Ukraden mobilni... Šta dalje?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

miodrage, Hoces da kazes da smo mi sa ovog foruma profi lopovi? :D
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

miodrage, Pa dobro al eto nije da program ne pomaze, nije svaki lopov profi ;) kao mi forumashi :D

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Vi pazite sta pricate, ovo je sada vec solidan tutorial "Sta raditi kad ukradete telefon?" :) . Verovatno je doprineto porastu kriminala u raznim delovima zemlje. :)
Inace sada lopovi pre nego sto nesto ukradu prvo pitaju da niste slucajno registrovani na MS pod nick-om miodrage :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Hahahhahahahahahahhahaha. Da sam znao da ce moj post izazvati ovakvu buru, pa postavio bih ga ranije :P Elem, ne uraditi tako nesto, bilo bi kao onaj stos:"Sta ulazis u frku kad si slabiji?" Znaci - ako znas sa telefonima i uredjajima - rastavlja do u sitna crevca. Ako ne znas, ili nosi kod nekog ko bas zna, ili pogledaj na drugu stranu i prodji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

ovako moram da pohvalim Nišku policiju. drug je pre nekih desetak dana izgubio 2 dana staru NOkia-u 5800. Odmah smo to prijavili u SUP naravno kao kradju od strane nepoznatog lica. Posle samo nekoliko dana policijaca koji je preuzeo slucaj zvao ga je na dodatni razgovor. Izvadio covek listing iz telekoma i pokazao mu ga. Zadnji birani broj na listingu mu je bio nepoznat i na osnovu njega nadjen je "posten" pronalazac.
Iako je u pocetku bio problem sto drug nije imao IMEI broj (dobio telefon na poklon bez ikakvog papira), glupost ili ne znanje pronalazaca mu je omogucila da ponovo koristi svog ljubimca.
Jos jedan nauk za sve obavezno sa strane zapisite IMEI broj svog telefona, nikad se ne zna kad moze da zatreba.

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

miodrage napisao:Pa kad je to maznuo neki amater. Neko ko iole zna nesto o telefonima (forumashi), bi prvo uradio hard reset i format telefona, pa se tek onda igrao.
Ja sam na stari 6630 instalirao neki Phone Guardian program, znate svi kako radi, potpuno je stealth i salje podatke na predefinisani broj kada se ubaci nova kartica. E sad, ja sam prodao taj telefon tj menjao za drugi u prodavnici (staro za novo + doplata). Pre toga sam resetovao fon, 99% sam siguran da sam uradio hard reset bas zbog tog programa. Desilo se da je sestri stigla poruka (njen broj sam podesio u programu) kada je covek u prodavnici stavio svoju karticu. Znam da sam formatirao fon, a je li moguce da program ostane i posle hard formata

Slika
HOX Titanium gray

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

У опису Guardian за симб 6/7/8 кажу да се скалдишти негде дубоко у систему и да у 90 посто случајева "преживи" хард ресет.
Слобода или смрт

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

PA ne znam, jer ja sam taj program imao na E61, menjao sam sa likom E61 svojevremeno za HP, i na njegove oci sam radio hard reset (treci po redu uzastopni :D ), i nije bilo nikakve frke...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Sad ste mi malo otvorili oci :wink: Bas sam odlucio da kupim nekakav nabudzeniji telefon,a posle citanje ovih postova,malkice sam se zamislio :) Kao kupicu novi mobilni,ali koristicu samo u stanu . . . :D BTW jel zna neko takve zastite za Android op.systeme? Kao sto je taj guardian .. .

markonatowle
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 07. Mar 2010. 23:22

Post od markonatowle »

Druaru je "nestao" AnyCool T818, kinez onaj, pa kakve su sanse da ga nadju ako prijavimo policiji...muci nas to sto je kinez....


Hvala unapred....

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Male su sanse.
Cak i za skuplje "original" modele sa OS se mucimo u ovoj temi sa zastitnim applikacijama,bas iz tog rezloga.
99% da ce ti prihvatiti prijavu,i verovatno "baciti u djubre",bas sto je kineske proizvodnje.
Pokusaj,nista ne skodi.
Srecno!
Slika

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Ma problem je sto njih bas boli zadnjica da nadju neki fon, posto se oni tu nista ne ugrade... Jbg to je Srbija...!
Nokia 6220 Classic

kroki23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 12. Jan 2007. 22:49

Post od kroki23 »

Moja situacija je sledeca. danas bivsoj ribi zakucali inspektori na vrata.....
Koristim postpaid broj na njeno ime....
Pre 2meseca sam ovde kupio telefon....
Ispostavilo se da je telefon ukraden...
Dala im moju adresu, tako da cu ih preduhitriti i otici sutra u MUP
Platio sam ga regularno, lik mi ni malo nije bio sumnjiv...doduse cela kupoprodaja je tekla preko poruka i poziva.
Samo se nadam da me nece optuziti sa saucesnistvo u kradji :(
Ne znam koliko pomaze to, sto imam njegov broj i neke poruke koje su srecom ostalel u telefonu.
I ljudi pazite se kradenih telefona. face to face i kopiju licne. Ja bez garancije polovnjake vise necu kupovati!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

markonatowle
Једино да ти је регистрована картица остала у телефону.
Пријави нека остане сл. забелешка за сваки случај. Можда тај учинилац "падне" за нешто друго.

Godzilla
То је систем, не може да се пртрпава мање важним (вредним) стварима а да битне морају да чекају.

kroki23
Ако си се замерио бившој па тебе помене у некој улози - да.
У сваком другом случају - не.
Слобода или смрт

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

kroki23, Odes u SUP i kazes zasto si doso i lepo i u DETALJE im objasnis kako je i sta bilo i pokazes im poruke.Uzece ti mobb i najverovatnije vise novac nikad neces da vidis...Barem ce tebe da oslobode svake optuzbe... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kroki23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 12. Jan 2007. 22:49

Post od kroki23 »

Ima bre jurim lika sto mi prodao fon, mada ne verujem da on i zna, jer me posle prodaje i zvao i pitao jel sam zadovoljan fonom...
Zvacu ga da mi vrati pare...hehehehe,male sanse ali mozda uspe.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

kroki23, po meni bi trebao i njega da pozeves kada budes isao u sup,a pritom mu lepo objasnis da ce murija svakako ici kod njega jer ces ga ti navesti kao osobu od koje si uzeo telefon...taman da ubijes dve muve jednim udarcem...
D500&E71

kroki23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 12. Jan 2007. 22:49

Post od kroki23 »

Da,ali on je u ns a ja u bg.mislis sa ga nazovem i kazem mu sta se desava?
Danas me je zvao inspektor da dodjem i ponesem fon.

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

A sta ako ti maznu mob (300-400evra) i odnesu ga u neke od susedne drezave (Rumunija, hrvatska, bugarska)?
Nema pomoci ni ako ti cale nacelnik a? :D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

spasa, pa nema,ali sanse za tako nesto postoje samo u pogranicnim mestima....bilo gde u untrasnjosti nasih granica male su sanse da telefon zavrsi u inostranstvu....
D500&E71

Odgovori