Koliko vam traje baterija?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Baraba »

Izlazite li vi napolje sa telefonima (uopšte pitam sve)? Na reku jezero, bazen...? Koristite li auto osvetljenje i 3G? Koliko tako traje baterija?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od janka_88 »

Mene zaista čude ovolika vremena trajanja baterija jer je po mom korištenju to nemoguće. Ja zaista ne štedim na korištenju i auto osvjetljenje i uvijek je automatski režim mreže. Koristim i wifi i pomalo igrice i trajanje mi je 12-15h sa oko 4h screen on. :D Nemam root i sve je fabrički, samo sam deaktivirao pojedine fabričke aplikacije koje su mogle a koje ne koristim.

Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Fize94 »

Meni je sa z2 uglavnom prosek sot oko 5h za ceo dan, uz naravno većinom na 3g,uz nekih 15-20min coc -a svaki dan...sasvim zadovoljavajuće.. Nemam ss, ali napraviću za koji dan...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od janka_88 »

Naravno provedem najmanje 1h dnevno igrajući Hay Day i Clash of Clans, a Note 4 je u pitanju. Činjenica je da igrice pojedu bateriju samo tako. :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Baraba »

janka_88, u tome je fora, na 2g u sobi na wifi, osvetljenje smanjeno... U uslovima za koje ja pitam, to samo može da se mašta, neko da izvuče 7 sati displeja ili 5, ajde ovaj sa Z2 i možda, ali opet na Adi kad se ugreje Z2 teško. Ceo dan u kući/kanc. na 2G sa wifi... ono :|
Poslednja izmena od Baraba u Sub, 18. Jul 2015. 16:22, izmenjeno 1 put ukupno.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Zile995 »

Baraba napisao:Izlazite li vi napolje sa telefonima (uopšte pitam sve)? Na reku jezero, bazen...? Koristite li auto osvetljenje i 3G? Koliko tako traje baterija?
2g ceo dan. Zatvoren u kuci, nigde ne izlazim, wifi stalno on, uzivancija. Zadovoljan? :) :D

Sad ozbiljno...

Da znas kako radi raspala automatika na nexusu pitao bi se da li je osvetljenje na minimumu. Upropastili je na lollipop-u, kao i AOSP-u. Dozvoljava ti da podesis osvetljenje skoro na max(tako je barem kod mene). I to je automatika? Pu! Nisam zadovoljan kako radi. U ovom slucaju je bilo na polovini slajdera. Uostalom jedva gura 3h SoT-a sa 3G na auto osvetljenju.

Napisao sam da je vremenski dosta bio na wifi(nije bilo gejminga), 2G 90%. Standardno sa wifi+2G moze 4h SoT.

Naravno da je bio takav rezultat i naravno da sam tada bio napolju(30% vremena) ali sam ga vise przio u mracnijim uslovima(pored glupe automatike), a i vidis da je za 8h otisla baterija, zato je i veci SoT(jak multitasking, dosta koriscen za to vreme itd)... sto je logicno i nemoj nista da te cudi.

Baterija losa i u rangu sa npr. S4, S2 i slicnim uredjajima sa losom baterijom.

I naravno, sve bih popalio kao ti, koristio bih auto osvetljenje, przio ga na suncu da imam uredjaj koji ima dobru bateriju(kao tvoj M8 :)) ali posto nemam takav to nikako ne bih radio, a zna se zasto.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Fize94 »

Iskreno, sad kad su ove temperature, ne može izdrži ni 5h sot-a, kao što je prosek... Primer danas u kolima, stoji telefon u vratima sa strane,u hladu, uzimam ga u ruke, za malo mi nije ispao koliko je vruć.. Uzmem proverim temp telefona,kad on 60C... :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Sale_M »

S5,mreza na auto,svo vreme skoro na wifi,samo 2 sata napolju na mobile data,lokacija ukljucena,sinhronizacije 7 naloga,refresh vremenske prognoze na 3 sata.Moj najbolji rezultat sa S5

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/18 ... 1e55e6.jpg[/img]
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/18 ... 0ea699.jpg[/img]
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/18 ... 650858.jpg[/img]
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Baraba »

Zile995, nije M8 za prženje na suncu, on se ugeje kao žiška, isto kao iP, S6 itd. kao i slični od aluminijuma ili stakla. Ali M8 radi, ne gasi se, ne smanjuje osvetljenje, stvarno odrađen odlično uređaj, hoće da zakoči ako stoji direkt na suncu oko 45min, tada mi se dešava usporavanje, to je kada trčim i držim telefon u ruci, sve vreme je izložen na suncu, radi gps za merenje km, vrtim po dipsluju menjam pesme... G3 i G2 smanjuju osvetljenje, G2 izdržava dosta više na suncu. S6 se greje, pa mislim i pre M8, kao ringla, ali nije mi smanjivao osvetljenje, slika, svira... baterija se cedi veoma brzo. iP5s se ugreje, veo kao ringla, ali radi. Jednom mi se desilo da se baterija brže ispraznila nego što treba. To je korišćenje na Adi.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od vla-do »

Baraba, koristim telefon na način koji si opisao. Najveća upaljenost ekrana mi je bila 5 sati, sa sve uračunatim wifi.
Uspeo sam bio prebaciti 4 sata upaljenosti ekrana samo na 3G za 24 sata, ali mi se to ne desi na redovno, niti se mogu na to osloniti.
Svi servisi su mi upaljeni, čak i healt, samo bt i NFC su off.
S5

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Evindzer »

Čitam ovo što pišete i tešim se: znači, na ovakvoj temperaturi se greju i drugi, a ne samo moj 930. ;)
Imam dva telefona, pa ih tako "izmiksujem" da mi oba potraju od jutra do večeri. Meni dovoljno.
Nemam pojma koliki SoT izvlači ovaj Asusov fablet (Android 4.2), a na 930 to i ne mogu da proverim kao na Androidu. ;)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Baraba »

vla-do, pa tebi je lako, S5 potopiš u vodu i odmah se ohladi :lol:
Evindzer, svi se greju, neki više, neki manje, niko to ne pominje, samo neke ultra cifre postavljaju postignute u labaratoriskim uslovima :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Evindzer »

E, ovo za potapanje S5-ice je odlična ideja, imam jednu poznanicu (s kojom bih se rado malo bolje upoznao ;)) koja ima S5, i predložiću joj takvo hlađenje - možda posle te "moje" mudre preporuke i pristane na bolje upoznavanje. :D :D
Poslednja izmena od Evindzer u Sub, 18. Jul 2015. 23:42, izmenjeno 1 put ukupno.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od acamatic »

@Evindzer, pripazi se ti da joj voda ne uđe u telefon, posle toga ti ne gine stvarno bolje upoznavanje [emoji38]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Joxy »

Slika
Evo šta je moj drug izvukao sa Galaxy Core 2. Ja nisam mogao da verujem. :)

stejer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Uto, 18. Jun 2013. 00:11
:: //

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od stejer »

Ovo moze svaki telefon... Ne razumem iznenadjenost. :D

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Chobby88 »

3 puta je dopunjavan telefon, bezveze je ss.

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od nesta »

Joca-Samsung napisao:Slika
Evo šta je moj drug izvukao sa Galaxy Core 2. Ja nisam mogao da verujem. :)
Joco, sa dijagrama gore se vidi da ga je dopunjavao?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od Joxy »

I meni je na početku delovalo nemoguće i odmah sam ga to pitao ali reče da ga nije punio. Zar ne vraća na 0 bilo koji put kada se stavi na punjač?

stejer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Uto, 18. Jun 2013. 00:11
:: //

Re: Koliko vam traje baterija?

Post od stejer »

Ne, grafikon se restartuje samo kad se dopuni do 100%. Ovako mozes deset dana da izvuces ako ga uvek dopunjavas do pred kraj.

Odgovori