Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od m@c|-|oR »

Cekiću, ne treba tako da reaguješ i da u svemu tražiš nešto negativno da bi polemisao.

Prvo treba da već jednom ukapiraš da smo ovde svi slična sorta, malo uvrnuti, svako na svoj način. Nismo neprijatelji jedni drugima, daleko bilo. Evo, ja čak i mioVraga i Zelenog tolerišem i čekam da ih vidim negde na pivu, pa da prodiskutujemo i o nečemu drugom osim o onome što pišemo ovde.
:)
Drugo, ispravio sam se - pogrešio sam - mislio sam da si u potrazi sa P40, sa kojim postoji jasan problem - Google servisi ili ne rade, ili rade uz šrafcigerisanje. Po drugim forumima ljudi pišu koje aplikacije i pored svega neće da rade. Zbog nekih sam, recimo, isključio P40 Pro sa wish liste za nabavku u septembru/oktobru kada menjam službeni telefon.

Treće P30 lte je više nego pristojan telefon i želim ti da ga nađeš i da uživaš u njemu (ima ga koleginica iprethodno tvrdim iz prve ruke).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

cekicm83

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od cekicm83 »

Ovako care, uzeo bih neki iphone ali za sada ne zelim da izdvajam toliki novac.Samsung mi je dolazio u obzir taj s10e, prelep telefon, mali sto meni godi ali baterija kako svi kazu uzasna i apolo pise iz iskustva.Gledao sam i Iphone se (2020), licno ga imao u rukama, odlicna izrada, ne patim od toga da mi telefon bude najnovijeg dizajna i karakteristika, briga me da li telefon ima ekran od ivice do ivice, bitna mi je dobra baterija i prednja kamera za video poziv.Kako mi kolega rece njemu se 2020 izdrzi 5-6 sati koriscenja i mora na punjac.Kako radimo isti posao, mnogo poziva i poruka, ne pase mi jer bih morao da ga punim na svakih 5-6 sati a mozda i cesce jer ja imam i puno kontakta iz inostranstva preko viber, whatsapp.A i nije dual sim tako da bi morao da nosim 2 telefona jer imam 2 broja u funkciji.Pre neko vreme imao sam priliku da se poigram malo sa P30 i pre neki dan opet.Telefon em sto mi se dopada em je azdaja.Ono sto me jedino brine kod upovine P30 je Whatsapp ali sigurno ce biti nekog resenja.Ni u snu nisam sanjao da cu da se bakcem sa instaliranjem apk na divlje na telefonima u 2020 god ali sam prijatelju na P40 namestio apsolutno sve, mislim na Google i radi evo i kroz nekoliko dana.Nema apsolutno nikakve primedbe.A da,gledao sam i s10 lite ali nije to to.Nekako mi P30 najvise pase.A sto se tice strepnje malo ste pogresno ovde shvatili svi na forumu moju zainteresovanost i donekle i preveliku "napadnost" na temu Huawei vs SAD iliti Kina vs SAD.Mene ta tema interesuje i dan danas ali nema sta da se izdvoji trenutno jer Amerika i Strump imaju previse svojih problema tako da je odnos s Kinom pao u drugi plan tj malo su zapostavljene te teme.Kina je pala nekako u drugi plan jer svi se bore sa koronom jos uvek i to uveliko(sa velikim brojem obolelih i umrlih nazalost) dok Kina mozda ima 2-3 slucajeva dnevno.Tema koju sam otvorio u vezi sa Huawei bila je otvorena da funkcionise kao i sve ostale ali mozda sam preterao ili se vama nije dopalo to sto je u nju pisano ili sto previse mracim.Cim bude znacajnijih informacija nastavicu sa postovima u toj temi.Uostalom, malo cu rizikovati, ici na kartu "privremenih opstih licenci" pa sta bude bude.Nije ni neka lova u pitanju, P30 se moze naci i za 350€ nov uz malo srece, za sada ne nalazim u svom gradu, ali naci ce se.Xiomi,Redmi,Realmi,Nokia,... mi ne dolaze u obzir.

@macor Ovo za sarkazam je bilo iz sale care.Nisam mislio da uvredim bilo koga.Sad vidim da si napisao za Google apk na P40 seriji.Realno, licno sam ubacio prijatelju Google apk i sve radi, odgovorno tvrdim.Postupak traje maksimalno 15-20 min za one koji imaju koji su malo vestiji a najvise 30 min za one koje nisu nikada radili root telefonu, ubacivali custom itd.I da, ne treba root itd. naveo sam samo kao primer.Opusteno @macor bila je sala. P.S. u potrazi sam za P30, Lite verziju imam vec i solidna je.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od m@c|-|oR »

Nisi me uvredio, nije to lako.
:)
Apsolutno ti verujem da si prijatelju instalirao GMS, moguće je, naravno, ali ne radi sve kako treba i već nekoliko puta je Google uspeo da zaustavi ovakve akrobacije. Konkretno, uopšte ne mogu da rade neke aplikacije koje su meni bitne, za druge se mora pristupati iz browser-a što je meni već dovoljno da pare dam nekom drugom sa kim te glavobolje neću imati.

Šteta pa je Mi10 Pro single SIM a da bi se napravio dual SIM treba opet žonglirati. Nemam ja više te živce. Poslednji put kad sam divljao sa ROM-ovima, kernelima je bilo još sa HTC One X. Davno.

P30 je već ozbiljno unapređenje u odnosu na lite. Još ćeš se više nauživati.

No hard feelings, no ofense taken.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od Sale_M »

Cekic, priznaj ovde medju nama ljudima, uzeo bi ti mozda nesto drugo al prosto obozolavas Huawei pa zato neces. 😎😁
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od cekicm83 »

@Sale haha priznajem, haha ne mogu bez Huawei.Sad bez sale, P30 je ozbiljna masina.Zver.Iskreno, P30 mi je bolji i od Pro verzije.Nema taj zakrivljen ekran i lepsi je.
@macor apsolutno si u pravu.Dati novac na nekog drugog proizvodjaca i nema brige ali meni P30 ono zapao za oko.Mada meni je nekako Huawei ipak bolji za klasu od ostalih, ne racunajuci Apple.Samsung nikako da dovede bateriju u red a i svakih 4-5 dana izbacuje nove modele, nekako mi to neozbiljno.Ovaj postupak po kom sam ubacio GMS u P40 radi vec malo vise od 2 meseca ali u pravu si pitanje je do kada ce to funkcionisati.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od yocasylver »

Daj link za postupak, uskoro mi stiže P40 Pro. Da se pripremi na vreme.

cekicm83

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od cekicm83 »

Ne mogu da nadjem originalni koji mi je posluzio, neki poljak je bio u pitanju al' evo ovaj ti je isti samo malo manje jasan.Postupak je isti.

https://www.youtube.com/watch?v=YcWP1gHcVRg

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od vla-do »

m@c|-|oR napisao:
Čet, 11. Jun 2020. 14:43
Šteta pa je Mi10 Pro single SIM a da bi se napravio dual SIM treba opet žonglirati. Nemam ja više te živce. Poslednji put kad sam divljao sa ROM-ovima, kernelima je bilo još sa HTC One X. Davno.
Ovaj deo tvog posta se ne slaže sa tvojim potpisom. 🙂

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od m@c|-|oR »

A jes' vala.
Ostarilo se, jbg.
Ali hajde da ga tumačimo i ovako - neću da se majem time, pa mi samim tim ni ne treba način da se majem
:D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od yocasylver »

cekicm83 napisao:
Sub, 13. Jun 2020. 15:16
Ne mogu da nadjem originalni koji mi je posluzio, neki poljak je bio u pitanju al' evo ovaj ti je isti samo malo manje jasan.Postupak je isti.

https://www.youtube.com/watch?v=YcWP1gHcVRg
Hvala

joa_d
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 249
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 13:06
:: Iphone 7 plus

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od joa_d »

Ne znam gde da postavim pitanje, nadam se da sam na pravom mestu.

Da li uzeti Iphone 6s 64gb, bez ijedne tačkice, bez punjača za 100€? Battery health 77%

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od dachakragujevac80 »

Pa punjac (ako hoces da nemas problema),je mislim oko 2,3000 i nova baterija mislim 50-ak evra,sto mu dodje malo vise nego sto vredi. Ali raspitaj se za cene punjaca i nove baterije,pa onda vidi da linti se isplati.

joa_d
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 249
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 13:06
:: Iphone 7 plus

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od joa_d »

Koliko mogu da dobijem za Iphone 7 plus 32gb, battery health 80%, full pakovanje, ocuvan, ima dve sitne tackice na sebi koje se jedva i primete, sve radi kako treba?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Otkup mobilnog... (koliko mogu da dobijem za..?)

Post od znemanja »

U zavisnosti koliko je star, da li je još u garanciji, sim free ili zaključan na mrežu, oko 200 evra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori