Prevare

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

gm281288, tebe kao da je zakinula prodavačica za 10din kusura! Da je mene tako neko prevario kipteo bih od besa, a ti "ladan ko špricer", još se i za*ebavaš... U čemu je štos?

frace
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 22:39
:: Sony Xperia miro
:: S3 I9305

Post od frace »

Trebao bi i da policiji prilikom prijave dostavis IMEI (fabricki broj) telefona, naravno ukoliko ga imas. U koliko posedujes taj broj vrlo lako moze da se nadje tel a samim tim i trenutni korisnik tog telefona. Ti mozes da promenis i 100 sim kartica ali kod svakog operatera se registruje koji tel koristis i koji ti je fab. broj telefona. E sad pitanje je samo koliko ce policija da se angazuje po tom pitanju

gm281288
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2012. 18:23

Post od gm281288 »

Jao co sam za to... azalost nemam taj broj... nezanm kako da ga otkrijem.... imam racun telefona sa nekim brojem od appla... neznam dal t cemu vredi... i neznam dali mogu taj imei broj preko itunes-a da saznam?...

pa ladan ko spircer.. pa brate sta da radim... mislim jesu pare al nije bubreg brate..

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Imaš li originalnu kutiju od telefona? Pa nije bubreg, ali ni 110€+telefon nije ni žvakaća guma. Plus što te neko namagarčio...

gm281288
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2012. 18:23

Post od gm281288 »

Nazalost nemam... sve sam poslao... osim racuna... neznam dali je nekako preko kompa moguce otkriti koji je telefon bio prikljucen... jer je bio samo taj... u windows folderu negde... ?

gm281288
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2012. 18:23

Post od gm281288 »

ljudi nasao sam serijski i imei juhuuu.... eto.. sve imam.. "samo" jos da ga policija nadje XD .... ako nekog zanima kako se trazi kod iphona...

samo ukucajte u pretrazivac sistema: iPodDevices.xml i u notepadu ili texteditoru otvorite... sve vam pise... serijski, imei, ...

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

IMEI moze pomoci samo ako je prevarant neiskusan(a obicno nije) i stavi svoju karticu da koristi u tvom telefonu i ako policija bude htela da ga trazi.Ako se to dogodi mozes se necemu nadati.Medjutim,ovaj prevarant je vrlo lukav(cesto se u forumima pominje neki Slobodan,mozda i nije to taj) a policija NECE da reaguje ako nije izvrseno neko teze krivicno delo ili ako nemas neku vezu.Da te vise ne obeshrabrujem,pokusaj,bori se za svoje.Inace,adresa kod Aks-a nema nikav znacaj,mozes prijaviti,izmisliti bilo koju.Kurir te pozove na mobilni i dogovorite se o prijemu posiljke bilo gde,na parkingu,kod nekog objekta,parku...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pa nebitno je, nije uzeo fontele da ga baci, neka da imei pa će ga naći (ako se mrcine pokrenu) kada ga proda dalje.

PS. uvek koristite mozak i logiku, jeftino i suviše dobro = prevara, ili uvaljivanje felerične robe.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gm281288
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2012. 18:23

Post od gm281288 »

Ma kapiram... ja sam svestan da nec da ga nadju 95%... ali vazno mi je da SVE uradim sto mogu... greska je greska ... al nemoram da pravim jos jedn pa da batalim... onda podupirem takve... moje je da sve sto mogu da iskopam dam policiji a oni nek traze ako mogu...

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Post od d27 »

Mislim da je autor ove reme pre nekoliko dana vec otvorio slicnu temu. Dakle ja sam siguran da autor nije prevaren, vec ispituje mogucnosti kako on moze nekoga da prevari.

Ako autor teme zeli da me demantuje neka postavi na sajtu fotografiju od priznanice za tu posiljku.

gm281288, dakle ako je neko toliko glup da ti unapred posalje pare i telefon mozes bez ikakvih opasnosti da ga prevaris. Ali to je vrlo podmuklo i ne preporucujem te da se time bavis.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

gm281288
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2012. 18:23

Post od gm281288 »

d27, ja sam autor teme... jer sam ja bio toliko glup da posaljem coveku pare i tel u zamenu za drugi... a pitanje se ponovno pojavljuje jer sam nov na ovoj stranici i uopste u internet kupovini, sto dokazuje moju maloumnost.... a sad trazim ovde pomoc od ljudi koji valjda znaju vise od mene... jer kapiram da mi nema mnogo spasa ali ipak da probam da vidim sta mogu da uradim... tako da bez brige... zaisa je naivnost u pitanju....

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

A jel imaš neki dokaz o uplati? Bez toga u policiji ništa nećeš postići. Ako imaš, skeniraj/slikaj, pa postavi. Svoje ime možeš da obrišeš.

gm281288
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2012. 18:23

Post od gm281288 »

Da da... imam od aks-a onu potvrd sa bar kodom... pa bez toga nema nista... pa sve sam iskopirao i spremio.. u ponedeljak idem u sup pa cu da javm sta je bilo...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

gm281288, sup ce ti biti od koristi ako imas nekakvu vezu tamo,ovako slaba vajda,samo ces izgubiti svoje vreme i zivce....
Nesto mi je mnogo ljudi koji se pojavljuju na forumu da pricaju kako su nasankani
D500&E71

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Post od d27 »

loki13, i meni je cudno sto se ovoliko ljudi javlja na forum sa slicnim problemom i svi sa novim profilima.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

gm281288 napisao:Da ... razumem da nemogu da ocekujem... pa sve ti je stvar sa neiskustvom... sta da radis... nek platim kad sam pametan... al aj .. da probam srecu haha... a ios za android... aj ti brate koristi iphone na -10 pa vidi kako ces da prodjes... :D...
Преварен и срећан? :dry:
Ај пали...

d27
Лепо си запазио. :)
Из исте сумње се нисам укључивао у ону већу тему.
Слобода или смрт

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Mobilni svet forum i ceo sajt je propao (verovatno ce obrisati poruku), nikada mi oglasi nisu ni delovali sredjeno vec kao da odredjeni ljudi imaju beneficije i veze. A sada sa pojeftinjenjem i dostupnoscu interneta ljudi pokusavaju ovakve prevarice, dok im neko ne _______ dopisati po zelji, jer nikada ne znas koga ces da prevaris. Ima svakavih danas. Isto kao i krsindo aka limundo gde vecinom oridiniraju sitni vacarosi i prevaranti, jednostavno kupite novo i necete imati problema.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Post od d27 »

telep, ne znam zasto mislis da oglasi nisu sredjeni? Kada postavis oglas, on je na vrhu i vremenom ga noviji oglasi potiskuju prema dnu.

Oglasi sluze za oglasavanje. Dakle, sve drugo se prodavac i kupac neposredno dogovaraju. Vise puta sam trgovao preko oglasa, ali dosta oprezno.

Meni se na ovom sajtu najvise ne svidja kako izgledaju specifikacije telefona jer su povrsne, a cesto i netacne.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

d27, telep aludira na to da se na oglasima pojavljuju dve firme koje prodaju nove telefone,a prema pravilima oglasa mogu se oglasavati samo polovni telefoni....
Niko nece biti prevaren ako misli svojom glavom i ne poleti na neku dobru ponudu,pa nisu svi sisali vesla da prodaju dobre telefone za sitnu kintu (npr n97 za 50e)
D500&E71

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Sta bi sada sa ovim covekom odjednom ga nema vise :lol:

Odgovori