Sumnjiva kupovina telefona preko oglasa

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Slažem se sa deksicomom. Mog ćaleta je čovek koji je držao neku vrstu isposvtave mlina zavrnuo za 2t pšenice, i iako je imao sve papire, tužio ga, dobio na sudu, i dan danas, posle 2 godine čega izvršenje. A za to vreme je plaćao advokata, išao na ročišta...Možda nikad neće naplatiti, a on je dodatno potrošio pare. Mada, on je najviše hteo da istera pravdu, nije mu bilo za tih 400-500evra.
Ovde je dodatno to što se za cifre, mislim, do 15.000 radi o sitnoj krađi, u ovom slučaju prevari. Tek tad bi naši organi reda i pravosuđe "poleteli" da reše slučaj. Ma, da...
Tako da je lepo "isterivati pravdu", ali nekada treba biti i pragmatiačan.
stele87, ja ti savetujem da pokušaš nekako da ga "uloviš" tog tipa, pošto imaš neke podatke o njemu, pošto će on, sigurno, i dalje pokušavati da vara ljude, pa ako mu otkriješ identitet, da mu zapretiš policijom, pa da onda tražiš da ti vrati pare, sa kamatom, da ga ne bi prijavio.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ako nadjes ko je sa imenom i prezimenom, onda skupis ekipu (vas 7-8) odes mu na gajbu, smestis klasicnu sacekusu i ako istog sekunda ne dobijes 100 jura, pa... prepustam ti masti na volju...
Par ideja: voznja sobnog bicikla sa polomljenim kolenima, skupljanje zuba sa poda polomljenim prstima...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Post od mironiko »

stele87, cajosi ti pomoci nece... Mom drugu kola u novogodisnjoj noci stajala na parkingu, i neko pijan se zabio u njih, napravio stetu od 600€ i pobegao. Ode on u miliciju - nit' su pregledali snimke sa lokalnih kamera, niti su otisli kod lokalnih limara da probaju da udju u trag pociniocu - nista! A ne moze bas udaren auto da neopazeno prodje gradom u jbnoj novogodisnjoj veceri...

Poenta je - zastole njih bojko. Rekli su mu "Zao nam je, srecna Nova godina..." Sramota. On je malo meksi pa na to nije odgovorio, ja svakako bih.

E sad, uporedi slucajeve: steta je znacajno veca, plus je lakse bilo uci u trag vozilu nego ovde osobi o kojoj ne znas nista, sem eventualno prepaid broja kojim je kontaktirala sa tobom, i koji sigurno nije registrovan. Iskreno, ja jako volim isterivanje pravde, ali ovde ce to biti tesko. Ako mozes, svakako to uradi, poslusaj miodrageov savet. Dodatno predlazem recimo vadjenje metle iz rektuma polomljenim rukama, i to ne strane gde je drska... Ako ipak ne uspes da ga lociras - oprosti, ali ne zaboravi, cisto da sebe ne sje*es opet.

Svakako javi koji je bio epilog!
ASUS ZenFone 2 Laser

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

miodrage, Uvek si bio mastovit kad su pitanju metode isterivanja pravde... :lol:
Samo nek se rolaju....sarme.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

miodrage, mali off, ali čime se ti baviš, da nisi neki scenarista koji pomaže Tarantinu ili slično...

Da se nadovežem na temu čekao sam neki paket sa limunda (unapred plaćen) već nedelju dana. Već sam pomislio da sam prevaren ali danas je stigao.... Očigledno je došlo do zastoja zbog praznika! Nadam se da će nešto slično biti i u ovom slučaju ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

bachika, ne, lekar sam, ortoped tacnije - eto zasto toliko uzivam u lomljenju - kako god okrenes - posao za mene :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

miodrage, pobogu brate, pa ti si dao zakletvu da pomazes ljudima, da ispravljas lomove, ne da ih uzrokujes... :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa? Prvo ga izlomim, a onda mu "pomazem". Muahahahahhahaha :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

stele87, vidim da ne zelis da se ti njih dočepas vec to da ih prijavis pa zakon da ih goni i slicno. da si malo bolje razmislio, do ovog prvog bi nekako i dosao. Ali u principu kad sagledas, pukao si jedan ok izlazak uvece u grad, tako da si skolu platio jeftino. :shock:

grikom
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 12. Jan 2012. 13:34

Post od grikom »

I ja sam isto naseo za isti tel n97 uplatio sam pare kreten i nista od telefona juce je trebao da stigne,zora120@hotmail.com je cista prevara i djubre,ali krvi cu joj se napiti lociracu je 100%,a kada je nadjem ili ga nadjem bice veselo,jebes 4000 ovce su za sisanje ali me postupak jako zivcira,probacu sa kolegom iz supa da sredim....

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

grikom, a ima neki postupak prevare koji te ne zivcira? No svi koje je prevarila doticna - dobro je sto vas je zavrnula samo za po 4,000 din. Iz toga treba izvuci pouku da ne treba dopustati da vas vodi pohlepa toliko da iskljucite mozgove. Svi koji su naseli na taj trik su svesno usli u rizik racunajuci da ce za sitne pare doci telefona koji vredi dosta vise.


Uostalom da npr. osmogodisnje dete ponudi da proda takav telefon za sitne pare, nesvesno koliko moze da dobije za njega, koliko bi onih koji su naseli na ovu prevaru ukazalo detetu da moze da dobije vise novca, a koliko bi kupilo za sicu, i tako iskoristilo deciju glupost i efektivno prevarili doticno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

rexx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 13. Jan 2012. 13:52

Post od rexx »

evo da se i ja nadovezem.. grikom kako ti to mislis da je lociras?? i mene je ona izradila,, ali sto je naj gore od svega toga sto sam je nasao i odmahse pokajao i ja sam je tuzio i sve radio ali sam se posle opet pokajao jer me je kostalo mnoooogo mnogo vise a nisam je cak ni dobio na sudu, kad god odem kod njih sve kazu bicete obavesteni i ja svaki put cusnem neki dinar. i proslo godinu dana i nista od toga,, policija i sud to ne resavaju jer nije odgovarajuca suma. a naj gore je od svega toga sto joj i otac radi u sudu kao glavni sudija odeljenje za krivicna dela. moja preporuka: zaboravite na pare oprostite se i mani te se corava posla..

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

rexx, cek, cek ti tvrdis da znas o kome se radi?
a naj gore je od svega toga sto joj i otac radi u sudu kao glavni sudija odeljenje za krivicna dela.
Pa obavesti "kolege" pa pokrenite zajedno akciju u MUP-u. Mogu da ignorisu pojedinacnu prevaru, ali masovnu mozda i ne.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

rexx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 13. Jan 2012. 13:52

Post od rexx »

hm, cisto sumnjam da i sa masovnom moze nesto da se postigne. bila je ona prijavljena vise puta od strane ''prevarenih'' cak i masovno ali nista, jer je sve bila sica veze su veze. jedino da naleti da prevari nekog pravnika ili tako nesto inace slaba vajda.. a ja vise necu da se zamlacujem jer sam vec jednom platio skolu zbog nje i to debelo, i ne bih vise.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

rexx, zasto si prevareni stavio pod navodnike? Valjda su ti ljudi stvarno prevareni. Da nisi možda ti ta famozna prodavačica magle, pa hoćeš da ubediš ljude da odustanu od gonjenja? :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma zar je moguce da ste se javili vec trojica koje je ona prevarila i to vas trojica ste se ovde ispovedali a koliko li je tek onda ukupno njih koje je ona prevarila.
Nju je tata iskolovao do koje sume da ide a da joj zakon nista nemoze.
Ajoj kako bre takve osobe mogu mirno da spavaju neznam.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

rexx, ti tvrdis da znas ko je? Pa daj - ime, prezime, adresu, pa da joj mi smestimo nesto, ako nista drugo batine... Bila zensko ili ne, to zasluzuje batine... za pocetak. A ako imamo i broj telefona, pogotovu fixnog, e onda slede mali oglasi: Prodajem Fiat Punto 2004. godiste, lako havarisan, nije u voznom stanju, povoljno za delove, cena 1800€. Ili Hey pozovi, gay!, ili vec tako neke skarednosti...
Dokon um je djavolji teren :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rexx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 13. Jan 2012. 13:52

Post od rexx »

ma da, sigurno sam ja.. ja nisam ni rekao da je ljudi ne gone. slobodno neka gone, tako i treba. ja sam samo rekao ono sto sam znao.

miodrage, pa da se ja posle vucaram po sudu a to mi nije potrebno, ni meni niko nije pomagao kad sam je trazio,..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pazi, ovde si rexx, isto kao sto je neko Pera, Mika ili Tantula... Niko ne zna ko si i sta si. Ako nekome na PM "sapnes" o kome se radi, pa se ta vest lepo rasiri, pa onda moze da se odradi nesto vise. I na kraju krajeva, zasto ne bi pomogao? Jel tebi ne bi bilo zadovoljstvo da se jednom takvom prevarantu stane za vrat jednom za svagda?
Ja cak znam za ekipu ljudi koji traze da njima prepises dug (koji neko ima prema tebi), oni ti to isplate, a onda oni, za sebe potrazuju taj dug od tog nekog... Pa da vidim tog nekog da ne plati...
Ne znam te ljude, ali znam nekoga ko ih zna, pa moze da ih kontaktira... Konkretno, znam za slucaj da je devojka nekom liku pozajmila 600€, na nedelju dana... 7 meseci ju je zavlacio... Obratila se ovima, dobila je svojih 600 €, a ovoga su ujurili za 990€, i svasta bi mu uradili da nije platio...
Ja da saznam o kome se radi, iako nisam ni ostecen ni nista, cisto iz jednog zadovoljstva bih pomogao ljudima da mu/joj stanu za vrat, i odvale sto od batina, sto na sudu, bolje prvo na sudu, pa posle batinama :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

rexx, samo sam se malo šalio. :-) A što kaže miodrage, što ne bi poslao dečku ko je otvorio temu podatke te osobe, ako je stvarno znaš. Što više ljudi sazna njene podatke, to je veća šansa da će nege "platiti" za sve ono što je učinila.

Odgovori