Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Ja ne znam da li stvarno mislite da komentar "kupio sam X pre godinu dana i nisam imao problema da njim" može da pomogne? To da li ćete imati problema sa telefonom apsolutno nema veze sa radnjom u kojoj kupite već kako vam zapadne.

Relevantna iskustva i ona koja treba ovde da pišete su prvenstveno reklamacija tj ostvarivanje garancije, a eventualno možete o usluzi, dostupnosti modela itd.

80% komentara ovde su apsolutno beskorisni. Ja sam kupio i nije se pokvario, dakle kupuj kod njih. Aman ljudi!

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od matorix »

Ali ako nas 100 kaze da je kupilo u istoj radnji i niko nije imao problema sa aparatom, to verovatno znaci da su isti-kupljeni u toj radnji- dobri uredjaji, ne? Stoga ne mislim da je bas 80% postova beskorisno(:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

El Laki, apsolutno tačno! Ok je ovo što smo piskarali o iskustvima sa samom kupovinom, ali izgleda da niko još nije imao iskustva sa ostvarivanjem garancije kada su ozbiljnije stvari u pitanju. Ja sam baš zato i odustao od dalje kupovine uređaja na takvim mestima jer ne želim da otkrijem na svojoj koži kakvi su u tom slučaju. :D

matorix, pa i njih 1000 kupi u Tehnomaniji pa će 1001. imati problem i otvoriće se paljba po radnji. :D
Jednostavno smo svi samo imali sreće da ne moramo da ostvarujemo garanciju u nekoj od šupica. :roll:
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Sre, 20. Apr 2016. 15:03, izmenjeno 1 put ukupno.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Opet kažem ne vidim vezu između te dve stvari. Uređaji dolaze fabrički zapakovani i niko ne zna da li su fabrički felerični ili da li će se pokvariti nakon mesec, dva, tri. Suviše faktora utiče na to da bi se zbog toga hvalila neka radnja. Hajde da uvaže reklamaciju, pa da ih hvalimo. Ovako... Ja sam kupio 3 telefona od jednog istog čoveka i nisam imao problema. I šta sad? Kada ljudi dolaze u ovu temu mislim da su im mnogo bitnija njihova prava i ponašanje radnji prilikom reklamacija nego ovakvi saveti. Jer ne prave radnje telefone pa da im se daje priznanje za to što se isti ne kvare.

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od simbijanac »

El Laki, pa prijatelju apsolutno nisi u pravu.Prvo xperiu nisam kupio prije godinu dana nego prije tri mjeseca. Da li telefon radi ili ne jako je vazno pogotovo zbog radnje u kojoj je kupljen. A ne "kako ti zapadne". MYPHONE STORE u Marsala Birjuzova T.C.Zeleni Venac prodaje prepakovane telefone kao nove sa astronomskim cijenama. Ovo znam jer sam prije nekoliko godina kupio Symbian Nokiu 6260 kod njih.Prodali su mi "nov" telefon. Ta glupa telefoncina u startu nije prihvatala nijednu sifru za tadasnji OS Symbian.Posto se ja u to vrijeme nisam razumio u telefone ni pola kao danas,serviseri su mi objasnili da je telefonu ponisten a zatim ucitan novi softver. Zamjenjena maska.itd. A ako pogledate njihovu ponudu danas-pa oni prodaju grdilo modela koji se vec godinama ne proizvode po astronomskim cijenama,kao nove. Na primer Nokiu N95 ili 6700gold. Alo,ljudi. Jako je bitna radnja u kojoj se telefon kupi. A ne "kako ti zapadne". Pola tih prodavnica mulja. Sa nelegalno uvezenim telefonima,sa prepakovanim telefonima,sa telefonima skidanih sa stranih mreza itd. Otud tolike razlike u cenama.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od matorix »

Naravno da ne prave, ali razlicite radnje nabavljaju od razlicitih dobavljaca, sto je narocito popularno kod nas. I to da dolaze fabricki zapakovani ne znam koliko je istina.

@psy Jeste, ali uz fiskalni je sve moguce. Ja sam imao prilike da to probam u vise navrata, u razlicitim radnjama i radilo je bez problema (od malih lokalnih radnji do vecih lanaca) (: P.S. Pricam o fiskalnom jer si naveo primer Tehnomanije (:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Kad imaš fabričke nalepnice i one hologramske to je druga stvar. Onda tu je još načina da se proveri da li je telefon nov. Ali to je druga priča i svakako da takve treba izbegavati. To se brzo pročuje.

Ja pričam o novim telefonima. Nabavio ga ovako ili onako, iz iste su fabrike, po istim standardima pravljeni. I njihovo funkcionisanje ne zavisi od radnje. Do radnje je garancija i usluga. O tome treba pričati.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

A kupovina preko KP, koga preporucujete? Nisam ranije kupovao preko tog sajta, osim sto sam prodavao pa ne znam ko je pouzdan.
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

Onog sa sto vise pozitivnih a sto manje negativnih ocena. Gledaj sta su komentarisali i to je to.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

matorix, čim imaš fiskalni imaš i prava, ovako mogu da te zezaju kako hoće.
Uz legalno kupljen uređaj sa overenom garancijom i fiskalnim računom ti možeš otići direktno u zvanični servis i ne moraš se cimati sa prodavcem, ali u ovom slučaju zvaničnog servisa nema nego zavisiš od tih prodivnica i njihovih ko zna kakvih servisa.
Ja sam ipak za odvajanje malo više para, ali da znam na čemu sam ili jednostavno preko KP se kupi uređaj uzet preko operatera i nema problema. :)

Yoht90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2014. 00:05
:: LG G2 32gb

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Yoht90 »

Po meni ili radna garancija 10-15 dana kao sto stoji na odredjenim oglasima ili zvanicna..nista izmedju jer takve garancije mame i otimaju kupce a kad dodje reklamacija foliraju se i nece da ispostuju u velikom broju slucajeva.. Poštenije je napisati garancija radna 15 dana. Evo ja i dosta ljudi koje znam kupovali sve od jednog lika koji za nesto ima za nesto nema garanciju.. I imao sam problem posle 9 dana od kupovine sva sreca nije nesto strasno(zamenio sam na kraju to sam) i nije hteo da me ispostuje i zameni telefon. Za mene i sve kojima sam ga preporucivao je zavrsio.
Ps svi su oni korektni kad treba da se proda roba, a kad treba da se uvazi reklamacija se foliraju.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od iamivan »

sugarcoated_ass napisao:iamivan, ne.

Hoćeš da prođeš dosta jeftinije nego u legalnoj prodaji, a još bi i fiskalni. [emoji14]
Šta misliš zašto je toliko niža cena uređaja nego u npr. Handy-ju, Winwin-u i sl.? :wink:
Naravno, možeš dobiti i račun ako zahtevaš, ali očekuj onda i da ga platiš više. :)
Eh, kupio bih ja telefon i u legalnoj prodaji, ali ga nema. Samo ga šverceri nabavljaju. [emoji3]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

sugarcoated_ass, Nisi ti mozda imao iskustvo sa Gigatronom kada ti uvaljaju skart robu od 36 meseci garancije, pa ti menjaju maticnu plocu bez tvog znanja, 2x za 6 meseci ti se uredjaj kvari na isti nacin i jos ti vredjaju inteligenciju na kraju (u pitanju je bio racunar, medjutim nemam nameru nista vise kod njih da kupujem). U LogicShopu su mi makar uvazili i zamenili uredjaj, a ne daju ni fiskalni racun.
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Apolo, e sad i ja mogu onom logikom "kupujem godinama u Gigatronu i nikad mi se ništa nije kvarilo! Kupujte u Gigatronu!" :lol:

Zaista, imam gomilu stvari kupljenih u Gigatronu i Emmi-ju i nisam ni jedan jedini put morao da iskorištavam garanciju jer mi se ništa nije kvarilo... U stvari kad pogledam do sada sam jednom samo i nosio nešto na servis. Htc Tattoo kad je zveknuo touch. :D Jbg, imam sreće sa elektronikom. ;)



Svakako, neka svako kupuje kako šta hoće, legalno ili ne. Vaše pare, vaš izbor. :)

Ja se samo vodim nekom zdravom logikom. :)


Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

sugarcoated_ass, Ok, stoji da svako prica iz svog iskustva. Ja bih verovatno pricao ko ti da sam imao tvoje iskustvo, ovako hvala lepo, prijatno. Gigatron sto dalje od mene :) Kao klinac sam uvek kupovao telefone po tim divljim radnjama u BG, do skora kada sam dobio telefon sa fabrickom greskom nisam imao nikakav problem sa uredjajima, a sa LogicShopom sam vrlo lako resio taj telefon sa fabrickom greskom. Eto npr. u Novom Sadu imaju cene iste kao u Beogradu, neki cak i vece a garancija citavih 6 meseci, znas i sam.
Festina lente.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od godja »

ja sam lepo napisao ..svi su oni dobri ( i legalni i nelegalni ) kada treba da se proda. neki manje ljubazni i nasmejani,neki više. Pravo lice pokažu kada se pojavi problem . e tad se razlikuju dobri i loši prodavci,mada opet ,barem što se tiče legalnih nije uvek do njih. Legalne uređaje servisira ovlašćeni servis,ne prodavac. Onaj koji poznaje zakone i svoja prava ,rešiće to vrlo lako ,ali kako rešiti sa ovim nelegalnim. Nikako,nemaš kako...e tu je dobra volja i da li su dobri ili loši, i da li će popraviti ili izmisliti razlog da ne poprave...
Samsung S10+ red

Gnemus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 01. Maj 2016. 20:48
:: Samsung s3 neo

Re: LG G4

Post od Gnemus »

Do sad sam uzimao telefone preko operatera i sada planiram da uzmem g4 pa bi me izaslo par hiljada jeftinije ako uzmem preko nekog shopa tipa logicshop ili mobilni hermes.. Cene su ok i imaju dve god. garancije. Pa me zanima vase misljenje da li se isplati uzeti tamo da li te garancije ista vrede ? Ako ima neko iskustva sa njima i slicnim poslodavcima ako moze neki savet? Gde se vi uzeli svoj ? Hvala.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od iamivan »

Prelistaj strane unazad i dobićeš odgovar na svoja pitanja. :)

Sent from my GT-S7710 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Gnemus, citiraću samog sebe sa jednog drugog foruma gde se vodila priča o istoj ovoj stvari.
pshnd napisao:Ako uzimaš u tim radnjama po toj ceni ne dobijaš fiskalni i dobijaš 6 meseci, godinu ili dve godine (zavisi od radnje do radnje) njihove garancije na parčetu papira. Neke radnje ispoštuju ako npr. treba da zamene uređaj zbog fabričkog kvara, ali većinom šalju u svoj servis jer uređaj nema garanciju proizvođača već samo onu što dobiješ od njih.
Kupovao sam ranije u par radnji, ali više se ne igram sa tim. Mislim da je sigurnija opcija uzeti preko KP neki do mesec dana star uzet preko operatera za isto ili manje para jer tu bar imaš garanciju proizvođača pa možeš u zvanični servis da ga pošalješ... Ovako si na milosti vlasnika dotičnih šupica.

Sent from my Lumia 640 LTE via mTalk
Nadam se da mi administracija neće zameriti. ;)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Ne isplati se zbog par hiljada niže cene kupiti u radnji umesto kod operatera. Pre svega zbog garancije.

Odgovori