Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cvoruga »

Kod Vere sa KP skuplji 640XL nego u LS, a 735 ista cena kao u LS.
Paz da ne kupim kod nje :D .

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od vojkan85 »

cvoruga, Nekada su joj cene bile ok, ne znam zasto ih je sada podigla.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Ceftriaxone »

Момци, нисам био на форуму сигурно 2 месеца. Распадам се од посла.
Сад ми треба помоћ. Пријатељи моји јуре 5С за сина, а ја сам потпуно испао из штоса и не знам кога да им препоручим. Ајд нек ми нека добра душа шибне неки број или неку од ових продавница у балканској.
Хвала унапред!
ex ivan87

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Gledam tako neki dan cene telefona i iskoci mi Benchmark Shop. Cuo sam za taj sajt, i posecujem ga ali mi nije jasno koja je fora sa Shop-om? Da li nabavljaju nove telefone, od koga, kako stoje stvari sa garancijom?
Festina lente.

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Vidovac »

Ljudi, nailazim povoljno na KP na Iphone zakljucane preko iClouda, u cemu je fora tu? Da li moze nekako da se otkljuca ili moze samo za delove? Kako to ide? Ako postoji neka mogucnost, zeleo bih da kupim jedan 4s ili 5s (ne za mene)...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Zakljucani preko iClouda??? Pitam se ko i gde place za njima. :lol:

99% da su maznuti napolju i doneti ovde, a unesreceni vlasnik bacio lock. :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

Vidovac, to su kradeni telefoni. Zakljucan na iCloud znaci da prodavac ne zna sifru i ne moze da izbaci nalog vlasnika telefona. Da stvar bude jos gora, na takvim telefonima je najcesce upaljen i Find My iPhone, tako da se locira u roku od odmah kad ga upalis. Ocekuje momke u plavom da ti zakucaju na vrata, u najboljem slucaju. Druga stvar, lako moze da se nadje i na tzv. black listi, pa su telefoni doslovno i u svakom smislu neupotrebljivi.
Ne postoji nacin da se otkljucaju osim da saznas sifru tog iCloud naloga. Dakle, nikako. Koriste ih najcesce za delove, zato i jeste cena takva kakva je.

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Vidovac »

Eto brzih i kvalitetnih odgovora, hvala vam puno, zaista nisam znao za te cake, pogotovo za Find my iPhone.. Neka ne treba jos ta muka.. Hvala vam, jos jednom...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Kako nisi znao za to, pa to znam i ja, koji nikad nisam koristio Ajfon. ;)

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Vidovac »

Da ti znas koliko mi je iPhone odbojan, dok se moj otac kune u njega i pre dve nedelje izgubi 4s, hteo da crkne, tri dana ga bolela glava, nije mogao da spava.. Zakljucao preko iClouda i to mi je tek veceras rekeao. I nalazio na KP ove zakljucane za male pare, hteo bi da kupi, ali nezna da li moze da se otkljuca, sad kad sam mu procitao Azimuth-ov post, on je srecan sto njegov nemoze niko da koristi, ali se isto toliko razocarao sto nemoze da kupi ove zakljucano.. Ja sam vise za android, nego mi je zelja da probam WP, svidja mi se, ali nemam prilike ni vreme da se poigram, jos muvam jednog za 630, ali neda se taj.. Da ne idemo vise u off, odo da spavam...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Vidovac, psyhound ima L630, vidi s njim da neće da proda. :D :D
A ćalu predloži da na oglasima potrži svoj 4s, možda ga je neko našao, pa ga sad prodaje. :wink: :lol: :lol:

Šala, nadam se da se ne ljutiš. :oops:

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Vidovac »

Trazio je, nazalost nema...
Necu od psyhound-a, on ima demo verziju win10.. Hahaha

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od comi_xd »

Hej ljudi imam problem i treba mi vase misljenje. Kao sto deo vas zna, kupila sam Samsung E5 sredinom juna u RIM mobile, i sada kao sto su mi neki od vas govorili, a ja sam iskulirala poruke, izvinjavam se duboko, u vezi garancije, da mi nece vaziti jer su skroz ogradili, u petak mi se desilo da sam sedela u dvoristu pricala sa rodbinom, telefon mi bio na stolu, i sve je bilo odlicno, i u jednom trenutku ja da vidim koliko ima sati, kad mi ekran odjednom ne radi i pojavila se linijica s unutrasnje strane ekrana, bukvalno odjednom, a telefon mi nije ispao nista, niti sam ga davala ikome pa da je mozda nekome pao, telefon je do tog trenutka savrseno radio. I tako posaljem ja mojima telefon da odnesu da telefon u radnju, i oni iz radnje im vrate telefon s recima "telefon je pao, moze vama vasa cerka da prica sta god oce, vidi se pod lupom da telefon pretrpeo udarac" ????
I sad ne zele da uvaze garanciju jer sam ja kao razbila ekran, a ne mogu telefon da poprave jer nemaju delove za taj model, eh sada ako mozete da me posavetujete sta da uradim sutra posto idem ja da popricam sa njima, ja znam da mi nije telefon pao, cuvala sam ga kao oci u glavi, da li je moguce da je telefonu bio pokvaren ekran pa je samo bilo pitanje vremena kada ce puci???? i da li mogu da ih tuzim jer su mi prodali telefon za koji nemaju, delove, jer smatram da su trebali da me upozore pre nego sto sam uzela telefon, jer bi to verovatno uticalo na odluku da li cu kupiti telefon ili ne. Razmisljala sam cak i da im pretim tuzbom, da odnesem telefon na vestacenje, da se dokaze da li telefonu moze da pukne ekran od tog udarca koji se samo vidi lupom.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Pozdrav za comi_xd, moju najdražu koleginicu sa foruma! :wink:
Stvarno se bojim da nećeš nešto mnogo moći da uradiš. Ako ti je telefon ikad pao, makar i sa vrlo male visine, ne vredi se svađati (bar ja ne bih u tom slučaju), jer oni će se toga uhvatiti kao pijan plota - a ako nije, pokušaj da razgovaraš sa njima, i vidi postoji li mogućnost da ti ga poprave, koliko bi to koštalo (ako nastave da ignorišu garanciju, a bojim se da hoće) i koje vreme im je za to potrebno.
Od tužbe i sličnih aktivnosti, ja bih lično odustao, jer mislim da je to gubljenje para i vremena.
Tvoje loše iskustvo mi je samo još jedan dokaz da moj stav (da kupujem samo u proverenim prodavnicama, iako su mnogo skuplje) ima smisla. :(
Javi šta si uradila. Držim palčeve!

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od comi_xd »

Hhhaha..:)

a ne znam, sta da radim, jer stvarno mislim da su trebali bar da me upozore, a i da je to sto se tice ubedjivanja da mi je pao jeste jer nemaju delove, pa bi morali nov telefon da mi daju...

ocu obavezno

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

comi_xd, ako zaista postoji trag na telefonu koji je nastao mehanickim putem (pad, grebanje, neka pukotina) garanciju ti nece uvaziti jer ona to ne pokriva. Takve stvari pokriva ona prosirena garancija i to se dodatno (i papreno) placa kod ovlascenih uvoznika.
Ne mozes ih tuziti, oni su prodavnica i servis, ali nisu u obavezi da imaju sve delove za sve telefone. Za takve stvari si mogla jedino sama da se raspitas, ali sumnjam da bi ti takva informacija bilo sta i znacila jer je imanje nekog dela vrlo promenljiva kategorija.
Bojim se da ti ne gine da se opet uhvatis za dzep i platis popravku, nazalost.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od bata bogdan »

Više joj se isplati da kupi drugi fon...
Komsa sve objasnio, nista tu ne mozes da uradiš... Na žalost.
Huawei

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od comi_xd »

Sad cu plakati...:/ sto je najgore od svega nisam ga ni isplatila, jel zna neko za neke dobre servis radnje u Gratz-u, idem uskoro p bih tu pogledala da mi srede telefon

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Azimuth »

Verujem da ti je tamo daleko skuplja popravka jer nema ovih malih servisa po haustorima i kojekuda. Obidji ostale servise. Imas tamo u Daltonci na Bulevaru, imas u Futoskoj tu odmah na raskrsnici sa Bulevarom, imas kod ABC-a isto neki manji servis a lik je ok, imas servise na svakom koraku. Jbg, ne znam sta da ti kazem.

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od comi_xd »

Moji kazu da su bili u 7 servisa po NS, ali kao niko ne radi, jer je nov telefon

Odgovori