Gresso Luna & Sol: luxury smartphones

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Gresso Luna & Sol: luxury smartphones

Post od kljun »

Jos jedna luksuzna serija mobilnih telefona je na putu, ovog puta proizvodjac je manje poznata Gresso kompanija. U ovu kolekciju za sada spadaju 2 mobilna telefona:
Gresso Avantgarde Luna & Gresso Avantgarde Sol. Ova dva telefona su napravljena od vrlo retkih I skupocenih materijala. Neobicnost kod ovih telefona je to sto ove telefone pokrece Windows Mobile 6 Standard OS, neobicno je to sto kod ni jednog do sada proizvedenog luksuznog telefona nije bio ubacen OS(symbian, Windows Mobile, Linux).

Avantgarde kolekcija mobilnih telefona je izradjena od zlata, Africkog crnog drveta I titanijuma. Oko QVGA TFT 65.536 kolornog displeja se nalazi safirno kristalno staklo. Prednja I zadnja strana telefona je napravljena od titanijuma koji je otporan na ogrebotine I otiske prstiju. A celo telo telefona je napravljeno od exzoticnog Africkog crnog drveta. Ono sto izdvaja ove telefone od drugih je to da oni imaju magnetsko zakljucavanje baterijskog poklopca I tastere koji su od zlata.

A sad nesto malo o ova dva modela.

The Gresso Avantgarde Luna
- ovaj telefon ima extremno tanku lasersku tastaturu kod koje su samo navigacioni tasteri od zlata. Tezak je 128 grama I ima podrsku za tri-brand GSM/GPRS. Ovaj telefon poseduje I kameru od 2 megapixel-a, Bluetooth, I slot za memorijske kartice(za sada je nepoznat tip memorijskih koje podrzava). Cena za ovaj model je prava sitnica, samo 5000 EUR. :blinky:

The Gresso Avantgarde Sol
- ovaj telefon ima tanku lasersku tastaturu kod koje su svi tasteri od zlata. Tezak je 138 grama. Kao I njegov brat(Gresso Luna), I ovaj model je tanak 14 mm. I ovaj telefon ima kameru od 2 megapixel-a, Bluetooth podrsku, radi na tri-brand GSM/GPRS mrezama I ima podrsku za memorijske karticc. Ako vam je cena od 5000 EUR puno, onda neznam sta reci za ovaj model. Njegova cena je samo 7000 EUR. :o (Plati pa mlati.)

Razlika izmedju ova dva modela je u tome sto Gresso Sol ima celokupnu tastaturu od zlata, dok su kod Gresso Luna samo navigacioni tasteri zlatni. Sto znaci da je Gresso Sol skuplji za 2000 EUR samo zato sto su mu tasteri
1 2 3
4 5 6
7 8 9
* 0 # od zlata.
Pa tih 12 tastera ako ima 10 grama pa ja dajem glavu. A za 2000 EUR mogu da kupim kajlu od zlata tesku par kila. :)

Da se ja vratim na temu. Gresso kompanija je najavila izlazak ovih telefona za septembar 2007. Verovali ili ne ove telefone proizvode nasa braca Rusi.

A evo I slika ova dva modela
Gresso Luna
Slika

Gresso Sol
Slika
Tekst sam preuzeo i preveo na srpski sa www.gsmarena.com
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album