Šta se dešava sa mobilnom telefonijom?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

SE je imao odlicne telefone, samo u pogresno vremen, kao sto je jerkann rekao.
Zbog toga su bili primorani da lutaju, i menjaju trzista. I jos uvek se nisu pronasli, niti ce u nekon narednom periodu. Ne racunam dumb telefone, jer ih je u odnosu na smart lako napraviti i lansirati.
A sto se porsche-a tice, napravili su odlican potez sa Cayenne-om i panamerom. Nikad nisu bili toliko prestizni, jer ih imas na sve strane. Prestizan je aston martin, jer ih nema toliko, cak i kad pogledas u nazad, koliko su ih UKUPNO prodali... Porsche juri novac, i u tome je uspeo.
A SE... Jbg, propali su.
Nokia E71... Elegant, but deadly

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Post od oggich »

kapoerista90,nemoj tako da si na kraj srca da je SE propao,kao sto si i sam rekao imali su dobre telefone,samo u pogresno vreme.Mozda da ih opet reinventuju?Kao sto je Samsung napravio na modelu J700,koji je naslednik G600,ako se ne varam.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Aman ljudi o kakvoj propasti SE-a pricate? :unsure: :unsure:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Pricamo o skoroj propasti SE-a ako nastavi ovako.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

dimi89, jos je SE jako daleko od propasti,ista je bila prica i za motorolu ali ona i dalje funkcionise (kako-tako)!!!
SE fali jedna dobra konsolidacija!
D500&E71

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Post od oggich »

loki,slazem se sa tobom sto se tice konsolidacije,samo ne znam sa kime bi to bilo izvodljivo.Recimo u automobilskoj industriji je grupacija PSA Pezo Sitroen,a ovde mozda neka druga,recimo sa Samsungom ili Nokiom u nekoj skorijoj buducnosti,sada se pojavio Anycool koji radi sa dve SIM kartice,ali to svi vec znamo,pa stoga,bi mogli da razmisle o grupaciji sa drugim firmama.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

oggich, nemaju ni Samsung ni Nokia od tog braka nista. I ovako su visoko pozicionirani i to im savrseno odgovara. Razvijaju se na poljima na kojima misle da mogu ostvariti najveci profit. Samsung ide na TS i WM dok Nokia puca na multimediju i na tim poljima su definitivno lideri. Daleko od toga da nema jos dobrih igraca i konkurencije, tu su svakako i HTC i iPhone i sl ali ovi imaju ime i daleko duzu tradiciju sto se mobilne telefonije tice. SE...njihova proslost se ponavlja, seti se samo da je prvo postojao Ericsson i Sony i kad su oba brenda bila pred pucanjem u ovom segmentu jednostavno su se udruzili i povratili ali su nekim cudom malo zalutali i zato su tu gde jesu. Naravno, nece oni propasti, taman posla, ali padaju na toj lestvici popularnosti a samim tim i profit pada a sa tim i kvalitet a to sve povlaci jedno za drugim. Ne bi me cudilo da je tamo neki direktor nas covek :D

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Post od oggich »

Azimuth;secam se ja vremena kada su bili Sony i Ericsson dve odvojene firme,i slazem se sa tobom da treba da porade na kvalitetu svojih aparata,ali treba da se ugledju na druge firme kako one to rade,ne da ih kopiraju u stopu,nego samo da malo unaprede svoj kvalitet,i sad im je dobar kvalitet,ali moze da bude itekako bolji nego sto jeste,ali bi se onda u tome slucaju povecala i cena samih uredjaja.Kada bi nasli nacin kao sto je Nokia to napravila,da unaprede kvalitet bez uticaja na cenu aparata na trzistu,to bi bio pun pogodak za sadasnji Sony Ericsson.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Jedina sansa SE-a je da sto pre za sto pristupacniju cenu izbaci Satio/Idou kako bi konkurisala samsung - u i Nokia-i. SE se izgubio i ne zna sta dalje, ako ovaj model napravi prodor imaju sansu da se vrate, a ako ne ne pise im se dobro. Prestali su da prate trendove i zato se gube. Uzmite za primer siemens i alcatel.

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Post od oggich »

jerkann;bravo,hvala na podsecanju,stvarno,siemens i alcatel su propali pre 6 ili 7 godina,bas iz tog razloga sto nisu bili konkurentni na trzistu,ali zato,kao sto si i sam rekao,ako SE izbaci Satio,nadam se da ce taj potez vratiti SE na trzisnu kartu industrije mobilnih telefona.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

I meni se cini da SE polako propada i da taj brend sve manje ljudi koristi, pogotovo u mom okruzenju, i ne zele da koriste SE. Par puta na moje predloge, kad neko kupuje telefon, da kupi neki SE model, dobijao sam odgovore da nikako SE jedino nokija ili samsung.
Dosta ljudi je preslo na samsunge ili cak HTC-a i iphone. Takodje se dosta ljudi pocelo primati na TS i kupovati telefone sa WM ili nekim drugim OS-om samo zato sto ti telefoni imaju TS.
Pre neki dan mi je koleginica rekla da zeli kupiti N97,samo zato sto joj je lep ima TS i qwerty tastaturu a nema pojima sta je simbijan OS.
and justice for all...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Jos se nisam oglasio u ovoj temi, pa evo po prvi put i nekog mog misljenja...

Daleko od toga da SE propada, sve je to pitanje marketinga... Pa pogledajte marketing Nokije/ HTCa u Srbiji, mislim da je u daleko vecem nivou u odnosu na druge proizvodjace...

Mogu da se kladim u sta hocete, da je barem 1k ljudi otrcalo u telenor/vip cim je videlo reklamu za N97 i HTC Magic.
U smislu vauuuu TS, FB aplikacija, qwerty, kao da je TS i ostalo sto N97 poseduje tek sad izaslo, kao da je to nesto novo...

Sto se tice reklama za SE telefone, ja ih slabo vidjam... I ne slazem se sa svima koji su gore rekli da SE propada i da se stalno ponavlja, pa da li ste vi videli W995, C901, C903, C905... ??
Ovi telefoni su kod nas veoma, veoma malo zastupljeni, iako su u prodaji odavno, mislim da dosta ljudi sad uzima smartphone telefone, uglavnom zato sto su culi da je to sada IN (iako nemaju nijedan naknadno instaliran program, nisu culi za sertifikovanje...).

Po meni, Nokia ce pre propasti ako i dalje nastavi sa Symbian OS, ili da urade nesto po tom pitanju, ili da predju na android koga smatram OS buducnosti...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Dream Weaver napisao:I meni se cini da SE polako propada
Naravno da SE ne propada ali da su zalutali na polju poslovanja-jesu.Jednostavno nemaju sluh za trziste.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

MilančeBGD, ne znam da li si korsitio ti ili neko iz tvog okruzenja c905, ali taj telefon je pravo razocarenje.
Nokia je krenula sa Maemo-mom koje ce koristiti smart telefoni dok ce verovatno zadrzati symbian na touch-u, a dumb ce se smanjiti na nekih 10-20%.
Ja mislim da kod nas ljudi sve vise uzimaju smart telefone koristeci pojedine njihove funkcije, ali ne iskoriscavajuci ih u potpunosti. Iz tog razloga nokia izbacuje veliki broj modela i za svakog se nadje po nesto. Nekom treba smart zbog GPS, nekom Wi-fi (moze i na dumb ali ovako je mnogo bolje), nekom multimdija .....

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

jerkann, ne kazem da nije, zato sam ga i poslednjeg naveo, ali ne moze se reci da se SE ponavlja i da ne prati "modu", c905 je jedan medju prvima dobio kameru od 8mpx, sad sto se ostalih stvari tice, to necu da pominjem.

SE i treba da ostane na polju java telefona (jeste da ce se svakim mesecom broj smartphone korisnika povecavati, ali opet ima dosta ljudi kojima smartphone nije potreban), ali i da ima ponudu smartphone telefona (sa android ili mozda nekim novim OS), ali ako nokija ostane na Symbianu mislim da ce doziveti veliki pad u prodaji takvih telefona (uporedite samo broj aplikacija za iPhone i za 5800/N97... Jedinu prednost koju symbian trenutno ima jeste multitasking).
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

MilančeBGD, ja stvarno nisam uzeo u ruke neki SE od ovih novijih, a da mi je zaista privukao paznju. Ok, C905 ima super kameru... i? sta jos? u tome je problem... To je bilo vrh pre, kad su ljudi uzeli W seriju zbog muzike, K zbog kamere i sl... Sad ne zele to, kad npr samsung i nokia nude telefon, koji ima sve to u jednom... Ok, mozda je kamera na SE-u bolja za nijansu, al na Samsungu dobijas i super muziku i sl za iste pare...
Nokia E71... Elegant, but deadly

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Ja sam stvarno veliki ljubitelj SE telefona, ali je činjenica da su u poslednje vreme imali 2 ekstra promašaja: k850 i c905 (doduše ovaj drugi nisam imao u ruci, ali iz priča...).
Međutim, ne bih baš tako lako zaključio, kao Sale_M, da nemaju sluha za tržište. Moj je utisak da SE nikad nije išao na to da napravi telefon koji će SVAKOM da bude lep (kao npr. 6300). Ne idu kao Samsung i (donekle) Nokia na kvantitet i ja to pozdravljam. Ima lepote i u tome da budeš drugačiji.
Sony Ericsson C510

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ima lepote ali izgleda ne i para... 2010.godina ce biti vrlo bitna za SE, neki predlazu Eldara za CEO (chief executive...) hehe. SE mozda dominira u nekim "malolitraznim" mobovima ali im trebaju i "top" modeli (mozda pre zbog dobrog imidza nego para). Nokia i Samsung, tesko ce im se neko pribliziti u skorije vreme.
Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Realno gledano ja sa novim symbian-om (N97) sam dobio skoro pa java telefon, nema aplikacija a i ako ih onda ne odgovara rezolucija i jos mali milion stvari. Po meni bi bilo bolje da su ostavili s60v3 a ne ovako. Smartphone ali nije smartphone.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Vlada Zem napisao:Ima lepote ali izgleda ne i para...
Moguće, ali ne mogu svi ići na kvantitet, jer bi neko morao da pukne, logično. Verovatno su procenili da na tom polju ne mogu da se bore sa Samsungom i Nokiom, pa su se okrenuli pronalaženju kupaca koji vole drugačije i neobično.
P.S. na nekom, čini mi se, mađarskom sajtu sam pročitao da Samsung izbaci više modela godišnje, nego što imaju radnih dana :lol:

Odgovori