Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od vojkan85 »

drom, Noup. Ako imas potpis i pecat isto je kao da dobijes fiskalni. Imas puno pravo sve da uradis kao sa racunom. Isprobano ;).

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Mislim da grešiš vojkane. Pravno gledano mislim da je jedino fiskalni dovoljno jak dokaz za inspekciju ili tužbu, tj zaštitu potrošača od strane države.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od kvaka33 »

A pecat i potpis si ukrao od firme,sa imei brojem telefona ,serijskim brojem itd
Ne kazem da je validno 100%,ali mozes zesce probleme da im napravis,da li im se to isplati za par stotina evra ,hm,daj boze da nikada ne saznamo
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Mtbl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 10. Jun 2015. 11:27
:: S2

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Mtbl »

Да да, прави фискали захефтан за папир као овлашћени сервисер за самсунг.
На њему залепљен имеи, датум, печат и ваљда потпис (за њега се не сећам, али мислим и да је он ту :) )
могу да сликам и поставим ако хоћете и ако сме :)


И да, рекли су ми да могу да одем у било који овлашћени сервис (самсунгов) или код њих да донесем ако буде неких проблема.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od vojkan85 »

El Laki, Ja sam tako reklamirao Atic S u top zoni, momci nikakav problem nisu napravili. Primljen na servis, zamenjeno sta treba i vozi.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od drom »

Vojkane, ne mislimo El Laki i ja na to.
Nisi razumeo sta smo hteli reci.

Ne pricamo o situaciji kada dodje do problema a prodavac te ispostuje do kraja - tvoj slucaj. Jednostavno, kada je prodavac posten onda nema nikakvih problema.

Pricamo o situaciji kada do problema dodje, a prodavac NECE da ti uvazi tu garanciju koju je dao, i onda ti kao kupac moras da se zalis nekome - inspekciji i slicno. Inspekcija naravno trazi neki dokaz o kupovini i ostale stvari u pismenoj formi. Diskutujemo o tome da li ce ta inspekcija uvaziti taj paragon blok, ili ce ipak traziti pravi, validan, fiskalni racun i propratne papire...

O tome se radi. Siguran sam da paragon blok nije ono sto inspekcija trazi, tako da buduci kupci ne nasedajte.

Ako ima validan fiskalni racun (dakle placen je uredno porez), onda mozda ima smisla da placate vise taj telefon.

Ako ima paragon blok ispisan (gde se obicno ne prikazuje ni cena, a ponekada se ne vidi ni ko je prodavac), i tome slicno - nema smisla placati vise za takav telefon.

Ali najvaznija stvar u svemu, bez obzira na cenu i slicno, je da se telefon kupi od proverenog, sigurnog i postenog prodavca, tada necete razmisljati ni o kojekakvim inspekcijama i slicnim zastitama kupaca.
Poslednja izmena od drom u Čet, 11. Jun 2015. 08:49, izmenjeno 1 put ukupno.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od vojkan85 »

drom, Moja greska, nisam lepo procitao, izvinjavam se. Kod inspecije samo fiskalni, tu mislim da nema sta dalje da se prica sa njima.

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od simbijanac »

Fiskalni racun vazi bez pecata i potpisa jer na njemu stoji ime firme,vrijednost racuna i uracunat pdv.U 99% slucajeva fiskalni racun stampa printer integrisan u fiskalnu kasu.Ali znajte da ima slucajeva gdje prodavac izdaje paragon blok ali ne obican nego paragon blok na kojem je odstampano da je to Fiskalni racun i mora biti pecatiran.Na pecatu stoji ime firme.A prodavac je duzan da hemijskom olovkom popuni ostatak.Takav fiskalni paragon ima istu vaznost kao i fiskalni racun sa kase i razlikuje se od obicnog paragon bloka koji nema nikakvu vaznost.Ovo sigurno znam jer sam nekad bio konobar.I izdavao fiskalne racune dodatno popunjene rukom u slucaju kad nestane struja a baterija na kasi prazna :) tako da ako su ti u prodavnicu izdali takav racun a vidim po opisu da jesu,budi bez brige.Osiguran si u slucaju da ti ne uvaze reklamaciju na telefon :)

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Tyrael »

Momci ,ako mogu neki brzi odgovori ,sad sam zvao coveka sa KP ,profil se zove Mobilni Ns ,331 pozitivnih,1 negativna,isao bih sutra da pogledam telefon ,da li ga neko zna ,ima li kakvih iskustava? Telefon koji me zanima je sa 2 god garancije,jel to mora da znaci da je od operatera? Pise da je simfree,kaze fabricko sve,sta god to znacilo...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Sale_M »

Ne mora da znaci da je od operatera.Covek nabavlja verovatno negde od preko telefone(Madjarska najverovatnije)Fabricko pakovanje,stanje(telefon nekoriscen)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od El Laki »

Dobar je to prodavac. Uvek ima među prvima novije modele, dobre cene. Na svoje (uvozne) aparate daje garanciju svog sevisa 6 meseci. Ako je 2 god pretpostavljam da je preprodaja pa postoji šansa da je od operatera mada Mislim da bi to naglasio u oglasu. Verovatno je neka garancija radnje. Mislim da je zoreli sarađivao sa njim.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

Upoznao sam coveka. Doneo mi neke stvari na kucnu adresu. Skroz ok, normalan i korektan, mozda i vise nego sto bi trebao, a o svemu tome govore pozitivne ocene koje ima.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Pa sto onda ima tu jednu negativnu? :roll: _

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od comi_xd »

Ljudi jel znate gde se sem u Logic Shop-u prodaju telefoni na rate, znam da je skuplje koju hiljadu al to mogu jedino da priustim sad sebi. Logic shop kada sam zvala stvarnoo su kao sto ste rekli neljubazni prvi put neka radnicko bukvalno mi spustila slusalicu. I kada sam zvala drugi dan rekli da nemaju telefon i da ga siguro dobijuju u cetvrtak dolazi cetvrtak, kazu dobili sve modele sem tog. :smutny: :cry:
A i sto vise slusam vase price o Logic Shop-u manje mi se pazari kod njih

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Većina prodavnica po Beogradu ima neku mogućnost plaćanja na rate, samo se raspitaj, a ako si u mogućnosti, pođi i lično. A ja se više ne bih usuđivao da uzimam u Lodžik šopu, moje iskustvo s njima nije sjajno, a tuđa iskustva su baš šarolika.

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od comi_xd »

A znam, al fora je taj telefon sto ja ocu nigde nema, tj nasla sam samo 2 prodavnice koje ga imaju i daju na odlozeno placanje. Jedna je Logic Shop duga je So-Le Media iz Subotice, a ne znam nista o toj drugoj tako da mi preostaje samo Logic..

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Sale_M »

Koji to telefon hoces da kupis pa da ima samo u Logicu? :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od comi_xd »

Samsung Galaxy E5, ima njega jos u jedno 5-6 (koje sam videla) prodavnica i na kupujem prodajem ga iima, ali meni treba prodavnica koja prodaje na rate, a tako da se placa ima koliko sam ja videla samo Logic Shop i So-Le media..:D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

E5-ice je pre 2 meseca bilo u Ušću na par mesta, koliko se sećam. Ako si u mogućnosti, možda bi najbolje bilo da prošetaš po BG-u i lično se raspitaš koja radnja daje mogućnost plaćanja na rate i kako.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Da li je neko pratio, kolika je trenutno cena L930 na online prodavnicama?
Festina lente.

Odgovori