ok, mada bi definitivno bolje bilo da je baziran na nekoj drugoj platformi ne bi li bio bogatiji aplikacijama.

A sada posto nema potrebe ici i ovu buraniju od proizvodjaca, Nokia.
Telefoni koji su promenili telefonsku industriju 5110 [pa i cela ta serija sa sve 6110, 6150..], 3210 jer je bio prvi bez antene, 8210 prvi mali fancy telefon [jeste on imao sve iste opcije kao 3210, ali u tom pakovanju to nije mogao niko drugi da ponudi], 3310 [telefon koji je bez diskusije promenio svet... telefon je i dalje medju najprodavanijima a ima 3,5 , mozda i 4 godine kako je izasao], 7110 [prvi telefon sa velikim imenikom i ogromnim ekranom], 6210 [pravi naslednik 7110 kao bussines telefon sa velikom memorijom, za to vreme zaista velikom] 9000 [prvi komunikator] , 9110 [prvi pravi komunikator koji je imao i zacetke ozbiljnog operativnog sistema], 9210/9210i [prvi telefon koji je imao ozbiljan os koji je nudio sve sto coveku treba, mala radna stanica], 7650 [prvi symbian telefon], 3650 [prvi jeftini symbian telefon sa mmc], 5510 [prvi jeftini telefon sa mogucnoscu povezivanja na usb i 64mb interne memorije za reprodukciju mp3 i wma fajlova], NGAGE [prva igracka konzola], 6600 [mislim prica je jasna] :) A fijuka kojih je dakako bilo, bilo je malo... malo u odnosu na ukupan broj... pukli su sa serijama koje su dosle posle 3310 u vidu 3315, 3350 i sl. 6800 i njegova dva naslednika, ne donose previse daleko manje nego sto se ocekivalo, kao da je to bio obican eksperiment, 6650, telefon koji maltene niko nije kupio ovde... etc dosta je i ovo...


Preskocio sam jednu stvar i podsetio bih je se ovde siemens je nakon s45 serije opet pravio nedovrsene telefone... a serija je uvek bila bombastican promasaj, m50 je razocarao, s55 je bio super sem sto je imao pikavu memoriju i 256 boja ekran, sl55 je bio sramotan naslednik sl45 i ostali modeli koji su dolazili... imali su neke nagovestaje neceg dobrog ali uvek nedovrseno... pa MC60 koji je mnogo obecavao... na kraju je dosta razocarao...sx1 koji je toliko obecavao koji je trebao doneti revoluciju... apsolutno nista revolucionarno nije doneo, cak je mislim bio daleko veci gubitak za firmu nego dobitak, po ceni koju je imao uzimali su ga samo siemens fanatici a nista im dobro doneo nije , znam ih par koji ga i dalje imaju jer nece da uzmu nokiu kao da je prokleta a svaki dan mi vriste kako je ciglica na kojoj im je muka da otkucaju sms ili nekog pozovu.

Kada bilo koji drugi od proizvodjaca bude napravio telefon kake su nekad umeli da naprave... uzecu u razmatranje da moj sledeci ljubimac ne bude nokia... do tada... al ni u snovima. Ja jesam mozda u nekim stvarima ovde malo bio pristrasan... ali kad se sve ovo propusti kroz filter... i dalje je prilicno korektno, svako od nas ima pravo na simpatije.

Ja od telefona ocekujem mnogo.
Zasto?
Zato sto on kosta vise nego prosecna plata u srbiji, i zato mislim da za te pare uvek treba uzeti maksimalno sto mozes jer to nije nesto sto mozes menjati kao carape, to je nesto sto ce te pratiti narednih godinu, mozda i dve zavisno od situacije.
Ne mislim da svi trebaju da telefon koriste onako i onoliko koliko ja to radim, ali ne mislim ni da trebaju da bacaju pare uzimajuci nesto sto nije vredno samo zbog toga sto lepo izgleda... Ipak, kada jednom uzmes telefon koji je nesto vise od obicnog digitrona koji salje poruke i prima pozive, razumeces zasto ja kazem da ponekad treba istrpeti neke estetske zamerke zarad onoga sto se dobija ispod haube.


Ovo ce da izazove burne reakcije.
Priznajem da sam malo pristrasan, ali razmislite i sami, i videcete da ce vecina skontati, da je i pored toga to manje vise realna situacija.

To sto si citao o japancima okaci macku o rep iz vrlo jednostavnog razloga, ono sto se koristi u japanu vec par godina [3g] 95% proizvodjaca tek od ove ili prosle godine uvodi. Oni koriste telefone svojih kompanija.
Medjutim globalno gledano to nije dovoljno za neki znacajan udeo, podsetimo:
Nokia - 31.2%
Motorola - 14.1%
Samsung - 13.8%
Siemens - 7.6%
LG - 7.1%
Sony Ericsson - 6.5%

Zasto ljudi u celom svetu favorizuju Mercedes?

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

U pravu si Srbine, ali ipak su ovo samo mobilni telefoni, koji su svi manje-vise isti. Mercedes i Nokiu ne mozes nikako da koristis. Auto je stvar od 30000 evra (mercedesi su pogotovo skupi), koja sluzi mnogo vise od telefona. Telefon 70 % ljudi u srbiji koristi iskljucivo za razgovor, 65% (ako ne i vise) nikad nije ni culo za MMS, GPRS, UMTS, 3G................. A za klimu, kompijuter, i ne znam ni koje sve perverzije u automobilima su culi, pogotova za mercedes. 30% korisnika telefona (ja znam bar 20 ljudi) ne zna ni sms poruku da ukuca, i da ne nabrajam, ipak si uzeo za primer malo losije poredjenje :?

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ne, mozes ih savrseno porediti.
Vec sam na jednom mestu to uradio.
Ako neko kupi Mercedes (najjeftiniji) on zna da je narednih xyz godina miran u svakom smislu. I auto ce biti tretiran kao nov, i nece se kvariti i u njemu ce biti ko u raju. Ko on the other hand kupi neki Korejanac od reda velicine 20k evra koliko kosta najjeftiniji mercedes ili bmw, imace djubre koje je lepo izglancano i koje ce mu posle godinu dana najkasnije prvi put otici na servis. Npr KIA koja je jedno vreme bila popularna stravicno na 1000 automobila ima 273 reklamacije (pre par godina iznoseni podaci u tv emisiji) na 1000 mercedesa reklamacija ima 0.023.

Vecina ljudi ne zna ni cemu sluzi ABS, kako se koristi neki drugi napredni deo celog tog sklopa koji se krije ispod skoljke, ali zna da kad sedne on je bog :)

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

To za koreance i automobile si u pravu :D :D . Ali i dalje mislim da nikia dobar priliv novca dobija od stare slave, a to najbolje potvrdjuje da im stalno opada broj prodatih telefona.

I pored svega, ja i dalje ostajem veran nokiji :lol: :lol: i nemam nameru da je menjam za bilo koju drugu marku

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ne bih se slozio od stare slave moze da se malo prangija, ali ona zaista pravi redovno nove, veoma prodavane modele u svakoj klasi telefona. Bilo je par promasaja, ali svega par od desetine modela... Pa cak i oni za koje se svi smeju tima 7600 ili 3650 su se jako lepo prodali :)

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

OK, u pravu si, ali ajde reci iskreno. Kakvi su ekrani nokije u odnosu na konkurenciju???? Kakve su ima melodije????

KATASTROFA, ETO KAKVE

Cak i njihovi ti kao 65k boja na 6230, uopste ne mogu da se porede sa npr. Motorolom V500 npr, koja je stoo puta jeftinija, a i melodije isto tako, 20 puta bolje

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ja mislim da je gotive zbog izgleda. Ipak komila ljudi sa parama qpuju fancy telefone da bi pozirali. Kao shto vetj negde rekoh, kod nokije je prednost to shto oni izbacuju po 3 nova modela mesechno pa qpac ima velik izbor...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Melodije su korektne, a ekrani su na nekim telefonima korektni na nekim odlicni.
tacno je da ima boljih, ali je isto tako tacno da ima daleko losijih, poput siemens ekrana pa cak i dobrog dela sony ericsson ekrana.
Nisam ja rekao nista protiv toga, ali globalno nokia je no1. mozda neko ima bolju vibraciju, bolje melodije, ali sve u svemu je nokia bez premca.

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Pa ljudi ko je koristio Nokiu, može svariti samo SE, eventualno Siemens, ali teško.

Software je osnov ovih telefona, a i podjela na nojije za bogate i siromašne je izvrsna, pa tako možeš kupiti nokiju nov model za nekih 150-200e koji je svim opcijama siromašan, ali ako imaš love za 500e možeš uzeti super telefon.
Naročit uspjeh nokije ja vidim u pametnim telefonima, a opet pristupačnim kao 6600.

Pored nokije na našem tržištu je zastupljen i SE koji je takođe izvrstan, ali su mu novi modeli malo preskupi kao sada s700 ili p910.

Isto tako mnogo je Samsunga, ljudi ga koriste jednako koliko i nokiju, ali ih nema puno na forumu, jer to i nisu toliko zahtjevni korisnici, pa ih ove teme i ne interesuju. Kao šminkeri i to.

Dragoon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2004. 15:05

Post od Dragoon »

Ja se slazem sa Dexterom,dakle zbog tradicije i kvaliteta.Ipak je moguce da je favorizuju i zbog izgleda.
Dragoon

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Pre par meseci ako se izuzme p klasa se je imao jedan jedini kvalitetan telefon a to je t610. Konkurencija nokiji ... tesko jako jako tesko.. on kao model svakako, ali se kao firma.. jos mnogo vode mora da prodje...

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Srbine,sve je to na mestu sto kazes,ali...Ako uzmemo da vecina kupaca trazi telefon sa dobrim displejom i ringtonom,onda se tu nokia moze pohvaliti pravim osrednjim kvalitetom,ti kazes ima i gorih pa nabrajas siemens za koji smo vec jednom zakljucili da DEBELO zaostaje velikom kolicinom svojih modela za vodecim konkurentima.Dakle,ima tu doooosta stare slave iako ja ne sporim kvalitet nokie koji je kako si ti dobro rekao na globalnom nivou najveci a tu dobrim delom igraju ulogu pristupacne cene sto je na kraju i najbitnije :| :)

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Slazem se sa Oljicom. Ljudi bi mnoogooo mnogooo vise kupovali nokiu kada bi konacno popravili te budjave melodije od kojih bole usi, i ekran koji je kao ispran varikinom u odnosu na konkurenciju. Ali i pored toga ja bih opet uzimao nokiu nokiu i samo nokiu. Npr jedno poredjenje jeftinih telefona iz SE-a i Nokie, SE T-230 i Nokie 2600 :

SE t230
+ bolji ekran
+mnogo bolje melodije
+lepsi interfejs
+cena
-manje kompatibilan od nokie (npr. java)
-SE je SE, nije nokia :D
-oblik SE-a (kockice) :)

Nokia 2600
+bolja cena
+po meni lepsi telefon
+veca kompatibilnost
-melodije
-ekran, zastareo kao kod 7210 (isto STN sa 4096 boja)
-cena


I verovatno ima dosta stvari koje sam propustio, ali 80% ljudi kupuje novi telefon zbog polifonih melodija i lepog izgleda, tako da.........

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Sve sve, al se t230 ima zaista blagoreceno uzasne melodije.
Jesu one glasne, to ne sporim, ali to zaista uzasno zvuci... ko mitsubishi nekada.
Jedno poredjenje takodje... da i vam je ikada i jedan telefon sem nokie ispadao i nista mu nije bilo? :)
U low low klasi koja se ovde najvise prodaje konkurencija 3310, 3410 i 3510i je se t100 koji jednom kad se oceses o nesto sa njim u dzepu mozes iz mesta da ga bacis.
Jedini low telefon prihvatljivog izgleda i kvaliteta jeste upravo t230, al malo je to za bilo kakvu konkurenciju :)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Tacno, slazem se sa Srbinom SE je imao katastrofalne modele u pocetku i sve sem t230 je sr... u tom segmentu, ali videcete uskoro, SE sprema neka iznenadjenja bas u toj klasi oko 120 eura! :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Moja filozofija je da ako je neko jednom koristio nokiu kad tad ce se vratiti na nokiu. Ja sam prvo imala ericsson (768), zatim sagem pa se uzela nokia 3210. Posle kradje telefona morala sam kao prelazno resenje da ponovo uzmem moj stari ericsson koji me je strasno nervirao (jednoredan displey sa 10 karaktera i baterijom koja traje jedva jedan dan - zvuci ko neki fosil, zar ne? :P ). Morala sam da uzmem neki drugi telefon. Zbog manjka finansija mogla sam da kupim nov philips ili neku jeftiniju motorolu ili polovnu nokiu (5110). Uzela sam nokiu, tri godine me je posteno dobro sluzila i sada imam 3650 i zadovoljna sam. Sigurno je da nisu najbolje po svim karakteristikama (dodala bi i landarajuce maske - jer mi se to desava) ali su mi nekako sigurne. Svaka marka ima neke svoje karakteristike koje su i dobre i lose i uvek ce imati svoje pristalice.

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

A ja stvarno ne znam šta da vam kažem na sve ovo?? Jutros sam sa sestrom išao po prodavnicama da ona sebi uzme dobar telefon i koliko god da smo gledali ona se uvek vraćala na jedan model. A to je nokia 6820. Prvenstveno zato što je nokia, ne interesuje je sto ima kameru a sviđa joj se zato što je na preklop bez obzira što neki govore da se preklop kvari. Kaže da veruje Nokia telefonima. Nit je interesuje dal ima neki OS niti nekih milion boja na ekranu niti polifonija samo lep izgled i opet Nokia.
Volim i ja Nokia telefone mada nisam toliki zaluđenik, kupio bih i Sharp ali samo da ima neki dobar OS. Eto to mene interesuje. Ipak su sve to telefoni i dosta sam ih imao i nisu mi zadavali neke muke sa kvarovima. Ako mu je suđeno da se pokvari on će se pokvariti ne znam ko da ga proizvede. Eto!
Pozdrav!
Jedino još ja imam dial-up modem!

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Sto se maski tice problem najcesce ne postoji sa original modelima, medjutim kako su veicna maski kod nas kinezi a dobar deo telefona prepakovani... nije ni cudo :(

The Riddler
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 21:51

Post od The Riddler »

Nokia je tako naduvana marka telefona da je to strasno! Dovoljno je uporediti cene nekih modela nokie sa odgovarajucim u klasi nekog drugog proizvodjaca.
Bez mnogo polemisanja, smatram da siemens pruza najbolji balans cene i kvaliteta. A vi razmislite da li ste spremni da bacate novac bez potrebe!

Odgovori