smanjena ponuda

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Post od geza »

Opet ludilo sa cenama, za jedan dan otisle su gore za 40 - 60 evra. I kako ja sad posteno da kupim nov telefon ? :roll:

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Ima li iko vise predstavu, kakav cirkus se sad ponovo desava sa cijenama...
Prvo sto ne padaju od marta ove godine, i kad padnu u danu se vrate na predjasnji nivo..

Molio bih za logicno objasnjenje...mislim na nekog od upucenih moderatora...
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Mislim da je to fora sa "jacanjem" dinara- posto su cene u prodavnicama u dinarima i "fiksne" su, a na sajtu se automtski konvertuju u evre.
Pa recimo, telefon od 40000 dinara je kosto 440 evra kada je evro bio 90, a sada kada je 85 taj isti telefon od 40000 dinara sada kosta 470.
Tako nekako, ako nista drugo, to je jedan od faktora.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ovo sto se dogadja je sve osim logicno,'bem ti nasu ekonomiju. :dry:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

K800 je juce bio 134, nov, a danas je 188 evra razlika 54 evra, sto je skok od priblizno 35%, a nacionalna valuta je imala pad od priblizno 10%, s tim sto je od cetrvrtka proslog u jacanju i trenutni pad je 5%, sto znaci poskupljenje nakon nivelacije je 30%. ZASTO...

E samo se nadam da necu dobiti pojasnjenje da je japanski jen ojacao u odnosu na dolar, te da su rafinerije u meksickom zalivu zatvorene zbog nadolazeceg uragana, te da su shodno tome, nasi prodavci bili primorani na da dignu cijene..
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pojasnjenje je sledece: japanski jen je ojacao u odnosu na dolar, te su rafinerije u meksickom zalivu zatvorene zbog nadolazeceg uragana i shodno tome, nasi prodavci su bili primorani na da dignu cijene!
Surova je istina! :lol:

Pitanje je samo da li su ove cene na MS prave jer na IT Svetu dosta informacija nisu tacne, tako da i ovo treba uzeti sa dozom rezerve!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Naravno da nisu tachne. Sve cene su samo orijentacione, i telefonom se dobiju jedne cene, na licu mesta druge, a pri kupovini sasvim trece. Da ne imenujem jednu radnju gde sam zvao, telefonom mi je recheno da odredjeni proizvod kosta 43k din, otisao tamo, cena je bila 39k, a kad je drugarica reshila da iskesira, prosla je za svega 36k (jer je platila u keshu pa daju 10% popusta?!?!)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

miodrage, jos ti se cena kretala u dobrom smeru, mnogo cesci je obrnuti smer- pozoves 36k, odes u prodavnicu 39k, kad iskesiras 43k :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Evo ja mogu da kažem kako mi se čini da je Lobachewsky u pravu sa ovom pričom o kursu dinara.Pre neki dan sam gledao cenu N78 ovde na sajtu,i u CTu je bila 308,ja lepo pozovem i pitam koliko je to u dinarima,oni kažu 26,5k dinara.Juče,kada sam je kupovao,zvanična cena na sajtu se promenila na 319,dok je u dinarima to ostalo 26,5k.

Što se mene tiče to je objašnjenje problema,ali ne objašnjava činjenicu da gomile nekih modela prosto nema,i sve nešto sad će,evo stiže......JA sam sad miran do daljnjeg :wink:

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Post od geza »

Stvarno sam pomislio da ce sa uvodjenjem novih, nizih, carina doci do makar nekog mizernog pada cena telefona. Ali nista. Kod nas je sve po starom, a razlika u ceni je izgleda zalutala u necijem dzepu :uhuh: . Kakvo je vreme doslo pre cemo docekati ukidanje viza nego smanjenje cena telefona :angry:

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

geza, da li bi se ti odrekao svojih 10% ako drzis prodavnicu a nemoras? :wink: Balkanska logika

fingon82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2009. 16:23

Post od fingon82 »

Pocece i to polako,nista se ne brinite,konkurencija je cudo...mada,na to ce morati da se priceka.Samo bez zurbe,vreme radi za nas :roll: mislim stvarno,pa ko ne moze da se strpi mesec-dva,onda nek plati skuplje,i to je to

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Moram da se složim s igordom na primeru cena stanova. Potražnja je nikakva, kupovna moć isto, neizvesnost velika, a cene se ne spuštaju. Tako da :uhuh: mnogo leba za sada.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori